Eski Zamanlar

• 6 Yanıt
  • 1714 Gösterim
*

Çevrimdışı rikialiumi

• *
  • 899
  • I Am An Assassin
    • Profili Görüntüle
Eski Zamanlar
« : 13 Mayıs 2018, 17:37:28 »
Beni eski zamanlardan tanıyan tanır yaklaşık 5 yıldır bu siteye üyeyim burada doğum günümü de kutladım zamanı geldi ban da yedim ama bunlar benim hayatımın en güzel zamanlarıydı bunu bilmenizi isterim. Ama buraya bir şeyler oldu ya. Aklım almıyo yani günde 200-250 civarı aktif üye gören bu site 1 günde onlarca post yüzlerce yorum atılıyordu. Burası ne zaman eskiye dönücek neden bu halde. İçim acıyor arkadaşlar burayı böyle gördükçe. 5 yıl içinde birçok insan büyüdü ve buraya gelmemelerini anlıyorum ama nasıl olduda yeni ve genç üyeleri çekemiyoruz onu anlamıyorum.

*

Çevrimdışı TheLostMC

• *
  • 427
  • GRAND THEFT AUTO FIVE
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eski Zamanlar
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2018, 00:13:36 »
Haber portalı (AC1092 asıl sitesi) ve eskisi gibi AC serisine yakışır bir forum tasarımı geri gelmediği sürece pek eski haline dönecek gibime gelmiyor.

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1253
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2018, 23:14:10 »
Yine bana çıkışacaklar ama ben yazayım. Bu kütüphane açık kalacak. Bilgiler edinmeye ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Ancak teknik işlerle alakalı atılımlarda yavan kalacağız. Bu tamamıyla yönetimle alakalı. Fakat gördüğünüz gibi üzerimize düşen en mühim görevi yapıyoruz. Bilgi paylaşımında eksik yok, gelişme olduğu an paylaşıyor ve çözümleme yapıyoruz.

Ömemli ve teferruatlı topluluk işleri için biraz daha vaktimiz var.

*

Çevrimdışı Alponero

• Ulquiorra
  • *
  • 3418
  • Are You Afraid Of Me?
    • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • GameIslandTR
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2018, 21:52:48 »
Yıllarca bu forumda yazdık, okuduk. Çok güzel zamanlardı ama artık mesleğim gereği bırak foruma girmeyi oyun oynamayı dışarı çıkacak vaktim bile olmuyor. Zaten uzun zamandırda hiç girmedim ama bu site her zaman benim için çok güzel bir mazi olarak kalacak  :). Seni de çok iyi hatırladım. Zamanın da hata yaptıysak riki sana da hakkını helal et yılar oldu neden banladığımızı bile hatırlamıyorum ama bunları buraya yazman bile çok güzel ve anlamlı.

Belki uzun zamandır ilk kez buraya yazıyorum   :D

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2018, 11:39:34 »
Forum açıldığından beri buradayım ama gerçekten şu anki hali beni de çok üzüyor. Bir ara tekrar canlandırmak için çok çabalanmıştı ama olmadı. Bir şekilde bir yerlerde hata yapıldı. Sadece ac forumu olması da etkili tabi, ezio dönemi gibi ilgi çekmiyor artık ac serisi. O zamandan beri her geçen yıl daha da eriyor. Yeni nesilin de tek derdi youtuber olmak olunca, elimizde böyle bir forum kalıyor :)

*

Çevrimdışı Alponero

• Ulquiorra
  • *
  • 3418
  • Are You Afraid Of Me?
    • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • GameIslandTR
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2018, 16:45:47 »
Forum açıldığından beri buradayım ama gerçekten şu anki hali beni de çok üzüyor. Bir ara tekrar canlandırmak için çok çabalanmıştı ama olmadı. Bir şekilde bir yerlerde hata yapıldı. Sadece ac forumu olması da etkili tabi, ezio dönemi gibi ilgi çekmiyor artık ac serisi. O zamandan beri her geçen yıl daha da eriyor. Yeni nesilin de tek derdi youtuber olmak olunca, elimizde böyle bir forum kalıyor :)

Bence artık forum kültürü öldü. Dışarıda var ama bizim ülkemizde özellikle oyuncular arasında forum kültürü neredeyse yok. Kimse forumlarda yazmakla uğraşmıyor. Önceden rehberler, oynanışlar, sorular, easter egg vb. gameplay içerikleri forumlarda yazılırdı. Herkes okurdu. Artık bu tarz gameplay içeriklerinin hepsi Youtube'da bulunuyor. Kimse yazmıyor, herkes video çekiyor.

O yüzden forum kullanılsa bile aktif 100-200 kişi yazmaz asla bi oyun forumunda.   :-\

*

Çevrimdışı EspanolAuditore

• Ruhumun alevi asla sönmeyecek !
  • *
  • 1601
  • Shieyueng
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2018, 22:53:54 »
Beni eski zamanlardan tanıyan tanır yaklaşık 5 yıldır bu siteye üyeyim burada doğum günümü de kutladım zamanı geldi ban da yedim ama bunlar benim hayatımın en güzel zamanlarıydı bunu bilmenizi isterim. Ama buraya bir şeyler oldu ya. Aklım almıyo yani günde 200-250 civarı aktif üye gören bu site 1 günde onlarca post yüzlerce yorum atılıyordu. Burası ne zaman eskiye dönücek neden bu halde. İçim acıyor arkadaşlar burayı böyle gördükçe. 5 yıl içinde birçok insan büyüdü ve buraya gelmemelerini anlıyorum ama nasıl olduda yeni ve genç üyeleri çekemiyoruz onu anlamıyorum.
İçim de bir his var sen bu posta geri döneceksin.
Bu spesifik hisse dayanarak yazıyorum bu iletiyi de.
Dejenerasyon denilen olay bayağı işlek bir cadde misali iş yapıyor tüm nesillerce. İnternetin getirilerinden dolayı insanlar gördüklerine ulaşma amacıyla kendilerini yargılıyorlar. Paraya ve diğer zaafi isteklere ulaşma amacıyla paylaşım değil öz üstünlüğü amaçlıyor herkes. Bu nedenle insanları ezikleyebilecekleri oyun platformları ve paylaşım platformları tercih ediliyor sonuç olarakta bu forum ölüyor. Milyonda 200 ya da 300 çıkmaz mı ? diye sorulur bu durumda. Lakin GoW, Monster Hunter(?), Destiny serisi, cyberpunk2000 vs oyunlar varken de her oyunda daha çok batıran bir firmayı tercih etmek mantıklı değil. Konsol kullanıcısı olmasa bile bu insanlar geriye  Fortnite, PUBG, LoL... Bilmediğim tonla VR oyunları ve düşünülecek daha nice seçenek kalıyor. Bu foruma en az Nizamülmülk paşa kadar değer verdim bir zamanlar ama işte görüyorsun ki kader bitmeyi, gitmeyi gerektiriyor. Belki de bazı banlar ve bazı kısıtlamalar olmasaydı forum daha işlek bir şekle bürünebilirdi. Takdir edersin ki oyunlar vs yasaklanmıştı bir ara ve ben hala  davinci'yi süpürge'yi ve o eski rpgleri özlerim.

Sosyal medyadan ulaşırsan belki şahsi bir şeyler yapabiliriz ama forum artık Kaskal üstadın ellerinde güvende  ::) ::)