İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - EagLeEye

Sayfa: [1] 2 3 ... 7
2
Türk Oyun Sektörü / Mount Blade
« : 12 Kasım 2014, 19:28:57 »
Fazla tanınmayan ve kullanmadığım bir site olduğundan garanti veremiyorum, lakin bunu buraya bırakayım. Mount Blade'in ilk oyununu bedavaya alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/gogcom?fref=ts

http://www.gog.com/

3Geliştiriciler: Maxis, The Sims Studio

Yayımlayıcı: Electronic Arts

Tür: Simülasyon

Sims Neyin Nesi?

Sims serisinin dördüncü oyunu olan Sims 4. Sims oyunları Sims adlı insanları yaratıp, eylemlerini kontrol ettiğimiz, onlara evler inşa ettiğimiz ve onlara eşyalar satın aldığımız bir oyun. Karakterlerimizin kendine özgü görünüşleri, kişilikleri, özellikleri, işleri ve yürüyüş stilleri var. Üçüncü oyuna göre kişilik seçimlerimiz azalmış.

Geliştirmeler

-İlk oyuna göre karakterimizin görünüşünü daha rahat bir şekilde değiştirebiliyoruz. Kıyafet sayısında artış, ekstra renk ve desen seçenekleri, yürüyüş stilimiz ve daha fazla ses tonu gelmiş. Bu konuda Sims ekibini her zaman taktir etmişimdir.

-Oyuna gelen en büyük geliştirme ise "duygular". Odaklanmış, aşırı odaklanmış, ilham gelmiş (nasıl bir duygu ise), enerjik, oldukça enerjik, utanmış, rahatsız, kendine güvenmiş, mutlu, oynak, romantik vs.
Bunların her birine de ayrı animasyonlar ve görüntüler katılmış. Demek istediğim şu;

Odaklanmış iken, daha hızlı programcılık yapabilir, daha iyi satranç oynayabilirsiniz.
Romantik iken çizeceğiniz resim romantik konulu olabiliyor, piyano, keman ve gitar da romantik şarkılar çalabiliyorsunuz. Evet doğru okudunuz keman ve piyano çalabiliyorsunuz. Romantik durumda iken özel kurabiyeler pişirebiliyorsunuz.

-Kontroller

Kontroller ilk oyuna göre biraz geliştirilmiş. Alışmakta zorluk çekiyorsanız ayarlardan Sims 3 Kontrol ve Kamera ayarları mevcut.

-Komşular

Üçüncü oyuna göre daha dinamik komşular var. Sohbet seçenekleri geliştirilmiş, duygularımıza göre özel hareketler ve diyaloglar burada da geçerli.

-Galeri

Karakterlerinizi, yaptığınız odaları, evleri, kıyafetleri paylaşabileceğiniz çevrim içi bir galeri oluşturulmuş.

http://tehsims.com/wp-content/uploads/2014/06/The-Sims-4-gallery-3.png

Bu Kadar Wiki Bilgisi Yeter! Fiyaskoyu Getirin Bana!

Değerli okurlarımız, merhabalar.
 Yazının bu kısımdan sonrası aşırı derecede olumsuz eleştiri içermektedir. Oluşacak hasarlardan yazar sorumlu değildir.


Sol tarafta logosunu gördüğünüz Electronic Arts gene kendi bildiği yolda yürüyor. EA'nın aldığı şikayetleri bilmeyen yoktur. Neyse hepsini açıklasam incelemeden uzun bir yazı olacak. Oyunumuz Sims 4. Haydi başlayalım.

Oyunu satın alıp, kurmaya çalıştığımda ilk olarak Origin'in yüceliğine mağruz kaldım. Bir saat sonra tekrar yüklediğimde oyunu açmayı başarabildim. Oyunun giriş logosu ekranımda belirdi. Oldukça güzel tasarlanmış bir oyna butonu var. Tıkladım ve karakter oluşturma ekranı karşıma çıktı. Karakterimi oluşturdum, aile bağları vs. ayarladıktan sonra geriye ev/arsa satın alma ekranı geldi. Burada büyük hayal kırıklığına uğradım. Bu harita neyin nesi böyle? Sims 3'ün çeyreği bile etmiyor. Etrafta güzellik olarak gezebileceğimiz bir park var. Parkı da gezmek için mekandan sayabilecek kadar düştüysek.

Neyse, arsamı seçip yükleme ekranına girdim. Size gerekli eğitimi veren bir tip box var etrafta. Yeni başlayanlar için veya yeni eklenen mekanikler için güzel. Evimi inşasını bitirdim. 2 katlı teraslı bahçeli bir ev oldu. Oldukça da hoş oldu. Evet arkadaşlar "motherlode" kullandım. Oyundaki her şeyi görmek istedim. Garaj için ayırdığım yere geldim. Outside(Dışarı) kısmına geldim ve oyunun ikinci şokunu yaşadım. Benim arabam nerede? Benim kullanmasam da inşa edeceğim havuzum nerede?

