Desmond Miles - Karakter Tanıtımı

 • 26 Yanıt
 • 12300 Gösterim
*

Çevrimdışı El Tahir

 • ₪1092₪
 • *
 • 1635
 • ₪1092₪
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« : 01 Nisan 2012, 21:23:01 »

Desmond Miles çevirisini istediğimiz şekilde sonuçlandırmış durumdayız. Az sonra göreceğiniz Türkçe tüm yazılı metinler Assassin's Creed 1092 Çeviri Takımına aittir ve Assassin's Creed 1092 sitesi dışında hiçbir sitede paylaşılamaz.

Çeviri Takımı:
El Tahir
(Takım Lideri)
Emrehan141
(Takım Lideri)
Denek 16**
(Takım Üyesi)
Retardo**
(Takım Üyesi)
assassinkubilay
(Takım Üyesi)
İbn Tahir Arrani
(Takım Üyesi)
onrb
(Takım Üyesi)
MyCreed
(Takım Üyesi)
Kaya**
(Takım Üyesi)
mustafatufan**
(Takım Üyesi)
memoplayer**
(Takım Üyesi)
Fedai_Yahya**
(Takım Üyesi)
alikayacan**
(Takım Üyesi)
TheSensei**
(Takım Üyesi)
Oğuzhan**
(Takım Üyesi)


[(**) ile belirtilmiş isimler Desmond Miles çevirisinde göreve tabi tutulmamışlardır.]

DESMOND MILES

-BÖLÜM I-
Spoiler:  DİKKAT!!! Az sonra okuyacağınız metin oyun hakkında geniş bilgiler içermektedir.I • Göster


[left]    "Kısa bir zamanda tüm hayatım sonsuza dek değişti. Biliyorum ki zorlanmadan atlattığım tüm günler geride kaldı, fakat onları geri istemiyorum - şimdi olmaz. Benim adım Desmond Miles, ben bir Suikastçiyim. "Ben" bir suikastçiyim..."
    ―Desmond'un Kara Oda'da geçmişi gösterilirken...


     Desmond Miles (d. 1987), Suikastçi Emirliğine sadakat yemini etmiş Aquilus, Al-Tair ibn La'Ahad, Ezio Auditore da Firenze ve Connor Kenway'ın torunu ve münzevi bir insan...

     16. yaşına kadar başından geçenlerden sıkılan ve kendi hayallerinin peşinden gitmeye kararlı olan Desmond, az-biraz sahip olduğu Suikastçi becerilerini kullanarak yetiştirildiği Suikastçi kampından kaçtı, ve Güney Dokota'da bulunan, ünlü gece kulüplerinden birinde barmen olarak çalışmaya başladı.

     2012'nin Eylül ayında dış dünyaya kendini Abstergo Endüstrisi olarak tanıtmış olan Tapınakçı örgütlerince kaçırılarak, Kin Projesi kapsamında Animus adı verilen cihaza kapatılmaya, ve Cennet'in Parçaları'nı (Pieces of Eden) bulmak adına atalarından biri olan Al-Tair'in hafızalarına erişmeye zorlandı. Başarılı olmakla beraber aynı zaman dilimi içerisinde Desmond, Abstergo'ya sızmış gizli bir suikastçi olan Lucy Stillman ile birlikte kaçarak, Rebecca Crane ve Shaun Hastings'in de içinde bulunduğu Suikastçi üssüne katıldı. Ezio'nun hünerlerini elde etmek üzere Desmond, bir kere daha Animus'a girdi.

     Nihayetinde, Ezio'nun hafızalarından Cennet'in Elması'nın (Apple of Eden) Kolezyumda olduğunu öğrenen üçlü yola çıktı. Elmayı aldığı anda Desmond'un DNA'sı, İlk Medeniyet üyelerinden Juno tarafından ele geçirildi, ve Lucy'yi bıçaklamaya zorlandı. Bu olay neticesinde Ezio Kara Oda'ya -Animus'un güvenlik moduna- hapsoldu. Desmond'dan önceki deneklerden biri olan Clay Kaczmarek, kendi Yapay Zekasını Desmond'a kopyaladı ve bunun yardımıyla Desmond Kara Oda'dan kurtuldu.

     Biyografi
     Küçüklük Dönemi


    "Dışarıda asla göremeyeceğin büyük bir dünya olduğunu bilerekten bir yere sıkışıp kalmak ne demek biliyor musun?!"
    ―Desmond, Lucy'ye çocukluğundan bahsederken.


     Desmond Amerika'da, Rapid City eyaletinin batısındaki Kara Tepelerde bulunan Suikastçi Sığınağında doğdu. "Çiftlik" olarak da bilinen bu yer dış dünyaya tamamen kapalıydı ve göçebe yaşam tarzı hüküm sürüyordu..

     Desmond, sığınakta diğer çocuklarla birlikte babası William Miles tarafından eğitim alıyordu. Eğitimler aşırı derecede yorucuydu, ve genellikle de korkutucu... Yaşı ilerledikçe Desmond Suikastçiler ve Tapınakçılar arasındaki bu savaş hikayelerinden sıkılmaya başladı. Ve en nihayetinde sığınaktan kaçmaya karar verdi...

     On altıncı yaş gününde Desmond, "Çiftlik"ten kaçtı. Sığınakta aldığı kondisyon eğitimleri işe yaramıştı. Uzun süre boyunca çorak arazilerde gezdi ve bazen otostop çekti. Yolda karşılaştığı bazı kişiler New York'a gitmesini önerdi, beraberinde Desmond New York şehrine doğru yola koyuldu...

