Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları

 • 18 Yanıt
 • 24416 Gösterim
*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2017, 23:10:59 »
Vay be.. Juno'nun da trajik hikayesi gittikçe derinleşiyor. Onun bile Isu olmasına rağmen insanı yanları olduğunu görmek hayret verici. Bu tarz intikam, hırs, zaaf, kusur gibi durumların Isu içinde görülemeyeceğini düşünürdüm. Neden zamanla tanrı olarak görmeye başladıklarını anladım. Çünkü insan olduklarını unutmuşlar. Çok etkileyici yeni sayıyı çok büyük bir merakla bekliyorum.

Kafamdaki guruplanmalar da şu şekilde oluştu.

Suikastçılar
Erudito
Black Cross
Abstergo
Instruments of the First Will - Juno Taraftarları
Order of the Ancients - Isu taraftarları belki Minerva

Düzeltmek istediğin bir bölüm varsa lütfen söyle tam olarak hakim olmak istiyorum.  :)

Bunların da çevirisini yapabilirsen ilerleyen zamanlarda müsait oldukça çok sevinirim. Gerçekten öğrenmek istiyorum.

Assassin's Creed - Last Descendants Locus
Assassin's Creed - Awakening
Assassin's Creed - Reflections

isular da normal varlıklar. onlara da insanüstü başka anlamlar yüklemeye gerek yok oyun içinde. Gruplar içerisinde Abstergo ile Black Cross'u ayırmaya gerek yok. Abstergo ve doğal olarak tapınakçıların içerisine çok sayıda Instruments of the First Will üyesi sızmış durumda. Order of Ancients'ın da ne olduğu belli değil ama o zamanın Instruments of the First Will grubu olduğu yönünde belirtiler var gibi. Yani ayrı grup değiller Instruments of the First Will'in o zamanki hali. O tarihlerde de templarların o kadar etkin olmayabileceği de ihtimal dahilinde. Ayrıca Kleopatra ve Julius Ceaser'ın Templar ya da Templar destekli olduğunu düşündüğümüzde(ki Ac2'de ceaser ile alakalı bulmacalarda bilgi mevcut) şu an çizgi romanda olduğu gibi isu taraftarlarına karşı assassin-templar ortaklığı olabilir. O yüzden böyle bir tahminde bulundum. Minerva'yı özel olarak düşünmeye de gerek yok. Minerva'yı özellikle oyun dünyası içerisinde güneş patlamasından sonra hayatta kalmayı başarabilen nadir isulardan biri olduğu için bahsettim. Onun gibi olan isular da vardır ayrıca. İlginç bulduğum bir noktayı da ayrıca belirteyim. Ac Origins'in ilk demosunda Crocodile isimli Order of the Ancients üyesinin peşindeydik, onun hakkında araştırma yapıyorduk. Ancak demo ona suikast yapma görevi gelmeden sona eriyor. Oyunun yönetmen koltuğundaki Ashraf İsmail de onu gösterirsek büyük spoiler olur, sürprizi kaçar demişti. Görünce tanıyacağımız çok karakter de yok o zamanlarda olacak. Buradan da Crocodile'in sagelerden biri olabileceğini düşünmekteyim. Tabi bu dediklerim he teoride ama akla yatan şeyler:)

Diğer çizgi romanların özetlerini çevirecek vaktim yok ama çizgi romanları editleyip çeviren olursa okunabilir. Özellikle reflections çizgi romanı bir çok assassin'in, oynadığımız zamanlardan sonraki anlarına hoş dokunuşlar yapan 4 5 sayılık bir çizgi roman. Connor, Ezio, Altair ve Adewele var.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2017, 23:35:32 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1182
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2017, 02:07:35 »
Tüm cevapların için teşekkür ediyorum. Listeye de Isu'yu eklememişim zaten kendi kendime sinir oldum.  ;D
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2017, 23:19:56 »
uprising'in 8. sayısının spoilerları internete düştü. çizgi romanın kendisi de gelir yakında. bir kaç güne 8. sayının da özetini eklerim. 9. sayı büyük ihtimalle 2018 yılında devam edecek. Ayrıca yeni bir çizgi roman duyurusu daha yapıldı.Gördüğünüz üzere çizgi romanın adı origins. origins'in devamı niteliğinde olacak ve kardeşliğin ilk yıllarını anlatacak. yeni tarihi karakterler tanıtılacakmış. çizgi romanın kapağında da Aya var. çizgi romanın içeriğinin genişliğine göre oyunlarda bir Bayek üçlemesi göremeyebiliriz ya da üçleme olabileceği konusunda müjde verebilir. Ocak 2018'de başlayacak.

