Assassin's Creed: Origins Bir Sızıntı Daha Verdi

• 14 Yanıt
  • 5401 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Assassin's Creed: Origins Bir Sızıntı Daha Verdi
« : 09 Mayıs 2017, 17:42:52 »
Kısa zaman önce ortaya çıkan dedikoduları hatırlayacak olursak oyunun adının Assassin's Creed: Origins olacağını ve oyunda deniz savaşları olacağını duymuştuk. Bu sızan resim ile birlikte oyunda Deniz olacağını kanıtlayan Ubi oyunun adının da gerçekten Origins olacağını "artık anlayın" sözleri ile belirtmiş sanki.

Bunun dışında resme bakarak şunları söylemek mümkün.

Karakterimiz ok kullanıyor hatta küçük teknesinde Stronghold'dan hatırladığımız ateş kafesi var. Bu da alevli ok atabildiği anlamına gelir.
Kıyı kentlerinin Black Flag'deki kadar küçük olmadığı gene çok aşikar.
260m yol katetme/varış yazısından oyunun çok çok fazla değişmediği ve Black Flag, Rogue, Unity, Syndicate gibi oyunlara bağlı kaldıklarını görebiliyoruz.
Beyaz pantolon ya da içlik mi desem; karakterimizin köle olduğu dedikodusunun da onaylandığını gösteriyor.
Ve kayık yelkeninden de oyunumuzun Mısır'da geçeceği ancak döneminin çok çok eskiye dayanmayacağı anlaşılıyor. Çünkü bu yelken desenleri, sancak ya da örgüt amblemi de denebilir; papirüsün çok sonrasına dayanıyor. Yelkenlerin de dev papirüsler olduğunu biliyoruz. Yani Kleopatra görme gibi bir düşünceniz varsa çok ümitlenmeyin derim.

Bir önemli dedikodu da şuydu. Oyun Syndicate gibi biri kadın biri erkek olan iki ana karakterin hikayesini anlatacak.

Evet sizler resim ve oyunun geleceği ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 19:12:56 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

Ynt: Assassin's Creed: Origins Bir Sızıntı Daha Verdi
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2017, 23:33:59 »
Gemiden bir anlayan bir insan olmasam da geminin tasarımı o dönemlere pek aykırı gelmedi bana.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2017, 01:56:52 »
Hangi dönemlere?
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1277
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2017, 04:56:39 »
Yakın coğrafyaya gelmesi, popüler kültürün en en en göz önündeki Antik Mısır teması ile eski soluğu yeni dinamiklerle seriye iyi bir ivme kazandıracak düşüncesindeyim. Forumumuzda şenlenecektir diye düşünüyorum.

Merakla bekliyorum.

« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2017, 21:46:27 »
Yani Kleopatra görme gibi bir düşünceniz varsa çok ümitlenmeyin derim.

Geminin şekli bu dönemlere aykırı gelmedi.

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2017, 10:03:32 »
Bu 2 yılı(muhtemelen daha bile önce başlamıştır bu proje) iyi kullandılarsa, serinin sevilen özelliklerini analiz edip kullanırlarsa, hikayesi güzel olursa birde karakterleri güzel olursa tadından yenmez.

Ben seriyi tekrar AC2 olmasada brotherhood günlerine döndüreceğini düşünüyorum. E3 gelsede görsek :)

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2017, 11:35:38 »
Kleopatra falan ne arkadaşlar daha da geri gidiyoruz. Taa Hz. Musa dönemine ve Ramses'e karşı savaşıyoruz. Ve Abraham adlı karakterimiz de bir peygamber. Belki Hz. Harun yerine koymuş olabilirler bilemiyorum. Resimde daha ayrıntı bilgiler var. Hatta belki iki karakterden biri Hz. Musa diğeri de Abraham olabilir. Çünkü resimdeki yazıları okursak "bu hikayede Musa'nın Ramses'e karşı savaşı anlatılıyor, bir diğer ana karakter de Abraham.."(tam çevirmedim ama kısaca bu yazıyor.) yazdığını görebiliriz.

Eğer bu resim doğruysa -ki doğru gibi gözüküyor- efsane bir geri dönüş olabilir, merakla bekliyoruz bakalım.

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2017, 17:09:20 »
Eskiye dönüş derken bunu kastetmemiştik.

« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2017, 18:34:14 »
Eskiye dönüş derken bunu kastetmemiştik.

Acele konuşmadınız mı? Daha fragman bile görmedik. Eskiye dönüşten kastınız eğer orta çağ veya rönesans dönemleri ise orada hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz, ancak içimden bir ses bu oyunun klasik suikastçı konseptini tekrardan dolu bir şekilde işleyeceğini söylüyor.

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2017, 21:23:07 »
Kleopatra falan ne arkadaşlar daha da geri gidiyoruz. Taa Hz. Musa dönemine ve Ramses'e karşı savaşıyoruz. Ve Abraham adlı karakterimiz de bir peygamber. Belki Hz. Harun yerine koymuş olabilirler bilemiyorum. Resimde daha ayrıntı bilgiler var. Hatta belki iki karakterden biri Hz. Musa diğeri de Abraham olabilir. Çünkü resimdeki yazıları okursak "bu hikayede Musa'nın Ramses'e karşı savaşı anlatılıyor, bir diğer ana karakter de Abraham.."(tam çevirmedim ama kısaca bu yazıyor.) yazdığını görebiliriz.

Eğer bu resim doğruysa -ki doğru gibi gözüküyor- efsane bir geri dönüş olabilir, merakla bekliyoruz bakalım.

Yeni gördüm bu resimleri. Ancak gerçek olmadıklarını söylemem gerek. Bu ve diğer yayınlanan tasarımlar birer fanart'tan ibaret. Tabi bu konuda paylaşılan resim fanart dışında bir şey, ki bence oyun içerisinden alınmış olması muhtemel.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2017, 21:25:20 Gönderen: -Ezio Auditore- »

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.