Assassin's Creed Syndicate oynamamak bana ne kaybettirir

• 7 Yanıt
  • 5493 Gösterim
*

Çevrimdışı TheLostMC

• *
  • 427
  • GRAND THEFT AUTO FIVE
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba, son aylarda hastalık gibi bulaştı bana bu assassins creed serisi
Assassins Creed II
Assassins Creed Brotherhood
Assassins Creed Revelations
Assassins Creed III (PC'de)
Assassins Creed IV Black Flag + Freedom Cry
Assassins Creed Rogue (PC'de)
Assassins Creed Unity + Dead Kings

Hepsini, dlc'ler dahil %100 bitirmiş bulunmaktayım. Biliyorum delilik biraz ama eğlendim. DNA Menuyu açtığımda 100.00 rakamını görmek ve istediğim zaman oyunda o şekilde takılmak hoşuma gitti.

Daha AC serisi bitirmem diye düşünürken Assassins Creed Origins'ın videolarını izledim, ondaki RPG sistemi, Level sistemi, belkide serideki en iyi geliştirilebilir karakter sistemi baya hoşuma gitti. Üstelik DLC'leri de ana oyunla iç içe olunca daha bi kulağa hoş geliyor. Ana oyunda karakterin 40 leveldeyken bitip DLC'ye geçince karakterin 45 levele kadar yükselebilmesi gibi.

Fakat aynı skill ağacı sistemi assassins creed syndicatetede varmış. Çete sistemi, level sitemi olsun güzel yanları var.
İkisi arasında bir seçim yapmam gerekiyor. Birini oynamayacağım. İki oyunuda oynamış olanlar bana yardımcı olabilir misiniz?
Assassin's Creed serisinde genelde benim sevdiğim olay suikastçıların birlikte olması ve brotherhood sistemi. Görev ve yan görevlerde suikastçılarla daha çok içli dışlı olduğumuz için Revelations en sevdiğim oyunlardan bi tanesi. Assassins Creed Origins Hidden Ones DLC'si hakkında sadece hikaye dlcsi olduğunu biliyorum. Görev dışındayken , eski serilerdeki gibi savaş esnasında suikastçı kardeşlerimizi çağırıp birlikte dövüşebiliyorsak kararımı originsten yana kullanacağım. Fakat pek öyle bir şey varmış gibi gelmiyor. Konunun başlığından sapmiyim ve asıl sorumu sorayım, Assassins Creed Syndicate'i pas geçeyim mi?

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1170
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed Syndicate oynamamak bana ne kaybettirir
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2018, 23:34:14 »
Niye ikisini birden oynayamıyorsun anlayamadım ama Syndicate'te de Origins'te de tam bir Brotherhood kavramı yok. The Hidden Ones DLC'sinde bu durum biraz daha yaygın. Öyle yardım çağırıp savaşamıyorsun tüm kardeşlik üyeleriyle sırt sırta ama Asist Rebels durumu var. Birkaç isyancıya yardım ettiğinde bu durum ve sayıları fazlalaşıyor. Bazı düşman bölgelerinde askerleri oyalarken sen de kontratını tamamlayabiliyorsun. Origins bence eğlence açısından Syndicate'ten çok daha çeşitliliği olan bir oyun. Yani Levelının yetmediği düşmanlar sana tek atabiliyor ve bu durum çok zevkli. Kaçmak, plan kurmak, ağır ilerlemek gerekiyor. Tam bir suikastçı gibi yaşıyorsun durumları. Syndicate'in skill ağacında çok bir numara yok. Araba ile destek çağırabiliyorsun, dayanıklılık artırıyorsun, silah damagei artırıyorsun. Birkaç şey daha var ama bence zevk vermiyor zaten seride en beğenmediğim oyunlardan biri Syndicate. Ama gene de oyna bence. Bazı bölümleri zorlama ama bazı bölümleri zevkli. Şehri istila etmek zevkli. %100 çok zamanını alır ama benden söylemesi. Ve birbirini tekrar eden görevler sıkabilir. Origins'te de ayak işi yapıyoruz birkaç kez ama level'lara göre anlayabiliyorsun görevlerin zorluğunu ve levelın 24 iken 28 levellık bir görev yapmaya çalıştığında çok zorlanıyorsun falan mücadele ediyorsun bu durum da zevk veriyor sana. Zor olanı tercih et Origins ile başla derim zaten yeni oyun çıkana kadar illa ki Syndicate'i oynarsın. Zaten Unity'den Mısır'a geçmek daha mantıklı bence. Arada bir Napoleon hikayesi de okuyabiliyorsun tatlı oluyor.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı TheLostMC

