Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Arkadaşlar merhaba, biraz konuyu horlatmak gibi olacak ama yardıma ihtiyacım var. Yaban bölgesinde aranma seviyesini nasıl düşürebiliriz? Orada yırtabileceğimiz afişler veya rüşvet verebileceğimiz tellallar yok. Teşekkür ederim.
2
Assassin's Creed Unity / Ynt: Multiplayer alınırmı ?
« Son İleti Gönderen: kratos 15 Temmuz 2018, 23:37:11 »
Çok geç kaldım cevap için ama düzgün oynayacak kişilerle oynayın unity'i. Çoğu kişi savaşa gider gibi oynuyor. Keşke unity'in coop sistemi devam etseydi. Seriye çok yakışmıştı
3
Ubisoft Oyunları / Ynt: En bilgili assasins creed oyuncusu bakabilir mi
« Son İleti Gönderen: kratos 15 Temmuz 2018, 23:28:13 »
Baktım ve gidiyorum. 8)
4Monteriggioni heykelcikleri,medeniyetin beşiği olan Antik Yunanistan'ın mitolojisindeki tanrılara bağlıydı. Bizim seriden bildiğimiz Minerva, Juno, Jüpiter üçlemesi Roma inanışında ibadet edilen ve Capitoline Triad adı verilen tanrı grubuydu.

Yeni oyun bizi Antik Yunan medeniyeti ile tanıştıracak. Geçmişten bugüne Assassin's Creed serisinde gördüğümüz mitolojik figürlerin Odyssey oyununda yeri olacağını düşünmekteyiz. Assassin's Creed III ya da Revolution diye bildiğimiz oyunda Juno'nun kocası Aita ve hikayesi görünmüştü. Peki bu her oyunda karşımıza çıkan Sage'lerin nedeni olan Aita kim? Konumuzda biraz buna değineceğiz.


Serinin üçüncü oyunundan bildiğimiz Jüpiter, Minerva ve hemen hemen her oyundan bildiğimiz Juno karakterleri Roma mitolojisindeki adlarıyla verilmiştir ve Yunan mitolojisinde aynı sırayla Zeus, Athena ve Hera olarak bilinirler. Aita, Etrüsk dilinde Yunan mitolojisindeki yer altı tanrısı Hades, Roma mitolojisindeki Pluto'dur. İncelememize Etrüsk dilini sokmamızın nedeni de oyunda klişe olmasın diye ya da kendi kurgusuna bağlı olarak Hades ya da Pluto adının kullanılması değil Aita adının kullanılmasıdır. AC 2'de amcamızın yönettiği Monteriggioni kasabasındaki heykelcikler bize bunları ufaktan vermeye başlamıştır. Üstteki paylaştığımız ekran görüntülerinin en altta en sağda olan karakter Pluto'dur ama aslında Aita'dır. Elinde şimşek tutan tahmin ettiğiniz üzre Zeus yani Jüpiter'dir. Hemen yanındaki Minerva yani Athena'dır. Diğer heykelciklerin oyunda kullanılmış olmasından kaynaklı seride bir yerlerinin olduğunu ve ISU medeniyetinde bir rol oynayacaklarını düşünüyoruz bunun nedeni de açık değil mi? Şimdi gelelim bu figürlerin diğer dillerdeki anlamlarına. 
Yunan dilinde                     Roma dilinde                Etrüsk dilinde

Zeus                                    Jüpiter                         Tinia
Hera                                    Juno                            Uni
Athena                                 Minerva                       Menerva
Hades                                  Pluto                           Aita
Afrodit                                 Venüs                          Turan   
Ares                                    Mars                            Maris
Artemis                               Diana                           Artume
Apollon                               Apollo                           Laran
Poseidon                             Neptune                       Nethuns
Demeter                             Ceres                           Tvath
Hephaistos                          Vulcan                          Velchans
Hermes                               Merkür                         Turms
Persephone                         Proserpina                    Alpan
 
5
Ubisoft Oyunları / Ynt: En bilgili assasins creed oyuncusu bakabilir mi
« Son İleti Gönderen: kaskal 13 Temmuz 2018, 09:00:33 »
Kimsenin oturup da bunu anlatmakla uğraşacağını sanmıyorum youtubeda https://www.youtube.com/user/seyyahgunluk bu kanaldan tüm oyunların hikayesini Tr alt yazılı izleyebilirsin.
6
Ubisoft Oyunları / Ynt: En bilgili assasins creed oyuncusu bakabilir mi
« Son İleti Gönderen: ZeL4Fun 13 Temmuz 2018, 03:49:44 »
he okey , iyi forumlar size
7
Ubisoft Oyunları / Ynt: En bilgili assasins creed oyuncusu bakabilir mi
« Son İleti Gönderen: kaskal 12 Temmuz 2018, 23:59:20 »
Hocam oyuna dalıp kendin öğrenmeye ne dersin.  ;D
8
Ubisoft Oyunları / En bilgili assasins creed oyuncusu bakabilir mi
« Son İleti Gönderen: ZeL4Fun 12 Temmuz 2018, 08:23:49 »
direk dalacağım ben konuya
unity oyunun da ass cred serisini tamamen bırakmıştım küfürler edip. en son desmond ölmüştü black flag daydı galiba şuan neler oldu ve origin den başlayacağım obserdomu neydi o şirketin adı :D ona ne oldu durumlar ne black flag ve ondan sonraki origin kadar biri özet geçebilir mi ne oldu bitti ?
9Biliyorsunuz oyun bizi medeniyetin beşiğine götürüyor ve çok önemli bir alanı da Sparta. Oyunda Spartalı bir liderin değersiz olarak gördüğü çocuğu olduğumuz için de Taygetus dağından aşağı atılıyoruz. (Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isteyen diğer konulara bakabilir)


Sevenlerimiz babamızı durduramıyor


Ve büyük ihtimalle kendi babamıza "baba ben geri döndüm oldukça da iyiyim" demek için bir mücadele vereceğiz. Bu noktada babamızın Sparta'ya ihanet etmesi olası bir durum ve ardından da düşmanımız olacaktır diye düşünüyorum.

Nicholaos


Tarihte Nikolaos

Nikolaos Spartalı delegelerden biriydi. Spartalıların Pers kralına Atinalılara karşı savaşmak için yardım istemek üzere bir heyet gönderdiği bilinir. Bu heyetteki delegelerden biri de Nikolaos. Atinalı tarihçi Thukididis Sparta ve Atina arasındaki Peloponez savaşının ikinci yılında Nikolaos'un yanında imiş. Tukididis, çağdaşı Herodot'a göre çok farklı bir tarihçi. Herodot yalnızca bir hikayeci iken Tukididis tarihi siyasi açıdan kullanan bir tarihçi. Bu anlamda Herodot dostumuz olduğundan Thukididis'in düşman olması çok uygun. Aşağıdaki resimde en soldakinin Thukididis olduğunu düşünüyoruz.


Tarihçiler her iki tarihçinin de insanla çok ilgilenmediğini söylüyor ama belki de Ubisoft bu durumu kendi kurgusal bakış açısı ile değiştirir.

10
Setupu yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi?
Sayfa: [1] 2 3 ... 10