     En nihayetine New York'a vardığında "Bad Weather" isimli bir gece kulübünde barmen olarak işe başladı. Favori içeceği "Shirley Temple"dı. Suikastçilerden kaçınmak istiyordu, bu yüzden kendi adını asla kullanmadı ve her daim nakit alışveriş yaptı. Bu süre zarfında yeni bir hayat kurmaya çalıştı, fakat ailesini ve eski arkadaşlarını özlemeye başlamıştı...

     Talihsizliğe kurban giderek, motorsiklet lisansı için verdiği parmak izini takip ederek kendini bulan Abstergo ajanları tarafından kaçırıldı ve İtalya'daki üsse götürüldü.

     Abstergo Tarafından Tutsak Edilişi

     "Ben bir suikastçi değilim...artık olmaz..."
    Desmond, Warren Vidic ile konuşurken

     Eylül 2012'de Desmond, atalarıyla ortak olarak sahip olduğu genetik özelliklerine erişebilecek bir cihaza tâbi tutulmak üzere Abstergo'ya hapsedildi.

     İlk olarak Vidic, Desmond'un hafızasından zorla istediği bilgiyi almak istedi. Fakat yaptığı bu işlem başarısızlıkla sonuçlandı. Desmond hâlen basit bir barmen olduğunu söylerken, Vidic onun hakkında herşeyi bildiğini söylerek, Desmond'a suikastçi olduğunu itiraf ettirmeye çalışıyordu.

     Vidic ve Lucy, Desmond'a kesin bir hafızaya erişmeyi denediklerini söylediler, fakat Desmond'un bilinçaltı tüm bu girişimlere direniyordu. Vidic Desmond'a, eğer kendilerine yardım etmeyi reddedetmeyi sürdürürse, onu komaya sokarak yola devam edeceklerini ve istediklerini aldıktan sonra öldürüp ortada bırakacaklarını söyledi. Desmond zorakî olarak teklifi kabul etti.

     Desmond, atalarından Ortaçağ'daki Suikastçi Emirliği'nin bir üyesi olan Al-Tair'in anılarını keşfetmye başladı. Günlerini Tapınakçıların denetim ve gözetimi altında geçiyordu, ama geceleri, sahip olduğu şifre ile odasından çıkıyor ve labaratuvarı keşfe çıkıyordu, bu sayede, önceleri çaldığı Vidic'in kalemi yardımıyla onun kişisel bilgisayarına erişebiliyordu.

     E-Postalarla birlikte Desmond, Abstergo ve Animus'un oluşturduğu sıkıntılardan biri olan Kanama Etkisine maruz kalan Denek 16 hakkında yeni şeyler öğrenmeye başladı. Nihayetinde Lucy'nin yardımıyla, Suikastçiler Desmond'un kaçırılıp alıkonduğunu ğrendi ve özgür bırakmak için Abstergo'yu yoğun ateş hattına almayı denedi.

     Kurtarma denemesi başarısız olduktan sonra, Vidic suikastçilerin sahip olduğu çöldeki sığınağın yok edildiğini söyledi, Vidic oradan ayrıldıktan sonra Lucy, Desmond'a ailesinin "muhtemelen" kaçtığını söyleyerek güvence verdi, beraberinde kendisinin de bir suikastçi olduğunu söyledi.

     En nihayetinde Desmond, Warren'in istediği hedefe ulaşştı ve Eden'in Parçaları'nın yerlerini tespit etti. Üç Abstergo yöneticisi Desmond'un infaz kararını verdi fakat, Lucy "hafızalarına tekrar ulaşmamız gerekebilir" diyerekten sağ kalmasını sağladı.

     Yöneticiler gittikten sonra Desmond, Al-Tair ile ortak olarak sahip olduğu şeyi, Kartal Görüşü'nü kullandı ve Lucy ile Warren'in kendisine karşı sergilediği tutum hakkında fikir sahibi oldu. Ardından kendi odasının duvarlarında ve labaratuvarın her köşesinde bulunan sembolleri ve çizimleri gördü.

     Sığınaktan Kaçış

     Desmond, labaratuarda geçirdiği yalnız ve uzun zamanların artık sonuna gelinmişti. Lucy ansızın kan bulaşmış elbiseleriyle gelmiş ve Desmond'u Abstergo'dan kaçıracağını söylemişti. Dediğini yapmadan önce onu son kez Animus'a bindirmek istedi. Desmond, her ne kadar kafası karışsada bunu kabul etti ve Animus'a bindi. Daha sonra Animus sayesinde Denek16'ya en yakın olan DNA hafızasıyla eşleşildi ve Ezio Auditore da Firenze'nin doğumuyla senkronizasyon başarılı oldu. Böylece oradan kaçmak için herşey hazırdı.

     Lucy fark edilmemek için uğraşsada iki güvenlik görevlisi onları gördü ancak Lucy hızlı davrandı ve aralarındaki kapıyı kilitledi. Onlardan kurtulsalarda onların kaçmaya çalıştığını diğer güvenlik görevlileri anladı. İlerleyen ikili karşılarına çıkan güvenlikleri Lucy'nin büyük çabasıyla etkisiz hale getirdiler. Alt kata indiklerinde şaşırtıcı bir görüntü vardı çünkü etrafta birçok Animus vardı. Desmond bunun şaşkınlığını yaşarken Lucy ona yol gösterdi ve asansöre ulaştılar.