• *
  • 427
  • GRAND THEFT AUTO FIVE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2018, 10:38:22 »
Teşekkür ederim. Tam açıklayıcı ve istediğim cevap. İkisini birden alamamamın sebebi uzun zamandır para biriktiriyor olmam. DLC'ler ile birlikte 2 oyun beni 350-400 liralık yapar. Ama Origins'tan sıkıldığımda elbet bu hastalık bana syndicate'i aldırır :D fiyatı da ucuzlamış olur

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1170
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2018, 16:10:52 »
Sorunun cevabını karşılayabildiğime sevindim. Mesele ekonomik ise zaten önce Origins'i al evet. Syndicate çok çok ucuzlamış olacaktır zira Origins'i bir ayda %100 bitirmen imkansız. Kariyer, eğitim falan durumu da varsa iki ay bile yetmeyebilir. Oyun uzun. Ana görevleri yapabilmek için yan görevleri yaparak level atlamak zorundasın. Yan görevler hikayeden bağımsız değil. Yani Origins'i %100 bitirmen bir üç dört ayını bulabilir. 1092 ailesi olarak iyi eğlenceler diyoruz.   
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı kerem1249

• CoMa Representative
  • *
  • 15
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • WizardFan
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2018, 00:00:46 »
Yukarıdaki sebeplere paralel olarak bende Origins'i tavsiye ederim.
Keyifli oyunlar.
Community Manager - Paradoxfan
Community Manager Representative - AC1092
Community Manager Representative - TWT

*

Çevrimdışı kratos

• Son Of Krypton
  • *
  • 1596
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2018, 20:02:37 »
Origins ve ACS farklı oyunlar. Unity'e alışmışken Syndicate gitmenizi öneririm ben. Origins her alanda farklı bir oyun. Artı olarak herkes Origins'i sevmeyebilir. AcS çok sevip Origins'e laf eden çok gördüm ben. Fast Travel filan çok az kullanarak Origins'i 100 saat oynadım ben ve hala tamamen bitiremedim. Origins'i ana yemek olarak görmek bence daha mantıklı. Kısacası tamamen zevk işi.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

« Yanıtla #6 : 30 Mart 2018, 09:52:39 »
Niye ikisini birden oynayamıyorsun anlayamadım ama Syndicate'te de Origins'te de tam bir Brotherhood kavramı yok. The Hidden Ones DLC'sinde bu durum biraz daha yaygın. Öyle yardım çağırıp savaşamıyorsun tüm kardeşlik üyeleriyle sırt sırta ama Asist Rebels durumu var. Birkaç isyancıya yardım ettiğinde bu durum ve sayıları fazlalaşıyor. Bazı düşman bölgelerinde askerleri oyalarken sen de kontratını tamamlayabiliyorsun. Origins bence eğlence açısından Syndicate'ten çok daha çeşitliliği olan bir oyun. Yani Levelının yetmediği düşmanlar sana tek atabiliyor ve bu durum çok zevkli. Kaçmak, plan kurmak, ağır ilerlemek gerekiyor. Tam bir suikastçı gibi yaşıyorsun durumları. Syndicate'in skill ağacında çok bir numara yok. Araba ile destek çağırabiliyorsun, dayanıklılık artırıyorsun, silah damagei artırıyorsun. Birkaç şey daha var ama bence zevk vermiyor zaten seride en beğenmediğim oyunlardan biri Syndicate. Ama gene de oyna bence. Bazı bölümleri zorlama ama bazı bölümleri zevkli. Şehri istila etmek zevkli. %100 çok zamanını alır ama benden söylemesi. Ve birbirini tekrar eden görevler sıkabilir. Origins'te de ayak işi yapıyoruz birkaç kez ama level'lara göre anlayabiliyorsun görevlerin zorluğunu ve levelın 24 iken 28 levellık bir görev yapmaya çalıştığında çok zorlanıyorsun falan mücadele ediyorsun bu durum da zevk veriyor sana. Zor olanı tercih et Origins ile başla derim zaten yeni oyun çıkana kadar illa ki Syndicate'i oynarsın. Zaten Unity'den Mısır'a geçmek daha mantıklı bence. Arada bir Napoleon hikayesi de okuyabiliyorsun tatlı oluyor.
Mesele ekonomik ise zaten önce Origins'i al evet

*

Çevrimdışı kratos

• Son Of Krypton
  • *
  • 1596
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2018, 21:06:21 »
Aslında oyunu nasıl ve nereden alacağına göre değişiyor bu soru. Ps4 üzerinden konuşmak gerekirse indirimde psn kardeşliği yaparak 50 liraya alabilirsin Origins'i. Tabii ben Origins'i 180 lira verip kutulu almıştım çıktığı gibi. PC fiyatı bile çok pahalıyken ve oyun D&R gibi yerlerde 350 lirayken çok ucuza kapattığımı düşünüyorum.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.