Altair... Bu Sefer Atlayamadı..

• 32 Yanıt
  • 6836 Gösterim
Ynt: Altair... Bu Sefer Atlayamadı..
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2011, 18:15:31 »
Psycho'ya katılıyorum. Kafanın basıp basmamasıyla alakası yok. Yabancı dilin varsa sorun biter..

*

Çevrimdışı doublecano98

• *
  • 865
  • Adamsın SENTİNEL
    • MSN Messenger - caner_hassan@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2011, 21:03:22 »
:D KOPTUM YAAAA vallahi süper bi kare bulmuş :D

*

Çevrimdışı Sasha

• *
  • 52
  • Wassa-Matta-You, Altair?
    • MSN Messenger - hiter_7@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2011, 21:18:46 »
Ben ne AC daha güzel nede Witcher 2 daha güzel diyorum ama Metacritic user score'u AC 2 ve ACB'dan fazla bütün aldığı notlar 90 civarı olan bir oyuna AC serisinin tırnağı olamaz diyorsunuz (kişisel fikirde olsa) tek açıklaması var -İngilizce olması önemli değil bir sürü Türkçe yama var piyasada- ''herkesin kafası RPG'e basmaz'' ;)
Steam ID: dahin772

« Yanıtla #13 : 25 Mayıs 2011, 22:25:42 »
Ben ne AC daha güzel nede Witcher 2 daha güzel diyorum ama Metacritic user score'u AC 2 ve ACB'dan fazla bütün aldığı notlar 90 civarı olan bir oyuna AC serisinin tırnağı olamaz diyorsunuz (kişisel fikirde olsa) tek açıklaması var -İngilizce olması önemli değil bir sürü Türkçe yama var piyasada- ''herkesin kafası RPG'e basmaz'' ;)

Dostum kişisel zevk değil mi sonuçta bu? Ben mesela bir filmin IMDb'den 9.0 oy alıp da çoğu kişi tarafından beğenilmediğini de gördüm. Hatta bizzat benim çevremde oldu bu olay. Yani zevk meselesi sonuçta. Ayrıca bu sadece bir oyun değil. İnsana tarihi sevdiren ve bu tarih hakkında araştırma yapmanı bile sağlayan bir şey.

Türkçe yama konusunda da RPG yamalarının ne kadar zor çıktığını biliyorsundur heralde? Oyun çıktıktan bir yıl sonra falan çıkıyor resmen. (tahmini) RPG sadece uğraş işi. Ve bu uğraşı almak istemeyen insanlar olabilir. Yani "herkesin kafası basmaz" gibi bir cümle kullanmak iyi bir şey değil.

*

Çevrimdışı Sasha

• *
  • 52
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2011, 23:10:14 »
Zevk ve renk meselesi, ben bu oyunu sevmedim dersin olur biter.AC'nin tırnağı olamaz ne demek ya? Sen kimsin yüzlerce insanın uğraş verdiği şeye böyle diyebiliyorsun.Benim demek istediğim bu.User Score'u yazma sebebim IMDB gibi score'una bakarsınız belki tanıdıklarınız beğenmez ama o kadar insan iyi not verdiğine göre bu filmde vardır bişeyler.Anlarsınız yani.Buradaki olay herkes iyi not verdi diye herkes sevmek zorunda değil.Çoğu insan sevdiğine göre salak değiller.Dediklerim sürekli yanlış anlaşılıyor zaten.AC gibi milyonlarca hayranı olan bir oyuna AC'nin tırnağı olamaz demek saçmalıktır.He benim kazancımmı var yok.CDP ile çalışıyor değilim.Sadece yapılan hakarete anlamlı bir RPG deyimi söyledim.Suçlu aramak yerine yaptığınız yorumları gözden geçirin.

Ayrıca RPG'nin İngilizce ile alakası yok.Evet uğraşla alakası vardır.Bende diyorum.Madem uğraşamıyorsunuz o zaman kafanız basmıyordur.Aradaki ironiyi artık anlamadıysanız bu sözü daha fazla dile getirmiyorum.

*

Çevrimdışı Naklan

• *
  • 1295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Mayıs 2011, 23:11:02 »
Acayip  tartışma ortamı oluşmuş burdaha konu dışına çıkmışızda çıkmışız. :o

« Yanıtla #16 : 25 Mayıs 2011, 23:53:28 »
Tamamen beğeniyle alakalı. Bir şeyi seversin diğerini sevmezsin. Denklem bu kadar basit. O adama ne dersen de beğendiği şeyi beğenmediği şeyin milyonlarca kat üstünde tutacaktır.