     Lucy'nin asansörü güvenlik kartıyla açma girişimleri başarısız olmuştu çünkü şifre değişmişti. İşte tam bu anda Desmond, Altair'den aldığı Kartal görüşü(Eagle Vision) ile gerekli olan sayıları gördü. Üçüncü denemenin sonunda doğru kombinasyonu buldu ve bu sayede asansöre binebildiler. Otoparkta onları muhafızlar beklesede ikili için muhafızları alt etmek zor olmadı.

     Suikastçı sığınaklarından birine ulaştıklarında Lucy ona daha önce tanıştığı iki suikastçıyı -Shaun ve Rebecca- tanıttı. Lucy, Desmond'ın artık cevap istemesi üzerine planını ona anlattı. Lucy'nin planı kanama etkisi(Kanama etkisi: Animus sayesinde kişinin atalarının özelliğini kendine almasıdır. Örneğin Desmond'un kartar görüşü) sayesinde Desmond'u kısa sürede gerçek bir suikastçı yapmaktı. Bunu Denek16'la ortak atası olan Ezio ile senronize ederek yapacaktı. Desmond, Lucy'yi şaşırtarak bunu kabul etti ve oldukça kısa sürede Animus 2.0'a binip atası Ezio'nun anılarını yaşamaya başladı.

     Desmond, Ezio'dan elde ettiği yeteneklerinin test edilmesi için gibi gözüksede aslında Denek 16 gibi zihinsel sorunlara sahip olmaması için Animus'tan çıkartıldı.

     Lucy, Desmond'a yapmasını istediği şeyleri söyleyerek onu yalnız bıraktı bu sayede Desmond yeni kazandığı serbest koşu ve kartal görüşü yeteneğini iç güdüsel olarak kullanacaktı. Ancak Desmond birden 3. Haçlı seferleriyle ilgili halisinasyonlar görmeye başladı. Bu hayaller ilk başta kısa olduğu için zararsız olsada daha sonra uzun süreli oldu.

     Desmond'un gördüğü hayaller aslında gerçek anılardı. Bu sayede Desmond, atası Altair'in Akra'da ki bir anısını Animus olmadan görmüştü. Gördüğü bu anıda Altair'in ve Maria'nın çocuğunun ne zaman olduğunu gösteriyordu.

     Bir sonraki gün Desmond, gördüğü hiçbir şeyi takım arkadaşlarına anlatmadı. Fazla konuşmadan Animus'a tekrar yattı ve Ezio'nun anılarını izlemeye devam etti.

     Desmond ve ekibi ilerleyen zamanlarda Ezio'nun baş düşmanının aslında Papa olduğunu, başka bir cennet parçası olan asanın onda olduğunu ve gizli sığınağı öğrendiler. Ezio, bu sığınağa girdiğinde tanrıça bir hologram olan Minerva'yla karşı karşıya geldi.

     Minerva, Daha önce gelenler ve insan denekler arasındaki savaş hakkında konuşurken Desmond'a seslendi. Bunu duyan ekip adeta şok geçirdi. O tanrıçanın aslında Ezio ile değil Desmond'a mesaj verdiğini anladılar. Daha sonra Desmond, Animus'tan çıktı ve etrafta bir hareketlilik gördü. Lucy, ona tapınakçıların geldiğini ve toplanmaları gerektiğini söyledi.

     Lucy, Desmond'a Ezio'nun gizli bıçağını verdi ve onlar toplanıp kaçarken Desmond'un onlarla (Tapınakçılarla) savaşmasını istedi. Fazla kalabalık olmayan çeteyi Ezio'dan aldığı ve oldukça başarılı olan yetenekleriyle yenen Desmond, Vidic'le baş başa kaldı. Vidic ise kaçmayı tercih etti.

     Daha sonra ekip Desmond'un Animus'a tekrar bağlanmasını sağlayacak uygun bir yere bulmak için kuzeye doğru ilerlediler.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2017, 22:03:21 Gönderen: kaskal »

*

Çevrimdışı El Tahir

 • ₪1092₪
 • *
 • 1635
 • ₪1092₪
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı [BÖLÜM II]
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2012, 21:56:51 »
-BÖLÜM II-
Spoiler:  DİKKAT!!! Az sonra okuyacağınız metin oyun hakkında geniş bilgiler içermektedir. • Göster


[left]     Monteriggioni'de Saklanma

    "Bu halisülasyonları engelleyemezsem n'olacak? Diğeri gibi duvarlara garip semboller çizmeme ne kadar süre kaldı?"
    ―Desmond, Lucy ile Kanama Etkisi hakkında konuşurken


     Abstergo'nun İtalya'daki Suikastçi üssüne baskın yapması sonucunda, Suikastçiler İtalya'daki en son güvenli yer olan Monteriggioni'ye kaçtı. Tapınakçılar kırmızı alarm altında onları aradığı ve telsiz kulelerinden çevreyi taradıkları ettikleri için Suikastçiler Villa Auditore'deki mahzene girmek zorunda kaldılar.

     Bu sırada Suikastçiler Monteriggioni'den mahzene giriş yolları ararken, Kanama Etkisi nedeniyle Desmond Ezio'nun geçmişini gördü ve onu takip ederek, yüksek ve dar bir çıkıntıya geldi. Yüksek yerden Ezio'nun atladığını gören Desmond, bir saman yığınına doğru ilk İnanç Atlayışı'nı (Leap of Faith) gerçekleştirdi. Ardından ise, 1500 yılının ocağında Monteriggioni'ye yapılan Borgia saldırısında, sivillerin tahliye edilmesi için kullanılan gizli tünelden geçerek mahzene ulaştılar.

