ACR Grafik Modları(PC için)(Altın Azap Zırhı Seti eklendi)(15.Güncelleme)

• 460 Yanıt
  • 77207 Gösterim
*

Çevrimdışı Kaya

• *
  • 416
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
  Evet Arkadaşlar bugün sizinle ACR için yaptığım grafik modlarını paylaşmak istiyorum. Daha öncede AC2 ve ACB içinde Texmod adlı texture değiştirme programıyla bu tip bir sürü çalışmam oldu aşağıda da bunlardan ikisi olan orta yaşlı Ezio ,kendi Altair Robe tasarımımı ve geliştirdikçe daha bir sürü tasarımımı göreceksiniz. Ayrıca Texmod'un iyi yanı tamamen yasal bir program olması sebebiyle kullanmanız halinde oyununuzun orjinalliğine hiçbir zararının olmaması. :)

Orta Yaşlı Ezio:
   Malesef bu oyunda Ezio'yu baya çökmüş gördük ve bende dahil olmak üzere bazılarımızı bu baya rahatsız etti bende bu modla Ezio'yu olması gerektiği yaşa getirdim. Hala yaşlı dursada artk daha dinç ve genç durduğunu kendinizde göreceksiniz. :)

Daha genç hali(solda), Normal yaşlı hali(sağda)

_________________________________________________________________________

Master Altair Robe:
   Bu modda bildiğimiz Altair Robe'un benim tarafımdan yeniden tasarlanmış hali. Malum mentor assasinler siyah renk robe giymekteler fakat oyunda Altairin yaşlılık dönemi robe'u beyazdı ve AC2 ve ACB'de kullandığımız Altairin master robe'u fazlasıyla Rönesans kokuyordu bu yüzden de size bu robe'u sunuyorum. :D İlk olarak siyah hale getirdiğim robeun göğüs kısmınada Osmanlı assasinlerinin sembolünü ekledim(Masyaf sembolü koymaya gönlüm el vermedi).Tabi yanında birçok küçük değişiklikte var. Oyun içinde robe resimdekinden daha koyu olacaktır bu resimleri Galata hideoutta yüksek ışıkla çektim.

Master Altair modu, normal beyaz Altair Robe'unun texturelarıyla ve bump mapleriyle oynanmış halidir yeni bir outfit vermez. :)

Yeni yaptığım güncelleme ile robe'u seçerkende artık robe'un yeni haline benzer bir robe göreceksiniz(Tasarımı değiştirmedim).

Ezio Mentor Robe:
Ve işte isteğiniz üzere paylaştığım ilk mod Ezio'nun orjinal robe'unun siyah hali hazır şekilde sizi bekliyorr!!! Robe üzerinde bir değişiklik yapmadan sadece rengini koyulaştırdım ancak detayların kaybolmamasına özen gösterdim.Modu kullanırken hem orjinal rengi ile hem de siyah hali ile kullanabilin diye yeni siyah robe'u herhangi bir tailordan "Royal Violet" rengini seçerek kullanabilirsiniz.Umarım hoşunuza gider karşılaştırmalı resimler aşağıda. :)

Siyah Brutus Armor:
Aslında söleyecek fazla söz yok ACBden tanıdığımız Romada Romulus Tarikatı'nın anahtarlarını toplayarak elde ettiğimiz kırmızı Brutus Armor'ın siyah versiyonu bu armor'ı outfits bölümünde Brutus Armor'ı seçerek kullanabilirsiniz. :)

Siyah Master Assassin Set robe'u:
Uzun zaman sonra sonunda sorunu bulabildim ve bu modu ayrı bir biçimde veriyorum bunun sebebi bu robe'u siyah olarak seçtiğinizde Ezio'nun normal Grand Master robe'unun orjinal gri halide siyaha dönüşüyor. Eğer bu şekilde kullanmak istemezsenizde hem orjinal griyi hemde siyahı içinde bulunduran diğer modumda mevcut konuda. :)

Siyah Turkish Assassin Armor:
Bu modda arkadaşlarımızın isteği üzerine gelen modlardan. Orjinal Turkish Assassin Armor'ın bej-krem arası renkteki yerlerini siyaha çeviren bir mod ancak deriler üzerinde oynama yapmadım orjinalliğini bozmamak için. Bu modu kullanabilmek için oyununuzda Turkish Assassin Armor açık olmalıdır. :)

NOT: Arkadaşlar hep sorduğu için ekleme ihtyacı duydum, Ezio'nun maskesi ayrı bi model olarak tasarlandığından direk texture'ı transparan hale getirerek yok edemiyorum ancak ara videolardaki gibi maskesiz hale getirebilmenin bir yolu olduğunu düşündüğümden çalışmam devam ediyor. :)( Olmadı ikinci olarak maske textureına ve bumpmapine Ezio'nun yüzünü koymayı deneyeceğim.

