BF3 vs MW3 !!

• 23 Yanıt
  • 5582 Gösterim
*

Çevrimdışı EnsArTRance

• *
  • 83
  • Requiescat In Pace !!
    • Profili Görüntüle
    • Battlefield Türkiye
BF3 vs MW3 !!
« : 14 Haziran 2011, 12:00:37 »

Battlefield 3 ve Modern Warfare 3 arasındaki tartışmalar oyuncularla sınırlı kalmadı.

Yılın sonuna ve ağır oyunların çıkış tarihine yaklaştıkça FPS piyasasındaki rekabet de büyümeye başladı. Modern Warfare 3'ün dağıtımcısı Activision ve Battlefield 3'ün dağıtımcısı EA arasında süregelen tartışma ilginç bir hal almaya başladı.

EA, Medal of Honor ile FPS türünü tekrar ele geçirme isteğini açıkça belirtmesinden sonra Battlefield 3 ile çok sağlam bir adım atmıştı. EA'in CEO'su John Riccitiello, Call of Duty'nin birinciliğini alacaklarını ve daha iyi oyunlar yapacaklarını söylemişti. Hatta buna örnek olarak Bad Company 2'nin Black Ops ile aynı Metacritic puanı (Tüm inceleme puanlarının ortalaması) aldığını göstermişti. Riccitiello bunu "Durumu eşitledik, şimdi geçme zamanı." şeklinde yorumlamıştı. (Aralık 2010)

Bu açıklamaların çok ardından Activision adına konuşan Eric Hirschberg, "Birinci olmak elbette diğer tüm oyunlarla karşılaştırılmanıza neden oluyor. EA, tabii ki Battlefield ile Call of Duty'yi geçebilir (Gülerek şaka yapıyor). Sanırım EA, bizim oyunlarımız hakkında bizden daha çok konuşuyor. Bu nedenle onlara reklamımızı yaptıkları için teşekkür ediyorum." şeklinde cevap verdi. (Haziran 2011)

Activision tarafından gelen bu açıklamalardan sonra şirketin CEO'su Bobby Kotick, Battlefield 3'ün E3 2011 tanıtımlarında oyunu oynamak için ricada bulundu. Ve söylentilere göre EA buna izin vermedi. Bu olaydan sonra yaptığı bir açıklamada oyunu kendi gözleri ile görmeden yorum yapamayacağını, Battlefield 3'ü şimdiye kadar sadece PC'de gördüğünü ve konsol sürümünün oynanış görüntülerinin yayınlanmadığını iddia etti. Müşterilerinin çoğunun oyunlarını konsol üzerinden oynadıklarını belirten ünlü isim, oyunun konsolda sunduğu oynanışı görmeden yorum yapmayacağını söyledi.

Dün ise sıra tekrardan EA CEO'su Riccitiello'ya geçti. Kotick'in, oyunun asıl pazar olan konsollarda gösterilmemesini belirtmesinin ardından EA'den şu cevap geldi:
"Bu daha savaşın başı ve onlar (Kotick'i kastederek) tehlikede olduklarının farkındalar. Bu yılın sonunda en ağır toplarımızı oynayacağız. Bizim oyunumuz hakkında bu şekilde şüphelenmesi onları nasıl kızdırdığımızın bir göstergesidir. Bizce bizim PS3 oyunumuz onların Xbox 360 oyunlarından, PC oyunumuz da PC oyunlarından daha iyidir. Eğer tüm söyleyecekleri bu kadarsa açıkça görünüyor ki üç oyunumuzu da çıkarttığımızda tüm söylenenler uçup gidecek. Eğer bizim konferansımıza gelmiş olsaydınız oyunun PS3 ve Xbox 360 görüntülerini izleme şansı bulurdunuz. Eğer Bobby bunların PC görüntüsü olduğunu düşünüyorsa gerçekten büyük tehlikede."

Dediğimiz gibi FPS liderliği için yapılan rekabet biraz da çirkinleşerek kızışmaya devam ediyor, önümüzdeki günlerde de bitecek gibi de durmuyor.

NOT: Derli toplu forum görünümü hassasiyetimiz nedeniyle, kategori altına -alt kategoriler oluşturulana kadar- bu iki oyunla ilgili daha fazla konu açılmadan buradan paylaşıma devam edilmesi rica olunur.

*

Çevrimdışı batufb94

• *
  • 330
  • istanbul suikastçileri
    • Profili Görüntüle
Ynt: BF3 vs MW3 !!
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2011, 12:05:06 »
Ortalık feci kızışmız Activision grafikleri yükseltse iyi olacaktı onun için  valla süper oyunlar çıkar bu kızışmadan göreceğiz bakalım ama grafik olarak bf3 önde gözüküyor

*

Çevrimdışı Balian

• *
  • 598
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2011, 14:19:41 »
Sesler konusunda BF3, sürükleyici hikaye konusunda MW3, grafik ve eğlence konusunda her ikiside muhteşem. Bu durumda da skor 2 - 2 olmuş oluyor.  ??? Bu kapışma berabere biter hacu başka yolu yok. :)

*

Çevrimdışı forum kardeşi

• *
  • 27
  • Here today,gone to hell!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2011, 19:14:27 »
BF3 döve döve alır yea.Görmediniz mi olm videoyu!?  ::)
And I don't wanna' hear no more...

