Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları

 • 18 Yanıt
 • 16848 Gösterim
*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« : 18 Eylül 2017, 16:59:14 »
Konu çok ağır spoilerlar içermektedir. Tüm oyunları oynamamış olanların okuması tavsiye edilmez. Konu içinde çizgi romandan sayfalar da olduğu için spoiler yemek istemeyenler, çizgi romanı okumak isteyenler özetlerin başladığı yerden itibaren aşağılara inmeyin.

Uzun zamandır oyun tarafında modern zamanda hikayenin pek ilerlemediği herkesin şikayet ettiği konulardan biridir. Ancak modern zamanda da hikaye ilerlemeye devam ediyor ama değişik bir şekilde. Titan çizgi romanları modern zaman hikayesini devam ettiren çizgi romanlar piyasaya sürdü ve sürmeye devam ediyor. Ubisoft yetkilerininden birisi de titan çizgi romanlarındaki olayların oyun dünyası içerisinde geçerli olduğunu belirtti (inglizcede 'canon' olarak söylenir böyle şeyler). Yani çizgi romanlardaki olaylar oyunlar için de geçerli ve romandaki olaylar bir şekilde ana oyun hikayesine bağlı ve gelecek oyunlara ve origins'in hikayesine altyapı oluşturma ihtimali yüksek. Ayrıca Ubisoft'un Titan'a modern zaman hikayesini de erişim imkanı verdiği de görünüyor.

Titan çizgi romanları ise şunlar;

Assassin's Creed - Assassins
Assassin's Creed - Templars 
Assassin's Creed - Last Descendants Locus
Assassin's Creed - Awakening
Assassin's Creed - Reflections
Assassin's Creed - Uprising   

Burada assassins, templars ve uprising çizgi romanlarının özetlerini belirteceğim. Diğerleri oyunların tekrarı niteliğindeki hikayelere sahip olduğundan ya da hikaye açısından önemli olmadığından tarafımca yazılmayacaktır. Ayrıca belirteceğim konular ubisoft'un kendi forumlarındaki bir başlığın kendimce yaptığım türkçe çevirisi olacaktır. Yanlışlarım olabilir. Tespit edenler söylerse düzeltiriz. Öncelikle bahsettiğim ingilizce konu başlığı; http://forums.ubi.com/showthread.php/1389564-Assassin-s-Creed-Titan-Comics-Story-Analysis-amp-Discussion-(Spoilers)

Assassin's Creed: AssassinsBu çizgi roman serisi Charlotte De La Cruz'un suikastçı tarikatı ile tanışması konusuna odaklanmaktadır.

Sayılara Göre Hikaye Özeti

1. Sayı

Modern Zaman:

Eylül 2015. Çizgi roman Charlotte'un Helix sisteminde 1852 Kaliforniyasını oynaması ile başlıyor.

Charlotte, San Diego'da Malta Bankacılık Şirketinde çalışıyor. Bankacılık sistemi içindeki adaletsizliği keşfettikten sonra, yardıma ihtiyacı olan bir müşteriye yardımcı olur.

Eve döndüğünde, Galina Voronina(ac syndicate'de tanıdığımız suikastçı) ve Xavier Chen'i onu beklerken bulur. Charlotte düzenli olarak kontrol ettiği komplo teorisi üreten web siteleri sayesinde o anda onların kim olduklarını anlar. Tapınakçılar eve girerler, ancak bir mücadeleden sonra kahramanlarımız kaçmayı başarır.

Suikastçı kardeşliği Charlotte'un önceden yaşamış olan Assassinlerin kanının varisi olduğunu (yani onların Charlotte'un ataları olduğunu) bilmektedir ve Charlotte'u 1692 Salem'inde bulunan bir Piece Of Eden'ı araması için Animus'a girmeye ikna ederler. Bu zaman aralığında bir Piece Of Eden olduğu istihbaratı Tapınakçılar tarafından tutulan Joseph isimli bir Assassin tarafından elde edilmiş.

Charlotte'un o zamandaki atası usta suikastçı(master assassin) Tom Stoddard'dır. Charlotte, başarısız olan ilk senkronizasyon denemesinin ardından Sikastçı kardeşliğine yardımcı olmaya kararlı bir şekilde tekrar Animus'a girer.

2. Sayı

Modern Zaman:

Galina, Charlotte'un Animus için uygun olmadığına ve hayatta kalamayacağına ikna olmuştur. Ayrıca Tapınakçılar tarafından yakalanan Joseph konusunda da benzer şüpheleri vardır. Kardeşliğin Joseph'e hiç bir şey borçlu olmadığını iddia etmektedir.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Tom Stoddard, Piece Of Eden'ı bulmak için piece of eden'ın bulunduğu yönündeki dedikoduların olduğu Salem'e varır. İlk denemesindeki başarısızlığının ardından, şehirdeki bağlantısı hemşire ve yakın zamanda Suikastçi olan Jennifer Querry ile görüşür.

Görünüşe göre bir dizi genç kız tanımlanamayan krizler geçirmektedir ve bu yerel halk arasında çılgınca yapılan bir büyücülük olduğu dedikodularını ateşleyen bir durum haline gelmiştir(yani kızların cadı olduğunu düşünmekteler). Suikastçilerimiz buna Piece Of Eden'ın neden olduğunu düşünmektedir ve bu kızları aramaya başlamışlardır.

Sonunda, iki üst düzey Templar, Samuel Parris ve William Stoughton tarafından yönetilen gizli bir zindanda kızları bulurlar.

Kızlarda biri olan Dorothy Osborne, serbest kalırsa, Tom'u Piece Of Eden'ın olduğu yere götürmeye söz verir. Tom da David adlı küçük bir oğlanla birlikte bunu yapar.

Bu arada Tapınakçılar yerel halkı büyücülük konusunda kışkırtır, halkı bu konuda ateşlendirirler ve Tom'un Şeytan'ın işini yaptığını söylerler. Yerel halk da, zindana girer.

Dorothy bir krize girer, gizli gerçekleri söyler(bu sözler Tom'un babasının kitabında bulunan Dante'nin sözleri, iyice anlamak için çizgi romana bakmak gerekir). Ardından Tom aradıkları Piece Of Eden'ın kızın kendisi olduğunu anlar.

3. Sayı

Modern Zaman:

Galina ve Xavier, Charlotte'tan nasıl faydalanabilecekler konusunda tartışmaya devam ederler. Takımın teknisyeni olan Kody, Joseph'in hafıza hacklemesi konusunda uzmanlaşmış yüksek seviyeli bir Templar olan Didier Hawking tarafından tutulduğunu açığa çıkarır.

Joseph'in bulundukları yerleri açığa çıkaracağı korkusuyla takım Animus'u kamyona taşır ve yerlerini değiştirirken Charlotte'un animusta arama yapmaya devam etmesine imkan verirler.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Tom öfkeli kalabalığı püskürtmeyi başarır. Bu sırada Jennifer zindandan kaçmak için gizli bir geçit bulur.

Öfkeli kalabalık tarafından ağaçlarla çevirili bir alanda takip edilmeye devam ederler. Burada Jennifer, David isimli çocuğu taşırken vurulur. Tom ise göreve öncelik vererek Dorothy ile beraber kaçar.

Öfkeli kalabalığı atlattıktan sonra Dorothy transa geçer(kendinden geçer yine yani) ve kendisinin Consus - Önceden Gelenlere(Those who Came Before, İlk Medeniyet) mensup - olduğunu söyler. Bu bedende barındığını belirtir. Consus Charlotte'a "Büyük bilgeliği olanları" arayıp bulması konusunda bir mesaj bırakır.

(Bu iki panelde Consus'un konusşması mavi yazı renkli konuşma baloncuklarında. Consus'un söyledikleri kabaca şöyle;
-Cevaplarını yanlış yerde arıyorsun.
-Aileni nasıl terkettiğini görmek için baban sana selestin diyecektir. (biraz mantıksız bir çeviri oldu)
-İstediğin gibi inan.
-Korkma o benimle.(burada içinde olduğu kızı kastediyor olması gerek).
-Ben bir çok isimle tanınırım. Consus, prometeus, erudite tanrısı. Ama buraya senin sorularını cevaplamaya gelmedim Thomas Stoddard. -Seninle olup burada olmayan kişiyle konuşuyorum.
-Bu sınav bitmedi. Ama bu, yalnızca daha büyük görevin için bir başlangıç.
-Evet. Büyük bilgeliği olanları bul. Yapmak zorunda olduğun şey konusunda sana yardımcı olabilirler.)

Jennifer en sonunda Tom'a yetişir ama hemen arkalarından Templar'lar da gelmiştir. Tom ve Jennifer yakalanır.

4. Sayı

Modern Zaman:

Charlotte'tan daha fazla bir şey kazanamayacaklarına inanan Xavier ve Galina, Joseph'i Templar'lardan kurtarmak için dışarı çıkarlar.

Charlotte bir önsezi ile tekrar Animus'a girer. Joseph'in en başından beri Templar'lara doğruları söylediğini keşfeder.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Tom ve Jennifer önceden kaçtıkları zindanda işkenceye maruz kalır. Consus tarafından yapılan bir dikkat dağıtma sayesinde Jennifer Tom'u serbest bırakmayı başarır. Jennifer silah elde etmeye çalışırken Parris tarafından ölümcül bir şekilde vurulur.(Consus'un sözleri;
-Çocuk yaşayacak.(erkek çocuktan bahsediyor)
-Güneşin şakaklarının (ya da güneş tapınaklarının tam manasını çıkaramadım) üzerinden ayın yükselmesini görecek.
-Seni görüyorum, henüz doğmamış kadını gördüğüm gibi.
-Kadın aradığın cevaplara sahip değil. Sadece şeytanın kitabında cevaplarını bulacaksın.)

Parris Tom'u öldürmeyi dener ancak Tom onu etkisiz hale getirir. Tom Dorothy ile kaçmaya çalışırken kendine gelen Parris tarafından vurulur.

Mahkum kızların yeni kahin üreticileri olacağının Parris tarafından ilan edilmesinin ardından, Dorothy suçluluk hissine kapılmış ve kendini ateşe atarak intihar etmiştir. (Burada Dorothy'nin içinde piece of eden'ın ya da kehaneti sağlayan şey, içindeki parça ne ise çoğaltılıp mahkum kızlara verilerek onların da kehanetleri konuşabileceği ve Templar'ların bu kehanetleri düşmanlarına karşı kullanılabileceği Parris tarafından belirtilir)

Dorothy'nin intiharıyla öfkelenen Parris bütün kadınları büyücük nedeniyle yargılanması gerekse bile yeni bir kahin bulacağını ilan etmiş ve Tom'u öldürmeyi denemiştir. Ancak Templar yoldaşı Stoughton tarafından vurulur.

Stoughton'un Parris'in yönetmleri ile alakalı şüpheleri vardı (bundan kasıt Parris'in bütün masumlara acı çektirme ihtimali ve bunun templarların itibarını zedelemesi) ve Black Cross'un(Ac Templars çizgi romanında ne olduğu anlaşılacaktır) yöntemlerine uygun olarak durumu kontrol altına alır. Tom, David ve kızları serbest bırakır.

Tom ve David, Jennifer ve Dorothy'i Salem şehrinin dış mahallelerinin birinde gömer. Ve böylelikle mezarlarının yeri öğrenilmiş olur(Yani Consus'un, piece of eden'ın yeri)(Bu arada yakalanmış olan Joseph'in David'in soyundan geldiği ve olayları aynen templarlara doğru olarak aktardığı Charlotte tarafından anlaşılır. İlk başta Jennifer'ın Joseph'in atası olduğu nedense düşünülmüş o yüzden Joseph'in Templar'ları kandırarak piece of eden'ın yerini bildiğini söylediklerini düşündüler ancak Charlotte bunun tersini farketti. Ne dediğimi anlamak için çizgi romanı okumak lazım)

5. Sayı

Modern Zaman:

Joseph'in Dorothy'nin bedeninin gömülü olduğu yeri bildiğinin açığa çıkmasıyla Xavier ve Galina'nın bir tuzağa gittiği açıkça ortadadır. Charlotte onların peşinden gitmeye karar vermiştir. Kody de Charlotte'a bir suikastçı başlığı verir.

Charlotte bir işçiyi kandırarak kilitli bir odayı açmasını sağlar ve binanın derinliklerine sızmayı başarır. İşçiyi bağlar ve yoluna devam eder. Kody'e ise bir katil olmadığını söyler.

Galina ve Xavier, Joseph'in bir hücrede olduğunu tespit eder. Bir çatışma olur, çatışma sırasında Galina ayağından yaralanır, Xavier ise Joseph tarafından yakındaki bir havuzda boğularak öldürülür.

