Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?

• 21 Yanıt
  • 6783 Gösterim
*

Çevrimdışı Shezi

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2017, 17:36:40 »
Birinci oyun ve Liberation ayrıca syndicate'de de eğlenemedim ne biçim şehir öyle çok boş biryer gibi görünüyor.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2017, 00:15:20 »
Bence Assassin's Creed 1'den sonrası hepsi kötü. Çünkü o mistik hava gitti.

Ezio'nun başından geçenler harika sunumlara sahip olsa da hatta seriyi bugünlere taşımakta en büyük görevi almış olsakar da birinci oyun etmiyorlar. Tabi bu kötü oldukları manasına gelmiyor.

Ezio'dan sonrakileri ise sadece evren hakkındaki gelişmeleri kaçırmamak ve tarihi sevdiğim için oynadım. Yoksa sonra gelenleri AC oyunu olarak görmüyorum.

Tabi bunlar benim yorumum  :) daşlamayın.

Sana bir anlamda katılıyorum abi; Haşhaşilik en iyi ilk oyunda ve diğer oyunların anı disklerinde görünüyor. Diğer oyunlardaki suikastçılar Haşhaşiliğin ilkelerini çok takmadan evriltiyorlar ve kendi davalarıymış gibi bunu kullanıyorlar. Ancak sonuçta hepsi suikast işliyor. Yani Arap olmayanlar için conspirator kelimesi daha uygun bence. Conspirator's Creed yani. :)
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2017, 23:41:30 »
Bence Assassin's Creed 1'den sonrası hepsi kötü. Çünkü o mistik hava gitti.

Ezio'nun başından geçenler harika sunumlara sahip olsa da hatta seriyi bugünlere taşımakta en büyük görevi almış olsakar da birinci oyun etmiyorlar. Tabi bu kötü oldukları manasına gelmiyor.

Ezio'dan sonrakileri ise sadece evren hakkındaki gelişmeleri kaçırmamak ve tarihi sevdiğim için oynadım. Yoksa sonra gelenleri AC oyunu olarak görmüyorum.

Tabi bunlar benim yorumum  :) daşlamayın.