*

Çevrimdışı Akçe

• *
  • 52
  • Ak Akçe Karagün İçindir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 19:21:46 »
Kesinlikle Battlefield 3 MW3 hep aynı grafik motorunu kullanıyor MW2 ve Black Ops'tan sonra Battlefield ezer geçer
Akçe

Dedim: - Vakıf malın dilediği gibi kullanmak vebaldir.

Dediler: - Akçemiz ile satın almışız, bize helaldir.

*

Çevrimdışı a4

• *
  • 100
    • MSN Messenger - a4grafik@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2011, 19:28:02 »
Modern Warfare serisiin ilk oyununda muhteşem bir hikaye anlatımı vardı.O zamanlar MW ile kapışacak FPS türü oyun yoktu bana göre.İkinci oyunda hikaye anlatımı neredeyse hiç yoktu.Normal bir fps olarak oynadım.BFBC2'nin çıkıp grafikleriyle MW2yi dövmesi oyuncularda MWe karşı bir ilgisizlik uyandırdı (Kim istemez ki multiplayerda düşman kafasına balkon düşürmeyi).Fakat BFBC2de über değildi.Singleplayer hala MW serisi ile yarışacak konumda değildi.Durumu bu son oyunlar gösterecek.Eğer Activision önceki oyunların devamında ne olacak diye düşünen oyunculara spoiler vermemek için videolarla bilgi koymadıysa umutluyum MW3den.Ha yok MW3 eskiyle ilgili hiç birşey anlatmayacaksa MW serisi ölmüştür.Videolara baktığım da MW3ü büyük bir gazla,asker öldürme duygusu ile oynayacağımı sezdim.Durma diye birşey yok tam bir savaş ortamı.BF3e baktığım da MW serisinin ilk oyunu hissetirdi bana.Sanki BF3 ile MW serisi yer değişiyormuş da BF3 singlea önem verip MW3 multiye önem veriyormuş gibi.Herşey son oyunlara bağlı.BF3ün Frostbite 2si MW3ün hikayesi kapışacak bana göre.

Ama hala gönlüm MW3den yana (Hala MW1i multi olarak oynuyorum :) )

*

Çevrimdışı EnsArTRance

• *
  • 83
  • Requiescat In Pace !!
    • Profili Görüntüle
    • Battlefield Türkiye
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2011, 16:25:40 »
senaryo vs pek önemsemiyorum açıkçası. "fps, multiplayer oynanır" diyenlerdenim.

( bu arada ben de hala bf2 ve bf2142'yi oynuyorum :) mw multilerinden daha uzun ömürlüler )

*

Çevrimdışı Pyloge

• *
  • 418
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2011, 16:46:56 »
Geçen senenin kurban bayramı zamanları. Öylesine FPS'ye susadım ki Internet Cafe'ye gidip küçüklerle CS oynayasım dahi var. O sırada teamspeak sunucularındaki arkadaşlarımın Bad Company 2 adında bir oyunu oynadıklarını ve çok beğendiklerini duyuyorum anında D&R'a gidiyorum.
Oyun deli bir multiplayer sunmasına rağmen o kadar ucuz ki! Neredeyse oyun serverları yetmeyecek diye EA, Türkiye'ye ürünü göndermeyi kesmiş. Rafta son kalmış oyunu gördüğüm gibi kapıp oynuyorum.Oyun çok değişik geliyor, Helikopterle 10 saniyede sonuna gidilen deli büyüklükte haritalar var. Helikopter savaşlarıydı, UAV'yi kullanıp evleri yıkmak mı olsun, silahın altındaki grenade launcher ile binanın penceresinden gördüğüm adamın yanındaki duvara bombayı attıktan sonra duvarın yıkılmasıyla ölmesi mi mi olsun, tank kapışmaları mı olsun, kulaklığımı takıyorum kurşunların geldiği yönü cidden sesle algılayabiliyorum sonradan duyuyorum ki DICE Frostbite engine'in ses teknolojisiyle ödül almış belli zaten. O akşam kapatıyorum bilgisayarı ve anlıyorum ki Multiplayer budur.

Bir kere Frostbite Engine'in benim gözümdeki en büyük özelliği Destruction Engine'dir. Eğer ben haritadaki ağaçtan tutun bütün yapı birimlerini yıkabiliyorsam daha baştan o oyun 1-0 öndedir.

Vuruş hissi, sesler zaten hiç bir oyunda olmadığı kadar iyi.

Bu da arkadaşlarımın çektiği bir video, oyunu daha iyi anlarsınız:
http://www.xfire.com/video/450c03/
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2011, 16:53:33 Gönderen: Pyloge »

*

Çevrimdışı EnsArTRance

• *
  • 83
  • Requiescat In Pace !!
    • Profili Görüntüle
    • Battlefield Türkiye
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2011, 20:06:55 »
daha iyi özetlenemezdi kardeş. ellerin dert görmesin :)

*

Çevrimdışı Cezzar

• *
  • 18
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2011, 20:30:12 »
BF3 çok daha başarılı olacak gibi. Özellikle Act.'ın bu daha iyi olun değil daha çok kzanç temelli politikası devam ettiçe aynı oyun motoruyla bir sürü klon oyun daha satar ama en sonunda kitlesini kaybeder. Diğe taraftan DICE sürekli kendini geliştiriyor.