Assassin's Creed'in kötü yanları.. paylaşın bilen aydınlatsın

• 63 Yanıt
  • 12402 Gösterim
*

Çevrimdışı alkapon

• *
  • 11
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed'in kötü yanları.. paylaşın bilen aydınlatsın
« Yanıtla #30 : 30 Aralık 2011, 13:34:02 »
ana ve yan görevler çok çok azdı.brotherhood'dan sonra gelecek oyunda görevlerin çok olmasını umut ettim ama malesef çok azdı.altairin bizim bulmamız için istanbula gönderdiği o parlak şeyleri bulmakta hiç zor olmadı.çok basit yapmışlar görevleri.hiç özenmemişler.saçma sapan bi den muhabbeti gelmiş.ve silah konusunuda çok es geçmişler.biz türkler geçmişte silah yapımındaki ustalığımız sayesinde dünyaya 700 yıl hükmettik.ama sadece yusufun kılıcı ve yatağan kılıcı vardı bi de mehmetim bıçağı.zırh konusuda yine aynı.kardeşim bu adam suikastçi şovalye ya da bir piyade değil.zırhların hepsini aldıktan sonra adam bi tapınakçı şovallyesi gibi oluyor.oyunun sadece multiplayerına özen gösterdiler.bu çok büyük bir eksi bana göre.sırf istanbulda geçti diye herkes beğenmi ama objektif bakmak lazım bazı şeylere.bide sokak konuşmaları hep aynı.zeynep gelsene noluyor be hayvanlar vs.herkes kurulmuş saat gibi.yapay zekaya zaten bi şey demicem bi türlü gelişmedi bu oyunda.oyunun bana göre artıları bomba bi de ishak paşanın zırhı.beni pek tatmin etmedi son oyun.ama oyunun bütün serilerini yine de severek oynadım.bi oyun daha gelicekse bence artık baya bi özenmeleri gerekiyor.çünkü gerçekten oyun beklentileri karşılamadı.

*

Çevrimdışı Dagger

• *
  • 1117
  • No one can escape fate.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed'in kötü yanları.. paylaşın bilen aydınlatsın
« Yanıtla #31 : 30 Aralık 2011, 20:44:17 »
Fizik motoru çok zayıf.Free running yaparken hareketlerin ve salınımın çok sıradan ,heryerden aynı hareketlerle geçip duruyorsun.Eğilme,objelerin arkasına saklanma gibi stealth tarzı bir oyunda olması gereken önemli şeyler yok.

Biraz geç cevap veriyorum ama oyunda eğilme var... Başka hiç bir tuşa basmadan sadece space ve sağ klik'e basılı tutarsan ezio eğilir... Ve bu özellikle kısa boyutlu nesnelerin arkasına da saklanabiliyorsun...

Örnek resim:
Spoiler: Göster
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2011, 20:51:00 Gönderen: Dagger »
I have lived my life, to the best of my ability but I have not been able to escape fate, anger or pain...
Bring me the answer's and the road that lead's to truth. Reveal to me once and for all how all of this will end.

*

Çevrimdışı novemba

• *
  • 6
  • Suikastçılar...
    • MSN Messenger - wolt_emre_67@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin İlk Ve Tek Oyun Çeviri Sitesi
İstanbul'u çok ama çok kötü yapmışlar. Sanki çölün ortasında bir göl gibi. assassin's den dalgası harbiden canımı sıkıyor adamlar 5 dakikada bir bir den'e saldırıyorlar bıktım artık. AMA BENİM EN ÇOK OYNAMA İSTEĞİMİ KAÇIRAN ŞEY ETRAFTAKİLERİN ÇATIR ÇATIR İNGİLİZCE KONUŞMASI.. YAHU İSTANBUL BURASI, HERKES İNGİLİZCE KONUŞUYOR ARADA BİR ZEYNEP KIZIM GEL FELAN DİYOR Bİ KADIN AMA HEP AYNI MUHABBETLER. Ayrıca bizanslıların halen sokakta devriye gezmesi saçmalık değil mi? Durduk yere dalıyorlar bize allahtan yeniçeriler yardım ediyor. ha bu arada jenissery(yeniçeri)ler çok zor ölüyorlar. onları öldürmek için bomba kullanın.

