Yazar olmak İstiyorum..!!

• 9 Yanıt
  • 1754 Gösterim
*

Çevrimdışı alkar1

• *
  • 161
  • Ölümünle yüzleş
    • Profili Görüntüle
Yazar olmak İstiyorum..!!
« : 29 Mayıs 2012, 23:51:32 »
11 Yaşımdan beri kitap yazıyorum şu an 2 kitap yazdım 3.yü kurguluyorum.İçimde bir yazarlık var ama sanki tüyoları bilmiyor gibiyim.
Acaba bu konuda bir kaç öneride bulunacak arkadaş varmı?

Sorularım

Bir kitap Nasıl okutturulur?

Kurguyu nasıl sağlarız ?

Devrimiz en çok hangi kitapları okuyor ?

Yazarlık benim için erkenmi ?
İmza kurallarını okuyunuz.

*

Çevrimdışı EspanolAuditore

• Ruhumun alevi asla sönmeyecek !
  • *
  • 1601
  • Shieyueng
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yazar olmak İstiyorum..!!
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2012, 00:21:00 »
Özele gelirsen sana birkaç tüyo ve sorularını cevaplayabilirim :)

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2012, 01:04:57 »
özele gelirsen sana birkac tüyo vereyim demek bence forum paylasimciligina uymuyor herkes fikrini acikca paylassin ki  arkadas gibi düsüncesi olanlarda bundan faydalansin diye düsünüyorum.Gerci arkadas forumda bir hikayeye baslamis.

Bence yazmanin yasi olmaz ancak kelime hazinen genis olmali.Ve kurgulayacagin konu ne olursa olsun bunun arastirmasini yapmalisin yani bir ön hazirligin olmak zorunda aksi takdirde bir süre sonra tikanirsin yazamaz hale gelirsin..

Kurgu icinde bol kitap okumalisin.Okudugun Romanlardaki kurgulardan faydalanabilirsin

Devrimizde okunan kitaplara nazaran forumda yazilan hikayelerden ilham alabilirsin.Cünkü yazicagin seyi burada paylasacagin icin bu sana bir referans olabilir..

Ayrica Kitap nasill okutulur yerine sen planini kurgunu yapmalisin ve kitabi mutlaka bitirmelisin.olumlu yada olumsuz elestiriler olabilir ancak sen yinede devam et.Elestirileri dikkate alip yeni seyler katabilirsin yazim teknigine.
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Assassin Mahoni

• *
  • 488
  • cCc WİNNİNG cCc
    • MSN Messenger - mahmut_toklu@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2012, 02:19:56 »
Bana göre kahraman bakış açıs ve gençlerin başından geçen olaylar (daha çok fantastik ve mitolojik) olaylar 10-16 yaş grubuna hakim oluyor. Üyelerin çoğu (adminler hariç) bu yaş grubu arasında.iyi bir kitle bu yaş grbu diye düşünüyprum

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2012, 05:44:02 »
Bir tüyosu falan yok bu işin. Henüz 12 yaşındasın yapacağın en mantıklı iki şey var sürekli yazmak ve okumak. Başka romanlar okuyarak imla kuralları, nasıl etkili cümle kurulur, betimleme-tasvir nasıl yapılır vs gibi birçok sorunun cevabını okuyarak alırsın. Önce okuyarak kitap bilgini artır ki yazarken de kendi yanlışlarını anlayabilesin.

Birine nasıl okutturulur? Bunun cevabını kimse bilemez ki :) Varsa tanıdığın bir yazar veya ünlü biri falan yazdığın şeyleri basıp reklamını yapıp satacak anca öyle kısayoldan okutursun herkese. Bunun dışında acele edersen üzülürsün çünkü bu yaşta hata yapma ihtimalin çok yüksek. Ve birçok şeyi tecrübe edinmemiş olacaksın birçok insana göre. O yüzden eğer gerçekten kendini geliştirmek istiyorsan sürekli Yazmalı yazdıklarını paylaşmalı ve gelecek kötü eleştirilere açık olmalısın. O kötü eleştirileri kafanda yargılayıp hatalarını düzeltirsen yararlı olurlar.

Son olarak da benden sana abi tavsiyesi olsun; yazar olma hayalini asla atma kafandan ama bu işin çok zor olduğunu da unutma insanlar 30unda 40ında anca tanınıyorlar(genel olarak tabi yoksa daha genç ünlü olanlar da var) sense daha 12 yaşındasın. Hiçbir şey beklediğin gibi olmayabilir yani hazırlıklı ol.

edit: ayrıca forumdan da takip edip örnek alabileceğin kişiler var. Affedilmeyen, Bl4ck4s ve İbn Tahir arraninin hikayelerini takip edebilirsin. Çok güzel yazıyorlar ve belki sana da iyi bir örnek olabilirler.

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2012, 15:11:22 »
Armutyus latife yapmis bence Armutyusun hikayesini okuman gerekli onun yazim tekniginden cok sey ögrenebilirsin bence..

Ayrica kararlilik cok önemli kararli olmalisin yani hayal kirikliklari seni yildirmasin zamaninda birkac yayinevine gönderdigim yazilar cok elestiri almasina ragmen ben yazmaktan vazgecmedim..
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı FearKnight

• *
  • 1329
  • MM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2012, 15:12:48 »
Bir kitap Nasıl okutturulur?:Belirli Bir Senaryosu Olmalı.sadece Senoryoya bağlı Kalma.Ortamları Tanıt.Sen Kimsin Onu Göster !

Kurguyu nasıl sağlarız ?:O Anda Aklına Gelen Şeyleri Birleştir.

Devrimiz en çok hangi kitapları okuyor ?:Ben Komedi Okurum.Ama Macera Yazıyorum Forumda.

Yazarlık benim için erkenmi ?:Öyle Böyle.

*

Çevrimdışı alkar1

• *
  • 161
  • Ölümünle yüzleş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2012, 15:14:32 »
Çok teşekkürler yorumlarnız için

*

Çevrimdışı EspanolAuditore

• Ruhumun alevi asla sönmeyecek !
  • *
  • 1601
  • Shieyueng
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2012, 00:28:30 »
Bir kitap Nasıl okutturulur?:Belirli Bir Senaryosu Olmalı.sadece Senoryoya bağlı Kalma.Ortamları Tanıt.Sen Kimsin Onu Göster !

Kurguyu nasıl sağlarız ?:O Anda Aklına Gelen Şeyleri Birleştir.

Devrimiz en çok hangi kitapları okuyor ?:Ben Komedi Okurum.Ama Macera Yazıyorum Forumda.

Yazarlık benim için erkenmi ?:Öyle Böyle.

Kesinlikle katılmıyorum !
çünkü

herkes istediği yaşta yazar olabilir ben bunun kanıtıyım 8 yaşımda okulda 2. oldum bence erken degil nekadar çabuk başlarsa o kadar ilerler...

devrimiz en çok macera ve romantizm karması kitaplar okuyor..

*

Çevrimdışı alkar1

• *
  • 161
  • Ölümünle yüzleş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2012, 22:17:25 »
Armutyus latife yapmis bence Armutyusun hikayesini okuman gerekli onun yazim tekniginden cok sey ögrenebilirsin bence..

Ayrica kararlilik cok önemli kararli olmalisin yani hayal kirikliklari seni yildirmasin zamaninda birkac yayinevine gönderdigim yazilar cok elestiri almasina ragmen ben yazmaktan vazgecmedim..

Bence alçakgönüllü olma senin yazdığın hikayeler de harika ötesi