     İkili tünelden geçerken, Desmond birkaç halisülasyon daha gördü ve diğer denek gibi, kendisinin de duvarlara semboller çizeceği zamanın ne zaman geleceğini merak ettiğini söyledi. Lucy Denek 16'nın öldüğünü söyledi ve bu konuda şaka yapmayarak duruma odaklanması konusunda Desmond'u azarladı.

     İkili mahzene vardığı sırada Desmond, Ezio'nun ilerleyen yaşlarda mahzeni tekrar ziyaret ettiği anı gördü. Mario Auditore'nin ofisine ait kapıyı açmadan önce, duvara yazılmış 1419, 1420 ve 1421 numaralarını farketti. Diğer suikastçilere gösterdiği vakit Shaun, bunun başka bir tarihe işaret ettiğini, fakat daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

     Ekipmanlar kurulduktan sonra Desmond, cihazlara elektrik sağlamak açısından lazım olan dört adet malzemeyi, Monteriggioni çevresindeki elektrik kutularına yerleştirmeye razı oldu. Bundan sonra, düzenli olarak Animus'a girmeye devam etti.

     Apple'ın Alınması

     İsimsiz adam:"Kahretsin! Desmond şoka girdi!"
     William:"Animus'a tekrar girmeli, herşeyi düzeltmenin tek yolu bu.
     İsimsiz adam:"Ama bunu ona yapan zaten Animus'tu."
     William:"Burada uzman ben miyim değil miyim? Yap şunu!"

    ―William Miles ve İsimsiz adam, Desmond'un 2012'deki güncel sağlığıyla ilgili.

     Animusta işleri bittikten sonra, Desmond ve diğerleri Apple of Eden'ın Colosseo'nun altında saklı olduğunu öğrendiler. Roma seyahati üzerine, grup Desmond ile ayrılıp başka bir giriş bulmaya gitti. Desmond ise Colosseum kalıntıları arasında tırmandı.Derine ulaştığında, Juno'nun bir çok görüntüsünü Santa Maria Aracoeli'ye ulaşıncaya kadar gördü. Orada diğer suikastçiler için kapıyı açtı.

     Garip bir yapıyla DNA'sıyla senkronize olduktan sonra, kilisenin tavanından kollar ve yapılar indi ve Desmond yukarıya tırmanmaya başladı. Yol boyunca Juno'nun daha çok görüntüsü belirdi ve Juno kümbetlerin sadece gizlenecek bilgileri uygun yerlere saklamak için yapıldığını açıkladı. Desmond oraya vardığında Ezio'nun kolu indirdiği bir görüntüyü gördü.Onun gibi Desmond'da kolu indirdi sonra başka bir yapı yerde belirdi.

     Desmond, bir kez daha yapı ile DNA'sını senkronize etti ve asansörü etkinleştirip bütün suikatçileri Apple'ın bulunduğu odaya indirdi. Desmond odadaki alçaltılmış yapılar etrafında koştu ve bu sırada odanın etrafında Juno'nun dağınık görüntülerini gördü.

     Sonunda, Apple'a giden merdivenler yükseldi ve suikastçiler Piece of Eden'ın yanına kadar yürüdü, yansıyan çeşitli somboller gördüler. Ancak, Desmond Apple of Eden'ı yapıdan aldığı anda Juno'nun sesi ona Desmond'un DNA'sı Apple'ı aktifleştirdi. Sonra Juno Desmond'un bedeninin kontrolünü ele geçirdi ve onu Lucy'yi gizli bıçağı karnına saplamaya zorladı. Colosseum yapısı çöktükten sonra, Desmond suikastçiler tarafından uzaklaştırıldı. Uykusunda şok geçirdi ve sonunda komaya girdi bilinçsiz vücudu kurtarıldı ve bilinmeyen bir yere nakledildi.

     Desmond William Miles ve bilinmeyen kişi tarafından Animusa geri konuldu. Bu dönemde Ezio ve Leonardo da Vinci Roma'nın içinde küçük bir yapı keşfettiler. Ezio'nun DNA'sı yapıyı aktif ettiğinde Desmond'a yönelik koordinatlar kümesi tahmin edildi:43 39 19 N 72 27 42 W. Anıları yaşadıktan sonra, Desmond'un durumu kötüleşti ve komaya girdi.

     Kara Oda'yı Keşfediş

     ‘‘Şu anda bir hastane koğuşunda yarı-ölü yatıyor olmalıydın. Büyük bir karmaşanın içine düşen atalarını tuttuğu gibi Animus, seni de sağlam tutuyor. Bir senkronizasyon bağı bulamazsan, tüm bu kişiliklerin birbirlerini paramparça edeceklerini unutma. Bu hiç de hoş olmaz.’’

     ―Clay Desmond'u içinde bulunduğu durum hakkında bilgilendirirken...

     Apple ve bıçaklama olayı sonrası Desmond’un maruz kaldığı üzüntü, onun komaya girmesine neden oldu. Desmond’un bilinçli kalmasını, Animus’un güvenli bir modu ile onun bir sebze olmasını önlemek amacıyla William Miles, Desmond’un babası ve yeni gelen Suikastçı Usta’sı, Rebecca’ya komadan çıkmanın tek yolu olan, Desmond’u Kara Oda’ya gönderme emrini verdi.

