İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Nizamülmülk

Sayfa: [1] 2 3 ... 26
1
Oyun Rehberleri ve İncelemeleri / Imperator Rome Rehberleri
« : 18 Nisan 2019, 06:00:06 »


Imperator: Rome oyunuyla alakalı Türkçe içerik bulabileceğiniz, timelapse videoları izleyebileceğiniz oynatım listesi. Destekleri için teşekkürler https://www.paradoxplaza.com/


Über, züper, iddialı bir oyuncu değilim. Başarım kasacak kadar EU4 ve CK2 oyuncusuyum, bunu zaten videolarda belirtiyorum. En az benim raddeme gelinebilmesi, bu tür oyunlardan zevk alınabilmesi için bu tür içerikler oluşturdum. Hatalarımı yapıcı şekilde düzeltmeniz beni mutlu eder. Şimdilik başlangıcı 2 rehber videosu ve ambargo kalktığında canlı yayınlarla yapacağım.


Ambargo kalktığı zaman izleyebilir olacaksınız. Toplu video oynatım listesine buradan erişebilirsiniz. Direkt kanal olarak https://www.youtube.com/user/YabguNizamPasha/featured takibe almanızı öneriyorum, devam videoları gelecek. Videolar gözükmüyor diye endişe etmeyin, ambargo kalkınca aktif olacaklar.


1. Rehber Videosu
2. Rehber Videosu
Devamı yolda...


Canlı yayınlar için

https://www.twitch.tv/yabgunizampasha 18 Nisan sabah 10-11 gibi canlı yayınlar başlayacak ve devam edecek, takibe almanızı öneriyorum.


Başlıktaki YNP nedir?

Bu başlık benim bizim ürettiğimiz özel içeriğe ayrılmıştır. Başkası tarafından üretilen içerikler eklenmeyecek ya da paylaşılmayacak. Biliyorsunuz, ortak üs olarak https://yabgunizampasha.com/ projesini daha önce duyurmuş, siteler ailemiz için bundan sonra bura merkez olacak şekilde içerik üreteceğimizi bildirmiştik.

Sizleri de bu projeye destek olmanız, sosyal medya hesapları üzerinden bildirimleri açarak takibe almaya davet ediyorum.

Sizlerle Söyleşi

Siz üyeler, oyuncu kardeşlerimle de, özellikle işin ehli olanlara büyük sorumluluk düşüyor, kendileri gibi oyuncu kardeşlerini bilgilendirmek için röportaj/mülakat/podcast/söyleşi planlıyorum. Yani sadece ben oynamayacağım, içerik üretiminde sizlere de omuz omuza hareket edeceğiz

2


İzlenme rekorları kıran Game of Thrones’un sekizinci ve son sezonu, dün gece yayınlanan yeni bölüm beraberinde başladı.

George R. R. Martin’in aynı isimli kitap serisinden uyarlanan ve dünya çapında üne kavuşan Game of Thrones dizisi, dün gece son sezonu ile ilk kez izleyici karşısına çıktı. Altı bölümden oluşacak ve diziye -en azından şimdilik- noktayı koyacak olan sezon neredeyse iki yıldır büyük bir merak içerisinde bekleniyordu. Dün yayınlanan bölüm beraberinde dünyanın dört bir yanından milyonlarca seyirci de rahata kavuştu.

Devamı https://yabgunizampasha.com/kis-geldi-game-of-thronesun-sekizinci-sezonu-basladi.html

3


Geçtiğimiz gün meydana gelen yangında büyük hasar gören Notre Dame Katedrali’nin yeniden inşasında Assassin’s Creed: Unity’den yardım alınabilir.

Geçtiğimiz gün yaşanan ve hepimizi üzen Notre Dame yangınında tarihi katedral büyük bir hasar gördü. 850 yıllık katedralde nedeni bilinmeyen bir şekilde başlayan yangın dokuz saat içerisinde güçlükle kontrol altına alınabildi. Çatısı tamamen çöken ve kule kısmı yıkılan katedral için restorasyon ve hatta  yeniden inşa olasılıkları değerlendiriliyor.

Devamı https://yabgunizampasha.com/assassins-creed-unity-yanan-notre-damein-restorasyonu-icin-kullanilacak.html

4
Bilim ve Teknoloji / PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler
« : 16 Nisan 2019, 19:56:25 »


PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek fazla bir şey bulunmuyordu. En nihayetinde yetkili ağızdan bir açıklama geldi. PlayStation 4’te Sistem Mimarisi Lideri olarak görev alan Mark Cerny, yeni konsol hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Devamı https://yabgunizampasha.com/playstation-5-hakkindaki-ilk-bilgiler-aciga-cikti.html

5


Roma siyasi tarihinde kadınlar çok kez etkin rol oynamışlardır. Ancak, hiçbiri, kökenleri Syria’ya dayanan ve Severus Hanedanı’ndan olan dört kadın kadar hırslı olmadı. Bu dört kadın, Iulia (Julia) Domna, Iulia Maesa ve onun iki kızı Iulia Mamaea ile Iulia Soaemias idi.

