İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Ahmet_Kenway

Sayfa: [1] 2 3 ... 27
1
Not a valid youtube URL
Revolution Gameplay'i ile gelen bu videoyu forumda göremedim. İyi seyirler.  :)

2
Genel Sohbet / Borderlands 2 Açılmıyor
« : 27 Haziran 2014, 13:18:36 »
Borderlands 2'yi kurdum fakat açılırken ''Program düzgün başlatılamadı 0xc000007b'' diye bir hata alıyorum. Acaba neden?

3


  Nerden başlasam acaba? Önce genel bir başlangıç yapalım. Serinin 8. oyununa kadar geldik. 7 yılda bu kadar rakama ulaşmak Ubisoft için zor olması gerek. Bazıları bu emeğin ayakta alkışlanması gerektiğini düşünür, bazıları da zaman kaybı olduğunu ve bir oyuna daha fazla emek verilip daha sonra çıkması gerektiğini düşünür. Hatta bu fikirler yüzünden seriyi bırakanlar da var. Bu seri daha ne kadar ilerleyecek bilemeyiz. Fakat bildiğimiz tek şey bugün, şimdi. Yeni oyunumuz Assassin's Creed: Unity.

Unite The Fans Ubisoft!

Yeni oyunumuzun geleceğini birkaç hafta önce Kotaku'dan sızdırılan resimler sayesinde öğrendik. Tabi oyun muhtemelen daha Alpha aşamasındaydı ve oyunda çoğu şey eksikti. Bazı insanlar oyunun yine güzel olamayacağını düşündü. Resimlerden oyunun Paris'te geçeceği de ortaya çıkmıştı. Paris, tarih dolu bir şehir. Bu bilgi de çoğu kişiyi heyecanlandırmıştı. Çünkü oyunun teması Ubisoft'un çalıştığı yerdendi. Artık herkesin gözü birkaç hafta sonra yapılacak E3'teydi. Kısacası herkes de baya umut vardı. Umut neden diyoruz çünkü herkes oyunun ACIII'te yön değiştirdiğini ve Black Flag'de de tamamen battığını düşünüyordu. Tabi herkes öyle düşünmeyebilir, herkesin fikirleri farklı. Fakat çoğu oyuncunun kanaati böyleydi. Oyuncular Ubisoft'tan farklı bir şey bekliyorlardı. Hem yeni hem de eski. Gelişecek fakat batırmayacak.E3 Zamanı

Ve E3 geldi. Hem de Unity'den 3 videoyla. İlk video Microsoft'tandı. Ve videoda yeni oyunun en yeni özelliği CO-OP tanıtıldı. Bu artık arkadaşlarımızla tapınakçıları kesip doğrayabileceğimiz anlamına geliyor. Fakat Singleplayer'de CO-OP oynamayacağız. CO-OP için özel görevler bulunacak. Daha önce hiçbir AC oyununda CO-OP olmamıştı. Biz de nasıl olacağını sizler gibi bekliyoruz.

Ve tabi ki de kalan videolar Ubisoft'tandı. Başlangıçta harika bir sinematik videoyla oyuncuların gözünü kamaştırdı. Fakat sinematik ile oyun karşılaştırılamazdı. Ondan sonra bizim ihtiyacımız olan Demo gösterildi. Ve oyun tamı tamına harikaydı. Parkur artık değişmişti. Binalardan yere inmek için artık saman balyası aramamız gerekmiyordu. Grafikler yeni jenerasyonda yapıldığı için zaten muazzamdı. Oyun Fransız İhtilali dönemlerinde geçtiği için halk savaştaydı. Bu yüzden halkın yapay zekası da iyi olmalıydı. Ve Ubisoft bunu da gerçekleştirmişe benziyordu. Oyuncuların artık yüzü gülüyor gibiydi. 
 

Yeni Oyuncaklar

Demo'da ve sinematik de görüldüğü üzere yeni bir silahımız var. Adı Phantom Blade. Türkçeye çevirecek olursak Hayalet Bıçak. Tasarımdan da anlayacağımız üzere Hidden Blade ve Crossbow karışımı silah. Normal Hidden Blade'e ok atma mekanizması ekliyor ve hem yakın hem de uzak mesafede ölümcül oluyor.

Görünüşü kadar kullanımı da güzel olan bu silahı oyunda çok kullanacağımızı düşünüyorum. Tabiki de başka silahlarımız var; pistol ve kılıç gibi. Fakat onlar hakkında henüz bir bilgi yok. Sadece normal silahlar mı yoksa karakterimiz için önemli aletler mi?
 
Yeni Karakterimiz

Karakterimizin adı Arno Victor Dorian. 1768'de doğmuş ve üvey babasının ölümünden ve özgürlük arayışından kendini sorumlu tuttuğu için 1789 yılında, Fransız Devrimi'nin arkasındaki gerçek güçleri açığa çıkarmak için Suikastçı Tarikatı'na katılmış. Arno, diğer suikastçılardan farklı olarak daha uzun bir mavi kıyafet giyiyor. Silahlarından bahsedecek olursak bahsettiğimiz Phantom Blade, bır kılıç ve bir silahımız var.

Dorian "doğuştan yetenekli" anlamına gelen bir Yunan ismiyken, Arno "kartal" veya "lider" anlamına gelen bir Alman ismidir. Arno ayrıca "kartal-kurt" olarak da çevrilebilir.