     Animus adasında ilk kez uyanmak üzereyken, Animus’un içine sıkışan Denek 16’yı ona doğru ilerlerken buldu. On altı’nın gösterecek bir şeyi yoktu, ama kendisi kadar Desmond’un da ihtiyacı olan atasının anılarını yaşamaya nasıl devam edeceğini açıkladı ve bunun için ihtiyaçları olan senkronizasyon bağını anlattı. Desmond bir kere Altair ve Ezio’nun anılarından uyanmanın yolunu bulmuştu, onu bulur ve uyanırdı. Ayrıca o soğukkanlı bir tavırla acele etmesi gerektiğini, eğer ederse Lucy'nin cenazesine yetişebileceğini söyledi. Desmond sonra neler olduğunu hatırladı, Lucy’i bıçakladıktan sonra geçmişin yansıması ile beyni darmadağın olmuştu. Geçmişin yarattığı zarar onu derinden yaraladı, ama uyanmak için Ezio’nun anılarına dönmeliydi.

     Ezio’nun Masyaf’taki maceralarının ilk bölümünü bitirdikten sonra, babası ve Rebecca arasında geçen konuşmayı dinlemeye başladı. William Apple’ı incelemesini istediğinde Rebecca sinirlendi. William Apple’ı kullanmak için uygun genlere sahip olduğunu düşünüyordu, ve Rebecca Desmond’un yaptığını fark etti. Desmond sonra aklını sağlam tutmak için bir deneme yaptı ve On Altı'yı güvenli modda bırakarak Animus adasından çıktı. Aynı zamanda onun bir virüs olduğunu düşünerek onu silmesini ve Animus’u tutması gerektiğini Desmond’a söyledi. O, Ezio gibi yeterli veri parçalarını topladığı zaman, Desmond Animus’a hiçbir sümilasyon veya mekan olmadan çekirdeğine girebilecek, ama sadece ham verilere girebilecek. Bu alanda, Desmond büyüdüğü sığınağı, bir suikastçı olarak aldığı eğitimi, şirketten kaçışını, New York’ta yaşadıklarını ve Abstergo’nun onu nihai yakalaması, onun geçmişini yansıtıyordu. Ailesini hatırladı, ve onları dinlemediği için pişman oldu. Desmond kolay günlerin geride kaldığını belirterek, suikastçı kimliğini kabul etti, ama artık bunu istemiyordu.

     Bazı anılar arasında Desmond Ezio’nun anılarını buldu ve onlar hakkında On Altı ile sohbet etti. Denek 16 Desmond’a bir keresinde onunla beraber gidebileceğini söyledi ve o başka bir vücutta hayat bulmaya çalıştı. Desmond tereddüt etti ve On Altı söylediklerinin yanlışlığını anladı. Daha sonra Denek 16, anne babasını bırakıp, bu kadar süre bir suikastçı rolünde olmasından pişman olup olmadığını Desmond’a sordu. Desmond anne ve babasının oldukça sabırlı davrandıklarını itiraf etti ve Lucy ile her şeyin farklı olmasını diledi, sonra On Altı kayboldu ve ona anlattığı için teşekkür etti. Üçüncü kez bağdan çıktığında, Desmond karşısındaki adanın dağılmakta olan görüntüsüyle karşı karşıya kaldı.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2012, 22:44:11 Gönderen: El Tahir »

*

Çevrimdışı El Tahir

 • ₪1092₪
 • *
 • 1635
 • ₪1092₪
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı [BÖLÜM III]
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2012, 22:43:04 »
-BÖLÜM III-
Spoiler:  DİKKAT!!! Az sonra okuyacağınız metin oyun hakkında geniş bilgiler içermektedir. • Göster


[left]     Şuuru Tekrar Kazanmak

     “Ne yapmamız gerektiğini biliyorum.”
     Desmond, komadan çıktıktan hemen sonra.


     Ezio, Altair’in Elma’sını bulduğunda Elma parlamaya başlamıştı. Vatikan mahzenlerinde yaşadığı deneyimi hatırlayarak Desmond’un bir şekilde onu dinlediğini düşünen Ezio, ona seslendi ve hayatı boyunca çektiği çilelerin, cevabını aradığı soruların tek cevabı olduğunu söyledi. Sonra da kendi hikayesinin orada bittiğini söyleyip bir şekilde Desmond’un senkron bağına ulaşmasını sağladı.

     Oradaysa Desmond’u karşılayan bir başka İlk Medeniyet üyesi olan Jupiter oldu.  Jupiter ona bir zamanlar kendisinin ve diğer İlk Medeniyet üyelerinin yaklaşan bir güneş patlamasının yaratacağı felaketten korunmanın yollarını aradığını söyledi. Dünyanın dört bir yanına artık mahzenden başka bir şey olmayan araştırma merkezleri kurmuşlardı ve her araştırma merkezinden elde edilen sonuçlar günümüz New York’un sınırları içerisinde kalan bir ana merkeze, Büyük Tapınağa, aktarılıyordu. Elde edilen sonuçlarla altı tane çözüm yolu çoktan denenmişti bile fakat hiç biri başarılı olmamıştı. Tam da işe yarayacak bir fikir bulunmuşken beklenen felaket yaşanmıştı. Felaket o kadar büyüktü ki İlk Medeniyet’in neredeyse tamamı yok olmuştu.  10.000’den daha az insan ve “Daha Önce Gelenler”dense çok daha azı hayatta kalmıştı. Fakat iki ırk birlikte hareket ederek dünyayı yeniden inşa ettiler.