Charlotte olay yerine gelir. Joseph'in Galina'ya zarar vermesini engellemeye çalışır. Joseph Suikastçıların Charlotte'u sadece güçleri için kullandığını ortaya çıkarır.

Joseph'in kurduğu bir bomba patlar. Didier Hawking ve bir çok adamının öldüğü varsayılır.

Templar kuvvetleri odaya dalar, Joseph kaçar. Görünüşe bakılırsa duvarların içini görebilen Charlotte havalandırma boşluğu aracılığı ile Galina'yı kurtarır.

Binadan çıkış yolu üzerinde Charlotte bağlamış olduğu işçinin öldüğünü görür. İşçi nefessizlikten ölmüştür. Charlotte masum bir insanı öldürmenin pişmanlığını yaşar.

Galina Kody'e Gavin Banks(Usta Assassin) ile bağlantı kurmasını, Kardeşliğin en kısa sürede Salem'e gitmesi gerektiğini, Templar'ların yola çıkıp çıkmadıklarından emin olmadığını söylemesini ister.

Charlotte Joseph'in Templar'lara yeri söylemediğini belirtir. Görünüşe göre Charlotte insanların beyinlerini okuyabilme yeteneğine sahip. Galina hayatını kurtardığı için teşekkür eder ve sonunda bu acemi suikastçiye güvenir.

Ücretsiz Çizgi Roman Günü Sayısı

Not: Bu sayının kronolojik olarak ne zamanda geçtiği belli değil. Ancak kamyonda olmadıkları ve Kody'nin iki kulağı da yerinde olduğundan 6. sayıdan önceki bir zamanda geçtiği ingilizce özeti yazan kişi tarafından belirtilmiş.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Haiti, Kasım 1791. Dutty Bookman, Haiti Devrimini başlatan kölelerden birisi, idam edilmek üzeredir. Kalabalık içinde iki suikastçı beklemektedir. Birisi Elsie diğeri de Charlotte'un atası. Elsie Dutty'i infazdan kurtarmanın yollarını aramaktadır ama ortağı Fabien(Charlotte'un atası olması lazım) tarafından durdurulur. Sadece Dutty'nin kitabını almaları gerektiğini, onun ölümünün gerçek bir değişimi tetikleyeceğini söyler. Tarih onu haklı çıkaracaktır, Elsie vazgeçer.

Modern Zaman:

Charlotte Animus'tan çıkar. Şimdi Mexico City'dedirler. Charlotte önemli bilgileri içeren Dutty'nin kitabını Templar'lar bulmadan önce bulmaları gerektiğini haykırır. Kody Animus'un yeniden şarj olması gerektiğini açıklar.

Kody sandalyeyi nasıl modifiye ettiğini ayrıntılı olarak açıklar ve ona "Red Rider" der. Modifiyesi ile beraber daha ince bir iğne ile daha hızlı DNA okuması yapıldığı, mide bulantısının azlatıldığı, ve resim kalitesinin de arttığını söyler. Charlotte özür diler ve birbirlerine ihtiyaçlarının olduğu ve Kardeşiliğin başarıya ulaşması için sabırlı olmaları gerektiği konusunda uzlaşırlar.

6. Sayı

Modern Zaman:

Charlotte, Galina ve Kody şimdi Mexico City'de bir otelde saklanmaktadır. Galina'nın aslında bacağının kırıldığı anlaşılmış ve birkaç yerel Doktor onu muayene etmesi için getirilir. Galina birini Templar olduğunu anladığı için anında öldürür. Diğeri masumdur. Charlotte'un diğerinin masum olduğunu anlamasıyla Galina onu öldürmek yerine bayıltır.

Üçü karşı taraftaki otele taşınır. Böylelikle eski bulundukları noktaya kimlerin yaklaştığını tespit edebileceklerdi. Galina morfin(ağrı kesici) ile dinlenmeyi tercih eder.

Charlotte Consus'un "Bilgeliğin Sahiplerini" araması ile ilgili mesajını anlamaya çalışmaktadır. Ardından Erodito'yu bulmak için dark net'e girer (Erodito Abstergo'ya saldırılarda bulunan ünlü bir hacker grubudur, assassin's creed liberation oyununda da isimleri geçer.). Bir sonraki buluşma yerleri hakkındaki ipucunu bulmuştur. Bu ipucu da onu Kody'e İnka İmaparatorluğu'ndaki gizemi araştırmak için kendisini animus'a tekrar sokmasını istemesine neden olur.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Peru 1536. Charlotte'un bu seferki atası Quila isimli çaski olan bir kadın. (Çaski inka imparatorluğunda mektupları, önemli paketleri ileten kişilermiş. Özellikle imparatorlara hizmet ederler, çok hızlı koşarlarmış.)

Quila kendisini en hızlı çaski olarak bilir, bununla övünür ve köyünün büyüklerini bu konuda etkilemeye çalışır. Köydeki bir çok kişi onunla aynı hevese sahip değildir ve Quila'nın "düzgün bir eş" olması gerektiğine inanırlar. Quila'nın Turi isimli bir çırağı vardır. Turi de bir çaskidir.

Kurye paketi Quila'ya vermeyi reddetmesinin ardından insiyatif alarak bir grup adamın arasından paketi kuryeden çalar. Paketin içeriğini merak eder ve İmparator Manco'nun suikastı ile alakalı bir mesajlaşmanın olduğunu görür. Bir at çalmakta iken bir taş ile vurulur ve hırsızlığı yapmış olduğu yerdeki bir grup erkek tarafından çevresi sarılır.

7. Sayı

Modern Zaman:

Animus'ta bir kaç saat geçirdikten sonra Charlotte, Kody tarafından animusun 6 saatlik şarj zamanı geldiğinden çıkarılmak zorunda kalınır. Charlotte kısaca ailesinden bahsetmeye başlar. Anne babasının gençken ayrıldıklarını, babasının annesini ve kendisini terk ettiğini söyler. Galina geri döner. Joseph'in yerini bildiğini düşündüğü, propaganda uzmanı, yüksek seviyeli bir Templar olan Garcia-Lopez'i bulmaları gerektiğini söyler. Charlotte ise bunun yerine animus aracılığıyla Erudito'yu bulmaları gerektiğini belirtir. İkisi tartışır, Galina otoritesini kullanır ve takım Garcia-Lopez'in peşine düşmek için yola çıkar.

Charlotte ve Kody Chapultepec Parkında Garcia-Lopez'i takip eder. İkisi de Garcia-Lopez tarafından tespit edilir ve küçük bir kargaşanın ardından Garcia-Lopez kaçmayı başarır. Galina ikisini de almak için kamyonla gelir, ikisinin de yüzlerini Templar'lara gösterdiklerini, artık tanınacaklarını, görevin nasıl büyük bir başarısızlıkla sona erdiğinden bahseder. 

Animus'taki Tarihi Zaman:

Quila hala onu çevreleyen adamların arasındadır. Gonzalez Pardo isimli bir ispanyolun müdahale edip onu kurtarması sayesinde kurtulur. Kısa bir konuşmadan sonra Pardo'nun atını beraber kullanmaya karar verirler. Quila bu şekilde suikast entrikası ile alakalı mesajı imparatora olabilecek en kısa süre içerisinde ulaştırabilmeyi ummaktadır.

İçecek içmek için durduktan sonra Pardo suikast mesajının olduğu Quipu'yu alır ve Quila'ya geri vermeyi reddeder. Quila Pardo'yu arkasından vurarak hemen bayıltır. Ancak söz konusu mesaj Pardo'nun ağır bedeninin altında kaldığından mesajı almakta zorlanmaktadır. Mesajı alamadan önce bir grup İspanyol istilacı gelir. Quila'yı bayıltırlar. Böylelikle Pardo, Quila ve mesaj istilacıların eline geçer.

8. Sayı

Animus'taki Tarihi Zaman:

Quila ve Pardo esir tutulurlar. Pardo başlarında duran kişiyi yakınlarda savaşan perulluların kendilerini farkettirmesini sağlayana dek kızdırmayı başarır. İkisi de kaçayı başarır ancak bu sırada mesajın bulunduğu Quipu parçalanır. Başkent Cuzco'ya geldiklerinde birbirlerinden ayrılırlar. Quila imparatorun huzuruna çıkmak için korumaları aşamaz. Çünkü kanıt olarak elinde mesajın bulunduğu bir Quipu yoktur ve bu nedenle zorla geri gönderilir.

Eski kocası Ayar ile görüşür. Başarısız evliliklerinin ve bu durumun Ayar'ın ailesine nasıl utanç getirdiğini anımsadıktan sonra Quila konuşmak için hala hatrı sayılır derecede politik gücü bulunan Ayar'ın babasını arar. Ayar'ın babası ile görüşür. Ancak delili olmadığından ve evlilik nedeniyle önceden Ayar'ın ailesine utanç getirdiğinden, Ayar'ın babası Quila'nın amacının ne olduğunu sorgular. Pardo sarhoş bir şekilde konuşmanın yapıldığı yere girer. Bu noktadan sonra İspanyol Pardo ile birlikte suikastçı olarak varsayılır ve yine yakalanır.

Modern Zaman:

Charlotte, Galina'nın isteğiyle Animus'tan çıkarılır. Görünüşe göre Charlotte kimsenin kontrolü olmadan animusa tek başına girmiş ve bataryasını tekrar bitirmiştir. Animusun çalışması için yeni bataryalar almak gerekmektedir. Ancak Galina Templarların artık yüzlerini bildiği için oldukları yerde kalmaları gerektiğini söyler. Kısa bir tartışmanın ardından Charlotte tek başına batarya aramaya çıkar ve diğerlerini kamyonda bırakır.

Templarlar kahramanlarımızı bulmak için planlarını yaparken Charlotte bir sivili, kabadayının birinden kurtarır. Kendini iyi hissettiren bu aksiyonun hemen ardından bataryaları aramaya devam eder ama birinin onu takip ettiğini fark eder. Onu takip edenin Galina olduğu anlaşılır. Galina da Charlotte'u aramaktadır. Galina kamyonu bir anlığına terk etmiş, geri döndüğünde Kody'nin kaçırıldığı anlamış ve kamyonda onun koparılmış olan kulağını bulmuştur. Galina ve Charlotte'un kartelin belirttiği bir bölgeye gelmesi talep edilmiştir. Böylelikle ikisi Kody'i kurtarmak için yola çıkar.

9. Sayı

Modern Zaman:

Kartelin belirttiği nokta bir stadyumdur. Galina'nın sniper ile Charlotte'a ilerleme imkanı vermesi ile Charlotte önüne çıkan düşmanları indirerek yoluna gizlice devam eder. Kablosuz kulaklıklar üzerinden Charlotte'un Galina'nın liderlik yeteneklerini sorgulaması nedeniyle tartışırlar. Kody sahanın ortasında sandalyeye bağlı ve kafasında bir silahla oturmaktadır. Charlotte yaklaşınca ikinci bir sniper ona ateş açar. Charlotte bir kaç fıçının arkasına saklanır. Bu sırada kartel üyelerinden birisi Charlotte yakalamaya çalışır ve onu ayağından vurur. Galina bir helikopterin stadyuma gelip diğer sniperı ve geri kalan kartel üyelerini indirmesinden önce Charlotte'un kısa sürede kaçmasını sağlayacak kadar koruma atışı yapar.

Helikopterlerle sahaya girenler Ortega Sanchez önderliğindeki Templarlardır. Charlotte bunu farkedince, Joseph'in kendisine Templarların peşinden geleceğini anlattığını hatırlar, kafasına silahı dayar ve geri çekilmelerini yoksa değerli esirlerini kaybedeceklerini söyler. Charlotte Galina ve Kody serbestçe burayı terk ederlerse kendisini onlara teslim edeceğini söyler. Ortega teklifi reddeder. Yine de Charlotte 24 saat içerisinde Erudito liderlerinin yerini tespit edip kendilerine vereceğini belirttiği bir teklifte daha bulunur. (Erudito Abstergo'ya bir çok siber saldırı yaptığı ve gizli bilgileri çaldığından Templarlar tarafından yok edilmek istenmektedir.) Bu teklifi kabul edilir ve Templarlar oradan uzaklaşır.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Ayar'ın babası Quila'ya Pardo'nun gerçekte bir suikastçı olduğunu söyler. İkisinin İspanyol kuklası olduğunun ilan edilmesinin ardından ikisinin de yakınlardaki bir dağın tepesinde kurban edilerek öldürülmesine karar verilir. Yol boyunca Quila Pardo'yu sorgular. Pardo Atahualpa'yı öldürmeye çalışmadığını aksine onu kurtarmaya çalıştığını ancak çok geç kaldığını söyler. Sonuç olarak içtiğini söyler. Mesajın olduğu Quipu, Pardo'nun tespit ettiği bir tüccar tarafından gönderilmiştir. Bu noktada Quila imparatorun öldürülmesi planının arkasında Ayar'ın babasının olması gerektiğinin farkına varır. Ayar'a kendisini dinlemesi gerektiğini söyler ancak onun yerine elleri bağlanır ve Ayar onun başında elindeki sopayı havaya kaldırır...