Ezio'nun Grand Master Robe'una eldiven:

İstek üzerine hazırladığım bu modda Ezio'nun oyunda ilk olarak gördüğümüz plain robe'una eldiven ekledim.Şu andaki eldiven sıradan deri bir eldiven olarak tasarlandı ancak ilerde tasarımı geliştirilebilir.Ayrıca resimde göreceğiniz diğer modlar bu moda dahil değildir sadece eldiven modu bu pakette yer almakta.Son olarak bu eldiven Master Assassin setiyle de uyumludur. :)

Ezio'nun Grand Master Robe'nun Masyaf Beyazı rengi:

İstek üzerine yaptığım bu modda Masyaf Beyazı renginin kontrastını ve parlaklığını arttırarak daha canlı bir renk yakaladım. Rengi elde etmek için tailordan Masyaf Beyazı rengini seçmeniz yeterlidir. :) Renk daha açık olabilirdi diyecek arkadaşlar için söylüyorum parlaklık daha arttığında aşırı derecede göz yoran bir karakter meydana geliyordu bu ton en mantıklı ton olup gerçek Masyaf assassinlerinin robe rengindedir.

Sissiz ve Mavimsi İstanbul:

Bu modla İstanbul üzerindeki gereksiz olduğunu düşündüğüm aşırı yoğun sisi ve sarımtrak efekti kaldırdım.Böylelikle hem daha canlı bir oyun ortamı oluşurken performanstada azda olsa bir gelişme oldu.Aşağıdaki resimde pek belli olmamakta ancak belirli bölgelerde ciddi anlamda iyileşme olduğunu modu kullanırken göreceksiniz. En azından artık İstanbul çölün ortasındaymış gibi kum fırtınasına benzer bir sisle uğraşmıyorsunuz ve tonlamalarda daha mavimsi özellikle gündüzleri belirgin olarak renkler sarımtraklıktan çıktı. (ilk resim modsuz alttaki iki tanesi modlu halidir. :) ) Aşağıdaki resimlerde pek belli olmuyor ancak şimdi yaptığım testten sonra gördümki özellikle gündüz saatlerinde sarımtrak hava tamamen kayboluyor. :)

Kuyruksuz Grand Master Robe:

Bu modla Ezio'nun grand master robe'unun uzun yan kuyruğunu silerek sol taraftaki eki sağ tarafa kuyruğun olması gereken yere koyarak daha rafine ve göz hoş görünen bir görüntü yakaladım.Şimdiden bunu belirtiyimki bu sadece bir texture değişikliğidir herhangi bir model müdahalesi yoktur.Ayrıca resimdeki altın zırh moda dahil değildir. Umarım beğenirsiniz. :)

Altın Azap Zırh Seti:

İlk olarak aşağıdaki eldiven modunu paylaşmamla gösterdiğim bu mod istek gelmesi üzerine yayınlıyorum. Mod aşağıda göründüğü üzere bildiğiniz Azap Zırhını altın rengine getirerek özellikle koyu siyah grand master robe umla çok güzel bir uyum yakalıyor. Bu modu sadece bu zırha yapmamın sebebi ince ve nazik yapısı sebebiyle ve karakteri bir tank haline getirmemesi sebebiyle AC evrenine en uygun giden zırh seti.
Not: Göğüs zırhı robeların görünümünü bozduğundan ve oyunun zorluğunu arttırması açısından kullanmadığımdan modda göğüs zırhı modlanmamıştır.

Download linki: http://uploading.com/files/1eebb71d/ACRModPaketi.rar/ (Şimdiye kadar yapılmış bütün modlarımın olduğu master paket)
Paket içeriği: Altın hook-blade
                   Beyaz Masyaf Robe
                   Siyah Ezio Grand Master Robe
                   Siyah Brutus ve Turkish Assassin Armor
                   Siyah Altair Robe
                   Ezio'nun eldivenleri
                   Gümüş hook-blade
                   Mavi ve sissiz İstanbul
                   Orta yaşlı Ezio
                   Sadece sissiz İstanbul
                   Kuyruksuz Grand Master Robe (Koyu Siyah ve Masyaf Beyazı)
                   Altın Azap Seti

Bütün uploadlarda Texmod bulunmaktadır ayrı ayrı yüklemek isterseniz sorun olmayacaktır.
Ayrıca bu modlar kalıcı değişiklik yapmaz, istediğiniz zaman eski hale döner oyun.

Kurulum:

1- İlk olarak Texmod'u açtıktan sonra resimde 1 ile gösterilen yere tıklayıp "Browse" seçeneğine tıklayın, oradan ACRSP.exe'nizi bulup seçin Ubisoft klasörü altındaki.

2- Package Mode tıklayıp resimde 2 ile gösterilen yere tıklayıp Texmod klasörü içindeki modları seçin.

3- Modları seçtikten sonra alt taraftaki "Run" buttonuna tıklayın Ubisoft Game Launcher açılacak. Buradan Ubisoft Game Launcher'ın PLAY butotuna basarak oyun girin.

