İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Master-Assassin

Sayfa: [1] 2 3 ... 51
1
Yeni nesle yapıp güzelim Assassin's Creed (I) 'i mahvetmesinler bir zahmet. Uzun zamandır konuşulan bir şey bu fakat kalsın diyorum ben.

2
Koca serideki tek gerçek suikastçı; Altaïr Ibn-La'Ahad.

3
"Son birkaç oyundur gittiği yol iyi olmayan AC serisi artık tamamen raydan çıkmıştır" o videonun özeti. Bi cacık olmaz AC serisinden artık.

4
O yüzden sordum, belki update'i eksik yüklemiştir veya yüklememiştir diye. Eğer yüklendiyse (en son 1.03 çıkmıştı sanırım) o tarz sorunların giderilmiş olması gerekiyor. Oyunu kapatıp tekrar o bölüme geldiğinde de aynı durum söz konusuysa bir sorun var demektir ama oyundan mı bilgisayardan mıdır (oyundaki ayarlar açısından) emin değilim.

5
Sistemimiz işlemci harici aynı sayılır (İ7), hangi ayarlarda oynuyorsun? Nasıl performansı? Çıkan yamaları yüklemediysen bir onları dene önce.

6
Assassin's Creed Unity / Ynt: [Inceleme] Assassin's Creed Unity
« : 29 Kasım 2014, 18:27:53 »
@Altheir33

AC serisindeki favori karakteri Altair olan ve Ezio'yu gereğinden fazla büyütenleri eleştiren biri olarak dediklerine katılmıyorum. Oyunun hikayesinden bahsediyorum ben, koca oyunun tapınakçı bir "çocukluk aşkı" üzerinden yürümesi ve kararların bunun üzerinden alınması çok kötü. Hatta Edward'ın para hırsı bundan daha mantıklı yürüyor AC serisinde.

@EAGamerTR
Yukarıda yazdığım gibi mesele hikayesi oyunun, geçtiği dönem ve tarihi kişilikler değil. Fransız İhtilali gibi sağlam bir dönemde kurgulanan hikaye bu olmamalıydı. Oyun çıkmadan önce Arno tam bir suikastçı gibi görünüyordu ama oyun içindeki durumundan sonra anladık ki Edward'dan pek bir farkı yok. Connor bile bu ikisinden daha fazla suikastçıdır herhalde. AC I ise çoğunluğun aksine benim favori oyunumdur, sırf oyun mekaniği yüzünden Altair gibi bir karakteri harcayan (seriye Brotherhood'dan başlayan kesimdir bu genelde) adamlar var, yazık. Benim oyun çıktığından beri kullandığım bir sözüm var; "genel olarak söyleyebilirim ki Unity gerçekten güzel bir oyun olmuş ama AC Unity için bunu söylemek zor"

7
Normalde Türkçe yama kullanarak pek oyun oynamam ama çevirinin durumunu görmek için AC2 ve Brotherhood için olan yamaları kullanmıştım bir kez. Bazı ufak tefek hatalar dışında gerçekten güzel bir iş çıkıyor. Bu hata dediklerim de yanlış anlaşılmasın, kalıp olarak çevrilmiş olan cümle-kelimeler sadece. Bunun yerine cümle içindeki anlamına ve senaryoya dikkat edilerek yapılabilirse çok daha iyi olur düşüncesindeyim. Ayrıca "mübah" yerine "mümkün" kullanılması (kouloun moumkine) daha iyi bir çeviri olur.

8
Assassin's Creed Unity / Ynt: yeni cıkabilecek oyun
« : 28 Kasım 2014, 22:40:24 »
AC III'deki Washington DLC'si gibi Napolyon'u konu alan bir paket gelebilir. Onun dışında şu zaman kayması durumu büyük ihtimal oyuncuları modern dönemlere alıştırmak için yapılmış bir hareketti. Bu kafayla giderlerse zaten pek bir şey kalmamış olan AC ruhu hepten sona erer.

9
Assassin's Creed Unity / Ynt: [Inceleme] Assassin's Creed Unity
« : 28 Kasım 2014, 22:36:52 »
İncelemen güzel olmuş gerçekten, bir kısmını MK'da da görmüştüm hatta. Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim, oyunun hikayesi oldukça kötü. AC4 ile yarışıyor hikayede kötülük konusunda. Hep dile getiriyorum bunu, oyun yenilikler görevler eşyalar vs. olarak güzel olmuş olabilir fakat performans sorunları ve bu "saçma" hikayesi gerçekten çok kötü oldu Unity için. AC serisinin pek bir geleceği yok gibi artık.

10
Altair'in kim olduğu karıştırılır mı hiç? Serideki gelmiş geçmiş en büyük suikastçıdan bahsediyoruz.

Unity meselesi ise genel olarak;
Spoiler: Göster
Tapınakçıların büyük üstadının yakılırken Fransız Kralı'na lanet okuması ve Fransız devrimi öncesinde de tapınakçıarın bu devrime destek vererek kralı tahttan indirmesi ve bir nevi intikam da almalarını konu ediniyor. Tabi işin içinde Pieces of Eden de var.
Oyunun başındaki o sahne helix mod muydu neydi onunla ilgili bir durum, belirli bazı dönemlerde önemli olaylara tanıklık ediyorsun. O olay da ana hikayeye bağlantı kurmuş.

Sonraki dlc büyük ihtimal (çıkarsa) Napolyon'u konu alacak, finalden ortaya çıkan sonuç bu. (I. oyundan itibaren oyunun hikayesini anlayarak oynaman çok daha fazla eğlenmeni sağlardı)

Sayfa: [1] 2 3 ... 51