10. Sayı

Animus'taki Tarihi Zaman:

Ayar, Quila'yı sevmiş olduğunu ve hala da sevdiğini söyler. Hemen Quila'nın çevresindeki adamları saf dışı bırakır, Pardo ve Quila'nın kaçmasına yardım eder. Komplo konusunda imparatoru uyarmak için hemen yola çıkarlar. Ancak Pardo arkada kalmayı tercih eder ve onlara atı Felipe'yi kullanmalarını teklif eder. Başkente varmalarıyla atı dikkat dağıtma aracı olarak kullanırlar ve içeri gizlice girmeyi başarırlar. Hisarı ararken Quila imparator ve Ayar'ın babasıyla karşılaşır. İmparatorun elinde zehirli olduğunu düşündüğü kupaya vurur, Pardo'nun da yardıma geldiği bir kavga başlar. İmparator kurtarılır ve Quila imparatorun resmi postacısı(çaskisi) olur. Pardo Quila'ya kardeşliğe her zaman katılabileceğini söyler ama "Don Gonzalo Pardo" şifresini onların arasında kullanmasını söyler.

Modern Zaman:

Charlotte animustan kalkar ve yüksek sesle şifreyi söyler. Hemen bilgisayara girer ve şifreyi Erudito sayfasında kullanır. Gerçekten işe yarar ve Arjantin'de bulunan bir koordinatı gösterir. Daha önceden söylediği gibi Templarlar ile buluşmayı kabul eder, Galina ve Kody'i kaçmaları için geride bırakır. Ancak templarlar geldiği anda silahlı bir kartel grubu Templarlara ateş açar ve hepsini etkisiz hale getirir. Galina kartelle anlaşma yaptıklarını ve takımın bir parçası olan Charlotte'u tek başına bırakamayacaklarını söyler.

Arjantin'e inince üçü, bir adamın "Don Gonzalo Pardo" yazan bir kart tuttuğunu farkederler. Adamın yanına giderler. Adam onları, uzun bir masanın sonunda bekleyen bir kadın olan, gözlerden uzak bir odaya götürür. Böylece suikastçılar Erudito ile yüz yüze gelir. Charlotte kadının büyük annesi Florencia olduğunu fark eder.

11. Sayı

Modern Zaman:

Erudito liderleri toplantısı başlar. Tartışma başlığı Consus'a geldiği anda tartışma bir anda Charlotte ve takımının neden davaet edildiği konusuna döner. Charlotte'un Consus'un sesini duyması bir hacker topluluğunun özel ilgisini çekmesi gayet açık bir durumdur. Charlotte Juno ve Phoenix Projesi'nin ardındaki gerçeği öğrenir. Erudito ise Consus ile tek bağlantısı olan kişinin Giovanni Borgia olduğuna inanıyorlardı, Charlotte'a ilgilerinin sebeplerinden birisi. Erudito Giovanni'nin Consus ile ikinci bir anısının olduğuna inanıyorlar. Bu durum Abstergo'dan da gizlenmektedir. Neyseki Charlotte'un atalarından birisi olan Hiram Stoddard'ın 1516 yılında Giovanni ile bir etkileşimi, buluşması vardı.

Erudito üyeleri arasında bir oylama yapar. Charlotte'un büyükannesi dünya genelinde üsler oluşturulması ve kendi ajanlarını çapraz eğitime tabi tutmaları teklifinde bulunur. Buna karşılık bazı üyeler Erudito'nun dünya genelindeki olaylardan uzak durması gerektiğine dair itirazları olur. Oylamalar diken üstündeyken Charlotte söz almaya karar verir ve Kardeşlik ile Erudito'nun birlikte çalışmasını teklif eder. Galina Erudito ajanlarına yardımcı olacak ve eğitecektir, Erudito da Joseph Laurier'in bulunmasına yardım edecektir. Ayrıca Charlotte, Consus ve cevapları Animus'ta arayacaktır. Böylece ortak bir karara varılır ve izlenecek yola karar verilir.

Galina Somali'ye gitmek için ayrılır. O sırada Charlotte'a sarılır. Sonunda bu ikisi iyi anlaşmaya başlar. Charlotte animusa girmeden önce Templar ajanları tarafından yaralandığını söyler. Florencia da vücudunda takip çipi ya da kimyasalları olup olmadığı konusunda tam vücut taraması yapılması için ısrar eder. Taramanın ortasında Kody Charlotte'u uyandırarak Hiram'ın hatıralarına girilmesi konusundaki endişelerinden bahseder. Kody, Consus'un Hiram'ın onunla karşılaştığında hafızasına ciddi bir hasar verebilmiş olma ihtimalinden korkmakta bu durumun da Charlotte'u etkileyebileceğinden endişelenmektedir...

Animus'taki Tarihi Zaman:

Floransa, İtalya, 1516. Hiram Stoddard bir binaya girer ve Giovanni Borgia'yı orada saklanmış bir şekilde beklerken bulur. Giovanni Borgia fırlatılan bıçakları atlatırken Hiram'ın hızlı bir tekmesi ile yere serilir. Ardında Hiram kılıcını Giovanni'nin boğazına doğru uzatır...

12. Sayı

Animus'taki Tarihi Zaman:

Yunanistan, 1516. Hiram ve Giovanni laf dalaşındadır. Aralarında büyük bir anlaşmazlık olduğu ortadadır. Giovanni Hiram'dan eseri zorla alana kadar dövüşürler. Bu eser Apple Of Eden'dır(Cennnet Elması). Giovanni Hiram'a yardım etmek ister ve akıl hocası tarafından verilmiş olan bir kitabi ona verir ve oradan ayrılır. 

Toskana, 1515. Bir yıl önce Hiram ve Giovanni birlikte dövüş antrenmanları yapmaktadır. Hiram suikastçı öğretmenleri araya girmeden önce hile yapar. Öğretmenleri Ezio Auditore'nin ta kendisidir! Giovanni sinirlendirmiştir ve Ezio onunla konuşmak için onu bir yürüyüşe çıkartır. Ezio bir suikastçı olmak için birden fazla yolun olduğunu ona açıklar ve Dante'nin bir kitabını okuyup derinlemesine düşünmesi için Giovanni'ye verir.(kitap büyük olasılıkla İnferno, İlahi Komedya'nın bir parçası) O sırada Hiram Elena'yı eğlendirir. Elena Ezio'ya yardımcı olan genç bir hanımefendidir. Elena'nın ingilizcesi pek iyi değildir ama Hiram bir şekilde onunla flört etmeyi başarır. Ezio Hiram'a içinde Templarların olduğu acil bir görevi vermek için muhabbetlerini böler. Hiram Ezio'nun arkadaşı Michaelangelo'ya katılmak zorundadır.

Modern Zaman:

Charlotte animustan kalkar ve Consus'u bulmak konusunda şu ana kadar şansının yavver gitmediğini söyler. Kody'nin "Zalim Hiram"'ın hatıralarını kullanmak konusunda ciddi tereddüteri bulunmaktadır. Florencia Erudito oylamasını açıkça kaybiyordu ve Charlotte da İsu'nun kendisini(Consus) bulabilmek için makineye geri döner.

Aynı anda, Mogadishu, Somali'de. Galina bulunması zor olan Joseph'in yerini tespit etmeye çalışan bir grup suikastçıya liderlik yapar. Başarılı bir iş kadını ve tanınan bir Templar finansmanı olan Zehra Okur'un katıldığı halka açık bir etkinliği gözlerler. Bir iş makinasının yanlış yönlendirmeye neden olmasının ardından Joseph sonunda bir kaç kasanın arkasından Galina'nın üstüne atlar. 

13. Sayı

Animus'taki Tarihi Zaman:

Floransa, 1515. Hiram ve Giovanni Michelangelo ile beraber şehrin yüksek bir noktasında pusuda bekler. Hedefleri içinde Piece Of Eden(Cennet Parçası) olduğunu düşündükleri aşağıdaki bir at arabası ile geçer. Giovanni temkinli olmayı elden bırakmadan gece yarısını beklemekte baskı yapar ama Hiram sürpriz bir saldırı yapmak konusunda ısrar eder. İkisi de aşağıya atlar ve at arabasının korumalarına saldırır. Savaşın ortasında hedef eser ile birlikte kaçar.

Modern Zaman:

Charlotte Kody tarafından animustan kaldırılır. Hayati değerleri standartların dışına çıkmıştır. Kody Charlotte'tan dinlenmesini ister. Ancak Florencia buna karşı çıkar ve Charlotte'un Consus'u bulana kadar devam etmek zorunda olduğunu söyler. Charlotte tekrar animusa girer.

Animus'taki Tarihi Zaman:

İki gün sonra Hiram ve Giovanni kullanmış oldukları taktikler üzerinde tartışmaya devam ederler. Giovanni, Hiram'ın sarhoş olup kadın barmenin ilgisini çekmeye çalışmaya karar verdiği sırada onun yöntemlerinden duyduğu kuşkuları doğrudan Ezio'ya ileteceğini söyler.  Ertesi sabah Hiram uyanınca Giovanni tarafından açıkça bildirilerek Elena'nın onu çatıda beklediğini öğrenir. Giovanni ve Hiram dövüşür. Elena ikisine de tam bir hayvan olduklarını söyler. Atkısını üstünden atar. Simulasyon birden pikselleşmeye ve tekrar etmeye başlar....

Modern Zaman:

Charlotte animustan tekrar kalkar. Kody ve Florencia "hatalı" anı yaşadığı konusunda aynı fikirdedirler. Görünüşe göre bu anı Consus tarafından gizlenmiş ve silinmiştir. Charlotte animusa tekrar girer Hiram ile Giovanni arasındaki dövüşü tekrar tekrar tecrübe eder ve dövüş her seferinde farklı bir sonla biter. Her seferinde atkının olduğunu fark eder ve en sonunda atkıya dokunmaya karar verir. Aynı sahne tekrar oynar, bu sefer Consus Giovanni aracılığıyla konuşmaktadır. Consus Charlotte'a şifreli bir mesaj bırakır. Charlotte uyandığında Erudito tesisinin Templar saldırısına altında olduğunu öğrenir.(Consus'un sözleri;
-Erudite tanrısının önünde sessiz ol!
-Yakında kılavuz/önder olacak olan izleyici olan kişiye benim sözlerim.
-Düşmanın tezahür eden çocuğa benziyor, ama dağın parıltısı bir çoğuna sesleniyor. Zirvesi(dağın parıltısının) onun(burada "her" diyor yani bir kadın, büyük ihtimal juno) gerçek uyanışını görecek(eşlik edecek de denilebilir, şu aşamada üstü kapalı olduğundan hangisi doğru olur bilemedim).
-Kurtun kuzu ile yaşamasına izin vermek zorundasın.)

O sırada Somali'de, Galina Joseph'e saldırmaya çalışır ancak devrilir. My'shell Shhed Joseph'e silahını doğrultup dövüşü durdurmadan önce yan taraftan saldırarak Joseph'in dikkatini dağıtmayı başarır. Erudito adasının saldırıya uğradığı istihbaratı onlara ulaşır ve uçağı olan tek kişinin Joseph olduğunu hızlı bir şekilde anlarlar. Joseph, Charlotte ile konuşmak şartıyla isteksizce gitmeyi kabul eder.

Adada Kody bombaları patlatmak amacıyla sunuculara bağlar. Florencia ellerindeki verilerin yedeğini almayı dener ancak buna şansı olmadan önce mermiler havada uçmaya başlar. Charlotte Florencia'yı güvenli bir noktaya çeker ancak Kody veriyi kurtarmak için oraya doğru koşar ancak vurulur.

14. Sayı

Modern Zaman:

Ölümcül bir şekilde yaralanan Kody son anlarında Charlotte tarafından avutulur. Kody'e verileri Templarların elinden kurtarmış olduğunu söyler.  Kody'nin ölümünden sonra Florencia ve Charlotte Kody'nin ölümünden birbirlerini sorumlu tuttukları bir tartışmaya girerler. Üstlerinde bir uçak uçar ve uçak Templarlar tarafından hemen indirilir. Geri kalan Suikastçı ve Erudito üyeleri yola devam etmelerinin en iyisi olacakları konusunda hem fikir olur. Florencia acil durumlara karşı adanın güney yakasında bulunan bir mağaraya saklamış olduğu botlara gitmeyi tavsiye eder. Ve burası herkesin topluca gitmeye karar verdiği noktaydı.

