Yeni Assassin's Creed Oyunu Hakkında Tüm Bilinenler

 • 2 Yanıt
 • 2175 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

 • Insieme per la vittoria!
 • *
 • 1676
 • Vittoria agli Assassini!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta


Assassin's Creed Empire, Assassin's Creed Osiris, Assassin's Creed Origins... Serimizin yeni oyunu hakkında pek çok isim ve iddia ortalıkta dolanıyor, ancak elimizdeki bilgiler yok denecek kadar az. Geçtiğimiz yıllarda Mayıs ayı geldiğinde hepimiz yeni oyununun duyurusunu heyecanla beklemeye başlardık. Ancak Ubisoft'un seriye bir yıl ara verme kararının ardından oyun serisi için derin bir sessizlik başladı. Buna rağmen son zamanlarda ortaya atılan çeşitli iddialar sebebiyle "Oyunun genel hatları belli mi oluyor?" diye düşünmeye başladık. İddiaların hem benzer hem de farklı yanları olduğunu söyleyerek elimizdekileri toparlamaya başlayalım.

Geçtiğimiz yaz bazı kaynaklarda yeni oyunun, bir üçlemenin ilk parçası olacağı ve antik çağlara dönüş yapılacağı belirtilmişti. Bu iddialara göre üçlemede Roma ve Mısır medeniyetlerini tanıma fırsatı bulacaktık. Şimdilerde ortaya atılan iddiaların ortak noktası ise oyunun Mısır'da geçecek olması.
Geçtiğimiz günlerde bir Reddit kullanıcısı yeni oyunun adının Origins olacağını belirterek aynı zamanda oyunun tanıtım resimlerini görüp hikaye hakkında bilgi edindiğini de söylemişti. Ancak çok fazla bir süre geçmeden kullanıcının gördüğünü söylediği resimlerin birer fan çalışması olduğu ortaya çıktı. Başka bir kullanıcı ise çalıştığı şirketin oyunlara ön sipariş kartları hazırladığını ve bu oyunlar arasında Assassin's Creed Origins'in de bulunduğunu ortaya attı.

Origins için bir diğer iddia da ComicBook.com bünyesindeki WWG sitesinden geldi. Editörlerden Liam Robertson Origins ismini onaylarak kaynakları aracılığıyla elde ettiklerini belirttiği bazı bilgileri aktardı. Robertson'a göre yeni oyunumuz bir aksilik olmadığı takdirde E3 2017'de duyurulacak. Antik Mısır'da geçecek olup geniş bir açık dünya oynanışı sunacak yapım Syndicate'da olduğu gibi kadın ve erkek karakter karakter yönetme imkanı sunacak.

Oyun yapısı ve dinamiklerinin çizgisellikten uzak olacağı belirtiliyor. Karakter geliştirme sistemi gene bulunacak ancak bu sistem hikayeye fazla bağımlı olmayacak. Alıştığımız üzere; serinin önceki yapımlarına göre oyuncuları daha özgürlükçü bir oynanış beklediğinin altı çiziliyor. Gene alıştığımız üzere oyunun birkaç yıldır geliştirildiği ve şimdiye kadarki en büyük Assassin's Creed oyunu olduğu belirtilmeden geçmemiş.

Söylenenler arasında en büyük dikkati ise oyunda denizicilik faaliyetlerinin bulunacağı açıklaması çekiyor. Mısır'ı her açıdan keşfedilebilir yapmak isteyen geliştirici ekip bu işi biraz daha ileri götürüp Akdeniz'in masmavi sularına yelken açma imkanı sunuyor - Yunan topraklarına kadar gidebilecek olmamız muhtemel - Bu durum sayesinde deniz savaşlarının da oyunda yer alması bekleniyor.

WWG'nin bir başka kaynağı ise Origins'in tanıtım videosunu izlediğini belirtiyor. İkinci Dünya Savaşı'ndaki Fransa ile günümüz Abstergo tesisleri gösterildikten sonra Mısır'ın ekrana geldiği ve çeşitli bölgelerinin gösterildiği söyleniyor. Son olarak da oyunun 2017'nin son aylarında piyasaya çıkacağı belirtilmiş.

Ayrıca buna ek olarak yeni oyunumuzun günümüz hikayesinde neler görebileceğimizi merak ediyorsanız bu konumuza da göz atmanızı öneririz: http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,19850.0.htmlI have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Kratos

 • YÖNETİCİ
 • *
 • 1597
 • BOY!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Yeni Assassin's Creed Oyunu Hakkında Tüm Bilinenler
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2017, 01:23:42 »
Nanananana Batman
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

Ynt: Yeni Assassin's Creed Oyunu Hakkında Tüm Bilinenler
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2017, 17:52:22 »
3 yıldır geliştirildiğine göre artık güzel bir oyun çıkartırlar diye umuyorum.