Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Abi grafikler süper bee
2

Herkese merhabalar yeni oyunumuz için de diğer konularım gibi bir konu açmayı uygun gördüm. Hem son yayınlanan sinematik trailer ile birlikte bu karakterleri göreceğimiz de kesinleşmiş oldu.

Cleopatra


"Sezar, Senato'dan uzaklaştı; yabancı yöneticilere güvenerek, Mısırlı fahişesinin ego ve ihtişamını benimsedi. Kendi kişisel senatosunu yarattı; senatoyu dalkavuklar, manipülatörler, dolandırıcılar ile yani kısacası Roma'nın devlet işleri ile ilgili hiçbir fikri olmayan insanlarla doldurdu."      -Marcus Junius Brutus'ün Sezar ve Cleopatra ile ilgili düşüncesi-

Kleopatra VII The Philopator (M.Ö. 69 M.Ö.) Mısır'ın Ptolema hanedanının son kraliçesiydi ve Suikastçı Kardeşliğinin yükselişi sırasında hüküm sürdü. Başlangıçta babasıyla ve sonrasında kardeşleriyle gücü paylaşan Kleopatra sonunda Tapınakçılar'ın yardımıyla tek başına kontrolü elde etti. Daha sonra Gaius Julius Caesar ile irtibat kurdu. M.Ö. 30'da, Kleopatra, Assassin Amunet tarafından kullanılan zehirli bir kobra tarafından sokularak öldürüldü. 2012'de Abstergo Endüstri'nin Projesine dahil edildi. (Günümüz kısmı da bu kez eskiye gidebilir)

Julius Caesar


Julius Caesar olarak bilinen Gaius Julius Caesar (M.Ö. 100 - M.Ö. 44), Roma Ordusunun önde gelen bir generali ve Roma Cumhuriyeti'nin önemli bir politikacısıydı. Eylemleriyle Roma Cumhuriyeti'nin Roma İmparatorluğu'na dönüşmesinde kritik bir rol oynamıştır. M.Ö. 59'da Sezar, daha sonra Floransa olarak bilinen Florentia şehrini kurdu. Galya Savaşları'ndaki başarısı için Başhekim Vercingetorix'i yenen ve Roma Cumhuriyetine Galya'yı ekleyerek ün kazandı. M.Ö. 49'da, kendisi ve ordusu iç savaşın ortasında Roma'ya girdi ve Sezar, Tapınakçılar tarafından gizlice desteklenirken, Cumhuriyet'in diktatörü oldu. Bundan bir yıl sonra Mısır Kraliçesi Kleopatra ile tanıştı ve onunla bir ilişki başlattı. Tapınakçılar tarafından desteklenerek, Mısırı himayesi altına aldı. Marcus Junius Brutus ve Gaius Cassius Longinus'un öncülüğünde, kendilerini Liberator'lar(Liberalizm görüşüne sadık olanlar) olarak adlandıran, Suikastçı Kardeşliği üyeleri olan kırk senatör Sezar'a karşı plan yapmaya başladı. Diktatör Sezar, M.Ö. 15 Mart 44'te kendisi yirmi üç kez bıçaklanarak öldürüldü. Caesar'ın ölümüne rağmen, iç savaş Brutus ve Longinus'un orduları, Marcus Antonius ve Sezar'ın evlat edinilmiş oğlu Octavian'ın orduları ile çatışırken, on üç yıl daha devam etti. Octavianus sonunda Augustus adını alarak Roma İmparatorluğu'nun başına geçti.

Amunet


Amunet, Mısır Suikastçı Kardeşliği üyesiydi. Rönesans zamanında, Amunet altı büyük suikastçıdan biri olarak görüldü ve bir heykeli Monteriggioni'ye yerleştirildi. Assassin Ezio Auditore mezarını araştırdı ve lahitten mühür aldı ve böylece Assassin Altaïr Ibn-La'Ahad'ın zırhını kazandı.

Marcus Junius Brutus


"Kardeşlerim kan almak için çok hevesli ancak onu dökebileceğimden emin değilim"   -Brutus-  (Burada Sezar'ın gücünün çok büyük olduğunu ve onu kolay öldüremeyeceklerini ima ediyor.)