Bu sırada, eski Erudito üssünde Sanchez ve diğer Templarlar ipuçlarını aramaya başlar. Görünüşe göre tüm bu zaman boyunca Charlotte'un üzerinde bir takip cihazı vardı ve hepsi grubun tam olarak nereye gittiğini rahatça görebiliyorlardı. Sanchez bir tuzak hazırlamak amacıyla grubun gittiği mağaralara bir tim göndermeye karar verir.

Templarlar düşmüş olan uçağın etrafını sarar ve pilot koltuğunda ölmüş olan Sheed'i bulurlar. Anında kazadan kurtulmuş olan Galina, Joseph ve My'shell tarafından tuzağa düşürülürler. Tek kurtulma umutlarının uçaklarını düşüren gemi olduğunu farkeden kahramanlarımız denize doğru harekete geçerler.

Charlotte ve diğerleri sonunda güneydeki mağaralara ulaşırlar. ancak Charlotte'un altıncı hissi mağaralara girmemeleri konusunda onu uyarır. Bu konuda mağaraları bilmelerinin mümkün olmadığını söyleyen Florencia ile konuşur. Grup Charlotte'un tarafını tutar ve aynı yoldan geri dönmeye karar verirler. Charlotte takip edildiğini anlatmasıyla tek başına gitmeye kara verir. Bu şekilde saldırganların grubu takip etmesini engelleyeceğini ummaktadır.

Galina, Joseph ve My'shell gemiye saldırır. Gemi tayfası misliyle karşılık verir  ve geminin güvertesinde bulunan patlayıcılar uçan mermilerin arasında patlar ve gemiye son derece büyük bir zarar verir. Joseph patlama dalgasına yakalanır ve ağır bir şekilde yaralanır. Galina Joseph'in daha fazla acı çekmemesi için kendi isteğiyle onu öldürür.

Charlotte ağaçlık bölge boyunca olan peşinde olan bir grup saldırganı indirmeyi başarır. Florencia ve grup parçalanmış olan gemiye ulaşmayı başarır ve suikastçıların yardımı bekleyen Galina ve My'shell ile karşılaştıklarında şaşırırlar...

Bu arada Charlotte bir çağlayanın tepesine ulaşmayı başarır. Elinde silahı olan bir başka askeri indirmeyi başarır ama hızlı bir şekilde Sanchez ve bir grup Templar koruması tarafından etrafı çevrilir. Kaçacak hiç bir yeri yoktur. Templar grubunun üstüne mermi yağıp hepsi vurulunca şaşırır. Etrafında döner ve arkasında bir helikopterin saldırdığını görür. Helikopterin kapısı açılır ve Florencia ona el sallar. Charlotte helikoptere doğru atladıktan sonra helikoptere biner, Galina ve Erudito grubunun içeride olduğunu görür. Helikopter Gavin Banks tarafından geri kalan suikastçıları kurtarmak için Arend Shuct ile birlikte gönderilen Kiyoshi Takakura tarafından kullanılmaktadır. Charlotte sonunda suikastçı kardeşliğinin yönetici kadrosu ile tanışmaya başlamıştır.

Böylelikle Assassins çizgi romanının özeti bitmiş oluyor. Sırada Templars çizgi romanı var. assassins çizgi romanına göre daha kısa. bu iki çizgi roman bizi uprising'e bağlayacak, o yüzden önemli.

Bu arada Consus tam olarak kim diye aklı karışanlar olabilir. Onu da açıklayalım. Consus yukarıda dediğim gibi İsu üyelerinden birisi. Bilim adamıdır. Pieces Of Eden'ın yaratıcısıdır. Yani oyunlar boyunca gördüğümüz elmaları, kefeni, asayı, kılıcı aklınıza ne geldiyse onun eseri. Consus ömrünün sonuna yaklaştığında, ölümden korktuğu için Shroud Of Eden'ın(kefen) kendi prototipine bilincini aktarmayı başarmıştır. Kefen aktif olduğu zaman kendisi konuşabilir. Ayrıca teorize edildiği üzere yüksek miktarda isu dna'sına sahip olan kişiler aracılığıyla da konuşabildiği söylenmekte. Fiziksel ölümünün 300 yıl sonrasında bir başka bilim insanı olan Juno kefenle beraber onu bulur. Consus'un bulduklarını kendi amaçları için kullanır. Örneğin insanların isyanından sonra malum güneş patlaması yaklaşırken Juno bu patlamadan sağ çıkmak için bilinçleri daha sağlam bir yapıda olan yapay bedenlere aktarmayı denemiş ancak başarısız olmuştur. Bu konuda deneği kocası Aita'dır. Bu başarısızlığı sonucunda kocası Aita komaya girmiş ve kocasına ötanazi uygulamak durumunda kalmıştı. AC 3'te anlattığı olayın ayrıntısı bu. Bu da başarısız olunca insanlardan nefret ettiği için bilincini Grand Temple'ın network'üne kopyalar, sistemle de oynar(bilincini sonradan çıkartmak için). Kötü emellerini farkeden Minerva onu o network'ün gri noktasına kitler. Grand Temple'daki The Eye çalıştırılırsa juno serbest kalacağı için Minerva o sistemi çalıştırmamış ve patlamanın olmasına izin vermiştir vs gerisini biliyorsunuz ayrıntıya gerek yok. Consus için ayrıntılı bilgi buradadır. http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Consus

Assassin's Creed: TemplarsBu çizgi roman serisi kapsamlı bir şekilde modern zamana ve 1927 yılının Çin'ine, Templarların bakış açısından odaklanmaktadır.

Sayılara Göre Hikaye Özeti

Ücretsiz Çizgi Roman Günü Sayısı

Tarihi Zaman:

Chekiang şehri, Çin, 1927. Black Cross aracını demiryolu hattının üzerine park etmiştir. Yerli bir çiftçi Büyük Duvar olarak bilinen trenin gelmesi sebebiyle ona bir sorunu olup olmadığını sormuştur. Son derece sağlam yapıda olan Rus orijinli bu tren milliyetçilere karşı diktatörler tarafından kullanılmıştır. Tren yaklaştığı anda Black Cross aracın içindeki patlayıcıları patlatır, tren raylarını yok eder ve treni durmaya zorlar.

Black Cross trene girer içindeki lider Yuri Dolinsky'e ulaşana kadar önüne çıkanı temizler. Yuri treni Rusya'da, Rus devrimi sırasında, Beyaz Ordu ve Çar'ın yenilmesi sayesinde treni Templarlar'dan çalmıştır. İkisi dövüşür Yuri trenin geri gitmesini ister ancak ikinci bir patlama trenin arkasındaki rayları da yok eder. Tren karaya oturur, Black Cross kılıç savaşını kazanır, ölü rusu yaklaşan Çin Ulusal Ordusu'nun ellerine bırakır.

1. Sayı

Tarihi Zaman:

Londra, İngiltere, 1927. Bir müzikal sırasında Thaddeus Gift kendisine borcu olan bir kişiyi zor duruma sokup, şantaj yapmaktadır. Templar olarak sahip olduğu nüfuzunu kulllanırken yine Templarlardan çalmaktadır.

Thaddeus üstünde siyah Templar haçı simgesi olan bir kart almıştır. Panik içinde mekandan ayrılır ve kendi aracıyla kaçmaya çalışır. Aracın üstünü iğneli bir zincir deler ve Thaddeus maskeli biri tarafından yukarıya doğru çekilir. Maskeli şahıs Black Cross ismini kullanmaktadır ve Thaddeus'un Tapınakçı tarikatina karşı işlediği bütün suçları onu öldürmeden önce yüksek sesle söyler.

Thaddeus'un cenazesinde, oğlu Darius babasının ölümü nedeniyle beş parasız halde kalmıştır. Ferris'in emriyle, diğer templar, Darius bir görev karşılığında eğitim masraflarının karşılanıp, eğitimine devam edebileceğine dair söz almıştır. Darius bunu kabul eder ve Çin'de bulunan Rite'ye destek vermek, güçlendirmek için Çin'e gidip bir paket teslimatı yapması talimatı verilir.

Çin'e vardığında Darius bir bara girer ve burada Roo denen bir bayan dansçıyla sohbet etmeye başlar. Roo Dairous'u hızlıca geri çevirdikten sonra onun teslim etmekle görevli olduğu ama bardayken varlığını unuttuğu paketi ile beraber kaçar. Darius durumu fark eder ve sokaklarda koşmaya başlar. Bu sırada kendisini Black Cross zanneden kişilerce önü kesilir. Bu noktada gerçek Black Cross ortaya çıkar ve görünüşe göre Darius'u kurtarır.

2. Sayı

Tarihi Zaman:

Darious'u kurtaran Black Cross önünü kesen adamların Fransız polisi olduğunu söyler. Karşılıklı hoşbeşten sonra Black Corss Darius'a kaybettiği paketi geri getireceğine söz verir. Bunu yapmasının sebebi ise 9'un doğrudan Darious'a yardım etmesini istemesidir.

Yerel Templar toplantısında gansterler ve diktatörler arasında Şangay'ı elde tutma mücadelesi konusunda konuşurlar. Black Corss'un geldiği kendilerine bildirilmiş ve ona her şekilde yardım etme talimatı almışlardır. Templarlardan biri olan Joffre toplantıdan ayrılırken taksi çağırır, taksici onu, tarif etmediği ıssız bir yere götürüken sürücünün Black Cross'un kendisi olduğunu anlar. Fransız polislerinin birinin üstünde bulunan kartta yazılı olan Hop Wo topluluğu hakkında konuşurlar. Joffre onların komünist olduğunu belirtir ve bulundukları yerin eğlence sarayının olduğunu söyler. Black Cross binaya girer ve diğer Fransız polisi orada tutulurken bulur. Görünüşe göre o da bir tuzağın parçasıdır.

O sırada Darius yaşadıklarını unutmak için içer. Bir sinema salonunun önünden geçerken Roo'yu bir sinema posterinde görür. Roo bir aktristir!

3. Sayı

Tarihi Zaman:

Black Cross duman bombaları atarak tuzaktan kaçar. Eğlence sarayının içinden koşarak uzaklaşmaya çalışırken çevresindeki fırsatları kullanarak kendisini kovalayanları teker teker indirir. Ta ki "Kızgın Karga" isimli dev gibi bir adamla karşılaşana kadar. Cross bilinci kaybolana kadar onu broşu ile yaralamayı başarır. Ayıldığı zaman kendisini Yeşil Çete Üçlüsü'nün lideri Du Yuesheng ile yüzyüze bulur. Du Templarların şu ana kadar Çin'de yaptığı aktivitelerle dalga geçerken Cross kutunun nerede olduğunu çözmeye çalışır. Konuşma broşun içindeki zehirin "Kızgın Karga"yı devirip Cross'un serbest kalmasına neden olunca değişir. Cross'un planı en başından beri yakalanıp Du'nun gerçekten neyi bildiğini öğrenmektir. Cross sahip olduğu herşeyi ve silahlarını hemen alır, en yakın pencereden kaçmak için silahı kullanarak yolunu açar.

Bu sırada Darius yerel bir film stüdyosunda Roo'yu arar. Roo'nun performansını sergilediği sete sızmayı başarır. Roo dinlenmek için giyinme odasına geçer. Darius ile orada yüz yüze gelir. Darius kutunun nerede olduğunu sorar ancak Roo çoktan sattığını söyler. Bu noktada odaya Zhang isimli biri girer ve Darius'u bayıltır. Roo and Zhang kutuyu satmalarından kazandıkları parayı kumarda kaybetmeleri konusunda tartışırlar. O sırada Darius'un bir değerinin olabileceği akıllarına gelir.

4. Sayı

Tarihi Zaman:

Milliyetçi ordu Şangay'a yaklaşır. Darius bir aracın bagajında tutulmaktadır. Ancak kocasını bayıltan Roo tarafından kurtarılır. Kutunun içindeki şeyi çıkardığını ve boş olduğunu söyler. Bu sırada Black Cross Madam Sun'ın sıkıştırır ve Madam Sun ile bir buluşma hakkı kazanır. Madam Sun'ın kutuyu ele geçrimek için planlamış olduğu olaylar hakkında konuşurlar ve sonunda Madam Sun kutunun boş olduğunu Black Cross'a gösterir.

Fessenden Du ile buluşmaya gider. Hararetli bir konuşmadan sonra General Chiang Templarlara artık ihtiyacı olmadığını söyler ve onlara ihanet eder. O sırada siyah Templar haçını içeren bir not ona teslim edilir...

