Aile (Mario Puzo) - Borgia Ailesinin Romanı

• 3 Yanıt
  • 1995 Gösterim
*

Çevrimdışı thegmnk

• *
  • 15
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
Aile (Mario Puzo) - Borgia Ailesinin Romanı
« : 07 Temmuz 2012, 23:57:59 »
Az önce bu kitabı bitirdim. Kapağını kapattığımda, aslında birkaç gün önce başlamama rağmen hayatım boyunca bu kitabı okuyormuş gibi hissettim ve kitap bitince ben de derin bir nefes aldım. Sonra dönüp ilk bölümde Rodrigo'nun çocuklarını götürdüğü, Cesare ile Juan'ın atıştığı ve Lucrezia'yı omuzlarına aldığı kısmı okudum. Tek kelimeyle büyüleyici, klasik kitap ve yazarlar kültürüm pek geniş sayılmasa da bunun şu ana akdar okuduğum en iyi kitap olduğunu söyleyebilirim.

Kitabın AC hayranları için özel bir yeri var. Ezio'nun iki oyun boyunca ana düşmanları olan Rodrigo ve Cesare Borgia'yı ana karakter oluyor bu kitap ve hayatlarını muhteşem bir şekilde anlatıyor. Sadece oyunlarda gördüğümüz kötü adam yönlerini değil, aile ilişkilerini, Rodrigo'nun inancını ve bir Baba olarak ailesine ne kadar önem verdiğini, Cesare'nin de hayatında nasıl zorluklara katlanıp nasıl aşklar yaşadığını, düşünce yapısının nasıl değiştiğini anlatıyor. Bu foruma giren herkes kesinlikle okumalı.

*

Çevrimdışı Laendros

• *
  • 295
  • -Lycurgus Yasaları- (Troll virüsü kaptı)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aile (Mario Puzo) - Borgia Ailesinin Romanı
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2012, 01:46:06 »
Alınacaklar listesine eklendi.Başlamak gafletinde bulunduğum pekte keyifli olmayan romanı bitirdikten sonra hemen başlıyorum.Ek olarak Borgia ailesine ilgi duyan arkadaşlar için The Borgias dizisini öneriyorum.Başrolde Jeremy Irons oynuyor ve dizinin ilerleyişi , atmosferi mükemmel.

*

Çevrimdışı FearKnight

• *
  • 1329
  • MM
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aile (Mario Puzo) - Borgia Ailesinin Romanı
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2012, 11:46:27 »
Okumak İsterim.D&R'de Kaç Paradır ?

*

Çevrimdışı Davinci

• *