Sana bir anlamda katılıyorum abi; Haşhaşilik en iyi ilk oyunda ve diğer oyunların anı disklerinde görünüyor. Diğer oyunlardaki suikastçılar Haşhaşiliğin ilkelerini çok takmadan evriltiyorlar ve kendi davalarıymış gibi bunu kullanıyorlar. Ancak sonuçta hepsi suikast işliyor. Yani Arap olmayanlar için conspirator kelimesi daha uygun bence. Conspirator's Creed yani. :)
Ezio'nun döneminde suikastçı kardeşliğinin zayıf olması konusu dışında size katılıyorum. Şunu da belirteyim son oynadığım AC oyunu 3. oyundu. İlk oyundan sonraki oyunlarda da bir suikastçı birliği konsepti vardı. Ama dediğiniz gibi çoğu pek iyi işlenmemişti. Ama bana göre Ezio'nun dönemindeki kardeşlik en iyisiydi. Çünkü gizli çalışmalarından dolayı en iyi suikastçı birliği konsepti bu oyunda işlendi. Tarih sayfalarında yer edinmiş ünlü isimler de aktif olmasalar da suikastçı kardeşliğindelerdi. 3. oyunda ise suikastçı kardeşliği mantığı büyük oranda kaldırıldı. Sadece oyunda desteğe çağıracağımız kişiler olarak yer alıyorlardı. Yanlış hatırlamıyorsam da günlük kıyafetler ya da mesleki kıyafetler (kasap gibi birisi vardı) giyiyorlardı. Yani suikastçılar düzenli bir örgüt olmaktan çıkıp bir düzensiz bir kuvvet oluşu, bana göre, suikastçı kardeşliği kavramına bir darbe vuruyor. Ve bir diğer nokta ise suikastçıların giydiği kıyafetler. O dönem (1.oyun) Orta Doğu'da cübbevari kıyafetler günlük kıyafetlerdi. Dolayısıyla beyaz suikastçı kıyafetleri mükemmel bir tercihti. İlk oyun kadar uygun olmasa da Ezio'nun kıyafetleri de döneme uygun şekilde tasarlanmış suikastçı kıyafetleriydi ve onlar da kabul edilebilirdi. Ancak 18. YY Amerikası gibi bir yerde Connor'ın kıyafetleri aşırı aykırı duruyordu.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2017, 07:56:24 »
Ne de güzel ifade etmişsiniz. Size katılıyorum; Rönesansta da ilk oyunda cübbeler olduğu gibi Dominiken ve Fransisken papazları vardı. Suikastçı kıyafeti bunlardan biri olarak seçilebilirdi, AC 3 için de yerli kıyafetine benzer bir kıyafet dikkat çekmezdi. Ya da 18.yy Amerikasında düzenli birlikler, milisler olduğu gibi dediğiniz örgüt kavramının yıkılıp düzensiz kuvvete dönüşmesi gibi kıyafetler milis birliklerine benzetilebilirdi. Oyun karakterleri için Beyaz rengi ön planda tutuyorlar eşitliği, dava anlayışlarını temsil ettiğinden dolayı. Sonuçta ikonoloji, semboloji diye bir bilim dalı var. Tüm renklerin bir anlamı olduğu anlamına geliyor; Unity'de Fransız bayrağının tüm renkleri Arno'da var mesela. Beyaz renk çok az kullanılmış olsa da. Shay'in kıyafetinin siyah olmasının nedeni karanlık tarafa geçmesi. Aynı şekilde Syndicate'teki ikizlerimiz dönemin karanlık havasını ve aile bağlarına sahip çıkmanın asaletini temsil ediyor. 17. yy işlenecek olsa ki en uygun dönem olurdu; düşünce farklılıkları renklerle ifade ediliyordu. Her ülkenin kendi askeri üniforması olamadığından günlük kıyafet giyilip üzerine geçirilen bir kuşak(ribbon) dinleri ya da farklı görüşleri temsil ediyordu ve savaşlarda karşıt tarafların birbirlerini tanımasına yardımcı oluyordu: Katolik kralcılar kırmızı renkle(İspanya, İngiltere, İtalya) , Protestan kral destekçileri de mavi renkle(İskoçya, İngiltere, İrlanda) ifade ediliyordu. Bunların yanı sıra turuncu renk Parlamentoyu ve sarı renk de Püriten inancını ifade ediyordu. Aynı şekilde Leveller yani Eşitlikçi görüşünü anlatan yeşil renk kuşak olduğu gibi kol bandı olarak da kullanılabiliyordu. AC 2'de dikkat ettiyseniz aileler kendi renkleriyle temsil ediliyordu bence AC 2'yi serinin iyi oyunlarından biri yapan özelliklerden biri bu. Nasıl geniş bir suikastçı kardeşliği varsa aynı şekilde geniş bir target düzeni de vardı. Unity de geniş target yönüyle benziyor. Barbarigo, Pazzi aileleri çok kolaylıkla ayırt ediliyordu ve etkiliyordu da oynarken. Aynı şekilde bir 17. yy Avrupası bu etkiyi sürdürebilir diye düşünüyorum ki bu duruma gelene kadar her ülkenin savaş politikalarını göz önüne alırsak bayağı geniş bir konu çıkıyor ortaya. En basitinden 30 yıl savaşları çıkmadan önce İngiliz İç Savaşı, Üç Krallık Savaşı, 80 yıl savaşları gibi bir süreç var ve bu da Unity'nin başı gibi bir etki yaratabilir iyi bir kurgu ile. Sonunu da savaştan kaçan insanların Amerikayı özgür topraklar olarak görme eğilimi ile koloni kurma işine girişmeleri ile bitirirlerse tadından yenmez. Bütün bunlar ikimizin de anlatmak istediği gerçekçilik kavramına değiniyor anladığım kadarıyla.