5. Sayı

Tarihi Zaman:

Madam Sun her şeyin Generalin entrikalarının olduğunu söyler. Cross hemen aramak için dışarıya çıkar ve konvoy sürücüsünü srgulamak için kaçırır. Sürücü bir aktris ve "İngiliz bir çocuğun" öldürülmesi yönünde bir emir aldıklarını söyler.

Darius ve Roo hala saklanmaktadır. Kutunun içeriği hakkında konuşurlar. Darius kutuda babasının öldürmesi emrini verenin 9 olduğunu gösteren bir mektup ve ihanet edenlerin başına ne geleceğini gösteren bir parmak parçası ile templar yüzüğünün olduğunu öğrenir. Darius kendisinin bir hediyeden başka bir şey olmadığını fark eder. Bir ganster gelir ve ikisini de yaralar. Black Cross müdahale eder, gangsteri etkisiz hale getirir.

Darius Black Cross'u sırtından vurur. Babasının intikamının peşindedir. Cross bunu templarlar için yaptığını söyler ama Darius defalarca silahını ateşler. Black Cross sendeler ve çatıdan düşer. Düşerken gözlerinin önüne kısa bir süreliğine karısı ve çocuğu gelir. Sahne senkronizasyonun bozulmasıyla kaybolur.

Modern Zaman:

Abstergo, Montreal, 2013.

Otso Berg senkronizasyonu bozulmuş ekranlara dik dik bakar. Violet Da Costa şansının yaver gidip gitmediğini sorar. Otso Black Cross olan Albie Bolden'ın Koh-i-noor'u elinde bulundurduğu bilinen son kişi olduğunu söyler. Koh-i-noor'un darius'un taşımı olduğu kutuda olduğunu ummuşlardır. Otso Bolden'ın soyundan gelen kişileri tespit etmek zaman alacağından bu sırada diğer meseleleri halletmeleri gerektiğini ifade eder. Belki Black Cross ismini bile hayata döndürmelilerdi.

6. Sayı

Modern Zaman:

Philadelphia. Andre Bolden, a 72 yaşındaki eski asker, kendi evinde iki Abstergo çalışanı ile beraber çay içer. İki çalışan Andre'ye travma sonrası stres bozukluğu hastalığının tedavisinde yeni bir terapi türüne Abstergo'da sahip olduklarını ve deneyebileceğini söyler. Andre yerel bir Abstergo Medikal tesisine gider. Burada Otso Berg, Violet Da Costa ve Caitlin Gift ile tanışır. Animus'a girmesinden kısa bir süre sonra Animus terapiye başlar.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Akdeniz, 1805. Köle tüccarı olan Solomon Bolden gemi ile İtalya'dan Libya'ya seyahat eder. Tekstil tüccarı Jan Van Der Graff ile tanışır. Yolculuklarından bahsederler. Graff ikisinin de sırlarının olduğundan bahseder ve Sultan ile görüşmek için beraber seyahat etmeleri gerektiğini söyler. Gece, Black Cross'u arayan korsanlar tarafından gemi saldırıya uğrar. Bolden üstünü değiştirir ve gerçek kimliğini açığa çıkararak peşi sıra korsanları öldürür. Graff korsanların Sultan tarafından gönderilmiş olması gerektiğini söyler. Graff Sultan'ın sarayına giden bir yol olduğunu biliyor gibi gözükmektedir.

Modern Zaman:

Andre animustan kalkar. Hemen kendisini tutan iki korumayı yere serdiği gibi, terapi olması gereken bu tecrübeden nefret eder bir şekilde, tesisten ayrılır. O gecenin ilerleyen saatlerinde Otso Berg, Andre'yi evinde ziyaret eder. Berg özür diler ve animusu kullanmalarının gerçek sebeplerini anlatır. Birbirlerinin sorunlarının muhtemel çözümleri konusunda söz vermelerinin ardından Andre projeye yardım etme konusunda tesise dönmeyi kabul eder. Bu sırada Violet Da Costa animus bakım odasında oturur. Sistemi etkisiz hale getirir ve Andre'den alınmış olan veriyi başarılı bir şekilde bir yere ya da bir kişiye gönderir(upload eder)! (Violet'in ac syndicate'in sonunda Juno ile bir şeylerin peşinde olduğunu bilirsiniz herhalde)

7. Sayı

Modern Zaman:

Solomon Bolden'ın Andre'nin atası olmadığının anlaşılmasıyla Otso Berg Graff'ı analizinin nasıl ilerleyeceği koonusunda tartışma konusu açar. Andre tekrar animusa girer. Violet dışarıdan birine çok fazla şey söyledikleri konusunda endişelerini belirtir. 

Animus'taki Tarihi Zaman:

Sonunda karaya ulaşan Graff ve Bolden gemiden iner ve Tripoli'ye doğru deve üzerinde seyahat edeler. Küçük bir hana girerler. Ağır sarhoş olmadan önce Sultan'ın sarayına nasıl gireblieceklerini tartışırlar. En sonunda gizli bir tünele girerler ve korumalar tarafından orada tuzağa düşürülürler. Solomon katledilir ama son nefesinde Graff'a gerçek Black Cross'u bulması konusunda bilgilendirir. Graff yakalanır.

8. Sayı

Modern Zaman:

Andre acılarını bastırmak için bardadır. Otso Berg de ona katılır. Otso, Templarlar, Suiakstçılar ve Pieces Of Eden ile ilgili gerçekleri ve durumu Andre'ye anlatır. Andre bütün hikayeye inanmaz, barı terkeder ve doğrudan arabasında bekleyen bir tetikçiye doğru gider. Otso tam zamanında Andre'yi mermilerden korunacağı bir yere çeker. Ardından araca saldırır ve araçtakileri etkisiz hale getirir.

Bu sırada Violet karanlık bir park yerinde bağlantıda olduğu kişiyle görüşür. Bağlantıda olduğu kişi Otso'nun Koh-i-noor'un yerini tespit etmeye çok yakın olduğundan endişelenmektedir. Violet'ten bu olmadan önce Andre'yi ortadan kaldırmasını ister. Violet Otso'nun bir şeylerden şüpheleneceğini söyleyerek buna karşı çıkar. Ardından Otso Violet'i arar ve saldırıya uğradıklarından bahseder. Violet protests that Otso will suspect things, before she takes a call from Mr Berg himself informing of the shooting. Herkes, Violet'in bağlantısı ve Caitlin Gift de dahil olmak üzere tesise geri döner.

Andre animusa tekrar girmeyi dener ama anında bağırmaya başlar. Andre bir işkence hafızasını tecrübe etmektedir. Otso Berg ve diğerleri seansı bu olayın bir kaç gün sonrasına geçirirler. 

Animus'taki Tarihi Zaman:

Graff işkence çilesinin ardından uyanır. Etrafında bir kaç işkenceci ve onu Templar casusu olarak yaftalayan Lord Selim vardır. Selim Koh-i-noor'un kullanılmasının zamanının yaklaştığını söyler. Graff'ın zindanın derinliklerine saklamaları gerektiğini ve böylelikle suikastçılarının onu bulamayacağını söyler. Graff hemen yeni bir hücreye atılır. Hücrede Anlayışın Babasından(Father of Understanding) alıntı yapan gizemli biri vardır. Graff ne yazıkki kim olduğunu anlayamadan kendinden geçer.

Modern Zaman:

Saatlerce süren seansın sonunda, laboratuarda, Caitlin Gift Violet'in bağlantısı tarafından boğulur ve muhtemelen ölür. Violet Andre ile görüşür ve Otso'nun ona söylediği şeyleri doğrular. Ayrıca Violet, Andre'ye artık ona ait olduğunu belirterek Black Cross'un eski broşunu verir. Otso'ya labaratuarda bir kaza olduğuna dair telefon gelir...

Karakter sınırına takıldığım için ikinci giriden devam edeceğim...
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2017, 22:50:02 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2017, 03:14:58 »
9. Sayı

Modern Zaman:

Otso ve Violet laboratuara gelir ve sadece Caitlin Gift'in yere uzanmış olan cansız bedenini bulurlar. Violet, Caitlin'in bilgisayarı üzerinden üçüncü kişilerle bağlantı kurduğunu açıklarken Otso durumu akıl karıştırıcı olarak bulur. Otso'nun kendince endişeleri olduğu açıktır, Caitlin'in masum olduğunu varsayar, içlerinde casusların olduğunu belirtir ve Violet'e laboratuardaki "köstebeğin" izlerini takip edip bulması konusunda emir verir. Bundan sonra Otso, Andre'yi animusa bir kez daha girme konusunda ikna eder.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Graff hücresindeki gizemli adamın gerçek Black Cross olduğunu fark eder. Gizemli adam Graff'a Templar tarikatının çalışma yollarını anlatır ve  bunu bozanların olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini söyler. Graff onun himayesinde eğitimine başlar.

Bu sırada Sultan Koh-i-noor'u tutar ve gücünü göstermek için kendisinin birden fazla illüzyonunu oluşturur. Yemekleri korumalar tarafından getirilirken Black Cross ,Graff'ın açık olan pencereden kaçması için kendisini feda eder. Graff hemen Sultan'ın odasına doğru yolunun üstündeki korumaları etkisiz hale getirerek sessizce ilerler. Ahkbar isimli hizmetkar Koh-i-noor ile alakalı Suikastçılara haber gitmeden önce Sultan'ı saraydan ayrılması konusunda ikna eder. Sultan istemeden de olsa bunu kabul eder ve odasında Ahkbar ile yalnız kalır. Ahkbar kendisinin Suikastçılardan biri olduğunu söyler ve Sultan'ı çoktan içmiş olduğu çay ile zehirlemiştir. Sultan'ın ölmesiyle odaya giren Graff'a karşı Koh-i-noor'un kendisinin olacağını söyler. Ahkbar oluşturduğu illüzyonlarla Graff'ın aklını karıştırmaya çalışsa da Graff, gerçek  Ahkbar'ı ayak seslerini duyarak fark eder ve onun kalbine bıçak fırlatmayı başarır. Kardeşlikten bir kaç Suikastçı da konuşmaları dünledikten sonra gölgelerden çıkar. Graff Koh-i-noor'u istemediğini belirterek eserin içinde olması gereken çantayı onlara verir. Ancak Graff Koh-i-noor'u gizlice elinde tutmuştur yani onları kandırmıştır ve Amerika'ya giden bir gemiye binerek oradan ayrılmıştır.

Modern Zaman:

Andre animustan çıkar ve Otso Koh-i-noor'un aranmasında yaptıkları küçük araştırmada ne başardıkları konusunda derinlemesine düşünür. Andre bunun daha fazla parçası olamayacağı bir savaş olduğunu söyler ve Black Cross'un broşunu Otso'ya verir. Otso, Violet ile kimseye güvenemeyeceğine dair yaptığı konumayı anımsayarak bunu kabul eder. Otso Berg görev duygusuyla beraber Tapınakçı tarikatının Black Cross'u olmaya karar verir.

Sayfa admini bu giriyi ikinci sıraya taşırsa iyi olur konu kopmasın. Böylelikle templars çizgi romanının özeti de biter. Black Cross'un kim olduğu anlaşılmıştır sanırım. Şimdi uprising'e geçeceğim.

Assassin's Creed UprisingUprising Asassins ve Templars çizgi romanlarının hikayelerinin devamıdır ve Phoenix Projesinin'in sonuçlanması, zirve noktasına ulaşması konusunu ön plana çıkaracaktır.

Sayılara Göre Hikaye Özeti

1. Sayı

Modern Zaman:

Hong Kong, 2017. Charlotte de La Cruz bir gökdelenin penceresinden aşağıdaki kamyonetin üstüne doğru atlar. Bu şekilde düşüşünü yavaşlatır. Suikastçı elbisesi giymiş olan, gizli bıçağı çok sıcak olan biri de arkasından atlar. Kamyonetin üstündeki Charlotte'u az bir farkla ıskalar ve gizli bıçağı kamyonete saplar. Kamyonette Charlotte'a görevinde yardımcı olan Guernica Moneo vardır. Charlotte, ihanet eden, hilekar suikastçıları teker teker savuştururken Guernica son hızla aracı hareket ettirir. Aracın camına bir ninja yıldızı atılır camı kırar ve sürücü koltuğundaki Guernica'nın iki parmağını kopartıp yüzüne saplanır. Kamyonetin kontrolü kaybolmuştur ve kamyonet devrilir. Kahramanlarımız araçtan sağ çıkar. Charlotte kaza nedeniyle yaralı olan ihanetçilerden birisini sorgulamak isterken Guernica'nın yaralarını görür ve onu kurtarmak için güvenli üslerine geri dönmeye karar verir.

