Yeni Dünya Düzeni (Illumunati,HAARP,Subliminal Mesajlar)Ana Konu

 • 279 Yanıt
 • 86194 Gösterim
*

Çevrimdışı Metor

 • *
 • 1614
 • Halit Emir tam bir orospu çocu
  • Profili Görüntüle
ÇOK FAZLA DÜŞÜNMENİZ ÖNEMLİ İNSANLARIN İŞİNE GELMİYOR ,UYANMANIZ VE ANLAMANIZ GEREKKİ HAYATINIZI YÖNLENDİREN İNSANLAR VAR VE SİZ BUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLSİNİZ.
Not a valid youtube URL
Kısaca illuminati nedir?

1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile diğerlerinin yardımıyla kurulan gizli topluluk. Illuminati, "Aydınlanmış Olanlar" anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.
Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen Illuminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.
Kuruluşu

Cizvitlerin görüşlerine ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen Galileo Galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774Mason olan Weishaupt, bu emellerinin Masonluk içerisinde var olduğunu görse de, Masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve Almanya'daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında yılında Illuminati'yi kurdu.

HAARP Nedir ?
Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) ya da kısaca HAARP, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışmadır. İlk kez Sırp asıllı ABD'li bilimadamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikirdir.

HAARP, Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan bir projedir.


Alaska'daki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır.

HAARP projesi kapsamında, iyonosferin ısıtılması yoluyla ELF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmektedir.ABD'nin açıklamalarına göre HAARP ne yapar ?

1.Atmosferdeki Termonükleer Araçların Elektromanyetik Vuruşlarını Değiştirmek,
2.Deniz Altılarındaki Haberleşmeyi Kolaylaştırmak,
3.Radar Sistemlerini Geliştirmek,
4.Çok Büyük Bir Bölgede.ABD Ordusu Dışında Tüm Haberleşmeyi Durdurabilmek.

Bilim adamlarının  açıklamalarına göre HAARP ne yapar ?
Proje karşıtı bilim adamlarına göre HAARP öyle bir güç haline gelebilir ki,elinde tutan Dünya'nın tartışmasız hakimi olur.
1.İklimleri Değiştirebilir,
2.Kutupları Eritebilir Veya Yerinden Oynatabilir,
3.Ozon Tabakası İle Oynayabilir,
4.DEPREM YARATABİLİR,
5.Okyonus Dalgalarını Kontrol Edebilir.
6.İnsan Beynini Kontrol Altına Alabilir.Chavez derki;ABD Tanrı'yı oynuyor.


Bölüm 1
HAARP Nedir ?

Bölüm 2
İnsanoğlunun İklim Değişiklerine Aldığı Tedbirler

Spoiler: 17 Ağustos 1999 Depreminde HAARP İzleri • Göster
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VLTA8rmdzL4[/youtube][/spoiler]
Spoiler: Japonya Depremi Bir Saldırı Mı Dır? • Göster
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-vbjpcYUa-o[/youtube]


Spoiler: Van Depremi Saldırı Mı Dır? • Göster
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YkkisVR6MIc[/youtube]
 

Neymiş bu subliminal mesaj ve 25.kare diyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.
Peki izlediğimiz filmler, programlar, reklamlar, çocuklarımıza izlettiğimiz çizgi filmler, belgeseller vs… ne kadar masum? Subliminal mesaj ve 25.kare ne demek onu açıklayayım isterseniz…

Subliminal mesaj, o anda insanın fark edemediği, başka bir öğenin içine gizlenen ve bilinçaltı tarafından algılandığı öne sürülen mesajlardır. Bunlar; film ya da reklamlarda gözün görüp beyne sinyal gönderemeyeceği fakat bilinçaltının algılayabileceği hızdaki, 25.kare görüntüleri ve farklı objelerin bir araya gelmesiyle bilinçaltında oluşan toplu resimlerdir. İnsan gözü doğası gereği saniyede en fazla 24 kareyi algılayabilmektedir ve bu kareleri birbirine benzeterek akıcı ve doğal olan görüntüleri beyninde oluşturur. İşte bu noktada film ya da reklam tasarlarken 25.kareyi kullanan kişiler bu kareye yerleştirdikleri görüntüye esas fikirlerini koyarak bunun bilinçaltı tarafından algılanmasını sağlar.

