Gold Edition İçin Rezervasyon Kartı Ve İncelemesi

• 4 Yanıt
  • 1553 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1145
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Gold Edition İçin Rezervasyon Kartı Ve İncelemesi
« : 08 Haziran 2017, 21:03:06 »
E3'e sayılı günler kaldı tabi bu oyunla ilgili bilgi gelmesini engellemiyor aksine her yeni detay ilgimizi daha çok çekiyor. Ubi'nin geçtiğimiz senelerdeki E3 tanıtımlarından on on beş gün önce özenle bilgi sızdırmadığını ve yapacakları hamleyi E3'e saklayarak etki hedeflediklerini biliyoruz. Ancak bu çok ekstrem bir olay olmuş bunu söylemem gerekiyor. Bu kart oyunun önden sızan resimlerinden ve aktarılan haberlerden bazılarını doğrular nitelikte olduğundan gerçekliği pek sorgulanamaz ama Ubisoft'un geçtiğimiz günlerde logosunu değiştirmiş olması bu kartın yeni tasarlanmadığını gösteriyor.

Resme tıklayarak yakınlaştırabilirsiniz

Kartı inceleyecek olursak sol üst köşede Secrets of First Pyramids yazısını görüyoruz. Bu da İlk Piramitin Gizemleri anlamına geliyor. İnternette bir araştırma yaptığımızda ise ilk piramitlerin M.Ö. 2630 yılında inşa edilmeye başlanan Basamaklı Piramitler olduğu ve mimarının İmhotep olduğu bilgisi karşımıza çıkıyor. Buradan oyunun döneminin direk bu yıllarda geçtiği sonucuna varamayız ama bir başka bilgi ise sonradan yapılan piramitlerdeki gibi geçitlerin zeminden olmadığı yönünde. Yani Basamaklı Piramitlerden içeri girebilmek için en üste çıkıp geçitten geçmek gerekiyor. Bu da hali ile herkesin bunu başaramayacağını ve Basamaklı Piramitlerin kültlere, tarikatlara ait olduğunu bize gösteriyor. Bilgilerde Djoser adlı bir hükümdarın piramiti yaptırdığı ve içine Kuzey Tapınağı denen tanrı Horus'a tapılan bir yer yaptırdığı geçiyor. Tapınak deyince akla direk Assassin's Creed geliyor hali ile. Ama benim fikrimce oyun gizem yönüyle daha çok Prince of Persia'ya benzeyecektir. Zaten Unity'de kısa süreli duvarda koşuyu denemişlerdi devamını getireceklerini düşünüyorum. Oyuncuların Prince of Persia özlemine bir çare bulmuş olacaklardır bu şekilde.

Resimdeki yapılarla ilgili tarihi bilgim çok fazla olmadığı için bu konuda fazla bir şey söyleyemeyeceğim ama resme baktığımızda suikastçımızın en önde olduğu görülüyor. Daha sonra önündeki deniz ve gemiler, sonra kara(palmiyelerle ve çöl kısmı ile serapların ve bitkilerin unutulmadığı anlatılıyor)ve tarihi yapılar arasında kalmış bir şehir girişi ile hemen arkasında da şehir görünüyor. Oyunun büyüklüğünden daha önce söz etmiştik tabi ki ancak karakterle birlikte kıyaslamamıştık. Perspektiften doğan bir küçülme durumu söz konusu burada. Karakter bize daha yakın olmasaydı da şehrin içinde olsaydı sanırım göremezdik. Söylenildiği gibi Black Flag'in dört katı olma ihtimali var harita boyutunun.

Karakterimizi incelediğimizde sızan resimlerdeki gibi ten rengine ait bir şey göremiyoruz. Bunun nedeni de önceden yayınlanan resimlerde karakter üzerinde bir suikastçı paltosuna rastlayamıyorduk burada ise hem kapüşon hem de bariz beyaz olan bir haşhaşi tulumu görüyoruz. Bu da bize bu resimdeki karakterin yalnızca bir konsept çalışması olduğunu veriyor. Sızan resimler daha yeni olduğundan üzerindeki çalışma çok detaylandırılmış. Tabi ki kalkanı, oku, araçları şu anki tasarıya uyuyor. En son sızan bilgideki kartal görüş noktaları yerine bize ait olan bir kartalla etrafı senkronize edebildiğimiz doğrulanıyor. Resimde diğer araçlarda olduğu gibi Kartal da altın renkte çizilmiş. Dikkat çekilmesi istenen ve yeni özellikleri hep altınla belli etmişler ve kollardaki bileklikleri de bu nedenle çok merak ediyoruz.

Ayriyeten olur da karakterin elindeki yayı göremezsek diye sağ omzundaki ok tüylerini de altın yapan Ubisoft'u tebrik ediyoruz.

Konuyla ilgili bilginiz varsa ya da fikriniz; sizleri sohbete çağırıyorum. Tarih bölümü okuyan arkadaşlardan tarihi yapılarla ilgili bilgi almak isteriz. Eğer siz anlatmazsanız ben kedi vücutlu firavun kafalı yapıyı Las Vegas'a benzetmeye devam edeceğim bunu da belirteyim. ;D

« Son Düzenleme: 08 Haziran 2017, 21:05:31 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gold Edition İçin Rezervasyon Kartı Ve İncelemesi
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2017, 00:52:41 »
Eline sağlık hocam.

*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2106
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2017, 01:37:58 »
Eline sağlık. Bu arada resim silinmiş göremeyenler için;

Spoiler: Göster

Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım

« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2017, 09:15:01 »

Açıkcası bende bir sıkıntı yok. kaskal'ın paylaştığı iletideki fotoğrafı rahatlıkla görebiliyorum.

*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2106
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2017, 14:41:39 »

Açıkcası bende bir sıkıntı yok. kaskal'ın paylaştığı iletideki fotoğrafı rahatlıkla görebiliyorum.

Benim bağlantımdan sanırım yeni farkettim sitedeki çoğu resmi göremiyorum
Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım