Assassin's Creed'in Sıradaki Oyunu İle İlgili Sızıntı

• 4 Yanıt
  • 4703 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle

Technicolor çalışanlarından birinin sızdırdığı bilgiye göre sıradaki oyunun adı Dynasty olacakmış. PlayStation Universe'ye özel olarak konuşan kişi şu anda yeni Assassin's Creed oyunu üzerinde çalıştıklarını söylemiş. Technicolor'un geçmişte Ubisoft ile çalıştığını da biliyoruz. Haber pek garip gelmedi aslında. Japonya ya da Çin üzerine bir oyun geleceği belliydi ancak zamanı bilinmiyordu. Çalışan ilk başta Çin deyip daha sonra Japonya'daki Yamato hanedanlığı da olabilir diyerek sohbetin ucunu açık bırakmış. Ancak Origins'teki stratejiye bakarak yeni oyunun Wei Yu ile ilgili olabilme ihtimali olduğunu söylemek isteriz. Oyun endüstrisi gazetecileri, sızıntıdan sonra yapılan tartışmalarla birlikte yeni oyunun kod adının Dynasty olacağından emin gene de konusu geçen durumun bir söylenti olduğunu belirtelim.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 02:35:44 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed'in Sıradaki Oyunu İle İlgili Sızıntı
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2018, 17:04:18 »
Dynasty muhtemelen yeni oyunun adı olmasa da kod ismi tarzında bir şeyler olabilir. Syndicate için önce Victory, Origins için de önce Empire isimlerini duymuştuk. Ardından bunların birer kod isim olduğu anlaşılmıştı. Gene aynı durum söz konusu olabilir.

Japonya için Yamato Hanedanlığı seçilmiş ise net bir şey söylemek çok zor. Yamato Hanedanlığı'nun kuruluşu MÖ 600'lü yıllara kadar gidiyor ve günümüze kadar ulaşıyor. Çok çok uzun bir zaman diliminden başka bir şey elimizde yok. Ancak ben şahsen Sengoku Dönemi'nde geçmesini dilerdim eğer oyunumuz Japonya'yı merkez alacaksa. Zaten kelime anlamı olarak İç Savaş'ı karşılayan bu dönem siyasi ve askeri açıdan oldukça enteresan olaylara sahne olmuş. Ayrıca 2014'te piyasaya çıkan Assassin's Creed Memories isimli mobil kart oyununda geçen dönemlerden biri de Hattori Hanzo ve Yamauchi Taka isimli iki suikastçının anılarını içeren Sengoku Dönemi'ydi. Tabi Origins'in ardından Sengoku Dönemi için MS 1400'lü ve 1600'lü yıllara kadar gidilmesi pek de muhtemel görünmeyebilir.

Çin için ise benim de aklımda olan önermelerden biri kaskal dostumuzun da belirttiği üzere Wei Yu. Kendisini Assassin's Creed II'de Altair'in zırhını alabilmek için mühür toplarken tanımıştık. Wei Yu MÖ 210 yılı 10 Eylül'ünde, Qin Hanedanlığı'nın kurucusu ve Çin'in ilk imparatoru Qin Shi Huang'a, Doğu Çin'e düzenlediği yolculuk sırasında bir saldırı gerçekleştirir. Elindeki mızrak ile imparatora saldırır ve onu öldürmeyi başarır. Halka karşı gaddar bir yönetim benimseyen Qin Shi Huang aynı zamanda Tapınakçılar ile yakın ilişkilere sahip bir liderdi.

Bu haberin ardından aklıma gelen bir başka şey de Origins çıkmadan bir süre önce Origins'in bir üçlemenin ilk üyesi olduğu yönündeki iddialardı. Origins'in ardından Yunan ve Roma topraklarına gideceğimiz söyleniyordu. Açıkçası son oyunlarda daldan dala atlama politikasını beğenmemiş olduğum için üçleme fikrine de sıcak bakıyordum. Eğer dönem ve karakter tekrardan değişecekse benim için bir nebze hayal kırıklığı olacağını da söylemem lazım. Oyunu vakit darlığım yüzünden henüz oynamamış olsam da gördüğüm kadarıyla beğenildiği ve karaktere ısınıldığı bir gerçek. Ubisoft'un Bayek ve Aya üzerinden devam edip Grek topraklarını ve Roma'yı ziyaret etmemize olanak sağlayacak olması benim için son derece heyecan verici bir senaryoydu.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2018, 19:14:13 »
Benim için de bir hayal kırıklığı oldu üstat. Uzak Doğu konulu hikayeleri fazla sevmesem de bu Dynasty sızıntısı ile altı büyük suikastçı meselesinin daha da genişlediğini fark etmeye başladım. Üçüncü oyun için bir Britanya - Roma, Roma - Fransa ya da İskandinav bölgelerine gidebilme umudu da yitirilmiş oluyor ancak Qulan Gal ve Altair ikilisini Cengiz Han döneminde görme ihtimali artıyor. Gene de bir Britanya, İskandinavya, Roma, Yunanistan atmosferinin yerini tutmayacaktır. Ubisoft gibi bir sömürücü şirketin (bunu kendilerini Abstergo olarak ilan ederek zaten kendileri de kabulleniyor) postkolonyal bir yaklaşımla Asya ya da İksandinav Yarımadalarını işlemesine aklım pek yatmasa da bunu Doğu için gerçekleştirdikleri gibi diğer ötekiler için de yapmaları pek garip gelmiyor aslında. Gene de Batıdan ve Kuzeyden ümidi kesmemek lazım. Sonuçta kendi topraklarını yüceltmeleri an meselesi. Bunu Roma'yı üç kez işlemeleri ile bile anlayabilirsiniz. Roma'ya devam edilir mi kesin bir cevap veremem ancak Büyük suikastçılar stratejisi uygulanmaya devam edecekse neden bir Leonius ve Caligula suikastı görmeyelim ki?
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2018, 17:50:07 »
E hani bu karaktere devam oyunu yapılacaktı. Nereden çıktı şimdi bu yani? Üzüyorsun ubisoft üzüyorsun. Doğru çıkmamasını umduğum ve bir devam oyunu duyurmalarını beklediğim bir durum içindeyim.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2018, 01:01:18 »
Birkaç arkadaşım daha aynı şekilde düşünüyor. Bir karaktere üç oyun AC'nin geleneklerine götürecekti seriyi. Ellerinde de çok kullanışlı bir sıralama vardı. Mısır, Roma, Kudüs; shroud of eden'e de bağlanacaktı ne güzel. Dynasty adının yanıltma amaçlı seçilmiş olmasını canı gönülden istiyorum. Yani hanedanlığı konu alır ama uzak doğuyu almaz mesela. Sonuçta Duck Dynasty, Clash Dynasty, Farmer's Dynasty vb adlı çok oyun var. Belki de ülkemizde kültür kelimesinin donanım anlamında yanlış kullanılması gibi kelimeyi gerçek anlamına geri götürmek istiyorlardır. Gene de biz endişelenelim tabi. Sevdiğimiz bir şey uğruna bunu yaşamak güzel.