Brutus olarak da bilinen Marcus Junius Brutus (M.Ö.885 - M.Ö. 42) geç Roma Cumhuriyeti siyasetçisidir ve Roma Suikastçı Kardeşliği üyesidir. En önemlisi, Brutus, MÖ 44'te konsolos Gaius Julius Caesar aleyhindeki suikast komplosunda öncü bir rol oynamıştır. Ayrıca Colosseum Kasasını keşfeden ilk kişidir. Suikasttan sonra, Senato Caesar'ın arkadaşı ve eş konsolosu Marcus Antonius tarafından yönetilen Assassinler için bir af çıkardı. Ama şehir içinde bir karışıklık patlak verdi; Brutus ve diğer Assassinler Roma'yı terk etmek zorunda kaldı. Brutus M.Ö. 44-24 arasında Girit'e yerleşti. Sonunda, Sezar'ın müttefikleri komutasındaki ordular, Makedonya'daki Philippi Savaşı'nda Brutus ve Cassius'un orduları ile çatıştı. Yenilgiyle karşı karşıya kalan iki Assassin kaçtı ve intihar etti. Brutus'un ölümünden sonra taraftarları Makedonya'nın Philippi kentinde toplandılar ve onu geri getirmek için Shroud of Eden'i kullandı. Ancak kefen işe yaramadı; sadece gözünü açıp kapamasına yetti ve Brutus ikinci kez öldü.


Gaius Cassius Longinus


Gaius Cassius Longinus (M.Ö. 85 - 03 Ekim 42 BCE), Marcus Junius Brutus'un kayınbiraderi olan bir senatör ve Roma Suikastçı Kardeşliği'nin gizli bir üyesiydi. Brutus için Sezar suikastının planını hazırlamakla görevli olan Yirmi Üç Liberatorden biriydi ve bu senatörler, M.Ö. 15 Mart 44'te Pompey Tiyatrosu'nda Sezar'ı öldürdü.

XIII. Ptolemaios


Ptolemaios Theos Philopator (Babasını seven tanrı Ptolemaios) (Kendini tanrı gibi görmesinden oyundaki yeri anlaşılıyor.) MÖ 51 yılında tahta çıkmış olan Antik Mısır'ın son Hellenistik kökenli Ptolemy hanedanı krallarından biridir. MÖ 48 yılı baharında, XIII. Ptolemaios ve Pothinus bir kraliçe olarak konumunu gittikçe güçlendiren VII. Kleopatra'yı tahttan indirme girişiminde bulunmuştur. Kraliçenin yüzü basılan sikkelerde görünürken, XIII. Ptolemaios'un ismi resmi belgelerden çıkarılmıştır. Tahtın arkasındaki asıl güç Pothinus olduğu halde Ptolemaios tek başına kral olmaya niyetlenmiştir. Nihayet kraliçenin Suriye'ye kaçması sağlanmış ancak Kleopatra kendi ordusunu toplamayı başarmıştır. Böylece Mısır'da iç savaş başlamıştır. Sezar, Pothinus'un idam edilmesini sağlamış ve Kleopatra Mısır tahtındaki haklarına yeniden kavuşmuştur. Ptolemaios 13 Ocak MÖ 47 tarihinde Nil nehri'ni geçmeye çalışırken boğularak ölmüştür.

Pothinus

Pothinus (d. Erken MÖ 1. yüzyıl - ö. MÖ 48 ya da MÖ 47), Antik Mısır'ın Ptolemy hanedanı mensubu olan Firavun XIII. Ptolemaios'un kral naibi ve harem ağasıdır. Daha çok Firavun XII. Ptolemaius'u, kardeşi ve Kleopatra VII'ye karşı kışkırtarak başlattığı iç savaş ve Gnaeus Pompeius Magnus'un başını keserek Jül Sezar'a takdim etmesiyle ünlüdür.