Spoiler: Göster

Bahçeye çıkıp kendi arabamı kontrol ettikten sonra geri döndüm. Bu arada yukarıda bahsetmeyi unutmuşum. Sims 4'ün oyun içi menüsü cidden oldukça hoş. Sims 3'te ki gibi ekranımızın alt kısmını kaplamıyor. Live Mode'a geçerek oyuna başladım. Yukarıda bahsettiğim ayrıntıları gördüm, yaşadım ve tecrübe ettim. Ondan sonra yeni dünyamızı keşfetmeye çıkalım dedim. Travel tuşuna basar basmaz oyundan attı. Evet oyundan attı. Yeni uptade gelene kadar dolaşamadım! Uptade geldikten sonra etrafı dolaşmaya başladım. İlk dikkatimi çeken iş yerlerinin olmamasıydı. Herhalde ilk önce işe girmemiz gerekiyor diye düşündüm. Neyse, etrafta sinema yok, gidip maç izleyebileceğiniz bir stadyum yok. Sims 3>4. Büyük bir hüsranla evime geri döndüm. Yarın sabah kafama işe gireceğim dedim.

Sabah oldu, telefonumu çıkarıp iş ara butonunu kullandım. Evet farklı, güzel meslekler var. Profosyonel E-Sporcu bile olabiliyorsunuz. Belli bir oyunculuk yeteneğinden sonra canlı yayınlar açıp, acemi veya profosyenel seviyelerde turnuvalara belli bir miktar para ile katılabiliyorsunuz. İkinci seçenek olan gizli ajanlığı seçtim. İlk seviyemiz analist. Terfi ettirmek için belli bir programcılık seviyesi istiyor. Ondan sonra Analist Başı, Dedektif, Saha Ajanı, Devlet Ajanı(Şu an geldiğim seviye (6)) oluyorsunuz. Bu sırada terfi olmak için 5 arkadaşının olması 3. seviye fitness seviyesi gerekiyor. Oldukça geniş bir meslek olması ve rütbelere göre istediklerinin mantıklı olması hoş. Sims 3'te ki gibi bizi bir arabanın aldığını sanıyordum. Evin bahçesinin dekorasyonuyla meşgul olduğum için fark edememiştim. Bir gün arabaya bakayım dedim. Araba yok. Kaldırımın kenarına gelip kayboluyoruz! Aynı zamanda nerede çalıştığımızı göremiyorum maalesef. Şaka gibi. 3. oyundaki çalıştığımız yerdeki sesleri dinlemeyi özledim. Ama maalesef.

Yazıya tatlı başladık tatlı bitirelim. İhtiyaçlarımız, işimiz ve amaçlarımızın bulunduğu menü cidden hoş olmuş. Kısaca oyuna oldukça eşya eklendiği gibi oldukça şeyde çıkarılmış. Hepsini DLC olarak verecekler artık. 70 dolar ödediğimiz oyuna birde DLC'ler için o kadar para vereceğiz. EA LOVE <3. Yazımı bir kaç video, görsellerle bitirmek istiyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.Spoiler: Göster
Spoiler: Göster

4
Multiplayer / Hearthstone Katılım/Turnuva konusu
« : 24 Ağustos 2014, 18:38:53 »


Merhabalar arkadaşlar,

Aranızda belki oynamış/oynamakta olan veya başlamak isteyen arkadaşlar olabilir. Peki Hearthstone nedir?
Hearthstone Warcraft'tan tanıdıklarımızın kart oyununa çevrilmiş halidir. 9 çeşit kahramana sahibiz. Bunların 20 Basic Card'ı oluyor. 9 kahramanımızın her birinin kendine ait 2 mana harcayan bir gücü var.
Örnek vermem gerekirse "Kendine 2 Hasar ver, iki kart çek", "1 Hasar veren ateş topu at" , "Karşı kahramana 2 hasar ver" vs.

Oyun içindeki kartlar çeşit çeşit özellikleri var. Örnek olarak Taunt. Taunt nedir. Taunt olan kartlar ortaya konduğunda demirle kaplanıyor ve bu kartı yok etmeden diğer kartlara saldıramıyorsunuz.

Stealth(Gizlilik) kartı: Bu kart saldırana kadar bu karta saldıramıyorsunuz. Bazı speller hariç.

Spell(Büyü) kartları: Can verme, ekstra saldırı verme, yada başka bir karta ilginç özellikler katmanızı sağlayabilir. Oyun oynadıkça yeni kartlar kazanabilir, yeni desteler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda online oyunculara karşı oynayabilirsiniz.

