Assassin's Creed Origins'in İlham Aldığı(!) Oyunlar

• 15 Yanıt
  • 2474 Gösterim
*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

Assassin's Creed serisi her zaman diğer oyunlara önderlik ediyordu ama Origins'le birlikte kendine özgü yeniliği bile olmayan bir seri gibi olacak duruyor. Toplama kasa Assassin's Creed için siz ne düşünüyorsunuz?
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed Origins'in İlham Aldığı(!) Oyunlar
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2017, 20:57:31 »
Benim pc kaldırmayacağı için isterse türk dizilerinden çalsın, umrumda olmaz
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1039
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2017, 21:11:51 »
Dövüş sistemini de hiç beğenmedim mekanikler de ilgimi çekmedi.Tek umudum hikayenin iyi olması.Umarım bu karakteri Ezio Auditore gibi benimserim.Eğer bu seriyi de ellerine yüzlerine bulaştırırlarsa Assasin's Creed efsanesinin imajının çizilmemesi için seriyi sonlandırsınlar.Elde o kadar güzel hikayeler vardı ki çıkardıkları özensiz oyunlarla rezil ettiler.(Rogue misali)

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2017, 23:02:29 »
Oyun dünyasına gerek oynanış gerekse hikaye anlatımı vs. gibi açılardan kattıklarıyla Assassin's Creed başlı başına büyük bir marka. Başka oyunlarda gördüğümüz özellikleri Assassin's Creed Origins içerisinde görmemizde bir sakınca olacağını düşünmüyorum. Örneğin videoda gösterilen Shadow of Mordor, Assassin's Creed ve Batman oyun serilerinden pek çok özelliği içerisinde barındırıyordu. Ama oyunun kalitesi ortada. Yani oyun içerisine iyi adapte edilebildiği, Assassin's Creed ile bağdaştırabildiği sürece ben başka oyunlardan ilham alınmasının karşıtı değilim. Sadece Assassin's Creed için değil, her seri ve her yapım için geçerli bu durum.

Ayrıca "kendine özgü yeniliği bile olmayan" kısmına katılmıyorum.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı furkanfg112

• *
  • 230
  • Jackpot!
    • ICQ Messenger - 10000000
    • MSN Messenger - furkanfg112@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2017, 23:03:30 »
Son birkaç oyundur seriye yeni ayar gerekiyordu zaten. Ben hep gizliliğin ön planda olduğu zorlayıcı dövüş sistemine sahip bir Ac istemişimdir (ilk iki oyun gibi). Yani suikastçı dediğinin önüne geleni kesip biçen bir kasap yerine işlerini sessizce halleden biri olması gerekmez mı? Yeni oyunda da bunu denemişler gibi gözüküyor.

Artı olarak ata binmeyi , çalılıklarda saklanmayı, su altına dalmayı ve kayık sürmeyi nasıl "çalmak" diye göstermişler anlamadım. Aşağı yukarı bütün açık dünya oyunlarında olan şeyler bunlar.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 23:07:05 Gönderen: furkanfg112 »
İm not locked up with you, you locked up with me!

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1173
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2017, 23:24:36 »
Ben bazı karşılaştırmaları çok abartılı buldum. Özellikle kayaya tırmanış kısmı. Bunun dışında oyunun geneli Witcher ile benzerlik taşıyor ama bu beklenmedik bir şey değildi. Witcher ile ortak noktaları olacağı oyun çıkmadan iki buçuk yıl önce açıklanmıştı. Shadow of Mordor ve Dark Souls için de izinleri olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde birebir kullanmazlardı herhalde. Zelda'nın çoklu oku ile air bow atışları birebir aynı ona bir şey diyemiyorum. Asıl merak ettiğim bunun videosu neden yapılmış? AC'yi kötüleme niyeti neden? Oyun simulasyon gibi; sana tarihin anlarını yaşatıyor. Oyun bile demek istemiyorum o kadar etkileyici ki. Diğer oyunların sevilen özelliklerini taşıması, çaldıkları anlamına gelmez ki. Piyar bence.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2017, 23:30:54 »
Assassin's Creed serisi en azından demolarda güzel görünürdü... Eskiden.

Kostümler kötü, dövüşler kötü, tırmanma kötü ilgimi çeken en ufak birşey yok. Sanki eski AC'leri alıp herşeyi basitleştirerek MMO'ya çevirmeye çalışmışlar gibi. Senaryo da zaten iyice fan fiction tadı vermeye başladı. Bakalım yine ne saçmalayacaklar.