*

Çevrimdışı mrt42

• *
  • 280
  • "Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol"
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

Kesinlikle katılıyorum.Kapadokya'da renk paletinde güzel tonlar kullanılırken İstanbul'un renk paletinde çok cırtlak renkler kullanmışlar.Tabi bide şu Türkçe kısmı var.Henüz oyunun başındayken Yusuf'un Hoşgeldin "Kardeshim" deyişi mesela.Neden Türkçe'yi böyle yapmışlar "kardeşim" değilde "kardeshim" yazmışlar anlamadım.Sadece oyunun başında değil genel olarak oyunun heryerinde Türkçe böyle kullanılmış  :-\
[/quote]

Dediğine bende katılıyorum dostum bunlar okunduğu gibi yazılan dilimizi fazla abartmışlar bizlerin yani TÜRK'lerin okuduğu yada söylediği gibi yazmamışlar kendi söyleyebildikleri gibi yazmışlar ;D ;D Keşke şu oyunda Türkleri Türkçe konuşturup alt yazıları ingilizce verselermiş tamam sadece padişah şehzade yeniçeriler vs Türkçe konuşsaymış böyle olmaması çok saçma geldi bana. Yarım yamalak Türkçelerle dolu bir oyun E3 de çok düzgün bir Türkçe konuşma vardı. Oyunda merdiven çıkmalar falan da çok basit sanki düz yolda yürü gibi gidiyor birazcık geliştirseler çok iyi olacakmış ve Kız Kulesine kapadokya'ya gittiğimiz gibi gidememek de hiç olmamış. Oyunda Osmanlı askerleri ile bizans askerlerinin renklerini ayrı olması Osmanlı askerlerinin bizans askerleri ile çatışmaları falan çok iyi bir ayrıntı ama ve Şehzade Ahmet'i bizim öldürmememiz de çok yerinde bir kara olmuş  ;)   

*

Çevrimdışı La_Ahad

• *
  • 270
  • Father into your hands,I command my spirit
    • Profili Görüntüle
Beyler yani türkçe konuşmaması bi bakıma iyi olmuş

Bkz=Osmanlı türkçesi :D

edit=Bu yorumu ciddiye alanlar varsa sirkimize davetlidir :))
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2012, 20:53:19 Gönderen: La_Ahad »
İmza kurallarını okuyunuz.

*

Çevrimdışı La_Ahad

• *
  • 270
  • Father into your hands,I command my spirit
    • Profili Görüntüle
neyse konuyu kapatalım seyfullah rahatsız olup offline oldu çünkü...

Eee başka eksikleri nedir???

Pc versiyonunun geç çıkması

Hala küçük ama göze batan bugların olması

Renk paletinin çok kullanılması (istanbulda)

halkın sadece 3-5 çeşit kıyafet giyinmesi (Aaa bak aynı giyinmişiz tesadüfe bak kih kih kih)

Ezionun çok güçlü olması

Den defencedeki hidden gun (Arkadaşım... Bu ezio tek başına topkapıyı basarken iyide niye yere inme seçeneği yok??)

Galata kısmının çok küçük olması (O nasıl istanbul. Git o zaman istanbul değilde "istanbul avrupa yakasında geçiyor" de)

Bizim kullanabildiğimiz sandalların az olması

Kız kulesine gidememiz

Kapadokyadaki bizanslıların 20şer 50şer dalması

kara muhafızlarının aynı silahları olması (Kılıç hançer piştov)

Ağır silah olmaması... (istanbulda)

İstanbulda bizanslıların bazı mahallelerini kontrol alması sorun değil... Fakat limanda dolaşmaları üzücü. Ohh 1453 öncesi sanki..

türkçedeki hatalar shahnane yerine şahane yazamadınızmı??

Ezionun elini kolunu sallayarak topkapıya girip çıkması (Ohannes.. Osmanlı bu osmanlı! Cihanın en güçlü devletlerinden biri.)

Oyundaki suikast bilincinin yok olması (Ne suikasti??? ALTARIN OĞLU TARKANIM BEN RÖAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA) diyip 60 tane yeniçeriye saldırmak

Tüfekçilerden çıkan kurşun sayısının hep "2" olması (Bursadan gol haberimi var? 2-2mi? 2-2mi?)