Londra, İngiltere. Gençler şehrin çatılarında parkur koşularını yaparken dövüş eğitimi yapan Galina Voronina ve My'Shell Lemair'e denk gelirler. Galina usta suikastçı olarak eski erudito hackerı My'Shell'i eğitmektedir. Yoldaş suikastçılar Kiyoshi Takakura ve Arden Shut-Cunningham onları izlemektedir. Charlotte'un görev raporu için araması ile eğitim yarıda kesilir. Charlotte'un girmiş olduğu gökdelen binası Phoenix Projesi'nin terkedilmiş olan merkezlerinden birisidir. Ancak terk edilmiştir. Boş olduğu tahmin ediliyordu. Burada Gramatica'nın nerede olabileceğine dair ipuçları bulabileceklerini düşünüyorlardı. Ancak bina boş değildi. İçeride açıkça kardeşlik simgesine sahip suikastçılar tarafından korunan bir erkek çocuğu vardı. Charlotte çocuğun kendisi ile konuştuğunu ve onu tanıdığını söyler. Çocuğun gözleri farklı renklerdedir. Charlotte'un bütün takımı orada katledilir ve sadece kendisi ve Guernica hayatlarını kurtarabilmişlerdir. Bu insanlar acaba kimdi?(Panelin sonunda görüleceği üzere çocuğun sage olduğu ortadadır.)

Bu sırada, Hong Kong'da, Otso Berg ve Violet Da Costa çatışmanın yaşandığı, Pheonix Projesi'nin yapıldığı, terk edilmiş binada inceleme yapar. Otso suikastçı olmaları bir yana, ölmüş olan küçük bir ordu bu binayı neden koruduğu konusununun kafa karşıtırıcı olduğunu söyler.  Sonuçta bina aylar öncesinden boşaltılmış ve sadece arşiv olarak kullanılmaktadır. Otso Violet'e binayı terk etmesi için polislere ödeme yapmasını söyler ve otel odasına geri döner. Otso yüksek teknolojili Black Cross elbisesini giyer ve gökdelene geri döner. Burada kendi araştırmasını yapar. Bu işte Andre Bolden ona teknik olarak destek olmaktadır. Otso aynı kurbanlar üzerinde hem suikastçı silahları hem de Abstergo ekipmanları olduğunu fark eder. Bir şekilde, bu iki grup bir araya geliyor...

2. Sayı

Modern Zaman:

Abstergo Eğlence Merkezi, Montreal, Kanada. Otso Berg ve Violet Da Costa Hong Kong'da meydana gelen garip olaylar hakkında ayrıntılı olarak konuşurlar. Otso hala suikastçıların idari bir kontrol noktası olan bu yerde çok gelişmiş ekipmanlarla karşı karşıya gelmelerine hala şaşırmaktadır. Aniden ikisinin de telefonu çalar. Aynı zamanda binada olan diğer kişilerinde telefonu çalmaktadır. Ekranlarında Black Cross simgesi vardır.

Yakınlardaki bir yerde, Tapınakçı Tarikatının kutsal yerinde bir görüşme yapılmaktadır. Alan Rikkin şüpheli bir şekilde orada yoktur(Filmden malum). Black Cross tam ekipmanla binaya doğru ilerler ancak korumalar önünü keser. Telefonundaki Black Cross simgesini gösterir ve hemen geçmesine izin verilir. Kutsal odadakilere doğrudan seslenir, durum hakkında Tapınakçı liderlerine bilgi verir, bir düşmanın gizlice tarikate gizlice sızdığını söyler. Orada oturan Otso Berg ayağa kalkar ve Black Cross'a meydan okur. Black Cross onu odanın diğer tarafına doğru fırlatır. Black Cross herkesin şüpheli olduğunu konusunda odadakileri uyarır, kendilerini yakında tekrar ziyaret edeceğini söyler ve sis bombası kullanarak oradan ayrılır.

Bu sırada Londra'da. My'Shell animusu onarırken Charlotte odaya girer. İkisi de içmek için bir bara gitmeye karar verir. Charlotte artık etrafındaki sıradan insanlara bakarken onları öldürmenin çeşitli yollarını hesap ettiği gerçeğini öne sürerek My'Shell'e neden bir Suikastçı olmak istediğini sorar.  Kanama etkisi Charlotte'u yürüyen bir silah haline getirmiştir. Ama ne pahasına? Charlotte şu anda, atalarının hayatında ne kadar etkili olduğunu merak etmektedir. Kendi hayatının da bir simülasyon olup olmadığını sorgulamaktadır. Günlük hayatında da küçük teknik porblemler(glitches) aramaktadır.

Otso evine döner. Evinde Black Cross'u karşılar. Black Cross maskesini çıkarır ve giysinin içinde Andre Bolden ortaya çıkar. Tarikatın liderlerinin Black Cross ile Berg'in farklı kişiler olduğuna inanması harika bir dalaveredir. Otso Hong Kong'da, çatışmanın yaşandığı binada bulduğu gözlüğe Avrupa'daki bölüğün sahip olduğunu söyler ve bu konuyu derinlemesine araştırmak için Berlin'e gitmeye karar verir.

Abstergon'nun Berlin ofisinin dışında Heinrich Hart mesai sonrası evine gitmektedir. Bir anda Galina, Arend ve Kiyoshi tarafından önü kesilir. Hong Kong'da yaşanılan kayıp hakkında araştırma yapmaktadırlar. Hart kardeşliğin Abstergo'daki muhbiridir. Hong Kong'da onları karşılamış olan şeyin ne olduğunu bilmediğine yemin eder. Baskı altındayken konuyu araştırıp, cevapları bulacağını söyler. Galina ve diğerleri onu sokak arasında bırakır.

Kısa bir süre sonra Hart'tan sorularının cevaplarını arayan Black Cross da ortaya çıkar. Hart kırbaçlı şok tabancasını çıkarır, Black Cross'u yakalar ve bir binanın penceresine doğru onu fırlatır. Black Cross da kırbacı tutarak Hart'ı binanın içine doğru fırlatır. Hart gerçekte Önceden Gelenlerin aracı (Instrument of the First Will) olduğunu söyler ve cebinden büyük bir patlayıcı çıkarır. Black Cross zor da olsa bina patlamadan önce pencereden atlar ve aşağıdaki nehre dalar.

3. Sayı

Modern Zaman:

Londra. Charlotte ve Assassinler Berlin'de meydana gelen büyük patlamayla ilgili haberleri izlemektedir. Kiyoshi yerel halktan 170 kişiyi öldürmenin Tapınkaçıların idelallerine uymadığını başka bir şeyin buna sebep olmuş olabileceğini düşünmektedir. Bu sırada My'Shell Hong Kong'daki Abstergo laboratuarından almış oldukları verileri çözer ve Pieces of Eden(Cennet parçaları) listesini çıkarır. Bu listeden de Koh-i-noor'un resmini ekrana koyar. Charlotte, Consus'un mesajında belirttiği "dağ parıltısı"nın Koh-i-noor olduğunu farkeder(Assassins çizgi romanının 13. sayısının özetinde görülebilir). My'Shell'in Koh-i-noor'un İspanyol Sivil Savaşı'nda görüldüğünden emin olmasıyla Charlotte geçici animusa kendisini bağlar. Animus'ta bir arıza vardır ve Charlotte simülasyonda kilitli kalır ve uyanamaz haldedir.

Berlin'deki patlamadan sağ kurtulan Otso Berg, Andre'nin beklediği sığınağa döner. Tapınakçı Tarikatına sızan düşmanlar konusunda ne kadar öfkeli olduğundan bahseder. Andre de durumu para akışı ile incelemesi gerektiğinde tavsiyede bulunur. Paralar bir yerlere doğru yönlendirilmiş olmalıdır...

Bu sırada, Londra'da, yaralı Guernica geri döner ve takımın bozulmuş olan animusun etrafında toplandığını görür. My'Shell'in animusu tamir ederken yeniden yapılandırılmamış Abstergo malzemelerini kullandığını öğrenince şok olur ve şimdi makinenin çok tehlikeli hale geldiğinden, zarar gördüğünden korkar. My'Shell yapmış olduğu hata nedeniyle özür diler ve oradan ayrılır. Bu sırada Guernica Charlotte'u kurtarmak için Animus'tan çıkarma konusuna aşina, Montreal'deki Abstergo tesisindeki Erudito ajanı Felix Oladele'nin yardımına ihtiyaçları olduğunu söyler. Kiyoshi ve Arend hemen Kanada'ya kargo uçağıyla gider ve Abstergo Montreal'in çatısına bir atlayış yaparlar. Önlerine çıkan kkorumaları indirdikten sonra Oladele'nin odasına varırlar. Ancak onun yüksek teknoloji elbise giymiş olan bir suikastçı tarafından katledildiğini görürler. Bu suikastçı Hong Kong'daki kişidir. Yüksek teknolojili elbisesi olan "suikastçı" bıçak fırlatarak ikisini de yaralar. Arend'i en yakındaki pencereye doğru fırlatır. Arend zar zor bir çıkıntıya tutunabilmiştir. Kiyoshi bir kaç defa silahını ateşledikten sonra yüksek teknoloji elbiseli "suikastçı" pencereden aşağı atlar. Arend ve Kiyoshi oradan çıkmayı başarır ama ikisi de ağır yaralıdır. Yüksek teknoloji ellbiseli "suikastçının" nereye gittiklerini bilmesinin tek yolunun ya Animus'tan sızıntı olması ya da Kardeşlikten birinin söylemesi ile mümkündür.

Charlotte animusta mahsur kalmıştır. Sonsuz yükleme ekranında takılı kalmıştır ve zaman kavramını yitirmeye başlamıştır. Duyabileceği umuduyla My'Shell'e seslenir ama bir faydası olmaz. Yükleme ekranında çevresi tamamen bomboş gözükse bile orada yalnız olmadığının farkına varmıştır. Birisi ona yaklaşmaktadır...


(Burada da görüleceği üzere)

4. Sayı

Modern Zaman:

Suikastçı sığınağı, Londra. Guernica animusta olan Charlotte'u izler. Dünya hakkında konuşmaya başlar. Yavaş yavaş kaosa doğru gittiğini ve sonunun geldiğini gözlemlediğini söyler. Sadece "O"nun bizi kurtarabileceğini söyler ve Charlotte'un boğazına bıçağını dayar(Bu sırada Charlotte'a atalarının geçmişini "O"nun derinlemesine bir incelemesinin gerektiğini ardından işini bitireceğini söyler). Galina Guernica'nın elini yakalar ve hızlıca bir şekilde onu zemine doğru atar. Kimin için çalıştığını öğrenmek için işkence yapmadan önce Guernica'nın parmaklarını kırar.

Bu sırada, Cenevre, İsviçre. My'Shell, Vetulus De Montains Limited Şirketi'nin hesapları ile ilgili konuşmak için bir bankacı ile görüşür. Görünüşe göre William Miles şirketin sahibidir ama Abstergo Şirketi'ne bağlı bir kuruluştan önemli miktarda nakit para gelmektedir. Bankacı, My'Shell'e, bu gariplik hakkında aradığı cevapları bulabilmesi için ofisin dışında bulunan Berg ile görüşmesini tavsiye eder.  Odadan çıktıktan sonra Berg onu takalar ve bıçağını boğazına dayar. Berg paranın neden suikastçılara gittiğinin sorar. My'Shell bilmediğine yemin eder. Berg bu yüzden My'Shell'in suikastçılardan biri olmadığına karar verir. Bir drone onları takip eder. Berg drone'u yok eder. My'Shell'e kafa atar ve bilincini kaybetmesine neden olur. Otso birden ortaya çıkan saldrıganlarla mücadele eder. Yaralarından dolayı düşene kadar bir kaçını indirmeyi başarır. Jasdip Dhami tarafından şamarlanarak uyandırılır. Jasdip, Tapınakçılara sızan düşmanlardan olan "yüksek teknoloji elbiseli suikastçıdır". Berg'i araştırmalarında daha fazla ileriye gitmemesi konusunda uyarır aksi halde kızının ayatının tehlikeye gireceğini söyler. Gelecek ve vizyon "O"na aittir şeklinde bir cümle kurarak Berg'i korkuluklardan aşağı atar.

Londra'da, yaralı Arend ve Kiyoshi sığınağa geri döner. Galina'nın Guernica'ya işkence ettiğini görürler. Galina sebebini açıklar. Ayrıca My'Shell'in de onlara ihanet  etmiş olabileceği konusunda onları uyarır. Charlotte hala animustadır ancak kendi atalarının hafızalarını değil başka bir anı görmektedir...

