İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Laendros

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Kütüphane ;

Fener;


Ada evi;


2
50 ve üstü , gücün reisleri benimle iletişime geçin organize olup raid yapalım. Tek başıma angut gibi kaldım son levela gelip.

3
Rome 2 den önce şöyle bir antik havalara gireyim diyosanız, Steven Pressfield çok reis bir adamdır.

ATEŞ GEÇİTLERİ; Filminden bileceğiniz gibi 300 spartalının konusu işleniyor, o iğrenç filmin ardından hepinize merhem gibi gelebilir.Filmdeki anlamsız abartmalardan sıkılanlar ve gerçekçi bir savaş alanı tasviri arayanlar için bulunmaz nimet.Savaş alanında kurulan panayırlardan tutun genelevlere kadar tüm tarihsel gerçekleri ortaya sermekle beraber çok sürükleyici bir rumandır.

SAVAŞ DALGALARI; Atina'nın tüm yunan devletlerine rest çekmesinden taa sokrates reisin böğürünün deşilmesine kadar süren vakitte ; Spartalı ve Atinalı yiğitlerin birbirlerine ne gibi u...zbu çuçuklukları yaptıklarını anlatan epik roman.Atinalı yiğit Alkibiades'in hikayesini ağırlıklı olarak anlatır.Dönem tasviri diğer kitaplarında olduğu gibi çok şahanedir.

4
Moddaki şehir isimleri oyunun normal halindeki isimlerle karışıyor.Şehirlerin çoğunun ismi doğru fakat azımsanmıyacak kadarınınkide normal warband oyunundan kalma isimler.Mesela
Sparta olması gereken yer Sargoth gibi.Yardımcı olabilen olursa şimdiden teşekkür ediyorum.

5
PSN de Assassin's Creed Season Pass diye bir içerik gördüm.Devrimde yardım ettiğimiz washington kendini imparator ilan ediyormuş ve biz onun baskıcı rejimine karşı mücadele veriyormuşuz ama ne bir resim ne de video var.Tam olarak nedir bu season pass? Fiyatı da yaklaşık 30 dolar yani kaliteli bir içeriği varmı? Bilenler aydınlatırsa sevinirim.

6
_Süpürge_ ve arkadaşlarıyla yeni bir servera başlıyacağız galiba yakın zamanda.Benim fikrim Santa Maria del Fiore 'dir.AC II'de de çok gördük malum.Bir el atsak bir şey kaybetmeyiz ama fikir vericek arkadaşların da fikirlerini değerlendireceğim.Lütfen fikirlerinizi esirgemeyin.

7
Önceden böyle bir konu açılmışsa özür diliyorum, yetkililer konuyu kilitlemeden önce sorunun cevaplanmasını beklerseler sevinirim.

Assassin's Creed III DLC dışında herhangi bir kılıç barındıracakmı ?

Kılıç varsa eğer son 3 oyunda yaptıkları gibi ilk oyunun kopyası animasyonlarmı kullanılacak?

8
Evet arkadaşlar;

Öncelikle rpg sevenler ve gerek atmosfer gerek aksiyon bakımından doyurucu bir rpg'ye hasret kalanlar.Öncelikle aklınıza bu oyunla ilgili kesinlikle Skyrim'e alternatif olup olamayacağı gelmiştir.Ben kendi çapımda şöyle bir analiz yapayım dedim bu arayışta olan rpg severlere.

Skyrim'de bizi etkileyen ve oyunu çok çekici kılan rpg elementlerine şöyle bir göz atalım;

-Uçsuz bucaksız bir dünya ve çok geniş alanlara sahip olması oyunun dünyasını kuvvetlendirirken sizin mekan algınızı gerçekten çok güzel manipüle ediyor ve kesinlikle bir kutunun içindeymiş gibi hissetmiyorsunuz.

-Yan hikayeler senaryodan arınmış ve amaçsız değil ve oynarken onları tamamlamak gereği hissediyorsunuz ve hikayeye gerçekten çok başka bir yön katıyor.Sizi bu dünyaya daha çok çekiyor.

-Yaratıcı ırklar ve tarihleri ; Oyunda o kadar çok ırk ve kültürel farklılık var ki, bu kadar detaylı yaratılmış bir evren resmen hollywood filmlerine taş çıkartıcak düzeyde.

Beni Skyrim oyununda başlıca etkileyen etkenler bunlar dı şimdi ise eksilere ufaktan bir göz atacağım.