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1182
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2017, 18:00:43 »
Valla sabırsızlıkla bekliyorum abi. Oyunlarda Bayek üçlemesini bekliyordum ancak olmazsa da çok bir şey kaybetmez seri. Dönemine uygun olsun, tarihi karakterleri bol olsun, gerçekçi olsun tadından yenmez. Hem Bayek'e ve yaşadığı yıllara bağlı kalmadan oyunları tasarlayabilirler bu şekilde. Yani üçleme Bayek üstünden olmazsa. 200 sene sonra Japonya'ya da giderler, bin yıl sonra Orta Çağ İngiltere'sine de giderler. Bize de düşünmek ve tasarlamak için kocaman bir süreç bırakırlar.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2017, 14:09:45 »
8. sayı:

Animus'taki Tarihi Zaman:

Albert ve Ignacio Grosvenor'un olduğu yere yaklaşır. Uzak mesafeden gelen bir sinyalle sadece ikisinin yaklaşabileceği belirtilir. Yanlarındaki kişilerin gelmelerine izin yoktur. Pek seçenekleri olmayan ikili atlarından iner ve yürüyerek binaya doğru ilerlerler. Albert tarafından taraf değiştirdiğini düşünen İgnacio'nun eski arkadaşları tarafından saldırıya uğrarlar. İgnacio çaresizce "Nobby"'nin yalan söylediğini anlatmaya çalışır ama nafiledir. Hepsi elmasın dünyayı kurtarmak için gerekli güce sahip olduğuna ikna olmuşlardır. İgnacio da bunun için çalışmalıdır. Ignacio ise elmasın kendisi için olmadığını hissettiğini söyler. Albert kaçma imkanı olmayan saldırılar nedeniyle kendsini savunmak zorunda kalır. Bu sırada İgnacio kendisini boğazında bir bıçakla bulur. Bıçak Glaucia'nındır. Glaucia tanrıları bilmemeleri gerektiği konusunda konuşur ama şimdi onları bildiği için onların kuklası olarak hizmet etmek istediğini söyler. Albert Black Cross broşunu fırlatır. Glaucia eli ile broşu durdurur. Ardından İgnacio dirseği ile Glaucia'yı bayıltır. Albert ve İgnacio merkezi bina olan yıkık durumdaki kiliseye doğru ilerlemeye devam ederler.

İçeri girmeleriyle Grosvenor çatı kirişlerinden konuşmaya başlar. Onlarca ölü bedenin üstünde Tanrıların önderliği olmadan dünyanın anarşi ve kaosa sürüklendiğini belirtir. İgnacio'nun eski arkadaşlarından kalanlar kiliseye girer ve silahlarıyla İgnacio ve Albert'in teslim olmalarını sağlarlar. Grosvenor ustasının İgnacio'nun soyunu nasıl takip ettiğini anlatır. Ustası uygun koşulların bir araya geleceğini ummaktadır. Ama gerçek İgnacio erkek olduğu için elması kontrol etmekte başarısız olduğudur. Ama yine de Grosvenor bir ihtimal de olsa İgnacio'dan elması bir kez daha kullanmasını ister. İgnacio'nun elmasa dokunmasıyla yine bir yaratık şeklinde olan enerji açığa çıkar -bu sefer boğalardır- ve bu enerji şeklindeki boğalar kilisenin üstünde koşarak her tarafı yerle bir eder ve herkes enkazın altında kalır.