Devamı https://yabgunizampasha.com/romada-kadin-hanedanlar.html

6
1836 - 1919 Tarih Aralığı / Sevimli Osmanlı Ordusu
« : 11 Nisan 2019, 19:15:07 »


Savaşa nasıl farklı bakılır, bir ordu nasıl sevimli olabilir? Korkutmaları gerekmiyor mu?

Durun, yanlış anladınız. Kaynağını bilmediğim, benim de tarihle alakalı içerikler paylaşıyor diye takip ettiğim bir Rus’un Facebook’taki paylaşımlarından gördüğüm bir çizimden bahsediyorum. Savaşlar elbette sevimsiz, ordular elbette hiddetli olmalı. Ama bu çizimler gerçekten çok farklı, yanaklarını sıkasınız geliyor, hele galeride ilerlerken elinde şiş kebap tutan Mehmetçiği gördüğünüzde çok güleceksiniz.

Görseller için https://yabgunizampasha.com/birinci-dunya-savasina-farkli-bir-bakis-sevimli-osmanli-ordusu.html

Not: Haber görseli Battlefield 1’den, bilerek böyle yaptım zira sürprizin tadını kaçırmak istemedim.

7
Bilim ve Teknoloji / Bir Kara Delik İlk Kez Görüntülendi!
« : 11 Nisan 2019, 18:00:32 »
Ön bilgi daha fazlası için, yazının tamamı için https://yabgunizampasha.com/bilim-dunyasinda-devrim-bir-kara-delik-ilk-kez-goruntulendi.html

Günlerdir merakla beklediğimiz an nihayet geldi: bir kara delikten ilk fotoğraf paylaşıldı.

“Bir yerlerde inanılmaz bir şey keşfedilmeyi bekliyor.” – Carl Sagan

Bundan tam 7 yıl önce, 2012’de Event Horizon isimli bir proje; biri Samanyolu’nda, diğeri ise bizden tam 53 milyon ışık yılı uzaktaki Messier 87 Galaksisi’nde olmak üzere iki farklı kara deliği gözlemleme amacıyla başlatıldı. Dünyanın farklı noktalarına yerleştirilen teleskoplar sayesinde bu iki kara delikten sürekli olarak veri akışı elde edildi. Bu veriler sayesinde de Messier 87 galaksisinin merkezinde bulunan kara delikten bir fotoğraf elde edildi. ABD Ulusal Bilim Vakfı önderliğindeki astrofizikçiler de gün içerisinde bu fotoğrafı paylaştı.

İşte tarihe geçen o fotoğraf:8


Assassin's Creed'in yeni oyununun nerede geçeceğine dönük 1-2 gündür söylentiler var. Division 2'deki bir görsel falan derken ortalık iyice karıştı. Sağ olsun Gökhan herkesi aydınlatacak bir yazı siteye ekledi. Geniş ve bilgi içeren bu yazıyı okumak bir yana çevrenizle de paylaşmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

https://yabgunizampasha.com/assassins-creed-evreninde-viking-cikmazi.html

Emekcan'a da ayrıca kucak dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.

9


Kalp sızlatıcı dedim zira bugün, bizle aynı medeniyetin çocuğu olan bu Endülüs’ten geriye sadece taş yapılar kaldı. Kimdi bu uzaktaki ama yakınımızda olanlar? Neydi Endülüs?

https://yabgunizampasha.com/medeniyetin-besigi-endulusun-seviyesini-gosteren-10-kalp-sizlatici-fotograf.html

10
Diğer Oyunlar / Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi
« : 31 Mart 2019, 11:03:39 »


Gölgeler iki defa ölür, kimileri ise her bossta…

Bekledik, günlerce bekledik. From Software’in yeni bir IP’ye hayat verdiğini düşündükçe heyecanımız katlandı, kalbimiz pır pır etti; dağıtımcının Activision olduğunu hatırladıkça göğsümüz sıkıştı, heyecanımız kursağımıza dizildi.

Kafalarda hep bir çelişki dalgası. Acaba oyun dünyasının açgözlü devi, From Software’i dize mi  getirecek? Yoksa From Software kalite standartından ödün vermeyerek Activision’ı eski güzel günlerine doğru bir yolculuğa mı çıkaracak…

Ortaya çıkan sonuç karşısında hala şaşkınım sevgili okur. Sekiro tam bir oyun, her şeyiyle tam bir oyun olarak karşımızda. Ne ek paketi var, ne season pass’i. Ne DLC kozmetikleri var, ne lootboxları. 60$’lık standart bir AAA oyun. Baştan sona, tam bir oyun tecrübesi Sekiro. (Nelere şükreder hale geldik ya Rabbi)

Ve Activision’ın bütün bunlarla hiçbir problemi yokmuş gibi gözüküyor. Hatta ve hatta geçenlerde bir sonraki Call of Duty’nin dolu dolu bir tek kişilik moda sahip olacağını açıkladıklarını da göz önünde bulundurursak, acaba Activision’da hafiften bir köklere dönüş rüzgarı mı esiyor, ne dersiniz?

Tüm incelmeme için
https://yabgunizampasha.com/sekiro-shadows-die-twice-incelemesi.html

Sayfa: [1] 2 3 ... 26