Assassin's Creed Odyssey - Ana Karakterlerimizin Babası İle İlgili Bir Teori

• 0 Yanıt
  • 312 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1145
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle

Biliyorsunuz oyun bizi medeniyetin beşiğine götürüyor ve çok önemli bir alanı da Sparta. Oyunda Spartalı bir liderin değersiz olarak gördüğü çocuğu olduğumuz için de Taygetus dağından aşağı atılıyoruz. (Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isteyen diğer konulara bakabilir)

Sevenlerimiz babamızı durduramıyor

Ve büyük ihtimalle kendi babamıza "baba ben geri döndüm oldukça da iyiyim" demek için bir mücadele vereceğiz. Bu noktada babamızın Sparta'ya ihanet etmesi olası bir durum ve ardından da düşmanımız olacaktır diye düşünüyorum.

Nicholaos

Tarihte Nikolaos

Nikolaos Spartalı delegelerden biriydi. Spartalıların Pers kralına Atinalılara karşı savaşmak için yardım istemek üzere bir heyet gönderdiği bilinir. Bu heyetteki delegelerden biri de Nikolaos. Atinalı tarihçi Thukididis Sparta ve Atina arasındaki Peloponez savaşının ikinci yılında Nikolaos'un yanında imiş. Tukididis, çağdaşı Herodot'a göre çok farklı bir tarihçi. Herodot yalnızca bir hikayeci iken Tukididis tarihi siyasi açıdan kullanan bir tarihçi. Bu anlamda Herodot dostumuz olduğundan Thukididis'in düşman olması çok uygun. Aşağıdaki resimde en soldakinin Thukididis olduğunu düşünüyoruz.

Tarihçiler her iki tarihçinin de insanla çok ilgilenmediğini söylüyor ama belki de Ubisoft bu durumu kendi kurgusal bakış açısı ile değiştirir.

“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”