Bir süre sonra Albert molozların altından çıkar ve ardından İgnacio'yu da çıkarmayı başarır. Grosvenro ve Glaucia'nın kaçmayı başardığını ve Amerika'ya gittiklerinden şüphe ettiğini söyler. Albert Koh-i-noor'un yok olduğunu düşünmektedir. İgnacio elması bir an için kontrol edebildiğini ve yok olduğuna dair bir illüzyon oluşturmayı başarabildiğini söyler. Ama elmas artık bir dev bir moloz yığınının altındadır. Albert elmasın koruyucusu olarak hayatının sonuna kadar bu bölgede kalacağını söyler. Ama önce İspanya'ya ülkelerini kurtarmak için yardım edecektir. Ayrıca Almanya'daki durum ile alakalı endişelerinden de bahsetmektedir...

Modern Zaman:

Otso Berg simülasyondan çıkar. Elmasın İspanya'da gömülü olduğunu bildiğini ve Suikastçılara hemen çıkmaları gerektiğini söyler. Ayrıca suikastçılara Glaucia Acosta'nın bilgilerine bakmalarını, İsviçere'deki banka hesabının açılışı ile Glaucia'nın kaybolmasının 1930'lu yılların benzer zamanlarında olabileceğini belirtir. Otso Andre'yi arar. Andre buluşma yeri olan gizli bölgeyi belirtme konusunda tek güvenebilceği kişidir. Otso Andre'den o bölgeyi koruması için bir takım oluşturmasını ister. Andre Jasdip Dhami onu odanın bir köşesinde izlerken Andre bunu kabul eder.

Lokasyon: Düzenlenmiş. Álvaro Gramática sandalyeye yaslanmış Phoenix Projesindeki ilerlemesi konusunda mutludur. Violet Da Costa tarafından rahatsız edilir. Gramatica gizli laboratuarın yerini Otso'dan başka kimse bilmediği için bu duruma şaşırır. Violet Otso'nun burayı kendilerine mesaj atarak bildirecek kadar nazik olduğunu ve Phoenix projesi için burada olduklarını söyler. Álvaro etrafına bakar ve aralarında Andre'yi zapteden Jasdip, ayrıca ona yüzünde gülümseme ile el sallayan çocuk sage de olan İnstruments of First Will üyeleri ile çevrili olduğunu görür.

9. sayının 2018 yılında gelmesi bekleniyor. O zamana kadar başka bir yayın olmayacak.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2017, 14:14:36 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1182
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #15 : 06 Kasım 2017, 00:53:09 »
Eline sağlık abi, gene keyifle okudum.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2018, 18:00:51 »
Uprising ile ilgili olarak yeni bilgiler geldi. 4 adet yeni sayısı olacak. Verilen bilgilere ve modern zamanda tarihler gerçek hayattaki gibi gittiği düşünülürse bu sonbaharda yeni oyun çıkışı sürpriz olmaz. Heleki son sayı ile ilgili bilgiler ve 23 mayıs'ta çıkacağı göz önüne alınırsa yeni oyun duyurusu o sıralarda yapılabilir. Aşağısı ağır spoiler o yüzden heyecanı kaçsın istemeyenler okumasın;

Spoiler: Göster
9. sayı=> 7 mart çıkış tarihi. Koh-i-noor'u ele geçirme mücadelesi sürüyor. Suikastçılar isu taraftarlarını durdurmak için İspanya'ya gidiyor.
10. sayı=> 28 mart çıkış tarihi. Koh-i-noor'u ele geçiren isu taraftarları ilk hamlelerini yapıyor. Doğrudan suikastçılara saldırı düzenliyorlar.
11. sayı=> 25 nisan çıkış tarihi. Juno yeni formuna kavuşmak üzereyken suikastçılar Phoenix projesinin yürütüldüğü labaratuarlara saldırı düzenliyorlar. Yoksa çok mu geç kaldılar.
12. sayı=> 23 mayıs çıkış tarihi. Suikastçıların zamanı kalmadı. Yaklaşmakta olan Juno'nun dirilişini, onun fanatiklerini ve dünyaya hükmetme planlarını durdurmak için mücadele ederken Charlotte ve arkadaşları, yeni dünya düzeninin ufkunda suikastçı kardeşliği tarihindeki en büyük tehditle karşı karşıya.


