Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Üstad seni gördüğüme sevindim. Evet diyalog seçimlerindeki tercihlerimizi düzgün yapmamız gerekiyor.
2
Kime sırlarınızı verdiğinize dikkat edin diyor o zaman bunlardan biri bana dostane davransa ben sırlarımı ve planlarımı söylemem GG ahahahah
3
Flavius hanedanı sızıntısı gerçek olmadığı için üzgünüz ve açtığımız dönem konusunun da boşa gittiğini düşünüyorum ama bugün karşınıza daha iddialı bir teori ile çıkacağım.


Öncelikle bilmemiz gerekenler şunlar. Kosmos kültü Origins'teki Order of the Ancients kültüne benzeyen bir şekilde Odyssey'de karşımıza çıkacak bir tarikat. Kült için resmi sitede "Gölgelerde çalışan, gücü ve etkisi Antik Yunan'ın en uç noktalarına ulaşan gizemli, uğursuz bir külttür. Yunan dünyasında nihai kontrol sahibi olabilmeleri için tarikatı yayma niyetinde olan bu maskeli kişiler politikacılar, tüccarlar, korsanlar, generaller veya arkadaşlarınız olabilir. Sırlarını paylaştığın kişilere dikkat et, çünkü kimin dinleyeceğini asla bilemezsin ve kült mutlak kontrolü elde etmek için hiçbir şeyden vazgeçmez." diye geçiyor. Tapınakçılar oligarşi yönetim şekli ile başta oluyorlar. Dikkat ederseniz toplumu ya da devleti yönetmeye çalışan hep ayrıcalıklı bir grup karşımıza çıkıyor. Origins'te Sezar'ın içinde olmadığı bir tarikatı yok ettik ancak Sezar'ın ölümü Roma'da Despotizm Öldü! bağrışmalarına sebep olmuştur. Yani oyunun sonunda Sezar'ı öldürerek aslında despotça bir yönetimi yok ediyoruz. Sezar başlı başına bir simge bile olabilir.

MÖ 431'de başlayan Peloponez Savaşı MÖ 404'te biter. Sparta tarafından Atina'da yönetime Otuz Tiran yerleştirilir. Bunlar Oligarşi ya da Otuzlar olarak bilinirler. Critias bu tiranların muhafazakar lideridir. Platon'un annesi Perictione'un kuzenidir. Sokrates'in de arkadaşıdır. Sokrates'in Savunması'nda yer almıştır. Ancak Atina halkına karşı onu savunmamıştır. Atina'nın milattan önce 404 yılındaki çöküşünden sonra, sürgünden dönerek iktidarı ele geçirmiştir ve Otuz Tiran'ların başına geçmiştir. Bu Tiranlar baskıcı rejimleri esnasında yaklaşık 1500 vatandaş öldürmüştür. Sparta ve Atina'nın MÖ 403 yılındaki Piraeus Savaşı'nda Otuz Tiran yenilgiye uğratıldı. Otuzlar kaçtılar ancak sonraki birkaç yıl içerisinde teker teker öldürüldüler. Bu da Kosmos kültü olabilecekleri ihtimalini taşıdıkları anlamına gelir.

-Otuz Tiran-

Atinalı Aeschines, Kekropis kabilesinden (hatip olanla karıştırılmamalıdır.)
Anaetius
Aresias
Aristoteles (Parmenides'te bahsedilen Dörtyüzlerin de üyesidir.)
Chaereleos
Charicles, Apollodorus'un oğlu
Chremo
Cleomedes, Lycomedes'in oğlu
Critias
Diocles
Dracontides
Erasistratus of Acharnae
Eratosthenes (devlet adamı)
Eucleides
Eumathes
Hiero
Hippolochus
Hippomachus
Melobius
Mnesilochus
Mnesitheides
Onomacles
Peison
Phaedrias
Pheido
Polychares
Sophocles (Atinalı hatip, oyun yazarı olanla karıştırılmamalıdır.)
Theogenes
Theognis
Theramenes, Pandionis kabilesinden Hagnon'un oğlu


Son olarak tiranların arasında Diocles adını görmüşsünüzdür. Ubisoft'un sunumunda conquest gameplayinde orduyu kontrol eden kişinin adı da Diocles değil miydi? Belki bu da tarih meraklılarına yaptıkları bir jesttir ya da isim benzerliğidir. Ancak Kosmos Kültünün bu Otuz Tiran olma ihtimali yüksek.
4
Assassin's Creed Odyssey / Assassin's Creed Odyssey - Ok Odaklı Oynanış
« Son İleti Gönderen: kaskal 22 Haziran 2018, 01:23:50 »


5
Assassin's Creed Odyssey / Assassin's Creed Odyssey ve GTA'daki "Bounty" Sistemi
« Son İleti Gönderen: kaskal 22 Haziran 2018, 00:21:16 »

GTA serisinden bildiğimiz aranma yıldızları durumunu Odyssey'de de göreceğiz.6
Assassin's Creed Unity / Ynt: Haritada ki kırmızı bölge ve mavi bölge
« Son İleti Gönderen: kaskal 21 Haziran 2018, 00:11:52 »
Biraz daha açabilir misiniz?
7
Assassin's Creed Odyssey / Assassin's Creed Odyssey'de Neler Geri Geliyor
« Son İleti Gönderen: kaskal 20 Haziran 2018, 23:36:18 »

Evet E3 2018 sunumundan gelen haberlerimizi şimdi sizlerle paylaşıyoruz. Oyunu deneyen arkadaşımız ana görevleri bırakıp freeroam takıldığında karşısına nelerin çıktığını aktarıyor.

