Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Öncelikle merhaba, son aylarda hastalık gibi bulaştı bana bu assassins creed serisi
Assassins Creed II
Assassins Creed Brotherhood
Assassins Creed Revelations
Assassins Creed III (PC'de)
Assassins Creed IV Black Flag + Freedom Cry
Assassins Creed Rogue (PC'de)
Assassins Creed Unity + Dead Kings

Hepsini, dlc'ler dahil %100 bitirmiş bulunmaktayım. Biliyorum delilik biraz ama eğlendim. DNA Menuyu açtığımda 100.00 rakamını görmek ve istediğim zaman oyunda o şekilde takılmak hoşuma gitti.

Daha AC serisi bitirmem diye düşünürken Assassins Creed Origins'ın videolarını izledim, ondaki RPG sistemi, Level sistemi, belkide serideki en iyi geliştirilebilir karakter sistemi baya hoşuma gitti. Üstelik DLC'leri de ana oyunla iç içe olunca daha bi kulağa hoş geliyor. Ana oyunda karakterin 40 leveldeyken bitip DLC'ye geçince karakterin 45 levele kadar yükselebilmesi gibi.

Fakat aynı skill ağacı sistemi assassins creed syndicatetede varmış. Çete sistemi, level sitemi olsun güzel yanları var.
İkisi arasında bir seçim yapmam gerekiyor. Birini oynamayacağım. İki oyunuda oynamış olanlar bana yardımcı olabilir misiniz?
Assassin's Creed serisinde genelde benim sevdiğim olay suikastçıların birlikte olması ve brotherhood sistemi. Görev ve yan görevlerde suikastçılarla daha çok içli dışlı olduğumuz için Revelations en sevdiğim oyunlardan bi tanesi. Assassins Creed Origins Hidden Ones DLC'si hakkında sadece hikaye dlcsi olduğunu biliyorum. Görev dışındayken , eski serilerdeki gibi savaş esnasında suikastçı kardeşlerimizi çağırıp birlikte dövüşebiliyorsak kararımı originsten yana kullanacağım. Fakat pek öyle bir şey varmış gibi gelmiyor. Konunun başlığından sapmiyim ve asıl sorumu sorayım, Assassins Creed Syndicate'i pas geçeyim mi?
2
Assassin's Creed: Origins / Ynt: Unique Kill
« Son İleti Gönderen: kaskal 20 Şubat 2018, 00:20:37 »
Zevk yavrum.
3
Assassin's Creed: Origins / Ynt: Unique Kill
« Son İleti Gönderen: xOmeRx 19 Şubat 2018, 22:50:08 »
kapşonu kapatıp açma da bize bırakılmış bunun gizlilik açısından bi farkı oluyor mu yoksa sadece süs olarak zevk tercihimize mi kalmış ?
4
Assassin's Creed: Origins / Ynt: Unique Kill
« Son İleti Gönderen: kaskal 19 Şubat 2018, 22:45:14 »
Ben 40'a kadar geldim Ömer. Sinematik Kill seçeneği malesef yok. Onun yerine targetları deşifre edince bir sinematik öldürünce bir sinematik giriyor. Aslında böyle bir dönemde çok da strateji üretmeden hareket etmelerine anlam verdim. Ezio bile stratejik hareket etmiyordu sadece düşmanını tanıyıp onu nasıl alt edebileceğini çözümlüyordu. Marco Barbarigo örnek.. Aya bile yani..
5
Assassin's Creed: Origins / Unique Kill
« Son İleti Gönderen: xOmeRx 19 Şubat 2018, 22:36:26 »
İki sorum olacak Assasins creed Unity/Syndicate serisinde meşhur olan unique kill ile öldürme seçeneğini bu oyunda ben mi göremedim yoksa görevi eksikmi yapıyorum :)

2.sorum ise karakter geliştirmede max level kaçtır
6


Geçtiğimiz günlerde Ubisoft Milan stüdyosu tasarımcısı Michele Nucera, Ragnarok adı altında bir konsept çalışması yayınlamıştı. Biz de sıradaki oyunun Viking kültürünü konu alacağını düşünmüştük. Bugün ise dikkatimizi çeken bir şey oldu. Origins'in konsept çalışmalarının arasında bir tanesi hiç de dönemine uygun görünmedi. Üstelik Naval Combat adı taşıyan bu konsept çizimi logolu resmi bir çalışma. Sizce bu tasarımın dönemi nereye ait? Sıradaki oyun Kuzeyi konu alacak olabilir mi?
Martin Deschambault Ubisoft'un Montreal studyosunun bir çalışanıymış. Bir araştırma ile tasarımcının diğer çalışmalarına ulaştık.
İlginç olan bir başka durum ise bu Viking konseptlerinin Origins adı ile paylaşılmış olması. Fikir olarak belki de oyunun kurgusunu Viking dönemi ile başlatacaklardı? Sonradan Mısır'a karar verip Viking konseptleri de yanlışlıkla Origins adının arasına karışmış oldu? Siz ne düşünüyorsunuz?
7
En güzeli Desmond'u rahat bırakıp sadece dönemlerdeki ataları değiştireceklerdi başka insanların kan tüpleri ile zaten başkalarının anılarını da yaşayabiliyoruz artık çok sorun çıkarmazdı böylece. Desmond'u sevmiştik de. Onun için endişelenip sevinebiliyorduk. Hikayede de Şimdi oğlunu falan devreye sokarak vefa borcu ödeyelim istiyorlar herhalde. Bu noktadan sonra Layla'yı Otso'nun kızı ya da Desmond'un kardeşi falan yaparlarsa biraz tebessüm uyanır ve sahip çıkar herkes ama çok da karman çorman bir hal alır.

Ana karakteri bireyden çok inanış formuna sokmaya çalışıyorlar anladığım kadarıyla.
8
Yani illa ki bir yerlerden bağlıyorlar ama ben sürekli farklı karakter görmekten sıkıldım. Biraz karakterle bütünleşmek istiyorum. Altair ve Ezio da yaşadığım gibi. Böyle sürekli üstünkörü geçiyoruz, sevmiyorum böyle olunca.
9
Aramızda kalsın armutyus hocam ben de böyle düşünüyorum. Bayek konusunda sabit kalırlar mı bilemiyorum ancak üçleme dedikleri için herkesin kafasında farklı şeyler canlandı. Bir karakter üzerinden üç oyun, Bir hikaye üzerinden üç oyun ve Bir coğrafya üzerinden üç oyun gibi çeşitli şeyler düşünüldü. Gönül ister ki Origins ile ortaya çıkan Hidden Ones dünyaya yayılsın. Ama bunun olması için bazı inançların öldürülmesi gerekli sanırım. Belki bu yüzden farklı inançlara bağlı olan yeraltı tarikatlarına son verilmesini göstermek istiyorlar. Yani Mısır da Eski Uygarlıklar Tarikatı'nı yok ettiler ancak Roma'ya uzandığı ortaya çıktı. Roma'dan barbarlara gitmesi çok olası görünüyor. Uzak Doğu ve Kuzey ırklarını For Honor'da dövüş mekanikleri ile deneyip sonra da Dynasty ve Ragnarok adı ile iki sızıntı verildiği için Kuzey ve Uzak Doğu oyunu gelmesi mümkün ancak Roma'dan seriyi bağlamak zorunda olduklarından Viking kültürü daha olası.
10
Uzakdoğudansa bu seçeneği tercih ederim ama keşke devam oyunu gelse. Sıkıldık sürekli karakter değiştir, hikaye değiştir.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10