Devasa Paris

Oyun bizi dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Paris'e götürüyor. Oyun'da Black Flag'daki karaların toplamından daha büyük bir harita yapılmış. Oyunun sadece Paris'te geçeceğini de eklememiz gerek. Oyundaki çoğu şey özellikle Notre Dame Katedrali bire bir ölçeklenerek yapılmış. Zaten biz de Ubisoft'tan böyle bir şey beklerdik, çünkü Unity'yi Ubisoft Montreal yapıyor. Ayrıca oyundaki çoğu binaya giriş yapabileceğiz. Pencerelerden, kapılardan ya da bacalardan. Bakalım Ubisoft kendi şehrini ne kadar iyi yapacak göreceğiz.

Günümüzden Detaylar

Assassin's Creed'in tarihi kısmı ne kadar da önemliyse de bizi ilgilendiren kısmı günümüz kısmı.

Spoiler: Göster
Desmond'un hikayesinin ACIII'te sona erdiğini belirten Ubisoft
Desmond'u tekrar görmeyeceğimizi belirtiyor. Black Flag'de bilindiği üzere Abstergo'da çalışan bir personeli oynuyorduk. Yapımcıların bu sefer ki amacı oyuncuları Animus'a sokmak. Bu eylemi Black Flag'da da denemişlerdi fakat tam işe yaramamışa benziyor. Diğer olarak da oyunda geçmişi ve geleceği birbirine bağlayan bir senaryo olacağı söyleniyor.


Assassin's Creed: Unity'yi toplam 10 farklı Ubisoft stüdyosu tam zamanlı olarak geliştiriyor. Bunlar Montreal, Toronto, Singapur, Quebec, Annecy, Şangay, Chengdu, Kiev, Motpellier ve Bükreş stüdyoları. Bir oyun için bu kadar emek harcanamsı takdire şahan.

Bakalım yeni oyunumuz nasıl olacak? Yine kimse tarafından beğenilmeyip güme mi gidecek, yoksa serinin en iyi oyunu olmaya aday mı olacak? Oyunun çıkış tarihi 28 Ekim 2014. Ubisoft PC için erteleme olmayacağını ve kendilerine bu konuda güvendiklerini de dile getirdi. Artık bizim için yapıcak tek şey 4 ay daha beklemek.

Ön- İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım beğenmişinizdir. :)

4


Assassin's Creed'in tarihi kısmı ne kadar da önemliyse de bizi ilgilendiren kısmı günümüz kısmı. Ubisoft bu konuyla ilgili yeni bilgiler verdi.

Spoiler: Göster
Desmond'un hikayesinin ACIII'te sona erdiğini belirten Ubisoft
Desmond'u tekrar görmeyeceğimizi belirtiyor. Black Flag'de bilindiği üzere Abstergo'da çalışan bir personeli oynuyorduk. Yapımcıların bu sefer ki amacı oyuncuları Animus'a sokmak. Bu eylemi Black Flag'da da denemişlerdi fakat tam işe yaramamışa benziyor. Diğer olarak da oyunda geçmişi ve geleceği birbirine bağlayan bir senaryo olacakğı söyleniyor.

5
Denizli'de yaşayan Yunus Emre Köroğlu bizim forumu baya ilgilendirecek bir görüntü yakalamış. Çekilen resimde KPSS soru kitapçığının kapağındaEzio Auditore Da Firenze Galata Kulesi'ne tırmanırken ki resmi yer alıyor.E bu kadar tarih dolu bir oyun da işte buna yakışır doğrusu.


6
Assassin's Creed Unity / AC: Unity'nin Season Pass'ı Belli Oldu
« : 24 Haziran 2014, 17:11:26 »
Ubisoft'un Gamespot'a gönderdiği belgelerin internette sızdırılması üzerine oyunun Ön-Siparişi ve Season Pass'ı ile ilgili yeni bilgiler geldi. Eğer oyunu ön sipariş ile alırsanız her cuma günü size bir spin hakkı verilecek ve böylelikle hediyeler kazanacaksınız. Ayrıca Chemical Revolution adlı DLC'yi oynamaya hakkı ve Gamespot'a özel bir silah kazanacaksınız.

Season Pass'ın fiyatı diğerleri gibi 29.99$ olacak.

7
Not a valid youtube URL

8
Oyunlardan Haberler / GTA 5'e FPS Modu
« : 24 Haziran 2014, 16:53:52 »
Herkes GTA 5'in PC'ye gelmesini, modcular kadar dört gözle bekliyor. Şimdiden XBOX 360'ta bir mod yapımcısı GTA 5'e bir FPS modu yaptı.

Not a valid youtube URL
Not a valid youtube URL

9
Genel Sohbet / Ulak
« : 24 Haziran 2014, 14:05:22 »
Ulak olmamız için ne yapmamız gerekiyor? Açıklamasında " Kardeşlerine gizemi aktarabilmek için kötülüğe karşı koyar" yazıyor fakat tam kavrayamadım.

10
Assassin's Creed Unity / AC: Unity'nin PC Sürümü Gecikmeyecek
« : 24 Haziran 2014, 11:27:56 »


Assassin's Creed: Unity'nin yapımcısı Lesley Phord-Toy, oyun çıkış tarihlerinde kendilerine oldukça güvendiklerini belirtti. "Her zaman, oyunlarımızın geliştirildikleri platformlar için aynı zamanda çıkmalarına özel gösteririz. Assassin's Creed Unity'nin PC versiyonu hakkında yeni bir bilgi paylaşamam ancak oyun, çıkacağı üç platformda da aynı gün içerisinde raflardaki yerini alacak." açıklamasını yaptı. Ayrıca PC kullanıcılarının endişe duymamasını istedi.

Assassin's Creed Unity; PC, Xbox One ve PS4 platformları için 28 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak.

Sayfa: [1] 2 3 ... 27