Assasins Creed Subject 16 (Denek 16) Hikayesi

 • 3 Yanıt
 • 3305 Gösterim
Assasins Creed Subject 16 (Denek 16) Hikayesi
« : 27 Temmuz 2017, 23:35:57 »
“Neden bu hediyelere (yeteneklere) sahibiz? Çünkü bu bizim kanımızda var. Bu tohumlar iki dünyanın bir olması için ekildi. İşte suikastçiler,iki dünyanın çocukları.” -Subject 16

Subject 16 hepimizin bildiği gibi Abstergo firması tarafından kaçırılıp, Desmond Miles’tan önce Animus’u kullanmaya zorlanan bir şahıstı. Altair Ibn-La’Ahad ve Ezio Auditore da Firenze’nin soyundan gelen kişi olarak doğrudan suikastçi kanbağıyla doğmuştur. Subject 16′nın Desmond ile bir ilişkisi olduğu da bilinmekte ama kesin olarak bu ilişki tanımlanamamaktadır. Ayrıca subject 16′nın Uzak Doğu ve Eski Afrikanın yanı sıra bir Amerikan iç savaşı olan 1863 Gettysburg’dan, İtalya’da bulunan Roman Forum’dan ve Kraliçe Isabella ile bağlantılı olan atalarının hafızalarına sahip olduğu da verilen bilgiler arasında.

Subject 16′nın Tapınak şovalyelerine ait olduğu bilinen Abstergo isimli şirketteki hayatı “genetik hafıza araştırma programı” için şirket tarafından kaçırılmasıyla başlıyor. Warren Vidic tarafından Abstergo laboratuvarında tutsak olarak tutulurken,tehlikeli olabilecek düzeyde uzun zaman Animus adlı makineye bağlanmak zorunda kalıyor. Araştırmalarından başka hiçbirşeyi düşünmeyen Warren Vidic saatlerce hatta bazen günlerce onu makineye bağlı tutarak “Bleeding Effect” olarak bildiğimiz ciddi bir travma durumuna sürüklenmesine yol açıyor. “Bleeding Effect” sayesinde Subject 16, atalarının hafızalarına makine olmaksızın ulaşmaya başlıyor ve en sonunda ulaştığı bu anıları kontrol edememe durumu onu deliliğe ve sonra da belirgin intiharına sürüklüyor.

Bu olay öncesinde Subject 16,Tapınak şovalyeleri tarafından mahseni açtığı bilinen atası Ezio Auditore’nin anılarını canlandırmaya zorlanıyor ancak nasılsa asla istenilen hafıza dilimine ulaşamıyor.Kendi kanıyla tutulduğu odanın zeminine ve duvarlarına birkaç şifreli mesaj yazarak kendisini öldürmesinin sebebinin Tapınak şovalyelerini amaçlarına ulaşmaktan alıkoymak olduğu düşünülüyor.

Subject 16′nın sözde ölümünden sonra Tapınak şövalyeleri “mahsen”in yerine ulaşamıyorlar ancak Ezio Auditore’den önce bir atasının daha bir Piece of Eden ile bağlantısı olduğu bilgisine erişmeyi başarıyorlar (Altair Ibn-La’Ahad). Böylece Abstergo, Ezio ve Altair’in başka bir torunu olarak bilinen Desmond Miles adında bir barmeni daha kaçırıp Subject 17 olarak adlandırdıktan sonra çalışmalarına devam ediyor ki,burdan sonra devreye biz giriyoruz.

Hapsedildiği süre zarfında Desmond, Dr.Vidic’in asistanı Lucy Stillman ile Subject 16′yı içeren konularda konuşmaya çalışsa da Lucy Stillman kendisini Subject 16 ‘nın ölümünden sorumlu tuttuğundan dolayı Desmond’ın sorularını cevaplamaktan rahatsızlık duyuyor. Buna ek olarak Lucy’nin Warren Vidic’e göndermiş olduğu mailde “Bleeding Effect” ile ilgili ayrıntıları, denek olarak kullandıkları insanları çok zorladıklarını ve bu konudaki sıkıntısını dile getirdiğini ancak Vidic’in bu maili aldıktan kısa bir süre sonra yanıtlamadan sildiğini görebiliyorduk.

