Anket

Assassin's Creed Çizgi Romanları Çevrilsin mi?

Mutlaka Çevrilmeli
7 (41.2%)
Çevrilmesi Forum Açısından İyi Olur
3 (17.6%)
Çevrilmesine Gerek Yok
7 (41.2%)

Toplam Oy Verenler: 17

Assassin's Creed Çizgi Romanlarını Çevirelim Mi?

• 13 Yanıt
  • 2954 Gösterim
Ynt: Assassin's Creed Çizgi Romanlarını Çevirelim Mi?
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2017, 09:36:05 »
Daha önce kitapların çevirisine başlayıp yayın evleriyle vesaire iletişime geçtiğim için biraz tecrübem var konuda, o yüzden (heves kırma amacı olmadan) şöyle bir iki şey söyleyeyim;

- Burada bağımsız çevirmenler olduğumuz, herhangi bir büro vesaire altında çalışmadığımız ve noter onaylı olmadığımız için doğal olarak şirketler bizim yaptığımız çevirileri kontrolden geçirmek istiyor. Bu da onlara gereksiz masraf ve uğraş demek.

- Genelde işe başlamış yayın evleri bütün serinin (çizgi roman serisinden bahsediyorum) haklarını almış oluyor, o yüzden "başlamadıklarını onlar başladıklarını biz çevirelim" olayına da iyi bakmıyorlar.

Yani amaç bu çizgi romanları çevirip yayınlamak ise emekler biraz boşa gitmiş olacak. Onun için henüz el atılmamış, köşede kalmış ama önemli şeyleri (Geçmişte yapılan kodeks, veritabanı girdileri vs) çevirmek çok daha yararlı olabilir.
Berkay Şahinoğlu

Animus Projesi
Çevirmen

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2017, 12:10:38 »
Forum için de çevrilebilir illa para amaçlı olmasına gerek yok bence. İş oraya giderse gider o kısmı ayrı ama bence güzel bir iş çıkabilir.

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2017, 21:49:29 »
Forumu sadece haberler için mi kullanalım yani? Tema filan gelse bile ilgi geçici olacak sonuçta. Origins forum için son şans bunu biliyorsunuzdur herhalde. Sıradaki oyun 2019 gibi gelecek çünkü. Forumda biraz aktiflik olsa yapacağımız tonlarca şey var ama aktif olmaktan bile aciz kalıyorsunuz. Yönetime sinirlisinizdir bunu anlıyorum ancak bir sene sonra sinirli olabileceğimiz bir yönetim bile kalmayabilir. Biz bu foruma yönetim için emek vermedik,burayı ikinci aile gördüğümüz için emek verdik.

Forumdaki üye aktifliği için bir çözüm daha var. Forumda ortalama 80 ziyaretçi gibi rakamlar oluyor. Ziyaretçiler bildiğiniz gibi AC konularına bakıp gidiyorlar. Biz 3-4 ay gibi geçici bir süre AC Bölümlerini ziyaretçilere kapatırsak forum üye aktifliğine yeniden kavuşabilir. Üyeleri kaçırmamak ise yönetime ve moderatörlere düşüyor. Bunun dışında başka çare göremiyorum ben.

Not: Mobil olduğum için yazım hatalarım bol,bol olabilir. Bunun için kusura bakmazsanız sevinirim.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2017, 14:00:06 »
Alternatif içerikler bulunsa daha iyi olur.