O değil de keşke bu çöple uğraşmak için 1 seneyi boş geçmeselerdi. COD'u her sene alan arkadaşlar yapılması muhtemel bi Unity-Syndicate kopyasını da milyon milyon alırdı bence.
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı SivaslıProphet

• *
  • 89
  • !!!!!!!TERÖRÜ KINIYORUZ!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • Assassin's Creed 1092 Türkiye Forumları
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2017, 00:05:07 »
Resmen saçmalık. Çoğunlukla Ubisoft oyunları ile karşılaştırılmış. Oysaki geliştirenler aynı. Sana sürekli farklı şeyler sunacak değiller ya. Diyorum ama Ubi de harbi bu işi abartarak hep aynı şeyleri (hatta daha kötülerini) önümüze koymaya başladı.

Hellcase.com'da para kazanmak için bu kodu girebilirsiniz: 8787922

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2017, 15:20:26 »
Oyun dünyasına gerek oynanış gerekse hikaye anlatımı vs. gibi açılardan kattıklarıyla Assassin's Creed başlı başına büyük bir marka. Başka oyunlarda gördüğümüz özellikleri Assassin's Creed Origins içerisinde görmemizde bir sakınca olacağını düşünmüyorum. Örneğin videoda gösterilen Shadow of Mordor, Assassin's Creed ve Batman oyun serilerinden pek çok özelliği içerisinde barındırıyordu. Ama oyunun kalitesi ortada. Yani oyun içerisine iyi adapte edilebildiği, Assassin's Creed ile bağdaştırabildiği sürece ben başka oyunlardan ilham alınmasının karşıtı değilim. Sadece Assassin's Creed için değil, her seri ve her yapım için geçerli bu durum.

Marka dediğimiz şeyin piyasaya önderlik etmesi gerekmez mi? Shadow Of Mordor'dan örnek vermişsiniz ama SOM oyun dünyasına Nemessis gibi harika bir sistemi kattı. Onun dışında Batman'in dövüş sistemini harika bir combat sistemiyle yeniledi. Kısacası oyununa yedirmeyi hakikaten başardı. Ayrıyetten Shadow Of Mordor yepyeni bir IP olarak piyasaya sürüldü. Ona rağmen benzerlikleri çok eleştirildi. Assassin's Creed gibi bir "Marka"yla karşılaştırmanız o yüzden tuhaf geldi açıkçası. Konuya dönersek dört senedir geliştirilen bir oyun kendine yenilik bulamıyorsa oyun piyasası komple bitmiş demektir. Kapşon gibi bir kaç ufak detayı yok sayarsak kimse bu oyuna Assassin's Creed demez herhalde. Yaratıklarla boss savaşı filan serinin doğasında yok çünkü. Eagle Vision bile yok oyunda. Ben Assassin's Creed'e Osmanlı gözüyle bakmaya başladım. Şuan seri Lale devri hesabı kendi özünü unutup bulabildiği her şeyi almaya çalışıyor. Bu da bana kalırsa serinin çöküşünün ana temeli olacak.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2017, 18:44:12 »

Marka dediğimiz şeyin piyasaya önderlik etmesi gerekmez mi? Shadow Of Mordor'dan örnek vermişsiniz ama SOM oyun dünyasına Nemessis gibi harika bir sistemi kattı. Onun dışında Batman'in dövüş sistemini harika bir combat sistemiyle yeniledi. Kısacası oyununa yedirmeyi hakikaten başardı. Ayrıyetten Shadow Of Mordor yepyeni bir IP olarak piyasaya sürüldü. Ona rağmen benzerlikleri çok eleştirildi. Assassin's Creed gibi bir "Marka"yla karşılaştırmanız o yüzden tuhaf geldi açıkçası. Konuya dönersek dört senedir geliştirilen bir oyun kendine yenilik bulamıyorsa oyun piyasası komple bitmiş demektir. Kapşon gibi bir kaç ufak detayı yok sayarsak kimse bu oyuna Assassin's Creed demez herhalde. Yaratıklarla boss savaşı filan serinin doğasında yok çünkü. Eagle Vision bile yok oyunda. Ben Assassin's Creed'e Osmanlı gözüyle bakmaya başladım. Şuan seri Lale devri hesabı kendi özünü unutup bulabildiği her şeyi almaya çalışıyor. Bu da bana kalırsa serinin çöküşünün ana temeli olacak.

Serinin özü denilebilecek mekanikler bayatlayalı çok oluyor ve doğal olarak yeni bir şey denemeleri lazım. Ancak bu kadar bariz ilham almaları konusunda elbette göze kötü bir biçimde batıyor. Ancak bu mekanikleri geliştirirler ve daha bir AC tipi bir hale getirirlerse çöküşten ziyade tekrar seriyi bir raya sokabilirler diye düşünüyorum. Ancak kişisel tahminime göre bu oyun Far Cry gibi açık dünyada yan etkinlik yapıp bir iki ufak senaryo göreviyle geçecek gibi duruyor.