çörekçinin bile bize laf atması (Ben suikastçi muikastçi bilmem arkadaş. Çöreklerin parası ödenece.... (falcon punch)

Altairin sakalı (Adamın beyaz sakalı var şaka maka erken yaşlanıyor sanki)

Sokakta çocuk olmaması (Lan sokağa çıkın bir sürü çocuk var)

Dilencilerin efendi efendi konuşması

Caminin dibinde dilenciler olması

Kapadokyaya gemiyle gidilmesi (İstanbulada köprü yapsaydınız?)

Sivillerin babayiğit olması (Artistlik yapma iyiki pickpocket yaptık... Deşerim seni şu kılıçla)

Zırhlar (Adam şovalyemi suikastçımı)

Koskoca binanın tek bombayla yıkılması (mübarek atom bombası)

Oyunda tek bir türbe olmaması!

Aldığımız kitapların okunmaması (Skyrimde var bu özellik)

Şahkulunu öldürmek (Yeniçerilerle öldürmeye eşit. Aynı combolar)

Yapay zeka...

« Son Düzenleme: 15 Ocak 2012, 21:51:20 Gönderen: La_Ahad »
İmza kurallarını okuyunuz.

*

Çevrimdışı akyurt

• *
  • 1457
  • Nice yitik biçek erse öz sapın yonumas
    • Profili Görüntüle
destan yazmışsın cidden :D aklıma gelen gelmeyen ne varsa söylemişsin bide Turkish Assassin Armorda maske olması :D onu bi kaldırabilsem süper olcak

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
+

Şahsen Den savunmalarını sevdim. Çoğu kişi sürekli saldırıyorlar diye sevmemiş ama oyunun fikri o sen 20 dakikada tüm Den'leri alırsan saldırmaları normal. 1 tane alacaksın Master yaptığını ortaya atayacaksın öyle zevki çıkar. Hatta ben hepsini Master yaptıktan sonra başka şehirlere gönderdim 2 tanesini arada Den savunması yapıyım diye

Bombaları da sevdim oyuna renk katmış

suikastçıları başka şehirlere gönderme iyi olmuş

suikastçıların iyi kullandığı silahlara göre gruplandırılması güzel olmuş

-

suikastçıların 7'den başlaması kötü olmuş. Hemen 10 oluyorlar.

suikastçı olma töreni yapılmaması kötü olmuş

yan görevlerin hiç olmaması. Tamam adam Mentor oldu ama Master'ken de görev yapıyordu.

hikayenin kısa olması

yardımcı karakterlerin azlığı. (Yusuf ve Sofia dışında kimse yok) AC 2'de Davinci, La Volpe, Machiavelli, Askerlerin lideri, Paola, hırsızların lideri vardı.  AC:B'de de aynı şekilde

*

Çevrimdışı syfllhylmz

• *
  • 180
  • Laa shay'a waqi'un moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
+

Şahsen Den savunmalarını sevdim. Çoğu kişi sürekli saldırıyorlar diye sevmemiş ama oyunun fikri o sen 20 dakikada tüm Den'leri alırsan saldırmaları normal. 1 tane alacaksın Master yaptığını ortaya atayacaksın öyle zevki çıkar. Hatta ben hepsini Master yaptıktan sonra başka şehirlere gönderdim 2 tanesini arada Den savunması yapıyım diye

Bombaları da sevdim oyuna renk katmış

suikastçıları başka şehirlere gönderme iyi olmuş

suikastçıların iyi kullandığı silahlara göre gruplandırılması güzel olmuş

-

suikastçıların 7'den başlaması kötü olmuş. Hemen 10 oluyorlar.

suikastçı olma töreni yapılmaması kötü olmuş

yan görevlerin hiç olmaması. Tamam adam Mentor oldu ama Master'ken de görev yapıyordu.

hikayenin kısa olması

yardımcı karakterlerin azlığı. (Yusuf ve Sofia dışında kimse yok) AC 2'de Davinci, La Volpe, Machiavelli, Askerlerin lideri, Paola, hırsızların lideri vardı.  AC:B'de de aynı şekilde

Bence de Den savunması görevleri çok güzel olmuş bana çok eğlenceli geldi.

*

Çevrimdışı akyurt

• *
  • 1457
  • Nice yitik biçek erse öz sapın yonumas
    • Profili Görüntüle
emrehan sync10 olmuşsun hiç kapatmıyonmu siteyi napıyon :D