Assassin's Creed: Origins Soru-Cevap

• 18 Yanıt
  • 7221 Gösterim
*

Çevrimdışı onerism

• *
  • 24
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed: Origins Soru-Cevap
« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2017, 19:11:33 »
Hic biyerde cevap alamadım belki yanıt sizdedir,bu hikaye ilk başlangıçmı öyleyse altair zamanı neden ilk suikastçi birligi gösterildi ikincisi antik mısırda kefeni mi görücez syndicate sonu ona bağladı çünki, Altair hikaye başlangıcı oluşturmuyorsa brotherhood da amunet heykelini görmüştük bu karakter ve diğerleri ozaman neden Altair etrafında diğer ülkelerin ilk suikastcileri gibi gösterilmiş kafada bir sürü deli sorular

*

Çevrimdışı orduluaslan

• *
  • 77
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2017, 23:38:46 »
Hic biyerde cevap alamadım belki yanıt sizdedir,bu hikaye ilk başlangıçmı öyleyse altair zamanı neden ilk suikastçi birligi gösterildi ikincisi antik mısırda kefeni mi görücez syndicate sonu ona bağladı çünki, Altair hikaye başlangıcı oluşturmuyorsa brotherhood da amunet heykelini görmüştük bu karakter ve diğerleri ozaman neden Altair etrafında diğer ülkelerin ilk suikastcileri gibi gösterilmiş kafada bir sürü deli sorular

ac 1'de ilk suikast birliği diye bir bilgi yok. oyun içinde de öyle bir şey geçmedi diye hatırlıyorum. sadece malum kitaptan esinlendiği o dönem konuşulurdu. ac origins birliğin bugünkü anlamda örgütlü olarak kuruluşunu anlatılıyor. yoksa suikastçılık olayı origins zamanından bile öncesine dayanıyor. suikastçılık isu üyelerinin insanlardan hamile kalması ve ortaya isu kanı da olan ve isulara ait bazı özelliklere sahip(kartal görüşü) kişilerin olmasıyla başlamış. oyun evreni içinde şu ana kadar verilen bilgiler içinde bilinen ilk suikastçılık faaliyeti milattan önce 465'e kadar dayanıyor(darius'un pers kralı 1. serhas'a suikast düzenlemesi, ac 2 puzzlelarında da bahsedilir).

yani kısaca oyun evreninde suikastçılık çok eski zamanlardan beri var ancak örgütlenmiş ve adı konulmuş bir şekilde değil. origins'de suikastçılığın örgütlenmesi, kardeşliğin kurulması işlenecek yani. ondan öncesinde de suikastçılar(tabi o zaman bu isimde adlandırılmayabilirler, ama izledikleri yol ve fikirleri açısından faaliyetlerini yürütenler) var ancak bireysel yapıda. öğretilerini işleyen, örgütlü bir şekilde hareket eden, suikastçı yetiştirme ve tüm dünyaya yayılma derdinde olan bir örgütlenme yok. bahsettiğin heykellerde de tarihin akışını değiştirecek derecede önemli suikastlar yapmış olan suikastçılar vardı. gösterilmesinin sebebi de bir nevi suikastçıların tarihinden bilgiler vermek. ilk suikastçılar diye bir şey hiç geçmedi onlar için. ayrıca şu an için oyun içinde hangi pieces of eden'ın olacağı belirsiz. kefenin olacağını pek zannetmiyorum çünkü origins'de işlendi, bu sefer başka bir parça peşinde olunabilir ya da hiç alakası da olmayabilir. umarım anlatabilmişimdir. ingilizceniz varsa burayı okuyun daha rahat anlarsınız. http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Assassins#cite_note-AC2-4
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2017, 23:46:34 Gönderen: orduluaslan »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2017, 14:08:00 »

