Meşhur Olan Fakir Çocuklar [İnceleme]

• 3 Yanıt
  • 5642 Gösterim
Meşhur Olan Fakir Çocuklar [İnceleme]
« : 29 Mart 2013, 17:10:00 »
:Serisi:
Seriside kendide geerçektendeçok güzel br kitap, herkesin okumasını tavsiye ediyorum, bizim okuyacağımız kitaplar listesindeydi... Serileri ise her zaman kitaptaki dişlek çocuk ile kapağı var. Serileri ise şunlar:
-Canın Sağ Olsun (Doktorlar)
-Meşhur Olan Fakir Çocuklar (Örnek Hayatlar)
-Sayıların Efendileri (Matematikçiler)
-Yıldızların Peşinde (Örnek Hayatlar)
-Bitmeyen İyilik (Vakıf Kuranlar)
-Büyük Düşünceler (Büyük Hayatlar)
:Yazarı Hakkında:
Recep Şükrü Apuhan 1958 yılında Urfa'da doğdu. İlk ve ortaokulu İstanbul, Ankara, İzmir illerinde okudu. Lise öğrenimini Çanakkale'de, yüksek öğrenimini İstanbul'da tamamladı. İlk yazılarını mahalli gazete ve dergilerde yayınladı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri, denemeleri, şiirleri ve araştırmaları yayınladı. Bazı gazete ve dergilerde yazı işleri ve yayın müdürlükleri yaptı. Halen resmi bir kurumda yöneticilik görevini sürdüren yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.
:Kitabın İçeriği:
Kitap ilk olarak Dostoyevski' yi anlatıyor, son olarakta Ludwig Van Beethoven' i anlatıyor. Sırasıyla:
-Dostoyevski (7. sf)
-Thomas Alva Edison (27. sf)
-Ahmet Mithat (49. sf)
-Abraham Lincoln (67. sf)
-Benjamin Franklin (83. sf)
-Mehmet Akif Ersoy (103. sf)
-Charles Dickens (119. sf)
-James Want (129. sf)
-Ludwig Van Beethoven(143. sf) 
:Daha Derine Dalarsak:
Dostoyevski: Dostoyevski' yi anlatırken çok güzel anlatmış, Rusya' da yaşadığını ve yanlış anlamadan dolayı hapse girdiğini hatta çok zor bir çocukuluk geçirdiğini anlatmış.
Edison: Edison' u uzunca anlatmış ve oda güzel anlatılmış, küçükken nasıl merakları olduğunu ve ne tür düşüncelere sahip olduğunu anlatmış.
Ahmet Mithat: Geldik, aktar çırağı Ahmet Mithat' a, eskiden geçimsiz bir ailenin çocuğu olduğunu ve aktarda çırak olduğunu hatta okumayı bilmediği ve birisinden öğrendiğini yazmış...
Abraham: İşte bizim vampir avcımız. Ancak pekte sayılmaz, daha çok... Baltacı Lincoln. Eskiden babası ile ormancılık ile uğraşan Abraham' ın okumaya olan aşkı ve başkan oluşunu anlatmış.
Benjamin: Hem politikacı, hem asker, hem matbaacı, hem gazeteci, hemde biraz devlet adamı, az çok adını duymuşsunuzdur, ancak burada ondan fazlası var...
Mehmet Akif: İstiklal Marşı' mızın şairi olan Mehmet' in çocukluğunu ve zor geçimsizliğini yazmış. Onun Mısır' a gittiğini bazılarımız belki bilmiyoruzdur...
Charles: İşte kitapları merakl beklenen yazar. İşte, Oliver Twist ve daha birçok kitabın yazarı olan Charles' i ilk bu kitapta duydum.
James Watt: Elektrik Wat larının ismini duydunuz. Peki bu Wat isminin nerden geldiğini biliyor musnuz? Tahmin edin. İşte çaydanlıkla oynayan çocuk. Buharlı makinelere düşkün olan saat tamircisi.
Ludwig: Ne yazık ki giderek sağır olan bu ünlü piyanistin acı yaşamını bazılarımız okuduk. Onun için söylenilen tek söz "İyi piyanist, kötü besteci!" denirdi. Ancak Son bestesi bu lafın üzerini olumlu yaptı, ancak duymaması nedeniyle, o bestenin notalarını ve çıkardığı sesi kendi içinde duydu...
İncelemem Burada Bitti, Umarım İyi Yapmışımdır :)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2013, 14:55:23 Gönderen: altair ibn la emir »
Spoiler: İmza • Göster
[center]
[/spoiler][/center]

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Meşhur Olan Fakir Çocuklar [İnceleme]
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2013, 17:13:11 »
İncelemen güzel olmuş. ;)
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı EspanolAuditore

• Ruhumun alevi asla sönmeyecek !
  • *
  • 1601
  • Shieyueng
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2013, 19:18:32 »
Güzel inceleme fakat biri bana piyanit'in ne olduğunu açıklasın :( ;D ;D
Açıkcası bu incelemede daha çok özen ve biraz resim çeşitliliği beklerdim bu kadar öz bbir incelemeye yanlış yorumlama tarzını sevdim fakat resimler ve yazım yanlışlarını düzeltmelisin..
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 19:20:54 Gönderen: EspanolAuditore »

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2013, 14:38:01 »
Güzel inceleme fakat biri bana piyanit'in ne olduğunu açıklasın :( ;D ;D
Açıkcası bu incelemede daha çok özen ve biraz resim çeşitliliği beklerdim bu kadar öz bbir incelemeye yanlış yorumlama tarzını sevdim fakat resimler ve yazım yanlışlarını düzeltmelisin..
Bende "bbir" i anlayamadım :D Peki, dediklerini yaparım. Tavsiyeler için sağ ol :) 
Spoiler: İmza • Göster
[center]
[/spoiler][/center]