-Dungeonlar birbirinin aynı ve bir süre sonra oyunun amacının sadece dungeonları bitirip çıkmak olduğu hissine kapılıyorsunuz.Kaplamalar ve atmosfer dış dünyaya göre çok özensiz ve özel değil.

-Animasyonlar ; Bethesda'nın genel olarak sıkıntılı olduğu bir konu.Bir çok oyununu oynamış oyuncular bana hak vereceklerdir.Dövüş sırasında düşmanla ve keşif sırasında insanlar ve objelerle etkileşiminiz çok kısıtlı animasyon bakımından.Var olanlar da (mesela killcam ve sandalyeye oturmak gibi) çok özensiz ve her an buga girecekmiş hissini yaratıyor.

-Dövüş sistemi; Oyunun dünyasına yaraşmıyacak nitelikte animasyondan ve aksiyondan yoksun niteliksiz bir dövüş sistemi barındırıyor Skyrim.Üstelik hiç bir şekilde kendinizi çaresiz veya çok güçsüz hissettiğiniz anlar bulunmuyor.Herşey seviyeye bağlı, hiç bir şekilde bir boss'u farklı stratejilerle kesme olanağı bulunmuyor.Sadece ayağına ve neresine denk getirirseniz ve hep aynı animasyonların kullanıldığı savaş sahneleri oyunun savaş kısmını çok standart hale getirmiş.

Yazı kaybolmasın diye gönderip devam ediyorum.

Şimdi Skyrim'in bu iyi ve kötü yanlarını Dragon's Dogma üzerinden analiz edicem kendi çapımda.

Arkadaşlar bu oyun özel bir oyun öncelikle bunu dile getirmek istiyorum.Yani rpg piyasasında öyle bir oyun yapalımda skyrimden sonra yaratılan açlığı dolduralım bunun neticesinde de para kazanalım amacı güdülmemiş.Bunun kendimce nedenlerini yazının ilerleyen kısımlarında sizlere sunacağım.

Grafik anlamında kısıtlı fakat günümüze yakışır bir şekilde yapılmış.Fakat bu , bir rpg oyununun atmosferini veya diğer elementlerini kısıtlayıcı bir etken değildir her rpg severin bildiği gibi.

Sonra devam edeceğim yoruldum :) İki günlük bir ada seyahatim var sonrasında sizlerleyim hayırlı günler :D.

9
Minecraft / Minecraft alırken yaptığım saçmalık :D
« : 20 Eylül 2012, 22:07:41 »
Evet sayın din kardeşlerim ve bacılarım, geçen gün şu minecraft'ı bir orjinal alayım dedim neler oldu neler ? :D

Önceden korsan oynuyordum yaptığım binalar kaydedilmiş dünyalarda falan filan orjinal alıyorum işte kredi kartıyla alım işlemlerini gerçekleştirirken.Döndüm bir baktım, korsana gireyim bakayım dedim bir şey olmuşmu diye; denizin üstüne bir kaplama üstünde ''noob use the patcher'' ve tüm kaplamalar alev içinde saçma sapan bir hale dönmüş kayıtlı binalarım :D Şimdi hıyar gibi bakınıyorum ne halt yesem diye , anlıyacağınız dilim dilim doğrasalar beni Akdeniz cacık olur.

10
Assassin's Creed Evreni / AC : İnitiates ; İnisiyasyon.
« : 16 Eylül 2012, 20:26:05 »
İnisiyasyon ; inisiye adayının evrenin ruhsal boyutunda algı bütünlüğünü sağlamaya çalıştığı ve hakikatı aradığı yoldur.İnisiye adayının bizim kültüre transpoze edilmiş
hali müriddir.Yani inisiye hocasıyla adayının ilişkisi bizim mürşid ve mürid lerin arasındaki ilişkiden farksızdır.İnisiye olayı birçok ayrı kültürde kendini göstermiştir.Afrikadaki
ruhsal ayinlerden tutun , osmanlıdaki tarikatlara kadar büyük bir çerçevede boy göstermektedir.Felsefi bir olaydır herhangi bir dini sınırlar içinde hareket edilmez fakat
zamanın güçlü devletleri altında ayakta kalmak için , bölgenin yoğunluklu olarak kabul ettiği dini benimserler.Yeni oyunda büyük ihtimalle inisiye adayımız Desmond olacak.
Burdan da Desmond'ın animustan bağımsız olarak astral seyahat yaparak atalarının hatıralarına şahit olacağı fikrini çıkartıyorum sizin fikirlerinizi de bekliyorum.

Sayfa: [1] 2 3 4