Assassin's Creed Odyssey - Gemescom Resimleri

  • 0 Yanıt
  • 4285 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

  • *
  • 1182
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Assassin's Creed Odyssey - Gemescom Resimleri
« : 21 Ağustos 2018, 16:09:08 »
Alman oyun fuarı Gamescom'dan haberler getirdik. 22 Ağustosta Ubisoft'un oyunlarının gösterileceğini söyleyelim. Bununla ilgili seri ile ilgili ilginç bir söylenti geldi kulağımıza bu da; eski oyunlarda olduğu gibi şehir ve bina gelişimi. Ezio ile geliştirdiğimiz Lonca binalarını hatırlarsınız. Bu sefer de kültürel bir gelişim söz konusu. Benim tahminimce videolarda gördüğümüz renksiz heykelleri renklendirmek mümkün olacak. Medeniyetin kuruluşunda birazcık da olsa tuzumuz olacak gibi duruyor. Bunların dışında savaşların daha çok Shadow of Mordor'a benzetildiği söyleniyor. Boss'lar için birbirinden değişik mitolojik figürler olacağı söylendi ki videolardan Medusa ve Minotaur'u hatırlarsınız. Oyunda Atinalılar, Spartalılar dışında Persler, Barbarlar, Kanun kaçakları, Amazonlar gibi taraflar olduğu söylendi. İstersek kanun kaçağı olup avlanabiliyoruz; açalım avlanan biz oluyoruz ya da kendi ligimiz tarafında savaşıp savaşçı olma yolunda ilerleyip nam yapabiliyoruz. Mısır'da gördüklerimiz dışında daha karanlık hayvanlar bizleri bekliyor. E koskoca bir Nemea aslanı var değil mi Yunanistan'da. Bütün bunlar oyunun gerçekliğini ne kadar etkileyecek henüz bir şey söylemek zor ancak eğlendirmek anlamında beklentileri çok yüksek. Aktiviteler oyunda yapılabilen her şey ile etkileşimli. Eğer yanlış seçim yapıp dost olabileceğiniz bir karakteri öldürür, aranızı bozar ya da kaçmasına sebep verirseniz onun görevlerini asla oynayamayacaksınız. Oyuna baştan başlamayı ve her seferinde sınırlı alanda yeni bir hikaye ile karşılaşmamızı sağlayacak Odyssey. Juno'nun kocası Aita Yunan mitolojisi için iyi bir figür çünkü kendisi Roma'da Plüton Yunanistan'da ise Hades olarak biliniyor.
Spoiler: Göster
Juno'nun ölümünden sonra serinin yeni kötü karakteri Aita olabilir.
Gene de ümidimizi kaybetmiyoruz ve hikayede zaman kırılması, zamanı kontrol edebilen bir Kronos yüzünden Animus'ta yarıklar oluşması ya da zamanda kırılma noktası yaşayıp Back to the Future serisindeki gibi aynı zamanın farklı yaşanan bir halini görmeyi umut ediyoruz. Çünkü Alexios ve Kassandra'nın kardeş oldukları söylendi ama ikisi birlikte oyunda görünmeyecek. Bu aynı kişi oldukları ama kardeş olarak karşılaşabilecekleri anlamına da geliyor bir yandan. Kurgusu oldukça merak ettirici. Hadi resimlere geçelim.


« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2018, 23:09:32 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”