Şehzade Süleyman (I. Süleyman)

• 55 Yanıt
  • 19486 Gösterim
*

Çevrimdışı Magnificent

• *
  • 456
  • جمهورية تركيا
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şehzade Süleyman (I. Süleyman)
« Yanıtla #20 : 03 Haziran 2011, 02:20:55 »
''Şimdi inceden bir K.S.Süleyman DLC'si ya da görevi bizi bekliyor''dedin  :)

O da olacaktır kesin.  :) Ama hele bir oyun çıksın ve İstanbul'u görelim. Hatta şuanda sadece 6 Haziran'da ki videoya bile razıyım.  :D
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

Saltanat didükleri bir cihan gavgasıdır
Olmaya baht u saadet dünyada vahdet gibi

Muhibbi

*

Çevrimdışı Balian

• *
  • 598
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 03 Haziran 2011, 16:37:42 »
Magnificent şu ''Muhteşem yüzyıl'' denen diziyede tepkiliyim Koskoca Süleyman'ın hayatını icraatlerini diziden mi öğreneceksiniz pehh ?  >:(

Birşey dikkatini çekti mi bilmem ama bu dizi sayesinde osmanlı tarihini anlatan kitaplar satış rekoru kırıyor.. ;) ( Yanlış anlama diziyi savunmuyorum, amacım sadece bilgilendirmek.. )

*

Çevrimdışı PyscHo

• *
  • 729
  • Şiddetli geçimsiz
    • MSN Messenger - alicanyasar_@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/PyscHo.Ubisoft
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : 03 Haziran 2011, 17:08:20 »
Magnificent şu ''Muhteşem yüzyıl'' denen diziyede tepkiliyim Koskoca Süleyman'ın hayatını icraatlerini diziden mi öğreneceksiniz pehh ?  >:(

Birşey dikkatini çekti mi bilmem ama bu dizi sayesinde osmanlı tarihini anlatan kitaplar satış rekoru kırıyor.. ;) ( Yanlış anlama diziyi savunmuyorum, amacım sadece bilgilendirmek.. )

Benim diziye bir lafım yok yanlış anladın sanırım yorumumu  :).K.S.Süleyman'ın hayatını dizi yerine kitaplar Vb. kaynaklardan yararlanarak öğrenelim diyorum  ;)
Look at me now I can see my past,
Damn I look just like my f-ckin dad.

*

Çevrimdışı Magnificent

• *
  • 456
  • جمهورية تركيا
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2011, 17:46:12 »

O iş tatlıya bağlandı, tekrar alevlendirmeyelim Balian. Diziyi biz severek izlemeye devam edelim.  :)

Muhibbi

*

Çevrimdışı PyscHo

• *
  • 729
  • Şiddetli geçimsiz
    • MSN Messenger - alicanyasar_@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/PyscHo.Ubisoft
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2011, 17:53:29 »

O iş tatlıya bağlandı, tekrar alevlendirmeyelim Balian. Diziyi biz severek izlemeye devam edelim.  :)

Evet  o iş tatlıya bağlandı  ;D
Look at me now I can see my past,
Damn I look just like my f-ckin dad.

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Haziran 2011, 10:50:09 »
Ancak senin kadar kültür seviyesi yüksek olmayan insanlar var bu doğru kimse kırılmasın.Bu bilinçle izliyorsan bir şey diyemem dostum  :)

Doğrudur, ancak bu dizi Kanuni'yi, Hürrem'i ve Osmanlı'yı tekrar Türkiye gündemine taşıdı. İnsanlar Topkapı Sarayı'na, tarihi yerlere ve tarih ile ilgili kitaplara akın etti. Aslında kültürsüz dediğimiz kişiler bu dizi sayesinde tarihe bir anda ilgi duymaya başladı ve bugün herkes Kanuni'den bahsediyor.

