Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları

 • 13 Yanıt
 • 1718 Gösterim
*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 69
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2017, 23:10:59 »
Vay be.. Juno'nun da trajik hikayesi gittikçe derinleşiyor. Onun bile Isu olmasına rağmen insanı yanları olduğunu görmek hayret verici. Bu tarz intikam, hırs, zaaf, kusur gibi durumların Isu içinde görülemeyeceğini düşünürdüm. Neden zamanla tanrı olarak görmeye başladıklarını anladım. Çünkü insan olduklarını unutmuşlar. Çok etkileyici yeni sayıyı çok büyük bir merakla bekliyorum.

Kafamdaki guruplanmalar da şu şekilde oluştu.

Suikastçılar
Erudito
Black Cross
Abstergo
Instruments of the First Will - Juno Taraftarları
Order of the Ancients - Isu taraftarları belki Minerva

Düzeltmek istediğin bir bölüm varsa lütfen söyle tam olarak hakim olmak istiyorum.  :)

Bunların da çevirisini yapabilirsen ilerleyen zamanlarda müsait oldukça çok sevinirim. Gerçekten öğrenmek istiyorum.

Assassin's Creed - Last Descendants Locus
Assassin's Creed - Awakening
Assassin's Creed - Reflections

isular da normal varlıklar. onlara da insanüstü başka anlamlar yüklemeye gerek yok oyun içinde. Gruplar içerisinde Abstergo ile Black Cross'u ayırmaya gerek yok. Abstergo ve doğal olarak tapınakçıların içerisine çok sayıda Instruments of the First Will üyesi sızmış durumda. Order of Ancients'ın da ne olduğu belli değil ama o zamanın Instruments of the First Will grubu olduğu yönünde belirtiler var gibi. Yani ayrı grup değiller Instruments of the First Will'in o zamanki hali. O tarihlerde de templarların o kadar etkin olmayabileceği de ihtimal dahilinde. Ayrıca Kleopatra ve Julius Ceaser'ın Templar ya da Templar destekli olduğunu düşündüğümüzde(ki Ac2'de ceaser ile alakalı bulmacalarda bilgi mevcut) şu an çizgi romanda olduğu gibi isu taraftarlarına karşı assassin-templar ortaklığı olabilir. O yüzden böyle bir tahminde bulundum. Minerva'yı özel olarak düşünmeye de gerek yok. Minerva'yı özellikle oyun dünyası içerisinde güneş patlamasından sonra hayatta kalmayı başarabilen nadir isulardan biri olduğu için bahsettim. Onun gibi olan isular da vardır ayrıca. İlginç bulduğum bir noktayı da ayrıca belirteyim. Ac Origins'in ilk demosunda Crocodile isimli Order of the Ancients üyesinin peşindeydik, onun hakkında araştırma yapıyorduk. Ancak demo ona suikast yapma görevi gelmeden sona eriyor. Oyunun yönetmen koltuğundaki Ashraf İsmail de onu gösterirsek büyük spoiler olur, sürprizi kaçar demişti. Görünce tanıyacağımız çok karakter de yok o zamanlarda olacak. Buradan da Crocodile'in sagelerden biri olabileceğini düşünmekteyim. Tabi bu dediklerim he teoride ama akla yatan şeyler:)

Diğer çizgi romanların özetlerini çevirecek vaktim yok ama çizgi romanları editleyip çeviren olursa okunabilir. Özellikle reflections çizgi romanı bir çok assassin'in, oynadığımız zamanlardan sonraki anlarına hoş dokunuşlar yapan 4 5 sayılık bir çizgi roman. Connor, Ezio, Altair ve Adewele var.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2017, 23:35:32 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1071
 • Özgür yarınlara...
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2017, 02:07:35 »
Tüm cevapların için teşekkür ediyorum. Listeye de Isu'yu eklememişim zaten kendi kendime sinir oldum.  ;D

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 69
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2017, 23:19:56 »
uprising'in 8. sayısının spoilerları internete düştü. çizgi romanın kendisi de gelir yakında. bir kaç güne 8. sayının da özetini eklerim. 9. sayı büyük ihtimalle 2018 yılında devam edecek. Ayrıca yeni bir çizgi roman duyurusu daha yapıldı.Gördüğünüz üzere çizgi romanın adı origins. origins'in devamı niteliğinde olacak ve kardeşliğin ilk yıllarını anlatacak. yeni tarihi karakterler tanıtılacakmış. çizgi romanın kapağında da Aya var. çizgi romanın içeriğinin genişliğine göre oyunlarda bir Bayek üçlemesi göremeyebiliriz ya da üçleme olabileceği konusunda müjde verebilir. Ocak 2018'de başlayacak.

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1071
 • Özgür yarınlara...
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2017, 18:00:43 »
Valla sabırsızlıkla bekliyorum abi. Oyunlarda Bayek üçlemesini bekliyordum ancak olmazsa da çok bir şey kaybetmez seri. Dönemine uygun olsun, tarihi karakterleri bol olsun, gerçekçi olsun tadından yenmez. Hem Bayek'e ve yaşadığı yıllara bağlı kalmadan oyunları tasarlayabilirler bu şekilde. Yani üçleme Bayek üstünden olmazsa. 200 sene sonra Japonya'ya da giderler, bin yıl sonra Orta Çağ İngiltere'sine de giderler. Bize de düşünmek ve tasarlamak için kocaman bir süreç bırakırlar.