Claudia Auditore da Firenze - Çeviri

• 14 Yanıt
  • 8343 Gösterim
*

Çevrimdışı onrb

• *
  • 56
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Claudia Auditore da Firenze - Çeviri
« : 13 Kasım 2011, 11:55:03 »
          Claudia Auditore da Firenze

Claudia Auditore da Firenze (1461’de doğdu) İtalyan Rönesansı zamanında yaşamış Floransalı bir soylu-bayan ve Suikastçı Tarikatının bir üyesidir.

Biyografi

Önceki Hayatı

Claudia, 2 Ocak 1461’de Floransa’de doğdu. Giovanni ve Maria Auditore da Firenze’den üçüncü çocuğu ve evin tek kızıdır. Üç erkek kardeşi vardır: Federico, Ezio ve Petruccio.
   1476’da Duccio de Luca ile nişanlandı. Her neyse, dedikodulara (daha sonradan kanıtlara) göre ilişkileri, Duccio’nun Claudia’yı aldatması üzerine bitti.
   Daha sonra yıl içinde, Giovanni, Federico ve Petruccio ihanet suçuyla Gonfaloniere Uberto Alberti’nin emriyle haksız yere tutuklandı. Uberto aslında, Tapınakçıların Lideri Rodrigo Borgia’nın bir kuklasıydı. Claudia’nın abisinin, -Ezio- topladığı kanıtlara (üçünün masum olduğunun kanıtları) rağmen ertesi gün üçüde asıldı.
   Abisinin emriyle, Claudia ve annesi evin hizmetçisi Annetta’nın eşliğinde güvende olcakları (Annetta’nın kız kardeşi Paola’nın işlettiği) La Rosa Colta’ya gitti. Ezio, Uberto’dan intikamını alana kadar orda kaldılar.
   Kısa bir süre sonra kalan üç Auditore Florence’den ayrılıp Monteriggioni’da amcalarıyla kalmak için yola çıktılar. Başta Monteriggioni’de birkaç gün kalıp İspanya’ya gideceklerdi ama Ezio en iyisinin orda kalıp babasının başladığı işi bitirmek olduğuna karar verdi.

Monteriggioni’de ki Hayatı

Claudia:”Amcamız bir un mostro (canavar). Çok rezil bir durum.”
   Ezio:”Ne oldu?”
   Claudia:”Beni çalıştırıyor! Babam yaşasaydı, bu masanın ardına sıkışıp kalmazdım.”
   -Claudia ve Ezio, Claudia’nın görevleri hakkında konuşurken.

Mario, Claudia’ya Monteriggioni’nin bütün finansal işlemlerini ve Ezio’nun dışardan getirdiklerini takip etmesi gereken muhasabe işini verdi.
   Bu sırada Claudia evlenmiş, hamile kalmış(bebeğin cinsiyeti bilinmiyor) ve kısa süre sonrada kocası ölmüştü.
   Claudia, Monteriggioni de kaldığı yirmi yıl boyunca abisinin onu çok az ziyaret etmesinden şikayet ederdi ama her şeye rağmen “kendini onun yerine koyunca” ona hak verirdi.
   1 Ocak 1500’de Claudia’nın abisi ve amcası Roma yolcuğundan döndü. Ezio ile bir araya geldiklerinde Spaniard yani Rodrigo Borgia sonunda öldü mü diye sordu ama Ezio direk cevap vermekten kaçındı. Yine o gün Mario’nun ofisinde, Ezio’nun Vatikan Mahzeninde tanık olduğu “mucizeleri” duyunca ilgisi daha da arttı.
   Aynı gün, Monteriggioni Claudia’nın doğumgünü için hazırlanıyordu ve Claudia, abisine sürpriz yapmak için partiyi gizli tutmak istemişti.
   Her neyse, ertesi gün kutlamalar başlayamadan önce Cesare Borgia’nın emrindeki Papa’nın ordusu tarafından şehir kuşatıldı.
   Sonuç olarak, Mario öldürüldü ve Ezio’da Roma’ya, Tapınakçıların merkezine, intikam almak için gitti. Ayrılmadan önce Ezio, Claudia ve annesine Florence’de güvende olacakları bir yere gitmelerini tembihledi. Ama ikisi de intikam almanın, onlarında yükümlülükleri olduğunu düşünüp Ezio’yu takip etti.

