Assassin's Creed Valhalla - Darby McDevitt Röportajı

  • 0 Yanıt
  • 2989 Gösterim
*

Çevrimdışı kaskal

  • *
  • 1182
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle


Gamespot ile yakın zamanda yapılan bir röportajda #AssassinsCreed hikaye yönetmeni, Darby McDevitt, oyunun hayranlarının uzun zamandır beklediği ve takdir edebileceği birkaç bilgiden bahsetti:

Bir düzine oyun çıkaran AC serisinin Valhalla oyununda geçmiş oyunlarda neden antik üçleme yoluna gidildi, ne hedefleniyordu gibi sorulara cevap bulacağız. Oyuncu duygusal anlar yaşayacağı anlarla karşı karşıya kalacak. Tüm AC oyunlarının hikayeleri tek bir hikaye altında birleşecek.

Tüm oyunların bağlantısını ucuz bir şekilde veya bir easter egg ile göstermeyeceklerini belirten McDevitt oyun ekibinin tüm evreni birbirine bağlamaya çalıştığını ve bu konuda çok hassas olduklarını belirtti. Böylece, Valhalla sadece Odyssey hikayesinin devamı değil, aynı zamanda şimdiye kadar gelinen nokta için "gerçekten iyi bir cevap" olacak. Ancak son Assassin's Creed oyunu olmayabilir.

McDevitt ayrıca, Yaratıcı Yönetmen Ashraf İsmail ile birlikte, RPG yönleri, seçimler ve sonuçlar gibi yapılan en son eklemelerin, kurulan atmosfere gerçekte nasıl uyabileceğini çok düşündüğünü de söyledi. Hayranları sadece memnun etmeyeceklerini, aynı zamanda oyunda göreceklerinden de etkileneceklerini belirtti.

Gelen ana bilgiler ise şu şekilde:

- Eivor'un "gümüş dili" istediği şeyi elde etmek için şiddet kadar etkili olacak

- Eivor'un uzun gemisi bir Drakkar (https://en.wikipedia.org/wiki/Longship#Drakkar)

- Eivor bir lider olacak, espri anlayışına sahip olacak ve serinin diğer oyunlarının başlangıcındaki ana karakterlere göre biraz daha yaşlı olacak.

- Eivor oyunda "Tabula Rasa" karakteri olmayacak. Oyundaki seçimler her zaman karakterin kişiliği tarafından verilen "olası kararları etkileyecek"

- Oyundaki İskandinav mitolojisinin yönünü tartışan McDevitt, "Topraklı bir yaklaşım benimsemek istedik, ancak bu kültürü meşru olarak bu şeylere inanan insanlar olarak tasvir etmek istedik" dedi.

- Oyun ayrıca, Eivor'un Suikastçıların ve Tapınakçıların bin yıllık savaşlarında evrilerek nasıl "önemli bir rol" oynadığını da anlatacak.

- Oyun, İngiltere'de 400 ile 500 yıl önce Romalılar tarafından yapılan Roma kalıntılarını ve harabelerini içerecek.

Bu ifadeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapılan açıklamalar sizde ne gibi hisler uyandırdı? Tüm oyunların tek bir noktada bağlanacak olması heyecan yarattı mı? Bizimle paylaşırsanız seviniriz.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2020, 22:48:03 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”