AC evrenini kullanarak farklı dönemlerin çizimlerini yapan birinin profili bu ilgilenenler bakabilir.
http://moderndavinci.deviantart.com/gallery/
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı furkanfg112

• *
  • 230
  • Jackpot!
    • ICQ Messenger - 10000000
    • MSN Messenger - furkanfg112@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2017, 20:29:16 »
Bana sorarsanız brotherhood derim. 2. oyunda Ezio'nun hikayesini bitirdikten sonra karakter sevildi diye Ubisoft'un ısrarla devam ettirmeye çalışmasına kıl olmuştum. Ha oyunun ne kadar iyi kötü olduğu tartışılır. Benim görüşüm böyle.
İm not locked up with you, you locked up with me!

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2017, 12:10:55 »
Onlar da aksine sevilen bir karakter yaratıp hikayesini sürdürmeyi amaç edinmişler ki genele bakacak olursak, Uncharted, Tomb Raider, İndiana Jones vb tarihle ilgili oyunlar genelde bu stili benimsemişlerdir. Gelecek olan Empire üçlemesinde de Ezio Trilogy tarzında ilerleyecek olma ihtimalleri yüksek. Çünkü her sene yeni karakter yarattıklarında bu karakterlerin çok sevilmediğini gördüler. Diyebilir misiniz ki Connor, Edward, Arno, Jacob ya da Shay için; ben bu karakterlere ölürüm, çok etkilendim? Ama çoğunluk Ezio'da kendinden bir şeyler bulup onu savunur. Ben de savunurum çünkü hayatı çok trajik. Connor ve Arno'yu da buna dahil edebilirim çünkü gerçekçi hikayeleri vardı. Connor bir ulusa güvenip ailesini ve atalarını onurlandırmak istedi ve bunun yalan olduğu gerçeği ortaya çıktı. Arno için de ailesini yitirdikten sonra kendine yeni bir aile edindi ve başta Francois de la Sere'in ölümüne tanık olarak başlayan bir inanış, yeni hayat yolculuğunda güvendiği herkesi kaybetti. En son da onu hayata bağlayan tek şey olan Elise'in yitirilişi Arno'nun hayata karşı bakışını değiştirdi. Bunu filmde daha iyi verdiler Callum'un kanama etkisi yaşadığı sırada hayatıyla ilişkili tüm atalarını gördü. İçlerinde Arno da vardı; neden acaba? Yani kısacası verilmeye çalışılan şey kendimizi yerine koyacağımız bir karakter ve bu karakterin gelişimine bir oyunla tanık olduktan sonra bir yıl ara ile yaşlandığını görerek buna devam etmek. Çünkü oyuncunun düşüncesinde ben de yaşlanıyorum bu adam neden hiç yaşlanmıyor sorusu belirir ve cevabı da yeni oyunları oynamakta bulur. Kaldı ki oyun tarzının çok değişeceğini daha çok Witcher 3 tarzında bir inventory geliştireceklerini vesaire söylemişlerdi. Yani karakterine istediğin şeyi yapma ve istediğin kadar geliştirme hakkına sahip olacaksın. Bu da gene gerçekçilik için bir yol katetmektir.