Madame of Roma

Ezio:”Buraya ait değilsin, Claudia.”
   Claudia:”Mario amcamızın işini yıllarca işlettim. Bu işin nasıl yapıldığını biliyorum.”
   Ezio:”Bu farklı.”
   -Ezio ve Claudia, Claudia’nın Rosa in Fiore’yi işletmek için gönüllü olmasından sonra.

O yıl Claudia, Rosa in Fiore’yi Madonna Solari öldükten sonra işletti ve ayarladığı hayat kadınları sayesinde Caterina Sforza’nın yerini belirledi. Başarısına rağmen, genelevi işletme kararı yüzünden abisiyle arasındaki gerginlik arttı hatta bazen soğuk davrandığı bile oldu.
   Üç yıl sonra, 1503’te Banker’ı düzenlediği pagan partisinde öldürmesi için hayat kadınlarını Ezio’ya yardım için gönderdi. Partiye sızdıktan sonra hayat kadınları, Egidio Troche’nin parasını geri alarak geneleve götürdüler ama birkaç Borgia muhafızı onları takip etmişti.
   Ezio, bunu duyunca hemen Rosa in Fiore’ye koştu ama oraya vardığında elinde bir bıçak olan, burnu bile kanamamış ve cesetlerin üstünde duran bir Claudia buldu.  Ezio’da Claudia'nın çabalarını görüp aralarındaki buzu eritmeye başladılar.

Suikastçilere Katılışı

Claudia:”Ne var?”
   Ezio:”Benim küçük kız kardeşim nasıl bıçak kullanılacağını biliyormuş demek.”
   Claudia:”Ve yeniden yapmaya hazırım.”
    Ezio:”Şimdi tam bir Auditore gibi konuştun.”
   -Claudia ve Ezio, Claudia dört askeri tek başına öldürdükten sonra.

1503’te Colosseum Passion Play olayından sonra (abisinin önerisiyle)Claudia Suiakastçi Tarikatına katıldı. Tiber adasındaki merkezde katılma işlemleri gerçekleştirildikten sonra Tiber nehrine Leap of Faith(İnanç Atlayışı)’i yaptı.
   Daha sonra Ezio, Niccolo Machiavelli, La Volpe ve Bartolomeo d’Alviano’ya, Cesare tutuklandıktan sonra Cesare Borgia’nın kalan son takipçilerine karşı yardım etti.
   1506’da Ezio, Leonardo da Vinci’nin kayboluşunu incelerken Rosa in Fiore’ye, onu Leonardo’ya götürebilecek bir sanat sergisinin yeri hakkında bilgi toplamak için gitti. Claudia, işi düşmedikçe, yanına uğramayacağını bilecek kadar abisini iyi tanıyordu. Claudia ona bugün Melekler Kalesinde bir sergi olacağını, davetiyeye ihtiyacı olduğunu ve ona nerden bulabileceğini söyledi.
   O gün kızlarından birkaçını Ezio’ya yardım etmesi için gönderdi.

Karekteristik Özellikleri ve Kişiliği

Gençken babası tarafından çok şımartılmıştı ve başka bir kız göz ucuyla bile olsa onun erkek arkadaşına bakarsa şiddet kullanmaktan hiç çekinmezdi. Bu öfkesi yüzünden bütün taliplerini korkutup kaçırdığı için Giovanni’de çeyizini 1,000 florin daha artırmak zorunda kaldı. Mario’nun ona Monteriggioni’de finans işi vermesi üzerine verdiği tepkiden anlaşılacağı gibi, o zamanlar çocukça davranırdı.
   Her şeye rağmen Claudia, şehrin finans işlerini ve abisinin dışardan getirdiği geliri gayet iyi idare etmişti. Bu işi becerebilmesi, Roma’daki genelevi yürütmek için –Ezio’nun karşı çıkmasına rağmen- gönüllü olması üzerine bir kez daha faydasını gösterdi ve onun yönetiminde Rosa in Fiore hem Roma’nın en ünlü genelevi hem de Suikastçilerin bilgi toplama kollarından biri olmuştu.
   Claudia aynı zamanda ailesine karşı çokta saygılıydı. Özellikle; babasının ve kardeşlerinin asılması, annesinin -duygusal olarak- travma geçirmesi ve bütün arkadaşlarını ve evini Floransa’da bırakıp ayrıldıktan sonra çok duygusal olmaya başladı. Claudia, Ezio’nun tek kız kardeşiydi ve diğer kardeşlerinin aksine (Rodrigo Borgia’nın emriyle asılan kardeşleri) cinsiyeti sayesinde bağışlandı.