     Daha sonra Jupiter Desmond’a bir görev verdi: Büyük Tapınağı ziyaret etmek. Ondan “sözlerini almasını ve zihninden ellerine aktararak kapıyı açmasını” istedi. Ayrıca Desmond’u kendisine ve Desmond’a neler olacağından emin olamadığı konusunda uyardı. Bu konuşmanın ardından Desmond komadan çıktı ve uyandı. Hem kolunda hem de Elma’da parlayan sembollere baktı ve başında dikilmiş olan William, Shaun ve Rebecca’ya ne yapmaları gerektiğini bildiğini söyledi. Ardından William içinde bulundukları kamyonun kapsını açtı  ve  onlara Büyük Tapınak’ın kalıntılarının yakınlarında olduklarını gösterdi.

     Ataları

     Desmond Miles’ın soyu hem anne, hem de baba taraflarından pek çok farklı suikastçıya dayanmaktadır.  Bunun sonucu olarak da diğer pek çok insana göre İlk Medeniyet’e ait genleri daha yoğun taşımaktadır. Bu sayede de  İlk Medeniyet tarafından yaratılmış olan Cennet Parçaları’nı neredeyse bir İlk Medeniyet üyesi kadar iyi kullanabilmektedir.

     Desmond’un bilinen en eski atası Eski-Roma’lı bir suikastçı olan Lucius’tur. Ardından onun oğlu ve aynı zamanda sadık bir Suikastçı olan Aquilus ve onun eşi Valeria gelir. Aquilus ve Lucius bir suikastçı topluluğu olan Liberalis Circulum’da hizmet etmişler ve bir İlk Medeniyet eşyası( Cennet Parçası) olan İsis Haçı’nı aramışlardır.

     Orta Çağ’ın sonlarına doğru Al Muallim yönetimindeki Suriyeli Sukastçılar’ın üyesi olan Umar ibn La’Ahad ve eşi Desmond’un ataları olmuşlardır. Bu kan bağı Desmond’un soyunu Suikastçı Kardeşliği’nin bilinen en ünlü büyük üstadlarından birine, Altair ibn La’Ahad’a, taşımıştır. Altair ve eşi Maria Thorpe’nin Darim ve Sef adında iki oğlu vardır. Sef’in ölümünden sonra İskenderiye’ye taşınan Darim, doğan iki kızından biri aracılığyla Desmond’un diğer bir atası olmuştur.

     Desmond’un soyunun dayandığı bir diğer önemli aile Rönesans İtalyası’nda yaşayan Auditore Ailesidir. Domenico Auditore tarafından kurulmuştur. İki kuşak sonrasında ise Desmond’un diğer bir atası olan, İtalyan Suikastçılar arasına lider pozisyonda olan Giovanni Auditore da Firenze doğmuştur. Giovvani’nin karısı Maria Desmond’un diğer bir atası olan Ezio’nun  annesi olmuştur. Ezio da yıllar içinden tıpkı Altair gibi Suikastçı Kardeşliği’nin en çok bilinen büyük üstadlarından biri olmuştur. Daha sonra ise Osmanlı doğumlu bir Venedikli olan Sofia Sartor ile evlenerek kızları Flavia aracılığıyla Desmond’un atası olmuştur.

     Ayrıca Desmond’un soyu 18. Yüzyıl’da yaşamış bir yerli Amerikalı olan Connor Ratohnhaké:ton’a da dayanmaktadır. Connor, annesi yerli olduğu için Mohawk Kabilesi’nde doğmuştur. Buna rağmen babası İngilizdir.

     Karakteristiği

     Desmond hayata karşı ciddi bir bakış açısına sahip hırçın ve kuşkucu bir kişiliğe sahipti. Bunun ana nedenleri gençliğinde dinlediği yığınla Suikastçi-Tapınakçı zırvalığı, Abstergo bağlantıları, ve onlarla baş edebilecek güce erişmek adına yapılan eğitimlerdi. Tüm gençlik hayatı boyunca bunları birer safsata ve delilik olarak görmüştü, tâ ki Abstergo tarafından kaçırılıncaya kadar.

     Bütün bunlara rağmen Desmond beklenenin üstünde reaksiyon gösteriyor, şakalar yapmayı ve gülmeyi ihmal etmiyordu. Abstergo'dan kurtulduktan sonra daha da gevşeyen Desmond, zamanın hatırı sayılır kısmını Lucy ile harcamaya başladı. Ancak, geçirdiği Kanama Etkisinin ardından aklını sorgulamaya ve kendini düzeltmeye başladı.

     Lucy'nin ölümünden ve Kara Oda'ya hapsolduğunu öğrendikten sonra Desmond'u büyük bir hüzün ve keder sardı. Kara Oda'da iken geçmiş yaşamı, ailesi ve Suikastçi olmaksızın yaşayacağı hayatı seçmesi de dahil olmak üzere tüm anıları tazelendi. En sonunda Ezio ve Al-Tair'in son anılarını yaşarken, kolay günlerin asıl şimdi bittiğini ve Suikastçi olduğu gerçeğini tekrardan hatırlayarak, Animus'tan çıktı.


*

Çevrimdışı El Tahir

 • ₪1092₪
 • *
 • 1635
 • ₪1092₪
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı [BÖLÜM IV]
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2012, 22:49:35 »
-BÖLÜM IV-
Spoiler:  DİKKAT!!! Az sonra okuyacağınız metin oyun hakkında geniş bilgiler içermektedir. • Göster


[left]     Ekipmanı ve Yetenekleri

     Desmond küçüklüğünde aldığı Suikastçi eğitimleri sayesinde, yankesicilik ve kulak kabartma gibi temel ve basit yeteneklere sahip olmuştu. Ayrıca atalarından Al-Tair'in hafızalarına girmeye zorlandığı günden bir hafta sonra da, ekstra-görüş sağlayan ve Kartal Görüşü (Eagle Vision) denilen yeteneği kazanarak geliştirmeye başladı.

