İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - altidore

Sayfa: [1] 2 3 ... 8
1
şimde 2. oyun, brootherhood ve revelations'un (ondan pek emin değilim) türkçe yamaları çıktı. ama ps3 ve Xbox kullanıcıları bu yamaları oyayamıyorlar. bu yüzden yamaya sahıip olan biri bu oyunların türkçe altyazısıyla gamplay'lerini koysa güzel olur. bi aralar biri 2. oyuun gameplaylar'ini yapıyordu (emrehan'dı sanırım.). ama onun da başka bir işi olduğundan (o da çeviri işiydi sanırım.) gameplayler yarıda kaldı. ben diyorumki biri gameplaylar'in kaldığı yerden devam ettirse. hatta ps3 ve xbox oyuncuların gameplay'leri isteyip istemedikleriyle ilgili anket de hazırlarım. yamaya sahip biri anketi görünce belki gaza gelir.

2
İçerik uygunsuz bulunduğundan kaldırılmıştır.

3
Bir istek üzerine son 2 map'i bir araya getirdim. 2. map alttaki yorumumda. burda forli'nin resimleri var.

Forli:

Açıklama:
Forli şehri Falterone Dağının eteklerinde, Adriyatik Denizi kıyısı yakınlarında ve Monte Nehrinin sağ yakasında konumlanmıştır. Şehrin içinden kuzey İtalya'da Po Nehri ovasında antik Romalılar tarafından yapılmış antik Via Emilia geçer. Forli karayolu ile idari bakımdan bağlı bulunduğu Emilia-Romagna bölgesi başkenti Bologna'nın 73km güneydoğusunda ve İtalya başkenti Roma'nın 363km kuzeyinde bulunur.

Vikipedi'den alıntıdır.

Haritadaki yeri:

4
aslında bu konuyu montreigonni yapıcaktım ama zaten "resimlerle montreigonni" die bi konu olduğundan konu kirliliği olmasın die açmadım. aynı zamanda Roma'da multiplayer'da var ama "Resimlerle Roma" die bir konu olduğundan multiplayer maplarine roma'yı da eklemiyeceğim.

Not: Bu Map bir Dlc olan Da Vinci Dissapriance'ı alınca geliyordur.
Açıklama:
El Hamra Sarayı veya Elhamra Sarayı (Arapça: القلعة الحمراء‎, al-Qal‘a al-Hamrā ya da Arapça: القصر الحمراء‎, al-Qasr al-Hamrā, İspanyolca: Alhambra, Alambra) - Granada: İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın temeli 1232 yılında, Gırnata Emirliği yani Beni Ahmer (Nasiriler) devletini kuran 1. Muhammed (Muhammed bin Ahmer) zamanında atılmıştır. Saray, aynı sülaleden gelen çeşitli hükümdarlar (3. Ebu Abdullah Muhammed, 1. Ebul Haccac Yusuf, 5. Muhammed) tarafından yapılan ilavelerle genişletilmiştir.

Elhamra'nın yapımı devam ederken Endülüs'ün diğer önemli iki şehri Kurtuba ve Sevilla (1236 ve 1248'de) Hıristiyan Kastilyalılar'ın eline geçmiştir ve oradaki Müslüman halk çeşitli işkencelere uğramıştır.

1001 gece masallarındaki rüya sarayların gerçek alemdeki izdüşümü sayılabilecek olan Elhamra'nın doğal çevreye uyumu, girift yapısı, farklı süslemeleri ve yaşanan mekân ile su ve yeşili belli bir ahenk içinde buluşturabilmesi, kazandığı şöhretin hiç de haksız olmadığını gösterir. Paris'teki Institut du monde arabe (Arap Dünyası Enstitüsü) eski Başkanı Edgar Pisani sarayın, İslam medeniyetinin insanlığı ulaştırabileceği en yüksek noktalardan biri olduğunu söyledikten sonra Elhamra'yı şöyle anlatır:
Aslanlı bahçeden bir görüntü.

