Yeni Oyun Hikaye Teorisi

• 1 Yanıt
  • 1299 Gösterim
*

Çevrimdışı rikialiumi

• *
  • 899
  • I Am An Assassin
    • Profili Görüntüle
Yeni Oyun Hikaye Teorisi
« : 27 Haziran 2017, 02:11:46 »
Baktım kaskal abimiz teorileri ortaya atmanın zamanı dedi bende yeni oyun hakkında hikaye teorimi ortaya atayım dedim.

Malum yeni Assassins Creed oyunu yolda. Bu oyunda suikastçı yoldaşlığının nasıl oluştuğunu öğreneceğiz. Fakat bilinen bir şey var oda Suikastçı yoldaşlığı ve Tapınakçılar binlerce yıldır savaştalar. 3. oyunun giriş videosunda William Miles bunu söylüyordu. Yani bu oyunda yada Bayekin diğer oyunlarında  Tapınakçıların nasıl oluştuğunu öğreneceğiz. Fakat kaçırdığımız bir diğer nokta ise Sage'ler. Suikastçılar ve Tapınakçılar Cennet Parçalarının varlığını 1000 yıl sonra yani Origins de öğreniyorlar. Fakat Sage'ler doğudukları günden bu yana Juno 'yu geri getirmeye çalışıyorlar.

Benim teorim tamda bu noktada devreye giriyor. Juno yu geri getirmek için gerekli olan Cennet Parçası Ankh. Bu parça Mısırda yani yeni oyunumuzun geçeceği bölgede. Videolarda Bayek kendini hep bir medjay ( Mısır Polisi)  olarak tanıtıyor. Bayek Mısırı kirletenleri teker teker ayıklamaya çalışıyor. Bu yolculukta bi sürü arkadaş ile tanışacaktır. Mısırı mahvetmeye çalışanlardan biri zengin ve varlıklı bir aileden gelen Sage'dir ve Ankh'ı bulmak için Mısırın altını üstüne getirir. Bayek ve arkadaşı onu durdurma yolunda bir sürü iş başarırlar. Sage Ankh'ı bulduğunda ise 2v1 bi kapışma başlar. Sage kapışma sırasında Ankh'ın diğer güçlerini de kullanır. Uzun bi kapışmadan sonra Bayek ve arkadaşı Sage'i öldürür. Bayek Cennet Parçası kadar güçlü bir şeyin kimsenin eline geçmemesi kanaatindedir. Fakat arkadaşı başka düşünüyordur. Onu kullanarak insanlığa düzen getirmeyi amaçlıyodur. Bayekve o uzun bi tartışmnın ardından 1v1 vs atarlar. ikiside kazanamaz ve Ankh kaybolur. Bayek onun yanlış ellere geçmemesi için suikastçı yoldaşlığını kurar. Arkadaşı da onu kullanıp dünyaya düzen getirmeyi amaçlar. Ve böylece büyük savaş başlar.

Benim düşüncem hikaye altı üstü böyle olur. AC4 de oyun çıkmadan kristal kafa tasının peşine düşeceğini bilmiştim. Bundada aynısı olacağı kanaatindeyim. Fikirlerinizi yorumlarda paylaşırsınız

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Oyun Hikaye Teorisi
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2017, 04:17:35 »
Jül Sezar master templar olsa Marcus Antonius sage olsun isterdim. Bu kadar basit tahmin edilen bir kurgu yaparlar mı bilemem ama böyle olursa tarihi yönü çok güçlü olur. İsa'nın Kudüste çarmıha gerilmesini Roma'lı lejyonerler gerçekleştiriyor. Bununla bağdaştırabilirler. Ankh meselesinde bu şekilde düşünmüyorum. İskender'in topraklarını ele geçirmesine yardımcı olan Üç Dişli Mızrak daha cazip bir konu. Mızrak sonradan üçe bölünüp Asya, Mısır ve Makedonya'ya gönderiliyormuş. Bu üç parça ve bir üçleme birbirlerine hizmet ediyor gibi sanki. Araya bir yere Seth'in Osiris'in bedenini 14 parçaya bölmesi ve parçaların Mısır'da aranması da eklenebilir. Efsaneye göre 14. parça hiç bulunamamış bu da bir cennet parçası olabilir.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”