Gnaeus Pompeius Magnus


Büyük Pompey, Roma Cumhuriyeti'nin son dönemlerinde askeri ve politik liderdi. İtalya'nın kasabalarından gelen Pompey, kendini Roma asilzadeleri arasına sokabildi. XIII. Ptolemaios ve Pothinus'un başını çektiği iç savaş sırasında mağlup general Gnaeus Pompeius Magnus, kendisini kovalayan rakibi Jül Sezar'dan kaçmak için Mısır'a geldi. Başlangıçta XIII. Ptolemaios ve Pothinus sığınma talebini kabul etme taraftarıydı ancak Pothinus, Sezar'ın gözüne girebilmek umuduyla 29 Eylül MÖ 48 tarihinde general Pompey'i öldürdü.

Marcus Antonius


Marcus Antonius (M.Ö. 14, M.Ö. 83 - M.Ö. 30 Ağustos) Romalı bir politikacı ve generaldi. Gaius Julius Caesar'ın destekçisi ve sadık arkadaşı, Sezar'ın öldürülmesinden sonra Octavian ile siyasi bir ittifak kurmuştur. Octavianus'un yanısıra Antonius, Julius Caesar'ın öldürülmesinde rol alan Kırk Suikastçı Senatörü, Liberator'ları yok etmek için bir orduya öncülük etti. Marcus Junius Brutus ve Gaius Cassius Longinus'un Antonius ve Octavian ordularıyla yüz yüze geldi. M.Ö. 42'de, iki taraf Makedonya'daki Philippi Savaşı'nda çatışmaya başladı. Sonucunda, Brutus ve Cassius yenilgiler karşısında hayatlarını kaybetti ve Roma Cumhuriyeti galip geldi.

Gaius Julius Caesar Octavianus


MÖ 27 - MS 14 yılları arasında hüküm sürmüş Roma İmparatorluğu'nun ilk İmparatoru. Genç Octavius, büyük amcası Jül Sezar tarafından evlat edinilmiş ve Sezar'ın MÖ 44 yılında öldürülmesinin ardından onun varisi olmuştur. Jül Sezar MÖ 15 Mart 44'te öldürüldüğünde, Marcus Antonius ile ittifak kurarak katillere karşı savaşmışlardır. Kendi üzerinde topladığı idari güçler yardımıyla Roma Cumhuriyeti'nin dış görünüşünü düzeltmiştir. Bir Cumhuriyet olarak tasarlanmış devletin tek bir kişi tarafından yönetilebilmesi için uygun hale getirilmesi birkaç yıl sürmüş ve sonuçta Roma İmparatorluğu olarak bilinen yapı ortaya çıkmıştır. İmparatorluk makamı, hiçbir zaman Octavianus'dan evvel Sezar ve Sulla'nın sahip olduğu Roma diktatörlüğü gibi bir mevki değildi; hatta, Octavianus, Roma halkı "diktatörlük görevini üstlenmesini istediğinde" bu talebi geri çevirmiştir.

VE SİNEMATİK TRAİLERDE GÖRÜNEN YÜZLER

XIII. Ptolemaios ve Pothinus (Nereden belli diye soracak olursanız 1:40'da Pothinus'u çocuk hükümdar Ptolemaios'u kullanırken görebilirsiniz.)


VII. Cleopatra


Julius Caesar


Ve Easter Egg'imiz Amunet'in Kobrası (Zaten dikkat ederseniz Bayek saldırmıyor ve Senu gelip alıyor yani yardım ediyor. Buradan da Senu'nun Bayek'in kartalı olması gibi Kobra'nın da Amunet'in hayvanı olabileceği sonucu çıkıyor)