*

Çevrimdışı Shezi

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 28 Şubat 2017, 16:28:08 »
Onlar da aksine sevilen bir karakter yaratıp hikayesini sürdürmeyi amaç edinmişler ki genele bakacak olursak, Uncharted, Tomb Raider, İndiana Jones vb tarihle ilgili oyunlar genelde bu stili benimsemişlerdir. Gelecek olan Empire üçlemesinde de Ezio Trilogy tarzında ilerleyecek olma ihtimalleri yüksek. Çünkü her sene yeni karakter yarattıklarında bu karakterlerin çok sevilmediğini gördüler. Diyebilir misiniz ki Connor, Edward, Arno, Jacob ya da Shay için; ben bu karakterlere ölürüm, çok etkilendim? Ama çoğunluk Ezio'da kendinden bir şeyler bulup onu savunur. Ben de savunurum çünkü hayatı çok trajik. Connor ve Arno'yu da buna dahil edebilirim çünkü gerçekçi hikayeleri vardı. Connor bir ulusa güvenip ailesini ve atalarını onurlandırmak istedi ve bunun yalan olduğu gerçeği ortaya çıktı. Arno için de ailesini yitirdikten sonra kendine yeni bir aile edindi ve başta Francois de la Sere'in ölümüne tanık olarak başlayan bir inanış, yeni hayat yolculuğunda güvendiği herkesi kaybetti. En son da onu hayata bağlayan tek şey olan Elise'in yitirilişi Arno'nun hayata karşı bakışını değiştirdi. Bunu filmde daha iyi verdiler Callum'un kanama etkisi yaşadığı sırada hayatıyla ilişkili tüm atalarını gördü. İçlerinde Arno da vardı; neden acaba? Yani kısacası verilmeye çalışılan şey kendimizi yerine koyacağımız bir karakter ve bu karakterin gelişimine bir oyunla tanık olduktan sonra bir yıl ara ile yaşlandığını görerek buna devam etmek. Çünkü oyuncunun düşüncesinde ben de yaşlanıyorum bu adam neden hiç yaşlanmıyor sorusu belirir ve cevabı da yeni oyunları oynamakta bulur. Kaldı ki oyun tarzının çok değişeceğini daha çok Witcher 3 tarzında bir inventory geliştireceklerini vesaire söylemişlerdi. Yani karakterine istediğin şeyi yapma ve istediğin kadar geliştirme hakkına sahip olacaksın. Bu da gene gerçekçilik için bir yol katetmektir.
Onun Arno olduğundan eminmisin?
http://i.hizliresim.com/Ly2gVb.png
Bu linktekimi sence? Ezio yu görmeye çalışmıştım sinemadayken hiç arno varmıdır acaba diye düşünmemiştim yourumunu gördükten sonra kontrol ettim bu resim Arnoya çok benziyor.

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1039
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : 26 Nisan 2017, 23:44:34 »
Unitye kadar her bi seriden keyif aldım.Syndicatten memnun kalmadım.Unityde hikaye güzeldi.Combat sistemi vs hepsi güzeldi Özellikle pierre bellec beni benden almıştı.Ama syndicatte böyle bi karakter göremedim.Combat sisteminide beğenmedim düşmanlarımız canı azalınca zombi gibi duruyordu.Ana hikaye bitince oyunu sildim.

Bu serinin en büyük hatası karakterlerin devamını getirmemesi.Bir üçleme geleceği konuşuluyor şayet öyleyse Ezio gibi bir karakteri üçlemede görmemiz gerekir ki onu benimseyelim serinin tadı çıksın

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Nisan 2017, 16:39:29 »
Onun Arno olduğundan eminmisin?
http://i.hizliresim.com/Ly2gVb.png
Bu linktekimi sence? Ezio yu görmeye çalışmıştım sinemadayken hiç arno varmıdır acaba diye düşünmemiştim yourumunu gördükten sonra kontrol ettim bu resim Arnoya çok benziyor.

Arno evet.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2017, 09:12:12 »
Bence unity idi en kötüsü. Fransız bir şirket, oyun Fransa'da geçiyor ve Fransız ihtilali dönemi. Fantastik bombastik bir oyun beklerken doğru düzgün ihtilalin içine giremedik genelde Arno'nun kendi hayat ve aşk hikayesi etrafında döndük durduk. Benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Onun dışında hepsi gayet iyiydi bence senaryoları ve anlatımları açısından. Tabi ki Ezio ve Altair reislerin yerleri ayrı.