Ayrıca şu İngilizce konusunu da bir tekrar düşün istersen? Sana sürüsüyle örnek verebilirim bu konu hakkında. Çünkü eğer ben yanlış bilmiyorsam RPG oyunları genellikle diyaloglar ile kendi seçimlerimizi yaptığımız yani "rol yapma oyunu" dediğimiz oyunlardır. Ama eğer "Benim için diyaloglar önemli değil." diyorsan (RPG tarzı bir oyunda) İngilizce ile işte o zaman alakası kalmaz. Artık sen o oyunu sadece oynamak için oynuyor olursun. Bu oyundan bir şey çıkarmak veya anlamak için değil.

Konu gerçekten de bayağı saptı, daha fazla uzatmanın gereği yok. Hayat bu kimine göre biri kazanır kimine göre diğeri. Zevk meselesi deyip bırakıyorum ben.

*

Çevrimdışı PyscHo

• *
  • 729
  • Şiddetli geçimsiz
    • MSN Messenger - alicanyasar_@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/PyscHo.Ubisoft
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : 26 Mayıs 2011, 00:19:26 »
Tamamen beğeniyle alakalı. Bir şeyi seversin diğerini sevmezsin. Denklem bu kadar basit. O adama ne dersen de beğendiği şeyi beğenmediği şeyin milyonlarca kat üstünde tutacaktır.

Ayrıca şu İngilizce konusunu da bir tekrar düşün istersen? Sana sürüsüyle örnek verebilirim bu konu hakkında. Çünkü eğer ben yanlış bilmiyorsam RPG oyunları genellikle diyaloglar ile kendi seçimlerimizi yaptığımız yani "rol yapma oyunu" dediğimiz oyunlardır. Ama eğer "Benim için diyaloglar önemli değil." diyorsan (RPG tarzı bir oyunda) İngilizce ile işte o zaman alakası kalmaz. Artık sen o oyunu sadece oynamak için oynuyor olursun. Bu oyundan bir şey çıkarmak veya anlamak için değil.

Konu gerçekten de bayağı saptı, daha fazla uzatmanın gereği yok. Hayat bu kimine göre biri kazanır kimine göre diğeri. Zevk meselesi deyip bırakıyorum ben.

Katılıyorum kardeşim sen AC seisinden farklı bir zevk alırsın ben farklı,zaten yorumlarımı dikkatli okuduysan @Sasha kendi görüşüm olduğumu belirtmişim senin''herkezin kafası RPG'ye basmaz'' demen gibi bir şey benim dediğim,sözümüde arkasındayım zevkler ve renkler tartışılamaz...
Look at me now I can see my past,
Damn I look just like my f-ckin dad.

*

Çevrimdışı Sabertooth

• *
  • 122
  • Su katılmış Tapınakçı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Mayıs 2011, 14:41:26 »
....vs,vs,vs
Ayrıca RPG'nin İngilizce ile alakası yok.Evet uğraşla alakası vardır.Bende diyorum.Madem uğraşamıyorsunuz o zaman kafanız basmıyordur.Aradaki ironiyi artık anlamadıysanız bu sözü daha fazla dile getirmiyorum.

Oy oy oy! RPG Oyuncusunun tipik "Madem RPG oynuyorum, o zaman zekiyim olum ben" travması :) Bu da benim şahsi görüşüm hadi bakalım.  ;)
Hepimiz Abstergoyuz :D

*

Çevrimdışı Sasha

• *
  • 52
    • Profili Görüntüle
    • Donanım Haber
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : 26 Mayıs 2011, 19:55:40 »
....vs,vs,vs

Oy oy oy! RPG Oyuncusunun tipik "Madem RPG oynuyorum, o zaman zekiyim olum ben" travması :) Bu da benim şahsi görüşüm hadi bakalım.  ;)

Söylediğin onur kırıcı farkındamısın? Benim mesajlarımda (Belki herkesin kafası vs. vs. lafımdan öyle anlamışsındır) kişiye hakaret bulunmuyor.İşi böyle karıştırıp forumun huzurunu kaçırıyorsun.