Niccolo Polo

• 8 Yanıt
  • 4121 Gösterim
Niccolo Polo
« : 24 Ocak 2012, 21:39:54 »

Niccolo Polo (1200-1300 öncesi) Venedik'li bir tüccar ve kaşif,ayrıca ünlü kaşif Marco Polo'nun babasıdır.Çalışma hayatınında kardeşi Maffeo ile Konstantinopolis,Sudak ve Moğol İmparatorluğu'nun batısında ticaret yaptı.
1257 yılında,Niccolo ve Maffeo,Masyaf suikastçilerinin ustası Altair İbn-La'Ahad ve onun oğlu Darim İbn-La'Ahad'dan eğitim görmüştür.Altair Niccolo'ya Masyaf'tan ayrılmadan önce Masyaf Anahtarları'nı teslim etmiş,ve bunları gizlemesini istemiştir.Polo kardeşler,daha sonra Venedik ve Konstantinopolis'te Suikastçi Meshebi kurmuştur.
Niccolo,Maffeo ve Marco,1257 yılında Moğol İmparatorluğunda Altair'in kitaplarını kaybetmişlerdir.Daha sonra Venedik'e gelerek,Kubilay Han ile bir araya geldiler ve Altair'in kitaplarını geri alındıktan sonra Moğol İmparatorluğu,Venedik'ten ayrıldı.

Hayatı;
Niccolo ve kardeşi Maffeo yaklaşık 1230'da Venedik'te dünyaya geldi.Kaşiflik için yetiştirilen Polo Kardeşler,şehir Latin işgaline uğrayınca kolay para elde etmek için,1250'de Venedik'ten ayrılıp,Konstantinopolis'e hareket etmişlerdir.Konstantinopolis'te ticaretle uğraşmaya başlamışlardır.
Sonraki yıllarda Konstantinopolis ve Floransa arasında seyahat eden Niccolo,Venedik'e döndüğünde oğlu Marco Polo doğdu.Buna rağmen,Polo kardeşler Marco'yu annesinin yanında bırakarak,hızlı bir şekilde Konstantinopolis'e hareket ettiler.
1255 yılında Polo Kardeşler,Masyaf Suikastçileri'nin yüksek rütbeli suikastçilerinden Darim İbn-La'Ahad ile bir araya geldiler ve aralarında bir dostluk bağı kuruldu.Ve bu dostluk,Niccolo Polo'nun Masyaf'taki Suikastçi Merkezi'ne davetini sağladı.1256 yılında,Polo kardeşler Akka güneyinden yelken açtılar ve Ocak 1257 civarında Masyaf topraklarına vardılar.

Suikastçi Meshebi'ndeki Eğitimi;
Masyaf kalesine gelen Polo kardeşler,efsanevi suikastçi Altair İbn-La'Ahad ve oğlu Darim İbn-La'Ahad ile yeniden bir araya geldiler.Polo kardeşler,Temmuz 1257'de Altair ve Darim tarafından suikastçi eğitimi görmüştür.Daha sonra Usta Altair ile bir araya gelmişlerdir.
Masyaf'ta kaldıkları süre boyunca,sırayla Niccolo ve Maffeo arasında bir hoşnutsuzluk vardı.Sırayla ikiside Altair'e hayat hikayelerini anlattı.Daha sonra Altair sayesinde barıştılar.Altair sayesinde,Niccolo ve Maffeo hayatlarını suikastçişiğe adadılar.Daha sonra Niccolo kendi kaleminden bir kitap yazdı,adı "Gizemli Haçlı Seferi" idi.

Ağustos 1257 yılında,Masyaf Hülegü Han'ın komutasındaki bir ordu tarafından,Moğollar'ın saldırısına uğradı.Eğitim için bir aydan fazla zaman harcayan Polo kardeşler,Masyaf'tan ayrılmak için hemen hazırlık yaptılar.Altair,onlara birkaç kitabınıemanet etti.Niccolo ve Maffeo,Altair eşliğinde Masyaf'ın çıkış kapısına yöneldiler.Ayrıca Niccolo,Masyaf'tan ayrıldıktan sonra çeşitli ülkelerde Suikastçi Meshepleri kurdu.
Moğol saldırısını savuşturmak için Altair'in "Cennet'in Elması'nı" kullanışına şahit oldular.Daha sonra Altair,insan yapımı Masyaf Anahtarları'nı Niccolo Polo'ya emanet etti.

