Genel Soru Sorma Konusu (Okul Müfredatına Uygun)

• 29 Yanıt
  • 18016 Gösterim
Ynt: Genel Soru Sorma Konusu (Okul Müfredatına Uygun)
« Yanıtla #20 : 07 Aralık 2013, 21:21:02 »
İngilizce de ''Bir zamanlar küçük bir kasabada Geppetto adında ihtiyar bir oyuncakçı yaşarmış. Yaptığı tahtadan oyuncakları satarak geçimini sağlarmış.'' nasıl derim?
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 21:23:47 Gönderen: Ahmet_Kenway »

"My story is one of the thousands, and world won't suffer if it ends too soon."

*

Çevrimdışı GrandAssasin

• *
  • 477
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Aralık 2013, 21:56:53 »
İngilizce de ''Bir zamanlar küçük bir kasabada Geppetto adında ihtiyar bir oyuncakçı yaşarmış. Yaptığı tahtadan oyuncakları satarak geçimini sağlarmış.'' nasıl derim?
There was a time who* lives a old toymaker calling Geppetto in a little town,He gains* his money by selling the wood toys he makes.(*)=Doğruluğundan emin olmadığım kelimeler yanlışsa birisi düzeltsin.
Spoiler: Göster

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : 07 Aralık 2013, 22:22:46 »
There was a time who* lives a old toymaker calling Geppetto in a little town,He gains* his money by selling the wood toys he makes.(*)=Doğruluğundan emin olmadığım kelimeler yanlışsa birisi düzeltsin.
Once upon a time, there was an old toy maker called Geppetto, who lives in a small town. He gains his money from selling his own wooden toys.

Türkçe'yi İngilizce'ye çevirirken genelde yanlışlarım olur, o yüzden hatam olabilir. :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

« Yanıtla #23 : 09 Aralık 2013, 17:31:16 »
Lise 3 Fizik sorusu;

''Kısa mesafeli otomobil yarışlarında pilotlar iki farklı şekilde çıkışa hazırlanabilir. Birinci yöntemde pilot motoru yüksek devirde çalıştırılıp tekerleklere patinaj yaptırarak çıkış yapar. İkinci yöntemde ise sürücü motoru yüksek devirde çalıştırıp tekerleklere patinaj yaptırmadan harekete başlar. Bu iki yöntemden hangisini uygulayan pilotun yarışı kazanma olasılığı yüksektir?''

*

Çevrimdışı StealthPro

• *
  • 158
  • Go then. Nothing can stop you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Aralık 2013, 17:58:27 »
Lise 3 Fizik sorusu;

''Kısa mesafeli otomobil yarışlarında pilotlar iki farklı şekilde çıkışa hazırlanabilir. Birinci yöntemde pilot motoru yüksek devirde çalıştırılıp tekerleklere patinaj yaptırarak çıkış yapar. İkinci yöntemde ise sürücü motoru yüksek devirde çalıştırıp tekerleklere patinaj yaptırmadan harekete başlar. Bu iki yöntemden hangisini uygulayan pilotun yarışı kazanma olasılığı yüksektir?''

Eğer kısa mesafeli yarışlar deniliyorsa yüksek devir, fazla patinaj tercih edilir. Çünkü tekerlekler patinaj sırasında ciddi bir miktarda hasar görecektir. Ama yüksek devirle başladığı için patinajdan sonra çok iyi hızlanır. Düşük patinaj, düşük devir uzun yarışlar içindir.

*

Çevrimdışı BadWolf

• *
  • 661
  • It's scary what a smile can hide..
    • MSN Messenger - zuerbamya@hotmai.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : 09 Aralık 2013, 18:44:14 »
8. Sınıf Hücre Bölünmesi ve DNA ile ilgili üç boşluk doldurma sorum olucak;

1:Elverişsiz ortam koşullarında canlılığını sürdürebilen özel hücrelere ............. denir. ?
2:................. artması evrim hızını arttırır. ?
3: Nükleik asitler ................. adı verilen birimlerden oluşur. ?
1:Elverişsiz ortam koşullarında canlılığını sürdürebilen özel hücrelere spor denir.
2:Mutasyonun artması evrim hızını arttırır.
3: Nükleik asitler nükleotid adı verilen birimlerden oluşur.

Vay be geçen seneyi özledim :D
Bunlar 8. sınıf soruları mı o_O bunları bana sınavda sorsan 25 alır oturudum yahu.Bol şans size ne diyeyim.. :/

O değil de Fizik'te "Yüzey Gerilimi ve Kılcallık" konusunu anlayan varsa anlatabilir mi?
Hocamız müdür yardımcısı 45 dk lık dersin son 25 dk sında geliyor, o 25 dk nın 10 dk sı da bize fırça atıyor.15 dakikalık derste de ne olursa artık..

Don't know where I'm going,
Everybody's running,everybody's running...
Come back,after all is broken,
Everything is burning, no one is returning...

PJO'CULAR YÖNETİM:
Spoiler: PJOcular • Göster

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Aralık 2013, 23:54:37 »
Şimdi şöyle bir soru var biyoloji sınavında çıktı. Cevaplayamadım. Soruyu tam hatırlayamadım ama sayılar kesinlike böyleydi.   :D

160 gram nişastanın hidrolizi sonucunda 180 gram glikoz çıkmaktadır. Bu olayı nasıl açıklarsınız?

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı StealthPro

• *
  • 158
  • Go then. Nothing can stop you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Aralık 2013, 22:00:08 »
Şimdi şöyle bir soru var biyoloji sınavında çıktı. Cevaplayamadım. Soruyu tam hatırlayamadım ama sayılar kesinlike böyleydi.   :D

160 gram nişastanın hidrolizi sonucunda 180 gram glikoz çıkmaktadır. Bu olayı nasıl açıklarsınız?

Şu aralar foruma giremiyorum, ama bi gördüm sorunu cevaplayayım kısaca.

Nişasta oluşurken (polimerleşme olayı sırasında) n sayıda glikoz kullanılırsa n-1 su açığa çıkar. Bu olay dehidrasyondur.

Nişasta parçalanırken dehidrasyonun tersi olan hidroliz olacağı ve suyun yapısındaki hidrojen ve oksijenin parçalanan glikozun radikal uçlarına bağlanarak tekrar kararlı glikoz oluşturacağını düşünebiliriz.

En fazla böyle bir açıklama yapabilirsin. Ama kabul ediyorum, güzel soruymuş. :D

« Yanıtla #28 : 23 Mart 2014, 13:11:02 »
Fen hocamız ses ile ilgili bir proje ödevi verdi. Sesin şiddetini ve yüksekliğini değiştirebileceğimiz bir müzik aleti tasarlamamızı istedi. Sizinde bir fikirlerinizi alabilir miyim, kafam patlıyor ne yapacağım diye?

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : 23 Mart 2014, 13:37:43 »
Fen hocamız ses ile ilgili bir proje ödevi verdi. Sesin şiddetini ve yüksekliğini değiştirebileceğimiz bir müzik aleti tasarlamamızı istedi. Sizinde bir fikirlerinizi alabilir miyim, kafam patlıyor ne yapacağım diye?
Megafon tarzı bir şey yapabilirsiniz. Megafonu yap ucuna da flüt falan koyup üflersin.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.