Bunun gibi bir sürü kart oyunu içeren bir oyun. Hepimiz kart oyunlarını severiz değil mi?

Spoiler: Göster

Yukarıdan üye olduktan sonra oyunu buradan indirebilirsiniz.

Alternatif: tık

Katılmak isteyen arkadaşlar buraya kayıt olduğu e-mail adreslerini ve Launcher'ımız olan Battle.net'ten ismimize tıklayarak #9891 gibi battle tagını buraya yazarsa birbirmizi ekleyebiliriz. Oyun cidden zevkli bir oyun sadece zaman tanıyın :').

Aynı zamanda kendi eğiticisi de mevcut. Bu size baya yardımcı olacaktır.
Başlıkta turnuva diyor?

Evet arkadaşlar oyuna alıştıktan yada oynamaya karar verdiğinizde turnuvalar düzenleyebiliriz. Gerekli grafik tasarım ile birlikte hatta
maçları twitch.tv üzerinden sunabiliriz.

Aynı zamanda bazı kartların ne işe yaradıklarını anlayamadıysanız http://kart.hsturk.com/ bu site size yardımcı olacaktır.

Katılanlar                           E-Mail                       #Battle Tag

kratos

-Ezio Auditore-  gokhanucar171622@gmail.com   #2317

Ezio 1092         galleonar@gmail.com                  #2972

rahman17

EagleEye           eagleeyewinn@gmail.com            #2953


[

5
Sanırsam yeterli olmuştur  :) Düşünceleriniz neler?

7
Divanlar / Rehber Ekibi (Başvuru)
« : 21 Aralık 2013, 21:58:28 »

Merhaba değerli Assassins Creed 1092 üyeleri,

Herkesin bildiği gibi forumun eskisi gibi değil. Paylaşımlar azalmış ve tartışmalar başlamış. Forumu tekrardan eski ortamına kavuşturmak için bir adım atmak gerekliydi. Bu adıma rehber ekibinden başlamak istiyorum.


Neden rehber ekibi?

Rehber ekibi oyunları inceleyerek paylaşımlarda bulunacak, bunun altına soruları olan yeni üyelerimiz sorularını soracaktır. Hem oyunu oynarken eğlenecek olan rehber ekibi bu konuda bilgilenmiş olacak ve yeni üyelerimizin sorularına cevap verebilecekler. Bu şekilde hem biraz aktifleşmiş olup yeni üyeleri foruma bağlayabiliriz.

Peki bu çalışma nereye gidecek?

Bu çalışmalarınız sadece forum içinde kalacağını sanmayın. Gerekli yöneticilerle konuşup teker teker olsun yada tek bir ana konudan da olsa bu rehberlerin yayımlanmasını sağlayacağım. Bu konuda kafamda bir fikir daha var tabi. Melik Şah ile konuştuktan sonra (kabul ederse) sizleri küçük bir sürpriz bekliyor olacak.

Hem eğlenip hem yardımcı olmak istiyorum derseniz;
  • Aktif olan herhangi bir forum yöneticisine veya Rehber Ekibi Yöneticisi -Ezio Auditore-'ye  "Rehber Ekibine katılmak istiyorum." olarak mesaj atmanız.

Ben sadece okumak istiyorum derseniz;
  • Sizlerden rehber yapan arkadaşlara "Teşekkür ederim" tarzı mesajlar atmanız karşı taraf için güzel bir motivasyon olacaktır. Ya da herhangi bir hatasını görürseniz yada tavsiye vermek isterseniz bizim için çok değerli olacaktır.
Bu dünyada ilerleyen kişiler, istedikleri şartları arayan, bulamazlarsa da kolları sıvayıp yaratanlardır. (George Bernand Shaw)Spoiler: Göster

8
İlk olarak belirtmek isterim ki bu konuyu çalışmamı beğenen arkadaşlara nasıl yapıldığı hakkında bir kaç bilgi vermek üzere açıyorum. Bu yüzden psd halleri de dosyalarının yanında olacaktır.


İndirmek için resme tıklayın.
GTA Temalı (EagleEye) Çalışması

*Konu her daim güncellenecektir.

9
Müzik / EPICA - Storm The Sorrow
« : 23 Nisan 2013, 16:58:46 »

10
Dijital ve Kara Kalem Çizimleriniz / Bulutlu Arkaplan (PSD)
« : 24 Mart 2013, 17:20:17 »
Evet arkadaşlar bir çalışma için bulutlu bir arka plan hazırlamam gerekiyordu. Size de lazım olur diyerekten sizlere sunuyorum.

Spoiler: Göster


PSD Halini indirmek için tıklayın.

Son hali;

Spoiler: Göster

Sayfa: [1] 2 3 ... 7