Reklamcılık sektöründe yıllardır kullanılan bu 25.kare tekniği son yıllarda sıklıkla bilinç altına mesaj yollamak isteyenler tarafından kullanılıyor. Önceleri neredeyse tüm sinema filmlerinde cola iç, cola iç şeklinde bu 25.kare mesajlarından yararlanılıyordu ve insanlar sinema aralarında cola tüketmeyi çok istiyorlardı. Bir çok televizyonda başka kanal izleme, başka kanal izleme demekteydi. Belki araştırsak hala kullanıyor olabilirler…

Bu konuda İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo-Tv ve Sinema Anabilim Dalı bünyesinde, Doç. Dr. Simten Gündeş’in danışmanlığında, Metin Çelik’in hazırladığı bir “Yüksek Lisans Tezi” mevcut. “Reklamda Tüketicinin Yönlendirilmesi” [rapidshare linki] adındaki bu tez pdf olarak indirilip kesinlikle okunmalı… Uzun yıllardır reklamcılıkla ilgili bir sürü makale okudum ama bu kadar derli toplu bir yazıyı ilk defa gördüm…

Bu tekniklerle insanoğluna biliçaltı yönlendirme yapılabiliyor… Neyi düşünüp neyi isteyeceğimizi belirleyebildikleri bir dünyada, oyun, uzun zamandır kurallarına uygun oynanmıyor demektir… Hatta II. Dünya Savaşından beri…
Sadece görüntülerde değil, şarkıların üzerine de böyle düzenlemeler yapılabiliyor. Kimi heavy metal şarkılarının çoğunlukla satan, “şeytan” fikrini işlediği dile getirilmiş bir çok yerde… Hatta böyle mp3 ler yapabilmeniz için programlar bile var…

Subliminal mesaj dediğimizde ise resimlerin içerisine gizlenmiş resimlerle tüketiciyi kandırmak diyebiliriz. Gündelik hayatta öyle bir bombardımana tutuluyoruz ki… Kısaca bakalım;

Çizgi filmler… Çocuklarımızın ve hatta bizim izlediğimiz çizgi filmler…
Kurtarıcı (Rescuer) adlı çizgi filmde bir anda parlayıp sönen çıplak kadın resimleri ekrana yansıtılmıştır.
Alaaddin çizgi filminde ise “evet gençler soyunun” (good teenagers take of clothes) sesi hipnotik bir tonda gizli olarak tekrarlanmaktadır.
Aslan Kral (The Lion King) adlı meşhur çizgi filmde yıldızlarla gökyüzüne “sex” kelimesi yazılmıştır.
Jessica Rabbit (Who Framed Roger Rabbit) çizgi filminde filmin kahramanı Jessicanın kaçış sahnesinde eteği açılıyor ve kahramanın iç çamaşırsız olduğu görülüyor.
Küçük Denizkızı (The Little Mermaid) çizgi filminin kapağında erkek cinsel organı gizli bir şekilde resmediliyor.

Reklamlardaki ve filmlerdeki başlıca bilinçaltı uygulamaları ise şöyle:
Camel’in logosunda kullandığı deve resminin sağ ayağında çıplak bir adam resmi bulunuyor. Yine Camel’in Smooth Karakter adlı tiplemesinde cinsellik tema olarak bilinçaltına kazınıyor.
Cola çeşitli yıllarda hazırladığı reklamlarda cinsellik öğesini kullanıyor. Bunlardan dikkat çekici olanı Feel the Curves (kıvrımları hisset) reklamında Colanın yanında yer alan buz tanelerinin arasında bir çocuğun erkek cinsel organına doğru ağzını uzatmasıdır. Yakın zamanda yapılan bir reklamda ise kutu Colanın üzerinde buzlarla çıplak bir kadın figürü oluşturulmuştur.
Pepsi ise kutu kola tasarımında “sex” yazısını gizlice çizgilerin arasına gömmüş ve bu şekilde satışlarını arttırmıştır.
Dövüş Kulübü (The Fight Club) filminde 25. kare tekniği ile elinde sigara olan Brat Pitt resmi filmin çeşitli yerlerine yerleştirilmiştir. Daha dehşet verici olanı ise filmin kapanış sahnesinde erkek cinsel organının gösterilmesidir.

Gelelim sonuca;
1957 yılında market araştırmacısı James Vicary sinema ekranında çok hızlı bir şekilde parlayan mesajların insanların gıda üzerindeki tercihlerini etkilediğini belirtti. Ve ilk olarak “bilinçaltı reklam” (subliminal advertisement) tanımlamasını kullandı. Vicary, yaptığı araştırmada takistoskop adı verilen cihazla filmlerin arasına “Caca Cola İç” “Patlamış Mısır Ye” mesajları yerleştirdi. Bu mesajlar saniyenin 1/3000 kadar kısa bir sürede görünüyor ve her 5 saniyede bir tekrarlanıyordu. Bu filmin arkasından New Jersey’deki Cola satışlarının % 18.1 ile % 57.5 arasında arttığı gözlemlendi.