     Ardından, diğer atalarından Ezio'nun hafızalarına girince, Desmond serbest koşu (Free-Run) tekniklerini ve silah kullanmayı öğrendi. Kısa süre sonra yapılan Tapınakçı saldırısını, bu sayede kolayca savuşturabildi.

     Ezio ile tam senkronizasyon yaptığı zaman, Desmond atalarından biri olan Ezio'nun sahip olduğu tüm serbest-koşu yeteneklerine gerçek hayatta sahip oldu ve bu yeteneklerini Monteriggioni ile Kolezyum'da kullandı.

[left]     Ek Bilgiler

•   AC el kitabına göre Desmond’ın kan grubu A Rh+’tir.
•   Desmond, Francisco Randez’den modellenip Nolan North tarafından seslendirilmiştir. İlginçtir ki; Randez’de model olmadan önce barmenlik yapmıştı. Belki de Desmond’ın barmen olmasının sebebi buydu.
•   Desmond’ın kelime kökeni “dünya”(Kelt dilinde de “dünyanın adamı”) atalarının isminde olduğu gibi bir benzerlik taşımıyor. (Altair: uçan şey, Ezio; Kartal )
•   Desmond’ın soyadı Miles Latince de “asker” anlamına gelir. Bu isim ona, hem kampın dışındaki hayatı düşünmesi hem de kendini dünyayı yok olmasından kurtarma rolünde gördüğü için tam uyuyor.
•   Desmond hem Önceden Gelenlerin hem de insan ırkının torunudur. Buna kanıt olarak Kartal Görüşü –iki ırkın birleşmesinden doğan özellik- gösterilebilir.
•   Desmond, Altair ve Ezio gibi aynı yara izini taşır ve bu yarayı AC;R’a göre, babasıyla yaptığı antrenmanda aldı. Ama bu yara AC:R’da ne Desmond’da ne de Animusta görebiliyoruz.
•   Desmond’ın göz rengi birkaç kez değişti. AC’de altın sarısı, AC II’de kahverengi ve AC:B’da Denek 16 dikey gerçekliği girdiği sırada maviye döndü. Bu, ikili arasındaki en iyi diyalogtu.
•   Desmond Miles ve Denek 16’nın kan bağı vardır ama nerden olduğu tam olarak bilinmiyor.
•   Desmond ve atalarının ilk aşklarının ölmesi konusunda ortak noktaları var. Altair ve Ezio’da Adha ve Cristina’yı çok sevmişti ve Tapınakçılar ve Savanorola’nın askerleri tarafından öldürüldü. Desmond’ın da Lucy ile yakın ilişkisi vardı ve Juno tarafından Kolezyum Mahzeninde onu öldürmesi için zorlandı.

Assassin’s Creed

•   Desmond’ın geçmişinde hiçbir zaman Suikastçı olmak istemediği ve AC II’ye kadar bunun için yetenekli olmadığı anlatılıyor. Bunun yanında AC: Graphic Novel’da kendini Suikastçı olarak tanımlıyor ve gizlilik yeteneği olan, son derece tehlikeli biri olarak gösterilir.
Assassin’s Creed: Bloodlines
•   Animus, giriş segmentinde makinaya giren kişiyi Denek 17 olarak göstermesine rağmen Desmond’ın AC ve ACII arasındaki durumu –Lucy ile kaçışı dolayısıyla- çok tartışmalıdır.

Assassin’s Creed II

•   Desmond’ın AC II’nin sonunda aldığı gizli bıçağın nerden geldiği söylenmese bile Ezio’nun Roma’ya giderken aldığı gizli bıçağa birebir benzer.(Giovanni’nin bıçağı)
•   Desmond’a sadece gizli bıçak verilmesine rağmen, rakibini silahsızlandırıp aldığı taktiksel copla da saldırabilir.