Altın Isu şehrinde, Minerva, Juno ve Juno'nun babası kendilerine hizmet etmeleri için yarattıkları köle ırk olan insanlığın problemleri hakkında tartışırlar. Juno insanların çok fazla İsu gibi olmaya çalıştığını ve yok edilmesi gereken bir tehdit olduklarını söyler. Minerva buna karşı çıkar. İnsanların şarkı söylemeyi öğrenmeye başladığını, sanat yaptığını ve belki de bir gün kendileri ile eş değer hale geleceğini söyler. Juno'nun babası Minerva'ya katılır. Ardından insan bir hizmetçi Juno'nun babasının kafasına bıçağı saplar. İnsanların ayaklanması başlar. Babasının vefatı nedeniyle öfke ile dolu olan Juno parlak mavi bir enerji yayan Koh-i-noor'u kullanarak etrafındaki insanların hepsini katleder. Öfkeyle insanları insanların kendisinden kurtarması gerektiğine ve bu şekilde bu konunun halledileceğine yemin eder. Bunun ardından Charlotte yavaşça animustan kalkar. Juno'nun beynini taradığını fark eder. Juno'nun ne planladığı öğrenmiştir ve Tapınakçıları uyarmaları gerektiğini söyler.

(İsu dönemindeki yaşanan olaylar hakkındaki özetin çizgi romandaki görsel hali)

Gizli bir yerde, Violet ve Jasdip Berg'e ne yapıldığı konusunda tartışır. Violet Berg'in vahşi bir şekilde yaralanmadığını ummaktadır. Jasdip cennetin yeniden doğuşunu görecek olanlara karar verecek kişinin Juno olacağını söyler. Bu sırada Juno orada bulunan monitörde görünür. Charlotte'tan ihtiyacı olan şeyi aldığını ve Koh-i-noor'un en son İspanya'da görüldüğünü söyler.(Burada Charlotte'un anısını görebilmek için kendi anılarından birini Charlotte'a gösterdiğini belirtir.) Desmond'ın oğlu Juno taraftarları kalabalığının olduğu yere götürülür. Violet onun babasının oğlu olduğunu ve kendilerine ihanet edebileceği konusunda Juno'yu uyarır. Juno endişelenmemesini gerektiğini söyler. Onun makinedeki bir dişli olduğunu, dağları idollere çevirecek makinenin bir dişlisi olduğunu söyler.(Burada Desmond'ın oğlunun topluluğu selamladığı an. Yani herkesin de bildiği üzere Desmond'ın oğlu bir Sage ve bir nevi İsu taraftarlarının lideri gibi davranmakta. Bu çizgi romanın ilk sayısında görünen çocukla aynı kişi.)

5. Sayı

Modern Zaman:

Suikastçı sığınağı, Londra. Charlotte bağlanmış olan Guernica ile karşılaşır. Onu önceden öldürmeye teşebbüs etmesine rağmen su isteyip istemediğini sorar. Yandaki odada ise Arend Abstergo Teknik Destek hattını arar. Onlara İlk uygarlıktan olan birinin kendileri de dahil herkesi kölesi yapacağını söyler. Doğal olarak telefon yüzüne kapatılır.

Kiyoshi ve Charlotte, Arend'i Tapınakçıları uyarma yolu ile ilgili fırçalarken Galina elbiseler ve ikmal malzemeleri ile geri döner. Kısa süre sonra My'Shell sendeleyerek içeri girer. Yaralanmış Otso Berg'i yanında taşımaktadır. Galina gizli bıçağını hemen çıkarır, Berg'e uçan tekme atıp yere serer. Charlotte'un Galina'yı zapt etmesinin ardından Berg hep  Galina immediately springs her hidden blade and floors Berg with a flying kick to the face. After Galina is restrained by Charlotte, Berg hep beraber kahvaltı yapma konusunda bir teklifte bulunur.

Uzun bir konuşmanın ardınan Berg Templar ve Assassinler arasında yapılan ayın ekonomik hareketlerle karşılaştığını ve gizemli üçüncü grubun kendileriyle dalga geçer gibi oynadıklarını söyler. Abstergo'nun güvenilmez, tehlikeli bir hale gelmesiyle kendi grubuna bile güvenemeyeceğini söyler. Kiyoshi Guernica'nın da o grubtan olabileceğini söyler. Berg de cevap olarak Jasdip Dhami'nin de o gruptan olduğunu ve yüksek teknolojili elbiseni ardındaki kişi olduğunu söyler.(Jasdip norrmalde kardeşlik üyesidir.) Galina Jasdip'in Gramatica'yı aramak için Avustralya'ya gittikten sonra ortadan kaybolduğunu, bunun Gramatica'nın gizli laboratuarının Avustralya'da olabileceği anlamına da geldiğini söyler. Berg bu tahmine iyi denemeydi diyerek güler ve Assassinlere güvenemeyeceğini bu yüzden onların yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Charlotte araya girer ve Juno'nun Koh-i-noor ile ilgili planlarını, bulmaya gittiğini ve birlikte hızlı bir şekilde hareket etmek zorunda olduklarını anlatır. Eski düşmanlıklar bekleyebilir. Berg, Assassinlerin Koh-i-noor'un yerini bildiğinin farkına varmıştır.

Sığınağa geri dönerler. Charlotte bir kez daha animusa girer. Berg'e Koh-i-noor'un İspanya'da, 1930'lu yılların İspanya Sivil Savaşı sırasında görüldüğünü söyler. Charlotte simulasyona girerken My'Shell Guernica ile yüzleşir. Burada My'Shell'in Guernica'nın gerçek amacını bilmediğinin ve onun gizli grubuna üye olmadığı anlaşılır.Tiksinir bir şekilde My'Shell odadan çıkar.

Animus'taki Tarihi Zaman:

İspanya, Nisan 1937. Ignacio Cardona, anarşist, Buenaventura Durruti'nin takipçisi, ayrıca Assassin ve Charlotte'un atasıdır. Ağır yağış altında kırsal kesimdeki tepelerde yoldaşları olan askerlerle beraber Barcelona'ya doğru yürür. Gece olunca kamp kurmaya karar verirler ama bir anda silah atışlarına maruz kalırlar. İgnacio saldırganların üstüne doğru gider ve sadece onların da Cumhuiyetçi olduğunu anlar. Olayın sadece çocuk askerlerin onları düşman sanması sonucunda olduğu ortaya çıkar.

Modern Zaman:

Berg Assassinlerin aralarına mesafe koyarak çalışmaları konusunda yakınır. Assassinler aceleyle ellerinde olan 1930'larının İspanyası ile alakalı bütün dökümanları karşıtırmaktadırlar. Berg Tapınakçıların da o döneme ait kayıtlarının olduğunu söyler. Felsefi bazı konuşmalardan sonra İgnacio ve birliğinin olduğu bir fotoğrafa rast gelirler. İgnacio'nun yanındaki adamı Berg hemen tanır. O son Black Cross Albert Bolden'dır!

6. Sayı

Animus'taki Tarihi Zaman:

Barcelona, İspanya - Mayıs 1937. Assassinler Ignacio Cardona ve Glaucia Acosta savaşta harabe haline gelmiş olan binaların arasında saklanmaktadır. Glaucia'nın neden uyuyamadığı konusunda konuşurken sigaralarını paylaşırlar. Glaucia kuzeydeki Guernica şehrindeki bombalamaya yakalandığı için uyuyamamaktadır. Bir ses duymaları ile konuşmaları kesilir. Glaucia yağmurluklu bir adama doğru bir kaç tane bıçak fırlatır. Yaralanmış olan adam çatılara doğru koşar, arkasında da Glaucia onu takiptedir. Glaucia sonunda onu yakalar ve ikisi çökmüş bir çatıdan aşağı doğru düşerler. Adam kendini Londra kardeşliğinden gönderilmiş bir assassin olan Nobby Clark olarak tanıtır. 

Güvenli bir şekilde sığınaklarına döndükten sonra İspanyol Asassinler Nobby'i ihtiyacı oldukları yardımı göz önüne alarak neden sadece kendisinin gönderildiği konusunda sıkıştırırlar. Nobby geçen yıl Talinn'deki bütün Templar grubunu tek başına yok ettiğini anlatır. Böylelikle İspanyolların onayını alır.

Modern Zaman:

Charlotte'un animustaki senkronizasyonu bozulur ve ciddi şekilde hastalanır. Kiyoshi Juno'nun saldırısından çok kısa bir süre sonra animusa girdiği konusunda yakınırken Charlotte bir açıklama arar. Charlotte bir şeylerin onu animustan çıkmaya zorladığını hissettiğini söyler. Otso Berg'in kendisini izlemesi ise ona yardımcı olmamaktadır ve odadan ayrılmasını ister. Kiyoshi Berg'e yukarı çıkarken eşlik eder. Yukarıda da sadece Galina'nın Guernica'yı vahşice sorguladığını görürler. Charlotte tekrar animusa girer.

Animus'taki Tarihi Zaman:

Ignacio takımından çatıda Nobby ile antrenman yapmasını ister. Böylelikle Nobby'nin yeteneklerini ilk elden görebileceklerdir. Bu sırada Ignacio tamir edilemez hale gelmiş olan silahlarının yerine yeni silahlar bulup denemeyi göze alır. Poum üyesi(İspanyol Marksist parti) ingiliz Eric Blair ile buluşur. Şehre yeniden entegre edilen sınıf sistem hakkında konuşurlar. Sivil savaş olmasına rağmen satılan şeylerin yarısının nasıl silah olmayan şeyler olduğundan bahsederler. Eric'in bazı karaborsa bağlantıları vardır ve İgnacio'ya kendisini onlarla tanıştırıcağını konusunda söz verir. Markete girdikten kısa bir süre sonra silah sesi duyulur ve İgnacio çatılara doğru gider.

Bu sırada İspanyol Assassinler ve Nobby sığınaklarının çatısında antrenmana devam eder. Bunu yaparken de toplumdaki anarşist ve komünist bölünmesini konuşurlar. Bu noktada İgnacio kendisini takip etmelerinde ısrar ederek grubun önünden geçer gider. Anarşistlerle komünistlerin silahlı çatışmasının olduğu yere gelirler. Takım faşistleri durdurabilecek nitelikte kimin olduğu ve bu çatışmada kime yardım etmeleri gerektiği konusunda ikiye bölünmüştür. Nobby başka bir şey teklif eder.Ignacio'ya herkesi durdurabileceğini söyler ve cebinden Koh-i-noor'u çıkartır. Ignacio Koh-i-noor'un kendisini çağırdığını söyler ve elmasa dokunur. Anında gözleri mavi bir ışıkla dolar. Yılan şeklindeki enerji Koh-i-noor'dan çıkar ve etraflarındakleri ve kendilerini kuşatır ve sarar. Gözlerinden ve burnundan kanların fışkırmasıyla İgnacio elması elinden bırakmak için gücünü bulur, elması bırakır ve bayılır. Karşıdaki çatıdan Black Cross olan biten her şeyi gözlemlemektedir.(Koh-i-noor'un kullanıldığını gösteren sayfalar)

Modern Zaman:

Charlotte kendi dilini çiğnemeye ve ısırmaya başlar. Animusa kanlar sıçramaya başlar. Arend, Charlotte hala simulasyondayken ne yapacağı konusunda emin değildir. Ama My'Shell'e geride durması konusunda uyarır. My'Shell kendisine izin vermesi gerektiğini aksi takdirde Charlotte'un kesinlikle öleceğini söyler.


7. Sayı

Modern Zaman:

Otso Berg ve Guernica diğerlerinden ayrı bir odada Jenga oynar. Dünyanın durrumu hakkında tartışırlar. Guernica en sonunda Juno'nun ismini söyler. Otso odadan çıkar. Andre tarafından gönderilen paketi alır. Paketin için bir DNA örneği vardır.

Charlotte çevresinde tıbbi malzemeler bulunan bir kanepeye uzanmıştır. My'Shell onu animustan çıkarmadan önce neredeyse beyin kanaması geçirecektir. Animusa geri dönmeye kararlıdır ancak Galina onu durdurur. Otso helix bileşenlerini Assassinlerin animusuna yerleştirdiğini söyler. Böylelikle şimdi kendilerinin haricinde başkalarının genetik hatıralarına erişme imkanları olduğunu belirtir. Otso'nun aldığı DNA örneği bilinen son Black Cross Albert Bolden'ındır. Devam etmek için zayıf olan Charlotte'un yerine Otso sandalyeye oturur ve simulasyona girer.

