Assassin's Creed: Origins ile ilgili bildiğimiz her şey!

• 7 Yanıt
  • 2471 Gösterim
*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
- Öncelikle oyunun adının Assassin's Creed: Origins olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Resmi olarak duyurulmasada bir çok önemli kaynak bunu doğrulamış durumda.

- Çıkış tarihi ise tam olarak belli olmuş olmasada, bu mali yılda çıkacağı kesin. Her zamanki gibi Kasım ayında yeni oyunumuzu bekleyebiliriz.

- Oyunun Eski Mısır'da geçeceği ve prequel olacağı da bildiğimiz başka bir kesin bilgi.

- Oyun ana karakteri hakkında ise şaşırtıcı bilgiler var. Yeni karakterimizin adının Ba Yek olabileceği, şuanda ya da önceden köle olabileceği ve Altair'e hem kişilik hem görünüş yönüyle çok benzediği söyleniyor.

- Oyuna gemi mekaniğinin ve atların dönebileceği konuşuluyor. Sızan resimde karakterin küçük bir bot kullandığını görüyorduk. İddialar oldukça güçlü ve bize sorarsanız ikiside dönecektir.

- Eski mısır zamanında yazı, kitap, kalem, Twitter, Facebook, Instagram (gerçekten o zamanlar yoktu bunlar, şaka değil  ??? ) gibi araçlar ile aktarılan bilgiler kısıtlı olduğundan, belki de en az tarihi gerçekler içerek oyun olacağı ve bunun yazarlara büyük özgürlük sağladığı söyleniyor.

- Oynayanlar bilir ki AC4'ün haritası uçsuz bucaksızdır. Haritanın bir ucundan diğer ucuna gitmek bile dakikalar alır. Sıkı durun, Origins, AC4'ün 3 katı büyük bir haritaya sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca bu haritanın daha dolu dolu olacağı da eklenmiş.

- Mısır'da tırmanılacak çok yüksek binalar olmadığından olsa gerek, oyunda haritayı açtığımız yüksek binaların yerini bir Kartal arkadaşımızın alacağı söyleniyor. Zaten Assassin's Creed denince aklımıza gelen ilk canlı her halde Kartal'dır. Bunu daha yakından görmek sonunda mümkün olacak gibi.

Peki siz Suikastçılar, ya da aranızda varsa hain Tapınakçılar, ya da bu işlere karışmam diyen Reayalar siz ne düşünüyorsunuz? Serinin köklerine dönüp, oyun dünyasını sarsan bir oyun olacak mıdır? Yoksa oyun dünyasını bırakın, ben seviyim yeterci misiniz?
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2017, 14:19:31 Gönderen: Nizamülmülk »

*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed: Origins ile ilgili bildiğimiz her şey!
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2017, 20:37:36 »
Emrehan.. Bu gerçekten sen misin? :O Hoş geldin nerelerdeydin yıllar oldu. Konu harika ayrıca.
Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım

*

Çevrimdışı slh1192

• *
  • 500
  • Robert Downey Jr. !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2017, 19:28:54 »
Emrehan seni görünce yazayım dedim, üçbinmilyon yıl sonra yazdığım ilk ileti olarak kayıtlara geçsin.

Yıllar sonra beni heyecanlandıran ilk Assassin's Creed oyunu olsa da, nedense içimde bunun da çok başarılı olamayacağı gibi bir his var. Hayırlısı bakalım...
Arkadaşlar, okulların açılmasından dolayı, forumda pek aktif olamayacağım bilginize.

Spoiler: İmzalar • Göster
[center][/center]

[center]Resmin gerçek sahibi ve yapımcısı olan Vyron Vass'a imzasını kullanmama izin verdiği için, ayrıca avatarı bana göre düzenlediği için Ekomar16'ya teşekkürler...

Spoiler: Özel Künye • Göster

[hr]
Spoiler: Iron Man • Göster

Spoiler: Heroes • Göster

Gizle'; } else { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = 'none'; this.innerHTML = 'Spoiler: Zırhlar :DGöster'; }" />Spoiler: Zırhlar :DGöster

[hr]
Spoiler: Vyron Vass'ın Gerçek İmzası • Göster
[/center]

« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2017, 21:10:37 »
Ben öyle düşünmüyorum. Gayet başarılı bir yapım ortaya koyduklarına inanıyorum. Zira 4 yıldır uğraşılıyormuş. Serinin diğer oyunları gibi 1 yılda çıkan bir yapım değil. Hele hele benim oyunlarda en çok istediğim şey uzun sürmesi, bu da haritanın büyük olmasıyla doğru orantılı. AC4'ün 3 katı bir haritası varsa ve bir o kadar da görev varsaaa ooofffff dadından yenmez valla. 1 ay boyunca oynarım herhalde. :)
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2017, 21:18:23 Gönderen: Tronuen »

*

Çevrimdışı HyportHeymia

• *
  • 40
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2017, 03:15:02 »
Serinin diğer oyunları gibi 1 yılda çıkan bir yapım değil.

Diğer oyunlarda en az 2 yıl yapım aşamasından geçiyor.

*

Çevrimdışı Santa Isabel

• *
  • 31
  • Ne Mutlu Türküm Diyene!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2017, 01:01:37 »
Ben çok fazla bir şey beklemiyorum. Hatta hiçbir şey beklemiyorum desem yeridir. Origins tipik optimizasyon hataları ile çıkar. Sonra üstüne sözde düzeltmek için bir yama gelir. Ubisoft, Unity ve Syndicate gibi bu oyunu da mundar eder bırakır. Bildiğiniz çöpe 80-120 lira arası para veriyoruz!

"Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu yeterlidir."

"Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen zamana uygun ve bütün anlam ve biçimleri ile medeni bir sosyal toplum durumuna ulaştırmaktır. İnkılâplarımızın temel ilkesi budur."

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2017, 05:53:54 »
- Oyun ana karakteri hakkında ise şaşırtıcı bilgiler var. Yeni karakterimizin adının Ba Yek olabileceği, şuanda ya da önceden köle olabileceği ve Altair'e hem kişilik hem görünüş yönüyle çok benzediği söyleniyor

Maşallah şıp demiş Altair'in burnundan düşmüş.

Bu arada sadece ilk oyunda bulunan ve öldürdüğümüz kişilerin kanını aldığımız tüy geri dönmüş.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2017, 14:46:33 »
- Oyun ana karakteri hakkında ise şaşırtıcı bilgiler var. Yeni karakterimizin adının Ba Yek olabileceği, şuanda ya da önceden köle olabileceği ve Altair'e hem kişilik hem görünüş yönüyle çok benzediği söyleniyor

Maşallah şıp demiş Altair'in burnundan düşmüş.

Bu arada sadece ilk oyunda bulunan ve öldürdüğümüz kişilerin kanını aldığımız tüy geri dönmüş.

Hazır tüy gibi suikastçı adetlerinden bahsetmişken şu merakımı dile getireyim; sizce bu oyunda Suikastçı örgütlenmesinin temelleri atılacak ve gelecek zamanlarda (serinin önceki oyunlarında) gördüğümüz kavramların kaynakları gösterilecek mi? Mesela Adem ve Havva mevzusu, Önceden Gelenler ile ilgili açıklamalar hatta birkaçını tekrardan görebilmek, Tapınakçıların oluşması gibi detayları oyunda işleyecekler mi?