    Endülüs İslam sanatını, Müslüman İspanya tarihinden ayrı düşünmek imkânsızdır... Elhamra inşa edilirken hiçbir şey tesadüfe bırakılmamış, her detay itina ile hesaplanmıştır. Kavislerin bölünüşünde, tek ve çift sütunların hoşa geden bir tarzda yerleştirilmelerinde, kapı ve pencere yerlerinin tespitinde bunu anlamak mümkündür. İşte bu sayede harikulâde perspektifler ortaya çıkmış, avlular ile açık salonlar arasında güneş ışığı, suların akışı ve gölgelerin oyunu buluşturularak, dış alemle inanılmaz bir uyum ve zarafet sağlanmıştır. Bu, sanki el değince kırılıp dökülecek hissi veren yüksek bir zarafettir. Elhamra'yı gerçekten anlamak için, sarayın içindeki pek çok kitabeyi anlayarak okumak gerekir. Kur'an'dan alınan ayetlerin ve İbn-i Zamrak'la diğer Müslüman şairlerin mısralarının kazınmış olduğu bu kitabeler bazı duvarları tamamen kaplamakta, kemerler, kapı çerçeveleri ve sütun tekneleri boyunca uzayıp gitmektedir. Öyle ki, bu yazıları süsleme motiflerinden ayırmak neredeyse imkânsız haldedir.Saraydaki Allah oyması:


6
Açıklama:
Venedik (İtalyanca: Venezia /veˈnɛt.tsia/), Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik Denizi'nin kuzey kıyılarında, İtalya'ya bağlı ada şehirdir. Yaklaşık 118 adacık üzerine kuruludur. Tarihsel Venedik şehrinde adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve bunları birbirine bağlayan 400 köprü bulunur.

Kamu idaresi bakımdan Venedik bir komün olup Veneto bölgesinin ve kendi adını taşıyan Venezia ili'nin başkentidir. Venedik komününün tarihsel Venedik şehrini ihtiva eden ana ada bölümü ile ana karada bulunan Mestre mahallesi arasında, 4 kilometre uzunluğunda Ponte della Libertà (Özgürlük Köprüsü)" adı verilen kara ve demiryolu köprüsü bulunur.

Tarihsel Venedik şehri seçimle gelen bir Venedik Dükü tarafından idare edilen Venedik Cumhuriyeti'nin başkenti ve özellikle ortaçağ sonrasında Avrupa´nın en önemli ticaret başkentlerinden biri olmuştur.. Venedikliler, Türklerden ve Araplardan öğrendikleri sayı sistemi ile ticaret aritmetiğini en üst düzeye çıkarmışlar ve bu nedenle bütün Avrupalı tacirler bu aritmetiği öğrenebilmek için Venedik'te açılan birçok okula gelerek eğitim almışlardır.

Tarihsel Venedik nüfusu o dönemlerde 300.000 civarında iken günümüzde 72.000'e kadar düşmüştür ve halen azalmaktadır. Yaşlı nüfusun yoğunlukta olduğu Venedik, artık anakarada bulunan Mestre adı verilen yeni şehre doğru kaymaktadır. Venedik'te yaşayanların %50'den fazlası geçimlerini turizmden sağlamaktadırlar.[kaynak belirtilmeli] Bugüne kadarki rekor bir günde 150.000 turisttir. Bu kadar turistik olması ve her şeyin deniz yoluyla taşınması sonucu fiyatlar İtalya'nın geneline göre daha pahalıdır.

Bütün taşımacılığın su yolları ve kanallardan yapıldığı Venedik, Avrupa'nın motorlu kara taşıtlarına izin verilmeyen tek büyük kentidir.

Resimler:
Arma:

Haritadaki yeri:
7
Açıklama:
M.Ö. 59 yılında Jül Sezar ordusundan emekliye ayrılmış askerlere Arno Nehri vadisindeki bu verimli toprakları vererek Floransa'nın kurulmasına neden oldu. Kurulduğu zaman şehrin adı Florentia idi. Daha sonra M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Diokletian Floransa'yı Toskana vilayetinin başkenti yaptı. Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra kent Bizans ve Ostrogot istilalarına uğradı.