Milletimizin tarihi şahsiyetler konusundaki hassasiyetini, onlara karşı aşklarını anlayabiliyorum ama ben bu diziye karşı çıkan birçok kişiden çok Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptığı icraatları biliyorum ve takdir ediyorum. Avrupa artık bu tür şeyleri atlattı. Tarihleriyle ilgili dizi ve filmlerde neler oluyor bir şey demiyor. Çünkü bunun kurgu olduğunun farkındalar ve eğlencelerine bakıyorlar. Bu da bunun gibi bir şey ve eminim bir gün bunu bizim milletimizde anlayacak.

Tarih eğer tozlu raflarda ve ders kitaplarıyla sınırlı kalırsa eskide kaybolur gider. Sadece tarihe ilgi duyanlar ve tarihçilerin okuduğu sıradan bir alan haline gelir. Ancak dizi, film ve oyun sektörlerine tarih adımını atarsa bu sefer tarih kitapları raflardan kalkar ve herkes tarihe bir anda meraklanmaya başlar. Bu tür yapımlar tarihi öldürmez, aksine tekrar canlandırır.

Neyse, artık Revelations ve Revelations'ın Süleyman'ı üzerinden devam edelim.  :)

Örneğin Muhteşem Yüzyıl o kadar tepki çektiki şimdi bir yapımcı tarih dizisi böyle olur diye Fatihi anlatan dizi yapacaklarmış. Eğer muhteşem yüzyıl buna sebep oluyorsa ne mutlu

*

Çevrimdışı Pyloge

• *
  • 418
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : 05 Haziran 2011, 11:29:42 »
Hiç dizi mizi yapmasınlar arkadaş bizimkiler. Tarih dizisi yapıcaksan sağlam bütçen olucak.
Yoksa Muhteşem Yüzyıl'ın bütçesiyle cacık olmaz. Adamlar böyle yapıyorken hemde :
http://www.youtube.com/watch?v=0_hh57j1eLs

*

Çevrimdışı Magnificent

• *
  • 456
  • جمهورية تركيا
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Haziran 2011, 16:24:41 »
Hiç dizi mizi yapmasınlar arkadaş bizimkiler. Tarih dizisi yapıcaksan sağlam bütçen olucak.
Yoksa Muhteşem Yüzyıl'ın bütçesiyle cacık olmaz. Adamlar böyle yapıyorken hemde :
http://www.youtube.com/watch?v=0_hh57j1eLs

Her şeye bir yerden başlamak gerekir, kötüyle başlanır geliştirilir ve iyi yapımlar görmeye başlarız. Ayrıca bu mevzuyu kapatalım artık, konu yeterince kirleniyor.  :)

Muhibbi

*

Çevrimdışı fboguz

• *
  • 138
  • [X][B][O][X] [3][6][0]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Haziran 2011, 18:58:18 »
K.S. Süleyman yakınındaki kişileri Müslüman yapıyor Ezio'yuda yaparmı sizce? :o
Olsa iyi olur  ;D
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2011, 19:12:23 Gönderen: fboguz »
Yeni bir seriye hazır mısın? Seni Assassin'lerin geleceğine götürücek? Hazırsan aşağıdaki linkten okumaya başla!

http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,637.0.html

[img]http://uppix.net/8/5/f/0c6616145

*

Çevrimdışı The Turk

• *
  • 82
  • Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : 12 Haziran 2011, 03:54:37 »
Ergen kanuninin tavırlarını konuşmalarını nasıl tasvir edecekler çok merak ediyorum :) farklı bir deneyim olacak belkide Ezio amcasının felsefesi yükselmesinde etkili olacak  :D

K.S. Süleyman yakınındaki kişileri Müslüman yapıyor Ezio'yuda yaparmı sizce? :o
Olsa iyi olur  ;D

Valla Ezio müslüman olur mu bilmem de bizim koca Sultan Süleymanı dininden döndürmesin yeter :D Çünkü Assassin yemininden de bilindiği gibi çok hastalıklı bir inanış Suikastçilerinki  :)
'We are all books containing thousands of pages and within each of them lies an IRREPARABLE truth!' Subject 16