Assassin’s Creed: Brotherhood

•   Hikayenin herhangi bir yerinde Altair’in heykeliyle etkileşime geçildiğinde, Desmond “Hey, wassa-matta-you, Altair?”(Hey, nedir derdin?) diyecek, Rebecca da ona ırkçılık yaptığını söyleyecek son olarak ta Lucy, ikisini de boşa zaman harcadıkları için azarlayacak. Bu etkileşim istenildiği kadar yapılabilir ama bu sefer diğerleri Desmond’a cevap vermeyecek.
•   Oyun çıkmadan önce Desmond’ın Ezio’nun kine birebir benzeyen sakallı resimleri sızdı fakat oyun çıktığında sakalı kaldırıldı.
•   Şaşırtıcı bir şekilde Desmond’ın tırmanışı, Ezio’nun hafızasında daha çok antrenman yapmasına rağmen Altair’in tırmanışına daha fazla benzer.
•   Başlangıçta, Desmond ve Lucy Sığınağa tünellerden giderken ikili arasında, Desmond’ın ikisinden birisinin yardım edip diğerinin tırmanmasını önermişti fakat Lucy bunu kabul etmemişti geçen bu kısa diyalog Uncharted 2 ‘ye bir göndermedir. Gönderme şudur; Nolan North tarafından seslendirilen –Desmond’ı seslendiren adam- baş karakter Nathan Drake bayan arkadaşına oyunun belli yerlerinde aynı şekilde yardım etmesi gerekir. Aynı zamanda Lucy ve Desmond, Uncharted 2’dekine birebir benzeyen bir zıplama sistemi (ipe tutunup çatıya çıktığı sistem) kullanılmaya başlandı.
•   Desmond, Animusun dışında nereden düşerse düşsün zarar görmez.
•   Desmond, bütün hikaye boyunca gizli bıçağı taşımasına rağmen sadece iki kez kullandı. İlki, Auditore Aile Şifresini açmak için ikincisi de Kolezyum Mahzeninde Lucy’yi bıçaklamak için.
•   Eğer oyuncu Sekans 8’de tam uyum gerçekleştirirse Desmond’ı Animusun içinde oynayabilme şansı var. Ayrıca Desmond’ın modellemesinde bir gizli bıçak olmasına rağmen çift öldürme yapabiliyor.
•   Desmond’ın T-shirt’ünün (alternatif bir renkte var) birebir kopyası Ubiworkshop’ta satılıyor.
•   Eğer Desmond 10 dakida içinde Sığınağa dönmezse kendiliğinden Sığınağa döner.
•   Lucy, Desmond’a kulaklığı ve saati verdikten sonra Desmond Sığınağa döndüğünde bile onları takmasına rağmen bunlar Desmond’ın oturduğu yerin karşısında bulunur.
•   Eğer oyuncu, en son olarak ilaç kullanmışsa ve hemen ardından oyunu hızlı kaydetme tuşuyla kaydedip Animustan çıkarsa Desmond’ın da ilaç kullanabilme imkanı var. (Bu hareket Ezio’nun envanterindeki ilaçlar bitene kadar yapılabilir ama hiçbir etkisi yok)

Assassin’s Creed: Revelations

•   Desmond, bilinç altında Brotherhood’dakine (beyaz kapşonlu hırka ve siyah T-shirt) ters olarak siyah kapşonlu hırka ve beyaz T-shirt giyiyor. Ayrıca sırt çantası, kulaklığı, saati ve gizli bıçağını da takmıyor.
•   Desmond’ın giydiği siyah kapşonlu hırkanın birebir aynısı –ve Brotherhood’daki beyaz olanı- UbiWorkshop’tan satın alınabilir.
•   Animus adasındayken, eğer oyuncu gizli bıçağı kullanmak için tuşa basarsa Desmond gizli bıçağı varmış gibi bileklerini sallayacaktır.
•   William Miles, Desmond’ın DNA’sının büyük payının İlk Medeniyet ırkından geldiğini ve bu sayede Elmaya hükmedebildiğini söylüyor. Sadece 10.000.000 kişiden 1 kişi bu paya sahip.

*

Çevrimdışı El Tahir

 • ₪1092₪
 • *
 • 1635
 • ₪1092₪
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2012, 22:56:15 »
     Assassin's Creed 1092 Çeviri Takımınca hazırlanan Desmond Miles çevirisi, 18 Mart 2012 tarihinde başlamış ve 01.04.2012 tarihinde saat 22:50'de sona ermiştir.

     Çeviri için tasarlanan esas süre 25.04 olmasına rağmen yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı süre 1 hafta daha ileri çekilmiş, ikinci karara göre davranılarak belirlenen tarihte siz değerli Assassin's Creed 1092 üyelerine sunulmuştur.

     Yukarıda gördüğünüz tüm yazılı Türkçe metinler Assassin's Creed 1092 Çeviri Takımı tarafından Assassin's Creed 1092 sitesi adına hazırlanmış olup, asıl kaynak dışında herhangi bir yerde bir kısmının veya tamamının paylaşılması YASAKTIR.

     Çeviri süresi boyunca şahsım adına öncelikle ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, ardından tüm Assassin's Creed 1092 üyelerine ekip olarak saygılarımızı sunuyoruz.

1092 Çeviri Takımı adına,
El Tahir.

*

Çevrimdışı Emrehan141

 • I serve, I win. Now I rest.
 • *
 • 4639
 • Work in the Dark to Serve the Light
  • Profili Görüntüle
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2012, 22:59:16 »
Tüm ekibi tebrik ediyorum. İnşallah nice büyük çevirilere

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

 • *
 • 786
 • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
  • Profili Görüntüle
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2012, 23:03:41 »
Tüm ekibi tebrik ediyorum.Umarim yeni cevirilerle bizi bilgilendirirsiniz.
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Denek 16

 • *
 • 157
 • Rest In War
  • MSN Messenger - silent_way@hotmail.com
  • AOL Instant Messenger - -
  • Yahoo Instant Messenger - -
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2012, 23:22:36 »
Ben çeviremedim ne yazık ki.Hiç siteye girmedim.Sağolsun bir arkadaş uyardı ama geç kaldım.Bu mesajıda kontrol amaçlı yazıyorum atıldım mı diye :D

Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2012, 23:24:42 »
gerçekten çok saolun kafamda olan soru işaretlerini kaldırdınız Desmondun hayat hikayesinden gerçekten 2-3 sezonluk dizi çıkarmış :D

*

Çevrimdışı MyCreed

 • *
 • 598
 • "-Hiçbir şey doğru değil, her şey mümkün."
  • Profili Görüntüle
Ynt: Desmond Miles - Karakter Tanıtımı
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2012, 23:34:53 »
Teşekkürler arkadaşlar bende böyle bir takımla çalıştığım için gurur duyuyorum.
Spoiler: Göster