Yeni videolar geldikçe karakterler güncellenecektir.
3
Etkilenmemek elde değil. Düşündüğüm gibi Sezar'ın Roma'ya girdiği ve Kleopatra'nın güçlerinin kırılmasını konu alıyor. Tabi sokaklarda pagan tarikatları da hüküm sürüyor ve Medjayimiz bu sapkın inançları temizlemek için hazırlanıyor. Pek çok Isu göreceğimiz oyunda onların taklitçileri olanları öldüreceğiz gibi duruyor. Çünkü Bayek antik mısır inançlarını koruyan ve onlara tapan biri. Osirise inanıyor ama Osiris maskesi takanları öldürüyor. Konu gerçekten çok ilgi çekici. Büyük ihtimalle bunu takiben gelişecek her şey ve İkinci oyun Yunanistan'da bu Pagan inancın doğuşunu anlatacak gibime geliyor. Polis olan karakterimizi Yunan Polis devletlerinden birinde görebiliriz. Sonra da İsa'nın doğuşu ile birlikte Antik Roma'daki Pagan ve Hristiyan savaşının doğuşuna tanık olabiliriz ki bunun finali için ilk oyundaki coğrafyaya dönmek gerekecektir. Ve gerçekten çok etkileyici bir finalle Yahudileri de işin içine katarak Antik dönemleri sonlandıracaklardır. Böylece seriye bir daha baştan başlayınca antik dönemlerle başlayıp sonrada Rönesans'ta bu inançların ve mezheplerin farklarını bilerek oynanacaktır. Serinin sıralamasını kronolojik olarak oynamak çok zevk verecektir.
4
Ağır gaz gaz gaz gazzz

Adamların en sevdiğim yanı tasarımlar muazzam. Konsepti, atmosferi hayvansı şekilde yaşatıyorlar.
5
Yeni Sinematik Trailer'ımız Geldi Dostlar İyi Seyirler.6
Diğer Oyunlar / Europa Universalis 4 Timelapse VideolarıM
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 19 Ağustos 2017, 20:37:12 »
Uzun süredir Europa Universalis 4 oynuyorum, gelen bu özelliğin tadını yeni aldım. Haliyle biten oyunları da videoya döküyorum. Şu ana kadar 3 video yayınladım bu içerikte. Detayları da videoların metin kısımlarında yer verdim. Dileyen bakabilir. Daha fazla bilgi için kardeş topluluğumuz www.paradoxfan.com 'a da bakmayı unutmayın.

1 - Europa Universalis 4 - Timur, Babür İmparatorluğu


2 - Europa Universalis 4 - Jianzhou, Manchu, Qing


3 - Europa Universalis 4 - Brandenburg, Prussia, Germany

7
AC Origins Resimleri ve Videolar / Assassin's Creed: Origins - İki Yeni Video
« Son İleti Gönderen: kaskal 19 Ağustos 2017, 00:46:30 »

Evet millet gördüğünüz gibi bu sene de videosuz kalmıyor, boş bırakılmıyoruz ve sürekli besleniyoruz. Şimdiden afiyet olsun.

İlk videomuzda mekanlara, insanlara yani kısacası atmosfere bir bakış atıyoruz. Günün saatlerinde geçişler ve yaşayan bir şehir görüyoruz.


Bu videomuzda ise Senu'nun gözünden yaşamı, doğayı ve yapıları seyrediyoruz hani kuş bakışı derler ya öyle işte.


8
Ellerine sağlık abi çok güzel detaylar gerçekten. Özellikle düşmanları anlama kısmı çok hoşuma gitti. Bu boss savaşlarının da artacağına dair bir işaret zaten iki barbarla savaştığımız bir resim vardı o resme bakınca aklıma Prince of Persia'da iki boss ile savaştığımız bölüm geldi. Çok zorlardı ve mücadele de tadı da çok artıyordu. Anladığım kadarıyla her düşmanı yenmenin onları anlamanın yolu farklı olacak ve bu seeker, halberdier ve sniperlar olarak sınırlı kalmayacak. Ok çeşitlerini de günümüzdeki silahları düşünerek tasarlamaları çok yaratıcı olmuş, etkilendim.
9
Assassin's Creed Origins'in dövüş sistemi hakkında Oyun Yönetmeni Ashraf Ismail bir soru cevap gerçekleştirdi.

10
Birincil Kişi açıdan yay kullanma görüntüsü Far Cry'ı baya anımsatmış. Zaten 2010 sonrası Ubisoft oyunlarında hep bir benzerlik var. (Yanlış anlamayın bunu dert etmiyorum.)
Sayfa: [1] 2 3 ... 10