Ivır Zıvır/ Küçük Şeyler

Assassin’s Creed: II

• Claudia çoğu karakter gibi, Villa Auditore’de 23 yıl boyunca aynı masada oturdu ve hiç yaşlanmadı.
  • Verilen görev hakkında şikayet etmesinden sonra Ezio ile girdiği tek diyalog, Ezio’nun gelir-gider kitabına bakmasıdır.
  • Ezio Monteriggioni’den gelir kazanmaya başladıktan sonra, eğer hazine dolarsa artan parayı –bütün o parayla ne yapacağını açıklamadan- cebe indirdi.
  • Oyunun büyük bölümünde Villa Auditore’de olmasına karşın Clauida sadece, Bonfire of the Vanities (Ek Paket)’te “ortalığa” çıkıyor.
  • Çok nadir bir hata ama eğer Claudia’yı bayıltabilirsen bir muhafızın sesini çıkarıcaktır.

Assassin’s Creed: Brotherhood

• Claudia 38 yaşında olmasına rağmen hala ilk hali gibi gözüküyor -derisinin biraz daha solgun görünmesinin dışında-
  • Claudia Sukastçıların arasına katılırken AC:Bloodlines ve AC:II'de gözüken Maria Thorpe’ninkine benzer bir kıyafet giymişti.
  • Abisi gibi Claudia’da bıçağı, buz kıracağı(bıçağın burnu, baş parmağıyla ters yöne bakıyor) şeklinde tutuyor.
  • Claudia, Animus’un veri tabanındaki Suikastçıler listesinin içinde değil.

Kaynak: http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Claudia_Auditore_da_Firenze

*

Çevrimdışı Emrehan141

• Altair cant swim
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
Ynt: Claudia Auditore da Firenze - Çeviri
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2011, 12:17:52 »
Harika olmuş eline sağlık :)

*

Çevrimdışı mFHaCI

• *
  • 194
  • ♥Requiescat in Pace My Love♥
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2011, 13:35:08 »
Evet baya uğraşmışsın eline sağlık.
Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana:
Öyleyse nedir o cennet cehennem?
                           Ömer Hayyam

*

Çevrimdışı onrb

• *
  • 56
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2011, 13:42:12 »
Harika olmuş eline sağlık :)

eyv. kardeşim :)

Evet baya uğraşmışsın eline sağlık.

:) eyv. devami geliyor

*

Çevrimdışı FearKnight

• *
  • 1329
  • MM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2012, 20:48:27 »
Çok Güzel Olmuş.

*

Çevrimdışı eziozan

• *
  • 139
  • I AM SPARTACUS !!
    • MSN Messenger - y.uregel@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2012, 13:19:36 »
emeğe saygı özene bözene yapmışsın belli
Nothing Is True Everything Is Permitted.
Victoria Agli Assassini !
Uplay ID:ozanuregel
PSN ID:ozanuregel

*

Çevrimdışı mFHaCI

• *
  • 194
  • ♥Requiescat in Pace My Love♥
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2012, 13:49:59 »
   Claudia:”Mario amcamızın işini yıllarca işlettim. Bu işin nasıl yapıldığını biliyorum.”

Adamlar her ne kadar geniş mezhepli olsa da Ağabey kız kardeşine olayı anlatmaya çalışıyor ama anlatamıyor :)) :D :))
Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana:
Öyleyse nedir o cennet cehennem?
                           Ömer Hayyam

*

Çevrimdışı DeAdAzRieL

• *
  • 13
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2012, 17:57:31 »
Teşekürler

*

Çevrimdışı DeAdAzRieL

• *
  • 13
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2012, 17:59:16 »

Adamlar her ne kadar geniş mezhepli olsa da Ağabey kız kardeşine olayı anlatmaya çalışıyor ama anlatamıyor :)) :D :))
         : ;D  ;D  ;D  ;D