4- Oyundan çıkın ancak oyundan çıktığınızda açılan Ubisoft Game Launcher penceresini kapamayın(Tabi bu arada Texmod'da açık olacak). Her iki pencerede açıkken artık oyuna son kez  Texmod'un "Run" butonuna tıklayarak girin ve yeni modlarınızın keyfini çıkarın. :)

Kurulum karmaşık olduğu için özür dilerim ancak Ubisoft Game Launcher her seferinde Texmod'u yanlışlıkla devre dışı bıraktığından şu anda bulabildiğim en kısa çözüm bu ayrıcca oyun her girişinizde bu 1 ve 2. adımları yapmanıza gerek yok o tuşlara (resimde 1 ve 2 ile gösterilen) tıkladığınızda oyunu ve modları otomatik olarak göreceksiniz.Alıştıktan sonrada gayet kullanımı basit bir program aslında. :) 

Moderatörlerden ricam lütfen linki silmeyin sonuçta içinde zararlı veya Ubisoft EULAsını ihlal eden bir program yok .

Modlarım hakkındaki görüşleriniz benim için önemli ayrıca beğenirseniz bu modlarımı seve seve yayınlarım ki oyunun temeline bi müdahalesi olmadığından da kullanmanız tamamen yasal olur merak etmeyin.Umarım beğenmeniz dileğimle yorumlarınızı bekliyorum. :)

Ayrıca istek üzerine de çalışmalarım seve seve olur. :) Bütün yayınladığım dosyaları Avast Antivirus ile 2 kez tarayarak upload etmekteyim. Benim linkimden indirdiğiniz sürece bir sorun olmayacaktır. Ayrıca bütün modlarım test edilmiştir. Her olasılığa karşı oluşabilecek zararlardan son kullanıcılar kendileri sorumludur.

BULACAĞINIZ HER TÜRLÜ BUG'I BANA PM İLE İLETİRSENİZ SEVİNİRİM.

Modlarımı başka sitelerde paylaşmak isterseniz sadece özel mesaj atın yeter. BENİ BİLGİLENDİĞİNİZ SÜRECE istediğiniz sitede paylaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2012, 22:25:53 Gönderen: Kaya »

*

Çevrimdışı Davinci

• *
  • 4685
    • Profili Görüntüle
Konsol için olsaydı bu modlar 1 an bile düşünmeden indirirdim :)

*

Çevrimdışı TheCarnage694

• *
  • 191
  • I'm a Assassin
    • Profili Görüntüle
Süper olmuş  ;)

*

Çevrimdışı Davinci

• *
  • 4685
    • Profili Görüntüle
Genç Ezio ile bir ara sahne videosu çekip aynı sahneyi yaşlı hali ile karşılaştırırsan çok iyi olur bence.

Modlar çok iyi Master Robe daha iyi olucaktır bence 

Diğer modun tek kusuru sakalın uzun olması olsun o kadar bence :D

*

Çevrimdışı WarLyrics

• *
  • 160
  • Kill Him ! Kill Him !
    • Profili Görüntüle
    • Turkish People
Bence ezio yaşlıyken daha mentor gözüküyor :)
Hani yaşlılar görmüş geçirmiş olurya onun gibi alıştım bu haline. Hatta assassin 2 dekinden daha çok sevdim :)
Zırh harika olmuş ben çok beğendim.
Zırh modunun linkini koysan indiririm.
Peki zırh nasıl can veriyor ? (Master assassin zırhı kadarmı yoksa dahamı az ?)

*

Çevrimdışı Davinci

• *
  • 4685
    • Profili Görüntüle
Hani yaşlılar görmüş geçirmiş olurya onun gibi alıştım bu haline. Hatta assassin 2 dekinden daha çok sevdim :)

Zırh değilki can versin :)

*

Çevrimdışı iso2055

• Everybody Lies
  • *
  • 5570
    • MSN Messenger - isa__akdemir@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Facebook
    • E-Posta

Zırh değilki can versin :)
outfittir indircemde link yok :(

I'M BACK :P Kinda

*

Çevrimdışı Dagger

• *
  • 1117
  • No one can escape fate.
    • Profili Görüntüle
Master Altair Robe çok güzelmiş link verirsen direk indiririm... Şey bir şey söyleyeceğim bunu indirdiğimiz zaman Outfits bölümünde yeni bir kıyafet mi geliyor yoksa var olan bir şeyin üstüne mi konuyor şimdi outfits lerimiz gitmesin değil mi :D Videolu bir şekilde anlatımını yaparsan çok sevinirim çok başarılısın Assassin Creed serisine lazımdı böyle bir mod tasarımcısı zaten tebrikler tekrardan
I have lived my life, to the best of my ability but I have not been able to escape fate, anger or pain...
Bring me the answer's and the road that lead's to truth. Reveal to me once and for all how all of this will end.

*

Çevrimdışı Kaya

• *
  • 416
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
İlk olarak bu desteğiniz için çok teşekkür ederim 20dk içinde Texmod u ve dosyaları uplad ediyorum ayrıca bi cutscene karşılaştırmasıda hemen koyacağım sakal konusuna gelirsek sakalı malesef modellediklerinden kısaltamıyorum. :/

*

Çevrimdışı FearKnight

• *
  • 1329
  • MM
    • Profili Görüntüle
Güzel Yapmışsın Emeğine Sağlık