(Spoiler) Potansiyel Modern Zaman Bilgisi

 • 2 Yanıt
 • 1472 Gösterim
*

Çevrimdışı orduluaslan

 • *
 • 77
 • Tarafını seç!
  • Profili Görüntüle
(Spoiler) Potansiyel Modern Zaman Bilgisi
« : 29 Eylül 2017, 21:09:22 »
Ubisoft Almanya'nın yapmış olduğu Dawn of the Creed Collector kutusunun açılış videosunda ucundan da olsa günümüz hikayesi ile alakalı bilgiler gelmiş olabilir. Söz konusu bilginin geçtiği video

Söz konusu tespit edilen bligiye göre çölde bir kamyonetin arkasında da büyük ihtimalle kardeşlik üyelerinden birisinin bulunduğu bir görüntü. Yani oyun modern zamanda da mısır'da geçme ihtimali mevcut. gerçi ilk oyun ve revelations hariç bütün animuslu oyunlarda geçmiş ile günümüzde aynı yerlerdeydik. O açıdan pek bir farkı olmayacak aslında. Ayrıca bir ihtimal mısır piramitlerinde gömülü bir piece of eden peşinde de olunabilir. İlgili görüntü;

« Son Düzenleme: 30 Eylül 2017, 10:38:42 Gönderen: Ezio the Merciless »

*

Çevrimdışı xfirex450

 • *
 • 1
 • Ottoman Assassin's
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: (Spoiler) Potansiyel Modern Zaman Bilgisi
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2017, 21:33:12 »
Ubisoft Piece Of Eden Devrini Kapatalı Çok Oldu'da Bakalım Ters Köşede Yapabilir :)

*

Çevrimdışı kaskal

 • *
 • 1173
 • Barut - İhanet - Entrika
  • Profili Görüntüle
Ynt: (Spoiler) Potansiyel Modern Zaman Bilgisi
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2017, 07:11:18 »
Peşinde oldukları piece of eden'in Mısır'dan çıkacağına inanmıyorum. Seri olmasının bir nedeni var bence. Sezar'la birlikte Roma'ya. Roma'dan da bir şekilde başka bir yere belki Kudüs'e götürülecektir diye düşünüyorum. Ki ilk medeniyetlerin bulduğu bir apple of eden'i görüyoruz. Bence bir araştırılmaya Roma'ya gönderilir diye düşünüyorum zaten sonradan Vatikan, Papa'lık falan hep bir o konumlarda piece of eden hikayesi dönüyor. Jacques de Molay'de de öyleydi, AC 2'de de, Brotherhood'da da, Revelations zaten Bizans / Roma üzerineydi. Black Flag'teki Laureano de Torres de Katolik Roma için çalışan bir İspanyol kuklasıydı. Aynı şekilde Liberation. Yani bir tek devrim süreci yaşanan oyunlarda Unity, AC 3, Rogue falan bunlar bunun dışında gibiydi. AC evrenindeki bazı durumlar da aynı şekilde gelişiyor. 1. Elizabeth de babası Roma kilisesinden İngiltere'yi aforoz ettirdikten ve kendi dini olan Anglikanizm'i ilan ettikten sonra Elizabeth apple of eden ile Katolik kilisesine karşı savaşmıştır. Aynı zamanda kardeşi 1. Mary ve kuzeni İskoç Kraliçesi Mary'i de saf dışı bırakmaya çalışmıştır çünkü Anglikanlar ne kadar Katolik Kilise'sine karşı çıkmışsa Protestan ve Katolikler arasında da bir gerilim söz konusuydu ve kilisenin otoritesine çok karşı koyulamıyordu. Zaten bu sürecin evrilmesi İngiltere tahtının Protestanların eline geçmesi ve uzunca bir süre onların elinde kalması Roma Kilisesini çok kızdırmıştı ve Jesuit adı verilen İsa'nın askerleri adlı bir kült, teker teker İngiliz Protestanlarına ve Huguenot krallarına suikastlar düzenlemeye başlamıştı.  İspanyollar da bu arada kiliseyi destekliyordu zaten. Tomas de Torquemada engizisyon lideriydi ve tabi ki gene Katolik kilisesi için çalışıyordu.

AC 2'nin glyph lerini kontrol ederek ilerliyorum ben. Origins'i de orada görüyoruz zaten. İçlerindeki en eski medeniyet.Nil Savaşı M.Ö. 47'de geçiyor. Jül Sezar M.Ö. 44'te Roma'da öldürülüyor. Brutus de M.Ö. 42'de öldü. Hayata döndürmek için shroud of eden'i kullandılar ama işe yaramadı. Gerçek shroud of eden'i ise M.S. 33'te öldürüldüğünde İsa giyiyordu. Bütün bunları göz önünde bulunduracak olursak ve Pompey'in Kudüs'ü fetheden ve yöneten Roma'lı lider olduğunu; o zaman çözüm bize kendi elleriyle gelmiş oluyor. Kudüs'te yaşanmış ilk savaşlar da Yunanlar ve Yahudiler arasında çıkıyor zaten. Yani bir Yunanistan oyunu yapılması yerine Mısır'la aynı coğrafyada geçen ve içinde Yunanları da barındıran bir Kudüs oyunu gelmesi daha makul. Ve biz şunu da biliyoruz ki Shroud of eden, 66. cennet parçası. Tabi ki kronolojik bir sıralaması yok ancak 50 piece of eden kullanılmış olsa bile daha kullanılacak 10 piece of eden var demektir. Yani serinin bitmesine daha çok var. Bitirecek noktaya gelseler bile modern zamanları artık hikayeleştirmeye başlarlar. Bu seri bitmez.

« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 07:19:12 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”