Amerika’nın bu teknikleri taa 1957′li yıllardan beri profesyonel bir şekilde kullanmış olması, insanları taa ne zamandır kullandığının bir kanıtı… Hayat iyice pisleşti, emperyalizm ve kapitalizm vahşice her şeye saldırıp bizlerden robotlar yapıyor, aya çıkmaya, uzaya gitmeye ne gerek var…
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2012, 19:42:53 Gönderen: Alponero »

*

Çevrimdışı Alponero

 • Ulquiorra
 • *
 • 3418
 • Are You Afraid Of Me?
  • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
  • Profili Görüntüle
  • GameIslandTR
  • E-Posta
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2012, 19:23:49 »
Çok yararlı bir konu olmuş. Forumda bunu bilmeyenler vardır. Ben bile daha bu yıl öğrendim. Hele 25. kare olayını hiç bilmiyordum. Subliminal mesajı duymuştum. Bir konuda bunun hakkında atışmalar görmüştüm. Onuda ordan biliyorum.

Çok yararlı hatta bence sabitlenmesi bile gerekir. Benim bu bölümde hakkım olmadığı için sabitleyemeyeceğim. Öbür Yöneticiler belki sabitler.


*

Çevrimdışı rAmon

 • *
 • 62
 • Suikastçı
  • Profili Görüntüle
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2012, 19:25:35 »
konuyla ilgili olarak:


Not: sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

*

Çevrimdışı Metor

 • *
 • 1614
 • Halit Emir tam bir orospu çocu
  • Profili Görüntüle
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2012, 19:25:51 »
O mesajları koysam bir sürü kişinin piskolojisi bozulabilir hatta Nimetle sapık bir reklam yapıyorlar. :(

*

Çevrimdışı LoneAssassin

 • *
 • 2153
 • ليس هناك ما هو صحيح ، فكل شيء مباح.
  • MSN Messenger - assassinlone12@hotmail.com
  • Yahoo Instant Messenger - assassinlone@ymail.com
  • Profili Görüntüle
  • Assassin's Creed 1092 Türkiye
  • E-Posta
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2012, 19:26:04 »
 Evet bilmeyenler için çok yararlı bir konu ve oldukça basit bi anlatımı var :)

 EDIT: O mesajları koymana gerek yok rAmon'un koyduğu videodaki çoğu mesaj gösteriliyor zaten ama arada unutulanlar var tabi :)
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2012, 19:37:00 Gönderen: LoneAssassin »


bilinmez gibi
x gibi
bizim gibi...

*

Çevrimdışı Alponero

 • Ulquiorra
 • *
 • 3418
 • Are You Afraid Of Me?
  • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
  • Profili Görüntüle
  • GameIslandTR
  • E-Posta
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2012, 19:41:18 »
rAmon'un video çok ilginç. Acayip şaşırdım o videoyu izlerken.


*

Çevrimdışı Metor

 • *
 • 1614
 • Halit Emir tam bir orospu çocu
  • Profili Görüntüle
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2012, 19:59:00 »
Beyler Facebook'ta giriş yapmadan önce girdiğiniz sayfadaki dünya haritası var ordaki kişilerin bazılarını birleştirin bakın ne çıkıyor. :o

*

Çevrimdışı mFHaCI

 • *
 • 194
 • ♥Requiescat in Pace My Love♥
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2012, 21:06:09 »
Facebook açınca dünya haritası görükmüyor :S
Bu tekniği ilk defa duydum resmen bana spot lambası tutmuş oldun :D
Ama bu kadar cinsel içeriği bilerek koyduklarını sanmıyorum :S zira çocuklar(ki ben de dahil) bu mesajları göremeyecek kadar saflar...
Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana:
Öyleyse nedir o cennet cehennem?
                           Ömer Hayyam


Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2012, 21:56:15 »
Sen ve çocuklar göremese bile beyni algılıyor,bilinç altına işliyor bildiğim kadarıyla.

*

Çevrimdışı mFHaCI

 • *
 • 194
 • ♥Requiescat in Pace My Love♥
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Subliminal mesaj ve 25.kare
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2012, 22:33:28 »
İşlendikten sonra bilinçaltımıza neler neler işleniyor siz merak etmeyin :D Şöyle mahalleye çıkın gezin bakalım bilinçaltınıza neler neler yerleşmiş :D
Yani bunlar iki reklam, üç filmle olacak işler değil.. Asıl mesele yeğennn; mesele bunu hayatımızın her yerinden çıkarmaktır.... ;)
Beni özene bezene yaratan kim? Sen!
Ne yapacağımı da yazmışsın önceden.
Demek günah işleten de sensin bana:
Öyleyse nedir o cennet cehennem?
                           Ömer Hayyam