orduluaslan ilk bölümüne cevap vermiş ben de kendi fikrimce diğer bölümün cevabını yazmak istedim. Origins, kök - köken anlamına geldiği için aslında suikastçı düşüncesinin nasıl oluştuğu, mecbur kalındığı durumu biraz anlatılmak isteniyor. Bayek bir medjay yani polis(Mısır'ın koruyucusu) Yanlış hatırlamıyorsam Bayek, "bir" anlamı taşıyordu. İncilde de 21:37-38  Mısırlı bir kişinin 4.000 suikastçıyı örgütleyerek isyan çıkardığı söyleniyor. Bunları göz önünde bulunduracak olursak Bayek'i bu kişinin yerine koyup o 4.000 suikastçının sonradan dünyanın dört bir yanına dağıldığını; Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika'da ilk suikastçı kardeşliklerini oluşturduklarını düşünebiliriz. Cennet parçalarına gelecek olursak da Poseidon'un üç dişli mızrağı, Ankh, Aset asası ya da Kefen göreceğimizi söyleyebiliriz. Ancak Kefen aralarında en değerlisi olduğu için malum İsa ile ilgili; o nedenle üçlemenin son oyununda görülmesi mümkün. Başka bir bilgiye göre de Üç Dişli Mızrağın üçe bölünerek Mızrağın sopası dahil toplam dört ayrı kayıp parçadan söz ediliyor. Ve her bir dişin ayrı bir işe yaradığı biliniyor. Bunlar inanç, korku ve teslimiyet olarak geçiyor. Büyük İskender öldürüldüğünde Siwa yakınlarında dişlerden biri kaybolmuş olabilir diye düşünüyoruz ve Bayek de Siwa'lı.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2017, 14:20:44 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı onerism

• *
  • 24
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2017, 19:30:12 »
Orduluaslan ve kaskal teşekkür ederim cevapladığınız icin en başta doğru 1 de başlangıç olduğu yazmıyor ama piece of eden herşeyin başı olarak gösterilmişti konu bu şekilde ilerliyordu,2 de  ve brotherhood da bu ilerleyişteydi taki black flage kadar desmond ve atalarıyla alakalıydı sonra bu animus ve helix cihazıyla herkes dna bağsız film izler gibi farklı karakterleride beraberinde getirdi  buraya kadar yanlış varmı bilmiyorum ,hikayede o sürece kadar senaryo gösterilmesi gereken diğer suikastcilerin yani villa auditore deki heykelleri olanların desmond gibi torunları bulunup hikaye o şekilde devamı ettiriliceği gibide bir hissiyat vermişti,ezbere bir senaryo yerine sürpriz bir değişiklik yapmak istediler

*

Çevrimdışı onerism

• *
  • 24
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2017, 21:49:24 »
Ac Origins  için PC sürüm boxı çıkmayacak mı acaba bilginiz varmı aralda sadece PS ve Xbox var

*

Çevrimdışı orduluaslan

• *
  • 77
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Kasım 2017, 12:57:17 »
Ac Origins  için PC sürüm boxı çıkmayacak mı acaba bilginiz varmı aralda sadece PS ve Xbox var

türkiye'ye pc için fiziksel kopya girmeyecek diye duydum. amazondan vs elde edilebilir ama.

*

Çevrimdışı onerism

• *
  • 24
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2017, 13:11:38 »
Kötü olmuş bu koleksiyon olarak bekletiyodum,bı sonraki serilerde böyle olucaksada kötü,inşallah amazonda çıkarda tedarik ederiz

*

Çevrimdışı Shezi

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2017, 05:49:14 »
Bu evrene göre Adem ve Havva ilk suikastçiler.. Ac2 de the truth isimli videoda göstermişti.

*

Çevrimdışı onerism

• *
  • 24
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Aralık 2017, 01:23:19 »
Amunet aslında Aya olduğu gerçeğini oyun sonunda öğrendik,peki bir çok ubi oyununda spoiler ve easter egg var gelecek seri hakkında Japonya görseli samuraylar youtube da çok dönüyor,bir kesimde bayek 3 leme olucağı gidişat sizce nedir