* Assassin's Creed'de Altair ile başlayan insanların arasında gizlenebilme geri dönüyor.

* Assassin's Creed 2'deki kontrat alımı farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

* Assassin's Creed Brotherhood'daki kardeşliğe eleman toplama durumu yeniden eklenmiş.

* Assassin's Creed Revelations'daki halatlardan kayma durumunu Alexios ile deneyimledim ve kılıcını kullanarak bunu gerçekleştiriyor. Kassandra ile daha farklı bir animasyon görülebilir.

* Assassin's Creed Revolution'daki peş peşe enemy öldürme animasyonları ve kombolar geri dönüyor.

* Assassin's Creed Black Flag'deki açık dünya gemi savaşları ve bordalama sistemi geri dönüyor. (Bu özelliğin Origins'teki gibi görev odaklı olmamasını sevdim.)

* Assassin's Creed Unity'deki yanımızda savaşan bizim tarafımızı destekleyen askerler geri dönüyor.

* Assassin's Creed Rogue'daki her iki tarafa saldırabildiğimiz gibi Odyssey'de de birden fazla taraf var ve kimin yanında olacağımıza belli bir hikaye içinde biz karar veriyoruz. Sparta kalelerini de Atina kalelerini de yağmalayabiliyoruz.

* Assassin's Creed Syndicate'deki dövüşe odaklanma durumu ve bazı aktiviteler geri geliyor.

* Assassin's Creed Origins'teki gibi bir tarikat durumu yok. Eski oyunlardaki yer altı tarikatları gibi gizemli olaylar bizleri bekliyormuş.

* Bazı kanallar Leop of Faith yapılamadığını söylemişlerdi ancak bunu deneyimledim ve inanç sıçrayışı gerçekleştirebiliyoruz.

* Çalışanlar serinin en karanlık ve en eğlenceli oyunu olacağını söylediler.

* LGBT destekli bazı durumlara izin verilmiş. Kassandra ile oynandığında da Kyra ile öpüşebilmek gibi. Cinsiyet ayrımı bulunmuyor.

* Her iki karakterin diyalog seçimlerine ayrı ayrı özenilmiş Alexios, Barnabas'ı dinlerken sinir olabiliyor ya da gülüyor. Kassandra ise anlam veremiyor ya da başka yönlere bakıyor diye bir örnek vermiş.

* Su altı daha canlı ve daha geniş bu kez bizlere Timsahlar değil Köpekbalıkları musallat oluyor.

* Oyunda Londra'da olduğu gibi 7 bölge bulunmaktaymış. Bunlar Kephallonia Adaları, Kuzey Yunanistan, Attika Peninsula bölgesi ki Atina'lıların bölgesi, Orman Adaları , Cennet Adaları daha tropikal, Arid Adaları çorak ya da volkanik bölgeler ve Peloponez yani Lakonia; Sparta krallığının bulunduğu bölge.

* Şehirler  Kephallonia oyunun başladığı yer, Phokis, Malis, Makedonia (Biri İskender mi dedi?), Lokris, Attika, Boeotia, Megaris, Petrified İslands, Abantis İslands, Hepahestos islands, Volcanic İslands, Pephka, Messara, Obsidian İslands, Kythera, Arkadia, Korinthia, Argolis, Lakonia, Messenia, Achaia, Elis

* Son olarak şahsi yorumumu paylaşmam gerekirse ben çok etkilendim; oyuncuları dinlemiş ve eski oyunlarda özlediğimiz her özelliği geri getirmişler. RPG yönü pek çok kişinin canını sıksa da AC'de eksik olan durumun bulunduğuna inanıyorum. Origins'i zevkle oynadım Odyssey için de böyle olacağını gördüm. İçiniz rahat olsun 1092 ailesi.
8
Assassin's Creed Unity / Haritada ki kırmızı bölge ve mavi bölge
« Son İleti Gönderen: lnyx 20 Haziran 2018, 13:51:33 »
Arkadaşlar oyunun başındayım haritada ki kırmızı bölgeleri nasıl ele geçiyoruz.
9
Assassin's Creed: Origins / Ynt: Ac Origins Tr Altyazılı Bütün Hikaye
« Son İleti Gönderen: kaskal 14 Haziran 2018, 22:44:35 »
Çok iyi ama biraz kasıyor mu ne
10
Assassin's Creed: Origins / Ac Origins Tr Altyazılı Bütün Hikaye
« Son İleti Gönderen: xOmeRx 14 Haziran 2018, 18:32:26 »
Assassins Creed dahil Çeşitli oyunların sinematik sahnelerini türkçe altyazıya çevirerek takdirleri toplayan Seyyah Günlük Vlog kanalı bu defa Assassins Creed Originsin hikayesini Tr altyazı olarak sadece sinematik sahnelerden oluşan bir video ile karşımıza çıkıyor.Iyi seyirler dilerim konu facebookta da paylaşilırsa daha iyi olur
https://youtu.be/Q8OYb-oLRis
Sayfa: [1] 2 3 ... 10