(İlk panelin sonunda animusa bağlanan küçük kırmızı renkli şişeyi görebilirsiniz. Bu gelişme oyunlar için de çok önemli bir gelişmedir. Kısaca herhangi bir kişi animusa girerek kan bağı olmadığı kişilerin anılarını yaşar, kanama etkisini elde edebilir. Anılarını yaşadığı kişilerin tecrübelerini edinir, kendini animusta eğiterek çok iyi bir savaşçı, suikastçı olabilir vs vs)

Animus'taki Tarihi Zaman:

Şangay, 1927. Black Cross vurularak binadan aşağıya düşer. Bir sandık düşüşünü yavaşlatır. Yaralı bir şekilde yere uzanmıştır ama yaşar. (Templars çizgi romanında Darius'un onu vurması anının devamıdır bu)

İspanya, 1937. Sığınakta, Albert Bolden, Ignacio yakınındaki yatakta otururken kendi yaraları ile ilgilenmektedir. Ignacio hafızasını kaybbetmiştir. Black Cross ona bu zamana kadar 3 defa nasıl kurtulduğunu anlatmış, Ignacio her seferinde ona saldırmış ve Albert'i öldürmede başarısız olmuştur. Albert Nobby Clarke'ı aylardır takip ettiğini, Ignacio'yu  Koh-i-noor'a aracılık yaptıktan sonra onu kurtardığını anlatır. Ignacio'nun çok net bir şekilde önceden gelenlere ait dna'sı vardır.(Yani kanında hatrı sayılır oranda isu kanı olmalı, buradan da koh-i-noor'u kullanacak kişinin belli bir oranda isu dna'sına sahip olması gerektiği sonucu çıkar. Günümüzde bu kan desmond'ın oğlunda ve Charlotte'ta mevcut olduğu da şu an bir gerçek)

Albert, Nobby'nin aslında Rufus Grosvenor olarak bilinen bir Templar olduğunu, aslında kendisini Çin'de elmas için takip ettiğini açıklar. Bu tehlikeden endişe duyan Albert elmas İsviçre'deki bir bankadaki güvenli bir kasaya bırakır ve 9 yıl boyunca saklanır. En sonunda elmas ile beraber evine geri döner. Ancak ailesinin Grosvenor tarafından katledilmiş olarak bulur. Ardından Grosvenor Albert'i bayıltır ve elması alır. İntikam isteğiyle, Albert, İgnacio'ya Grosvenor'un diğer suikastçıları kendisinin templar ya da düşman olduğuna inandıracağını belirtir. Bu nedenle doğrudan bir tuzağa gittiklerin söyler. Grosvenor elmasa aracı olması için Ignacio'ya ihtiyaç duymaktadır. Black Cross ve Ignacio'nun geleceğini bildiğinden onların gelişini elinde Koh-i-noor ile beklemektedir.

8. Sayı

..............................................................

8.sayı henüz çıkmamıştır. Son sayı olacak, oyun çıkmadan önce yayınlanacaktır. Ancak hikaye oyundan sonra çizgi roman olarak devam edecekmiş. Zaten planlamayı oyunun çıkışına göre yapmış olma ihtimalleri de yüksek. Son sayı önceden gelenlerin aksiyona geçmesini işleyecekmiş. Sayı çıktığı zaman onun özetini de belirtiriz. 10 15 gün içinde çıkmasını bekliyorum. Böylelikle bu uzun özetleme sona erer. Yazılıp çizilecek bazı şeyler var onu da başka bir giri altında yazarım. Yeni oyun ile alakalı hoş bir ayrıntı olabilir.

« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 04:30:47 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1177
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2017, 07:27:11 »
Böyle bir konuya ihtiyacımız vardı; çok teşekkür ediyoruz. Umarız AC evreni ile ilgili diğer çizgi romanların, romanların ya da diğer platformlara çıkan oyunların bu tarz konuları da açılır. Üç dönemdir AC'ye dair bir oyun çıkmadı ama arka planda hikaye devam ediyordu. Oyun çıktığında da bunları bilerek oynamak gerekiyor. Keşke oyunlarda bunlarla ilgili cevaplar verilse bir iki tane kaset kaydından daha gizemli olaylara tanık olmak isterdim. Bu hali ile de çarpılma yaratıyor.

Eline sağlık, takipteyim.

Edit: Bir yerde Yunanistan hatası var. Onu ctrl f ile aratıp Floransa yapmak gerek. Templars'ın sonlarında bir bölüm tamamen ingilizce kalmış. Aralarda and gibi ingilizce kelimeler olabiliyor.

Oldukça etkileyici hikayelermiş. Özellikle bir insanın piece of eden olabileceği düşüncesi aklıma hiç gelmedi bu zamana kadar.
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2017, 08:59:34 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2017, 21:53:57 »
Böyle bir konuya ihtiyacımız vardı; çok teşekkür ediyoruz. Umarız AC evreni ile ilgili diğer çizgi romanların, romanların ya da diğer platformlara çıkan oyunların bu tarz konuları da açılır. Üç dönemdir AC'ye dair bir oyun çıkmadı ama arka planda hikaye devam ediyordu. Oyun çıktığında da bunları bilerek oynamak gerekiyor. Keşke oyunlarda bunlarla ilgili cevaplar verilse bir iki tane kaset kaydından daha gizemli olaylara tanık olmak isterdim. Bu hali ile de çarpılma yaratıyor.

Eline sağlık, takipteyim.

Edit: Bir yerde Yunanistan hatası var. Onu ctrl f ile aratıp Floransa yapmak gerek. Templars'ın sonlarında bir bölüm tamamen ingilizce kalmış. Aralarda and gibi ingilizce kelimeler olabiliyor.

Oldukça etkileyici hikayelermiş. Özellikle bir insanın piece of eden olabileceği düşüncesi aklıma hiç gelmedi bu zamana kadar.

O yunanistan kısmı doğru. ben de ilk başta şaşırdım ama ilgili bölümü kontrol edince doğru olduğunu gördüm. farklı zamanlarda olan olaylar. çeviri yaparken arada bazı ingilizce kelimeler unutulabiliyor. en son bir daha kontrol edeceğim zaten.

Orada insanın piece of eden olması değil de daha çok dna'sında isu dnası oranı yüksek olan insanlar üzerinde etkili olması diyelim. malum juno nasıl sage'leri insanı ele geçirebilir şekilde yaptıysa consus da bir şekilde bunu başarmış olabilir. consus hakkında geniş bilgiyi assassins özetinin sonunda yazarken bundan bahsetmiştim. 

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1177
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2017, 22:58:56 »
Anladım. Kusura bakma ben kurgusal olarak aynı düelloyu birleştirmeye çalıştım ancak çizgi roman elimde olmadığından böyle bir sonuca vardım.

Yaptığın Juno - Sage açıklamasıyla da Consus tarafından aynı eylemi kıyaslayarak daha doğru anladım.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2017, 04:28:10 »
Şimdi son sayıda olan bir şeyle ilgili bir spekülasyon yapalım. Nobby yani Grasvenor'un Black Cross olan Albert Bolden ile etkileşime geçtiği zamandan çizgi romandaki bir kaç panelli buraya koyacağım.

Bu panellerde elinde başı yılan şeklinde olan asayı kullanan kişi Grasvenor. Black Cross'a karşı gelen, ona zarar veren ve koh-i-noor'u alıp giden, kullanmaya çalışan birisinin aslında templar olmadığı rahatça düşünülebilir. Özette uprising'in 6. sayısında koh-i-noor'dan çıkan enerjinin yılan şeklinde çıktığını görürsünüz. Bu yüzden Grasvenor'un önceden gelenlerin tarikatına tabi olduğunu düşünebiliriz. Ne gariptir ki Ac origins tanıtımlarında da yılanlara denk geliyoruz. Bu kadar şey basit bir rastlantı olabilir mi? Orası da size kalmış. Bu da origins'teki düşman olan Order Of Ancients'ın (Eski Uygarlıklar Tarikatı) günümüzde varlığını yeni yeni öğrenmeye başladığımız Önceden gelenlere tapanlar grubunun o zamanki temsilcileri olabilir. Bu grup o zaman niye olsun diye düşünenler olabilir. Onu da şöyle açıklayalım.

Malum güneş patlamasından sonra bir grup insan kurtulmuştu. Bunun yanında Minerva'nın da dahil olduğu bir grup önceden gelenlerden de kimseler kurtulmuştur. Ancak sayıları çok çok azdır. Minerva insanlara yardımcı da olur, onlara yol da gösterir. Onların kahramanıdır. Hepsi ömrünün sonu gelince ölür ve bütün orjinal isular tarih sahnesinden silinir. Tabi Minerva ve diğerleri zamanla kahramandan tanrıça olarak kabul edilme sürecine girer. Tıpkı Ac 3'te desmond'a güneş patlamasını durdurmazsa ne olacağını anlattıkları gibi. Yani ta en başından beri İsu'nun kurtarıcı olduğunu düşünen, onlara tapan bir grup varolabilir. Ayrıca sageler de önceden gelenler konusunda insanları örgütlemiş, yüz yıllar, bin yıllar boyunca örgütlü olarak kalmalarını sağlamış olabilir. Sageler sonuçta Juno'ya kavuşmak için çalışmaktadır. Farkındaysanız sage olan desmond'ın oğlu Juno taraftarlarının lideri gibi davranmakta, onları selamlamakta. Hatta Ac syndicate'de birinci dünya savaşı döneminde lydia frye olarak oynarken sagelerden birisi templar olarak etrafına Juno fanatiklerini topluyordu. Churchill bu konuda lydia frye' da uyarmıştır. lydia frye olarak da öldürmüş olmamız gerekiyor. Yani aktif olarak çalışıyor. Ama bu zamana kadar neden Juno'yu kurtarmadılar. Çünkü Juno'nun yeniden beden kazanmasına yetecek kadar teknoloji gelişmemiştir. Ayrıca kilitli kaldığı yeri de bilememe ihtimalleri de var. Bu yüzden ön plana çıkmadan bu tarikat yıllarca gizli bir şekilde beklemiş olabilir. Juno da zaten teknolojinizin yeterince gelişmesini bekledim demiştir. Ac 4 ten beri bütün oyun örgüsü Phoenix projesi, Juno'nun fiziksel beden kazanması üzerine odaklanmakta. Ac syndicate'in sonunda da görüldüğü üzere isu dna'sından isu mensubu canlı oluşturma çalışmaları mevcut. Juno da böyle bir beden tamamlandığında büyük ihtimalle kefen aracılığıyla fiziksel bir bedene sahip olacak. Tabi bu uzar gider. 
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 05:13:27 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1177
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2017, 20:46:45 »
Vay be.. Juno'nun da trajik hikayesi gittikçe derinleşiyor. Onun bile Isu olmasına rağmen insanı yanları olduğunu görmek hayret verici. Bu tarz intikam, hırs, zaaf, kusur gibi durumların Isu içinde görülemeyeceğini düşünürdüm. Neden zamanla tanrı olarak görmeye başladıklarını anladım. Çünkü insan olduklarını unutmuşlar. Çok etkileyici yeni sayıyı çok büyük bir merakla bekliyorum.

Kafamdaki guruplanmalar da şu şekilde oluştu.

Suikastçılar
Erudito
Black Cross
Abstergo
Instruments of the First Will - Juno Taraftarları
Order of the Ancients - Isu taraftarları belki Minerva

Düzeltmek istediğin bir bölüm varsa lütfen söyle tam olarak hakim olmak istiyorum.  :)

Bunların da çevirisini yapabilirsen ilerleyen zamanlarda müsait oldukça çok sevinirim. Gerçekten öğrenmek istiyorum.

Assassin's Creed - Last Descendants Locus
Assassin's Creed - Awakening
Assassin's Creed - Reflections
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2017, 20:49:40 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Kratos

 • YÖNETİCİ
 • *
 • 1597
 • BOY!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2017, 16:40:42 »
Konu çok fazla spoiler kaynıyor. Ülkede az bile olsa çizgi romanları okumak isteyen kesim var. İkinci olarak ise mobilden konuya girmek resmen acı çekmek oluyor. Konuya ayar çekilirse sevinirim.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1177
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2017, 17:43:27 »
Konunun en başında "çok ağır spoiler içermektedir." yazıyor zaten. Çizgi romanları okumak isteyen kesim bunu değerlendirmeli.

Ben mobilden okudum kratos bir sorun çıkmadı. Tam olarak neyi sorun olarak görüyorsun?
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2017, 22:48:38 »
Konu çok fazla spoiler kaynıyor. Ülkede az bile olsa çizgi romanları okumak isteyen kesim var. İkinci olarak ise mobilden konuya girmek resmen acı çekmek oluyor. Konuya ayar çekilirse sevinirim.

Spoiler uyarısını baştan yapmıştım. Ama en büyük puntoda kırmızı renklerle bir daha belirttim şimdi. Kendi telefonumdan sayfayı da kontrol ettim bende de bir sıkıntı olmadı. Telefonum da öyle çok iyi bir telefon değil. Olmazsa spoiler tagi içine alırım.