Yavuz Sultan Selim'in Küpesi Gerçeği

• 39 Yanıt
  • 16662 Gösterim
*

Çevrimdışı Melik Şah

• ☪ ⓒⓔⓨⓛⓐⓝⓚⓡⓐⓛ ☪
  • *
  • 1254
  • ❝ Hizmet Nimettir ❞
    • MSN Messenger - ceylankral1905@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yavuz Sultan Selim'in Küpesi Gerçeği
« Yanıtla #20 : 09 Şubat 2012, 18:28:46 »
  Osmanlı padişahlarını lütfen dinine çok bağlı,inanılmaz müslüman zannetmeyin bir kere yaptıkları savaşlar dine aykırıdır.Cihad dediğin şey de bir yere kadardır.Padişahın her türlü zevki tatmaya hakkı vardır(zira her sözü kanun olduğu için)dolayısıyla içki içebilir,uyuşturucu alabilir onu bunu yapabilir tamamen kendine kalmıştır.
  Bunun dışında Yavuz Sultan Selim benim en sevdiğim padişahtır.Yüksek ihtimalle küpe takmıyordu ama takıyorsa da eminim ona ayrı bir hava katıyordur.

yazık lan sana.sen çok mu bilgilisin padişahlar hakkında.sağdaki soldaki osmanlı karşıtı dizileri izlediğin belli.eğer bu forumda buna benzer ithamlarını görürsem hiç düşünmeden silerim.

*

Çevrimdışı sodalı ayran

• *
  • 427
  • Ayran is True,Sodalı is Permitted...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Şubat 2012, 18:37:48 »
Ben dizi izlemem.Eğer izliyor olsaydım da onlara bakarak çıkarımda bulunmazdım.Yorumları silebilirsin ama yaptığın şey insanların bazı şeyler hakkındaki düşüncelerini diğerleriyle paylaşmasını engellemek olur.

*

Çevrimdışı Alpha

• *
  • 91
  • ???
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Şubat 2012, 18:38:46 »
içki şarap içtini nerden çıkardın
genel konuştum . Osmanlı padişahlarının çoğu içer.

*

Çevrimdışı VcKy

• *
  • 149
  • لا شيء غير الحق ، كل شيء ممكن
    • MSN Messenger - ahmet.altuntoprak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : 09 Şubat 2012, 18:39:44 »
işte bende bunu merak ediyorum bunu nereden biliyorsun?

*

Çevrimdışı Alpha

• *
  • 91
  • ???
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Şubat 2012, 18:40:35 »
harbiden içki içtiğini nerden çıkardın eğer filmlere veya dizilere bakıp bunu söylüyorsan yanılıyorsun :) zaten bu yüzden kendi atalarımızı yanlış tanıtıyoruz ata demirer bi film yapıyor padişaha rakı içiriyor, muhteşem yüzyılda padişah haremden çıkmıyor... çok yanlış tanıtılıyor kendi tarihimiz

Alkolik demedim içerler ama çok az. Ata demireli boşver . Harem var ama padişahlara öyle bir şey demedim.

*

Çevrimdışı VcKy

• *
  • 149
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2012, 18:44:38 »
Osmanlı devleti Kuran-ı Kerim'e göre yönetiliyordu yani islami kanunlara göre islamda da içki haram olduğuna göre sence padişahların içki içmesi sana saçma gelmiyor mu?

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2012, 18:47:55 »
Osmanlı devleti Kuran-ı Kerim'e göre yönetiliyordu yani islami kanunlara göre islamda da içki haram olduğuna göre sence padişahların içki içmesi sana saçma gelmiyor mu?

İslamla yönetilen bir devletin başındaki kişi olmasını da geç Osmanlı padişahları aynı zamanda Halife. Fetihlerin hepsi Gaza adına Allah adını yaymak için yapılıyor.

*

Çevrimdışı VcKy

• *
  • 149
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : 09 Şubat 2012, 18:48:51 »
bencede bak kişisel algılama benim görüşlerim böyle :)

*

Çevrimdışı ali327

• *
  • 1399
  • Who are you?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Şubat 2012, 18:55:16 »

İslamla yönetilen bir devletin başındaki kişi olmasını da geç Osmanlı padişahları aynı zamanda Halife. Fetihlerin hepsi Gaza adına Allah adını yaymak için yapılıyor.
Katılıyorum, ayrıca her feth edilen yere cami kuruyorlar, kazandıkları savaşa biz kazanmadık Allah kazandı diyorlar, siz hala daha içki içiyor haremden çıkmıyor diyorsunuz işinize gidin hele yav
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2014, 13:55:30 Gönderen: SüleymanEnes »

*

Çevrimdışı Melik Şah

• ☪ ⓒⓔⓨⓛⓐⓝⓚⓡⓐⓛ ☪
  • *
  • 1254
  • ❝ Hizmet Nimettir ❞
    • MSN Messenger - ceylankral1905@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : 09 Şubat 2012, 18:56:27 »
Alpha forumdan men edildi.Bundan sonra kendi atalarının bulunduğu forumda at koşturacak.
sodalı ayran uyarıldı.ikinci kez görürsem onu da men edeceğim.bu konuda hiç kimseyi tanımam.ona göre