Desmond ve Lucy’nin Abstergo şirketinden kaçışından sonra Ezio Auditore’nin hafızalarını araştırdıkları esnada Lucy’nin Abstergo’dan çalmış olduğu hafıza çekirdeğinde Subject 16 tekrar karşımıza çıkıyor. Abstergo firmasının Animus yazılımını hacklediğini ve içerisindeki hafıza bölümlerine 20 adet sembol yerleştirdiğini öğreniyoruz. Bu sembollerin herbiri aslında şifrelenmiş dosyaları içeriyor ve Lucy’nin çalmış olduğu hafıza çekirdeği sayesinde Rebecca’nın Animus 2.0′ına transfer oluyor. Bu 20 sembolü deşifre ettikten sonra Animus veritabanında oluşan videoda Adem ve Havva’nın büyük bir yapıdan ellerinde Apple of Eden ile kaçtığını görüyoruz.

Sucject 16′nın Animus’ta yapmış olduğu değişiklikler yerleştirdiği her sembole bazı koordinatlar eklemesiyle devam ediyor ki bu koordinatlar Assassin’s Creed Brotherhood’da görmüş olduğumuz Rönesans Roma’sında bazı noktaları işaret ediyor. Desmond Miles bu noktalardaki kodlara ulaştıktan sonra ilk kez hologramik bir yapıyla Subject 16′yı görme şansı doğuyor.

“Animus Virtual Training” ekranına benzer bir ekranda bir süre hoplayıp zıpladıktan sonra karşımıza çıkan Subject 16,Desmond’ın karşısında bir hologram olarak beliriyor ve kafalarda birçok soru işareti bırakan kısa bir konuşma yapıyorlar;

Desmond: Subject 16?
Subject 16: (gülerek)Evet,evet subject 17..
Desmond: Sen öldün.Ben senin kanını gördüm!
Subject 16: Zaman yok.O senin bildiğinden çok uzakta.Onları kurtarmak için çok geç.
Desmond: Kim?
Subject 16: O kız senin olduğunu düşündüğün gibi değil.Gerçekleşmesini umduğun herşey,sevgiyle sarıldığın herşey,çoktan gitti.
Desmond: Açıkla,lütfen.
Subject 16: Eden.Kız…Eden’da.Havva’yı bul.Anahtar.Onun Dna’sı.
Desmond: Söyle bana!
Subject 16: Yapamam…Güneş…Oğlun…Çok zayıf…Enerjimi yenilemek zorundayım..
Desmond: Gitme!
Subject 16: Sonuna kadar seninle olacağım..Beni karanlıkta bul..

Assassin’s Creed Brotherhood’da Subcject 16′nın tüm bulmacalarını çözdüğümüzde kazandığımız “.. .- — .- .-.. .. …- .”  şeklindeki “Achievement” ; I’am ALIVE olarak çevriliyor ki bu da “ben hayattayım” anlamına geliyor. Ayrıca Assassin’s Creed’in Fransız çizgi romanında Subject 16 hayatta görülüyor ve “Michael” olarak isimlendiriliyor.

Bu bilgilerden yola çıkarak şunu varsayabiliriz;

Subject 16, kendi intiharını başlatmadan önce hapsedildiği odaya ve laboratuvara çizdiği sembollerin aynılarını hacklediği Animus yazılımının içine de yerleştirirken kendisini de gizli bir kod olarak bu yazılıma dahil etmiş olabilir. Tıpkı Assassin’s Creed2′de Altair’i, Brotherhood’da Desmond’u Outfit olarak kullanabildiğimiz gibi. Desmond’la olan konuşmasında Subject 16 yavaş yavaş belirirken Animus yazılımının onu “tendonlar…..kalp….ses….” şeklinde yavaş yavaş kodladığını duyabiliyorduk.Yani Subject 16 bedensel olarak artık yok.Ama kendisini Animus’un içerisine bir alt yazılım olarak kaydetmiş bir yapay zeka olarak karşımıza çıkmaya devam edecek…


« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2017, 23:38:13 Gönderen: DAYI »
La şey-i vakia um mutlak bel küllin mümkin.

Nothing is true, everything is permitted.

"Hiçbir şey muğlak değil, her şey mümkün."

Ynt: Assasins Creed Subject 16 (Denek 16) Hikayesi
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2017, 21:40:29 »
Bu bilgiler güncel mi? Sanki Revelations döneminde yazılmış gibi duruyor.

*

Çevrimdışı kratos

 • Son Of Krypton
 • *
 • 1589
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Assasins Creed Subject 16 (Denek 16) Hikayesi
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2017, 15:20:57 »
Desmond Miles'ın nasıl komadan uyanacağını çok merak ediyorum. Bu sene en çok beklediğim oyunlar Batman Arkham City,AcR,Uncharted 3 ve Witcher 2. Bence Skyrim goty olur.

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1102
 • Özgür yarınlara...
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assasins Creed Subject 16 (Denek 16) Hikayesi
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2017, 01:01:10 »
Aahahahah yoruma gel.  ;D