Assassin's Creed Origins - Videolarda Karşılaştığımız Yılanlar Üstüne

• 4 Yanıt
  • 1698 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1170
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle

Oyunun çıkmasına yirmi gün kaldı ve bu süreçte Ubi'nin son yayınladığı videoları değerlendirdim. İçlerinde hep bir Mısır kültürü tanıtma; mitler, tanrılar, tanrıçalar, inançlar amacı gördüm. Özellikle hiyeroglifleri kullanarak tasarladıkları çizgi film videoları oldukça eğlenceliydi ve basit bir dili vardı. Gerçekten de basitti sanki çocuklar da öğrensin istiyorlarmış gibi. Bunun üstüne oturup önceden yayınlanan trailerları değerlendirdim. Bizim gerçek olarak algıladığımız bazı varlıkların aslında gerçek üstü ya da mit olabilecekleri düşüncesi oluştu kafamda şimdi bunun nedenini sizlerle paylaşacağım.

Resimde görmüş olduğunuz oyunun ilk videolarından alıntıdır. Video sonu izleyiciyi şaşırtmak için eklenmiştir. Biz bunu; o dönemde böyle bir varlık mı olur? Evrimsel teorilerde olduğu söyleniyor gibi ya da Piton, Anakonda gibi yılanlara bakarak çözümlemeye çalıştık oysa mitolojik yanı daha ağır basıyor olabilir. Şöyle açıklayayım size.

Bu gördüğünüz tanrı Apep

Kendisi Şahin kafalı Horus'un baş düşmanıdır. Horus gök tanrısıdır. Cennetin hükümdarı ve Mısır tahtının gerçek kralı diye de geçer. Bayek'in arkasında duracağı inanç diyebiliriz. Apep de karanlığın ve kaosun tanrısıdır. Güneşi yok etmek için her gün uğraşır. Videoda ve resimde gördüğümüz alan karanlık bir alan. Varlığına dair inanç orta krallık döneminde ortaya çıkmış ve daha sonraki hanedanlıklar boyunca da devam etmiştir.

Sinematik videoda görünen yılan

Videoda firavunun yerinde olan bir kadimler tarikatı üyesi görüyoruz. Bayek ona karşı saldırıyor ve sonlara doğru kumların arasından bu kobra çıkıyor. Bu bölüm için Amunet'in yılanı, suikastın parçası gibi olasılıklar konuşmuştuk ancak Apep durumu ile birlikte bu durum da kafamda soru işareti oluşturdu ve ardından açıklığa kavuştu.

Papirüslerin ve firavunların koruyucusudur. Kobra şeklinde tasvir edilir ve firavunları düşmanlardan korumakla görevlendirilmiştir. Age of Mythology'den de bilenler vardır. Bayek firavun koltuğunda oturan kadimler tarikatı üyesine saldırdığında ve son hamleyi yapmak için ona geldiğinde tarikat üyesini kuma dönüştürerek kurtarır ve Bayek'e karşı çıkar bu esnada Senu gelir ve kobrayı alarak göğe yükselir.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler ve iyi forumlar.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2017, 20:06:25 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1039
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Acaba oyun içinde görev dışında yılanlar olacakmı.Far cry misali bunu merak ediyorum.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1170
    • Profili Görüntüle
Oynanış videolarında piramit içlerinde bir sürü kobra gördüm.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1039
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
yılan fobisi olan birisi olarak bu durum pek hoşuma gitmedi :D

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1170
    • Profili Görüntüle
Ben izlerken karşıma çıkacağını hiç tahmin etmedim ve çıktığı an o karanlıkta çığlığı bastım. Üstelik evde de değildim. Etraftaki insanlar garipsediler.