Bunlar da kapak resimleri;

Spoiler: Göster

Origins çizgi romanı ise büyük ihtimalle curse of the pharoah dlc'si ile aşağı yukarı aynı tarihlerde yayınlanabilir. o konuda net bilgim yok.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 18:07:11 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1182
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #17 : 28 Şubat 2018, 19:34:00 »
Çok teşekkür ederim heyecanlandım epey. Özellikle iki tarafla ilgili kapak hype etkisi yarattı.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed - Titan Çizgi Romanları
« Yanıtla #18 : 25 Mart 2018, 11:22:31 »
Uprising 9. sayı yayınlandı. Ağır spoiler var en başta ona göre. Özetini yazıyorum;

9.Sayı

Modern Zaman:

Tarih: Diriliş Günü.
Yer: Bilinmiyor.

Charlotte,her tarafı kanla ve katledilen Arend ve Kiyoshi dahil suikastçılar ve isu fanatiklerinin ölü bedenleriyle çevriliyken Koh-I-Noor'a bakar.

Juno'nun bir bedene sahip hali Charlotte'un önüne çıkar. Bu sırada Charlotte (Desmond'un oğlu) Elijah'ı arkasında tutarak korur haldedir. Charlotte Juno'yu çocuktan uzak durması konusunda uyarır. Juno Charlotte'un Consus gibi koktuğunu söyler, Elijah ile daha sonra ilgileneceğini söyler ve elması kendine doğru çeker. Charlotte'u saçından tutar ve bir insanın Koh-I-Noor'u kullanmayı haketmediğini, kullanamayacağını ve dostlarını korumakta başarısız olduğunu söyler.

Modern Zaman:


Barcelona'nın güneyi, İspanya. Diriliş Gününden 3 gün önce. Arend ve Kiyoshi Koh-I-Noor'un yerinni tespit etmede yardımcı olabilmek için İspanyol topraklarında çalışma yapmaktadır. Yaşlılıklarına ulaşamayacaklarını ve hayatlarının sürekli Kardeşliğin çevresinde devam edeceğinden bahsederler. Yaşlı İspanyol bir kadın ve erkek onlara yaklaşır ve kısa süre sona onlara karşı baltalarını ve silahlarını çekerler ve suikastçılara saldırmayı denerler.

Otso Berg, Galina ve Charlotte İspanyol tepelerinde elmasın olduğu yerle ilgili bir ipucu aramaya devam ederler. Charlotte yakkınlarda bir yerin kendisini çektiğini söyler ve böylece oraya giderler.

Arend ve Kiyoshi şaşırtıcı bir şekilde eğitilmiş ve mükemmel şekilde dövüşen yaşlı çiftle mücadele etmeye devam ederler. Gökyüzünde bir helikopter belirir ve jasdip Dhami piyade tüfekleri olan İsu taraftarlarıyla birlikte mücadelenin olduğu yere doğru atlar. Suikastçılar ve yaşlı çift sonuç oalrak teslim olmaya zorlanır. Jasdip yaşlı ispanyol adamı sorgular ve bizzat Andre Bolden ve İgnacio ardona tarafından eğitildiklerini ve bu bölgenin koruyucuları olduğunu öğrenir.

Charlotte zemine düşer ve gözlerinde mavi bir enerji yayılır. Elmasın yakınındadırlar. Toprağı kazarlar ve yıkılmış kilisenin kalıntılarını bulurlar. Charlotte Otso ve Galina ile beraber karanlığın içinde bir ışıltı gördükleri bölgeye doğru aşağı iner. Charlotte aşağı inmeyi başarır ve enkazın içinden Koh-I-Noor'u almayı başarır. Gökyüzünde dolaşan dronelar üçünü de tespit eder.

Charlotte'un bulunduğu yerin farkında olan Jasdip ve İsu taraftarları yanlarında rehinlerini alarak yıkık kilisenin olduğu yere giderler. Kiyoshi keskin telleri kullanarak çevresindeki İsu taraftarlarını şaşırtır. jasdip ve Otso'nun birbirlerine saldırmaya başlamalarıyla bir çatışma çıkar. Charlotte Koh-I-Noor'u sıkıca tutar ve bunu yaparken kendi gözleriyle birlikte elmastan mavi bir ışık yayılır. Bir süre sonra çevresinde mavi enerjili bir patlama gerçekleşir ve herkesi yere serer.


Origins çizgi romanının da ilk sayısı çıktı. Onun özetini de daha müsait bir zamanda yazacağım.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2018, 12:24:21 Gönderen: orduluaslan »