Konstantinopolis'e dönüş;
Polo kardeşler,Masyaf'tan ayrıldıktan 2 gün sonra bir Moğol grubu tarafından saldırıya uğramalarına rağmen,Konstantinopolis'e geri dönmeyi başardı.Ancak hayatta kalan Polo kardeşler,Altair'in kitapları'nı kaybetmenin utancını yaşadı.
Niccolo,birkaç hafta sonra Konstantinopolis'e geldi ve Suikastçi Meshebi'ni kurmak için uzun bir süreç başladı.Suikastçi Meshebi,Bizanslılar,Yunanlılar,Türkler,Yahudiler,Cenevizliler ve Araplar'da olmak üzere çeşitli yerlerde,insanların ilgisini çekti.
1259 yılında,Suikastçi Meshebi tamamen tamamlanmış,fakat Altair'in kitaplarının hala kayıp olması,Niccolo ve Maffeo'yu utanç içinde bırakmıştı.Polo kardeşler,Altair'den aldıkları Masyaf Anahtarları'nı Konstantinopolis içinde çeşitli yerlere gizlediler.

Moğol İmparatorluğu'na seyahati;
1259 yılında kardeşler,Moğollar'dan Altair'in kitaplarını almayı amaçlayarak,Konstantinopolis'ten ayrıldı.Ancak bir 10 yıl içerisinde kitapları alamayınca,ümitlerini yitiren Polo kardeşler,1269 yılında Venedik'e döndü.
Niccolo,15 yaşına gelen oğlu Marco ile tekrar bir araya geldi ve ona Altair ile Darim'den öğrendiği herşeyi öğretti.Niccolo ve Maffeo,kendi ana vatanlarında bir Suikastçi Meshebi kurmak için çalışmalara başladı.

İki yıl sonra,bir kez daha Moğol İmparatorluğu'na hareket eden Polo kardeşler,Marco'yu da yanlarına alarak Kubilay Han ile bir araya gelerek kitapları geri almak için bir girişim gerçekleştirdiler ve Kubilay Han ile beraber İtalya'ya 1295 yılında geldiler.Kitapları geri veren Moğollar,İtalya'dan ayrıldı.

Daha sonraki yaşamı;
Polo kardeşler sonunda,Moğollar ile anlaşmayı sağladı ve Venedik'e döndü.Daha sonra onun Konstantinopolis'teki ticaret yeri,Sofia Sartor Kitaplığı olacaktı.

Kişiliği;
Niccolo Polo,harika bir insandı.Bir işe kalkıştıysa,mutlaka onu yapmalıydı.Bu karakteri sayesinde,ticarette büyük başarılar yakalamış ve Konstantinopolis'te Suikasçi Meshebi kurmuştur.

Niccolo,yaptığı şeylerin diğer insanlar üzerindeki etkilerini de düşünen bir insandı,herkese faydalı olan şeyleri hayata geçirmek istiyordu.O ve ailesi Altair'in kitaplarını alırken,bunları herkese faydalı bir şekilde kullanmak istiyordu.

Kaynak:AC Wikia

« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 21:46:46 Gönderen: AssassinOrder »

Ynt: Niccolo Polo
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2012, 21:42:43 »
Paragraflara ayırırsan daha güzel görünecektir. Karakteri tanıttığın için teşekkürler.

« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2012, 21:45:37 »
Önerin için teşekkürler.Şimdi hallediyorum.
EDİT:Gerçekten daha güzel durdu saol. :)
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 21:47:33 Gönderen: AssassinOrder »

*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
  • hobaleeyy :D 1 aylık forum yasağım. geri döndüm :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2012, 21:47:30 »
teşekkürler

*

Çevrimdışı SonAssassin

• *
  • 52
  • Assasins
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2012, 21:52:56 »
Gizemli Haçlı Seferleri adlı kitabı merak ettim.Onu oyunda okuyan var mı?Kendilerini mi övüyorlar?

*

Çevrimdışı Turk98

• *
  • 1153
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2012, 21:55:10 »
Güzel çeviri teşekkürler.

*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2012, 21:56:21 »
Gizemli Haçlı Seferleri adlı kitabı merak ettim.Onu oyunda okuyan var mı?Kendilerini mi övüyorlar?
oyuda kitap okuynuyomuki ???

« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2012, 21:57:28 »
Oyunda yok galiba.
Oyunda kitapların bir-iki sayfası okunuyor.

*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2012, 21:58:26 »
Oyunda yok galiba.
Oyunda kitapların bir-iki sayfası okunuyor.
iyiymiş :D