Bir Sonraki Oyunun Geçeceği Yer İle İlgili Küçük Bir İpucu

  • 0 Yanıt
  • 1668 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

  • *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır yeni bir haber elimize ulaşmamıştı ancak araştırma ekibimiz bugün bizlere yeni bir haberle geldi bu haber de AC 3'ün introsunda yer alan bir iki sembolle ilgili.


Bildiğiniz gibi AC'de sembollerin hep bir anlamı olmuştur. Geçmiş oyunlar için glyphlerdeki semboller, Desmond'un Abstergo odasında gördüğü işaretler bizlere potansiyel işlenebilecek dönemlerin haberini vermişti. Örneğin Frigya kaskı, Napoleon'un portresi gibi semboller Unity'i sezdirmişti. Suger'in Kartalı görevinde Saint-Denis'in başrahibinin antik Mısır işlemeli bir vazoya hayran olması vesaire bize bir Antik Mısır oyunu gelebileceğinin ihtimalini gösterdi. Nostradamus simgeleri gezegenleri ile burçları ve Yunan titanları ile tanrılarını anımsattı. AC 2'deki Monteriggioni heykelcikleri zaten ISU ırkını temsil etmekteydi. Syndicate'deki Rooks'un sembolü üzerinde haç olan bir satranç taşı olan atı sürükleyen bir kuzgun idi. Buradan Edgar Allan Poe'ya bir gönderme olduğunu söyleyebiliriz. Ya da Roth'un gazabı anlamına geliyor olabilir. Tapınakçı olan satranç taşı bir at. İngiliz asaletinden İngiliz beygiri satrancın en kıvrak taşı ortaya çıkmış. Ama tabi ki bir şah olmadığı, şahı koruyan askerlerden biri olduğu da düşünülebilir.


Şimdi de AC 3'ün introsundaki amblemlere değinelim


İlk sembol hepinizin tahmin ettiği üzre Antik Mısırı sembolize ediyor. Nedeni de bu sembolün Horus'un Gözü olarak bilinmesi. Yahudilerin kabala felsefesinden gelen Order of the ancients tarikatı.. İlluminati'nin her şeyi gören gözü gibi gibi anlamlar ifade ediyor.  Horus mitolojik bir karakter olduğundan dolayı Bayek'in tutuculuğunu simgeliyor.

İkinci sembol Yunan alfabesindeki son harf olan omegadır. Alfabelerine İonia'lılar tarafından sonradan eklenmiştir ki İonia'nın günümüz İzmir bölgesi olduğunu ya da İlyada destanındaki Truva krallığı olduğunu söyleyelim. Omega ölümü simgeler. Alpha da ilk harf olduğu için doğumu. Odyssey ile ilgili serinin en karanlık oyunu olacağı söylentisini destekler nitelikte çünkü ölüm getiriyor. Alexios ve Kassandra arasında bir bağ var mı yok mu henüz bilmiyoruz ancak bu sembol ile ilgili mutlaka bir şey olacaktır.

Son sembol ise Torii dir ve kendisi Japonya'nın ulu kapılarını, geçitlerini sembolize eder. Şinto tapınaklarının anıtları da bu sembolden gelmektedir. Aynı zamanda Hindistan stupa kapıları ile benzerlik taşır. Bir sonraki oyunun Japonya'da geçebileceğinin ipucunu bize vermektedir.

Tabi ki bu sadece bir teori ki gönlümüzde de sıradaki oyunun Roma İmparatorluğunda geçmesi yatıyor. Belki AC 3'te antik uygarlıkların gelmesi mümkün gibi bir mesaj verilmek istenmiştir. Sırasıyla konulmamıştır. Ucundan biraz çekip hafif deforme edince Dor sütunlarına benzetilebiliyor.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2018, 15:24:26 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”