Nüfusu bir ara 1.000 kişiye kadar düştü. 6. yüzyılda Lombardların egemenliği altında kent tekrar gelişmeye başladı. 774 yılında Şarlman Floransa'yı işgal etti ve Toskana Düklüğü'ne bağladı. 12. yüzyılda kent tekrar bağımsız oldu. 13. yüzyılda kent Guelfo ve Ghibellino adı altındaki iki grubun çekişmelerine sahne oldu. Guelfolar Roma kentindeki Papa'nın mandasını savunurken Ghibellinolar Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun mandası altına girmek istiyorlardı. Sonunda Guelfolar bu çatışmayı kazandılar ama bu sefer de Guelfolar Beyaz Guelfo ve Kara Guelfo adı altında iki gruba ayrılıp çatışmaya devam ettiler. Bu çatışma aralarında ünlü yazar Dante Alighieri'nin de bulunduğu Beyaz Guelfoların kentten sınır dışı edilmesine yol açtı.

Bu siyasi çalkantılara rağmen Floransa gelişmesine ve zenginleşmesine devam etti. Daha önce çok kuvvetli bir kent olan komşu kent Pisa'yı ele geçirdi. 1348 yılındaki veba salgını kentin çok sayıda sakinlerinin ölümüne neden oldu. Nihayet 15. yüzyılın ilk yarısında kent ünlü Medici ailesinin eline geçti. Medici ailesi bankacılık mesleği dolayısıyla zengin olmuş nüfuzlu bir aileydi. Önceleri kenti perde arkasından yönettiler. Ailenin ilk önemli üyesi olan Cosimo büyük bir saray (Palazzo Medici) inşa ettirdi. Sonra yerine geçen oğlu Piero ve torunu Lorenzo çok gösterişli binalar inşa ettirmeğe ve dönemin mimar ve heykeltraşlarını maddi bakımdan desteklemeğe devam ettiler. Lorenzo'nun 1469-1492 yılları arasındaki önderliği döneminde Floransa altın çağını yaşadı. Lorenzo aralarında Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Botticelli'nin de bulunduğu sanatçılara verdiği destek ile İtalya yarımadasında Rönesans çağının başlamasını sağladı. Lorenzo kendisine o kadar büyük bir saygınlık kazandırdı ki Lorenzo il Magnifico yani Muhteşem Lorenzo adıyla anılmağa başladı.

Lorenzo'nun ölümünden sonra oğlu Piero aynı saygınlığı kazanamadı. Girolamo Savonarola adında muhafazakar bir papazın önderliği altında ayaklanan halk Piero'yu başa geçmesinden iki yıl sonra kentten sınır dışı etti. Bu tarihten sonra kent bir süre Savonarola tarafından yönetildi. Savonarola Floransa'nın birçok ender sanat eserlerini edep dışı ve günahkar olarak kabul ediyordu. Adamlarını kapı kapı dolaştırarak birçok değerli sanat eserini toplattı ve onları kentin ana meydanı olan Piazza della Signoria'da büyük bir ateş yaktırarak imha ettirdi. Ama sonunda Floransa halkı Savonarola'nın zulümüne isyan etti. Papa'nın da Savonarola'yı afaroz etmesinin ardından, aynen günahkar olduklarını düşünüp yakarak öldürttüğü birçok insan gibi, Savonarola da önce asılılıp sonra da kent meydanında yakılarak öldürüldü.

1537 yılında Medici ailesi Floransa'da tekrar iş başına geldi. Bu sefer kendilerini resmen Floransa Dükü ilan ederek Medici hanedanını kurdular. Daha sonra 1569 yılında kendilerini Toskana Grandükü ilan ettiler. Medici ailesinin üyeleri 1737 yılına kadar aralıksız olarak Floransa'yı yönettiler. Bu tarihte Medici hanedanı nesillerinin tükenmesi yüzünden sona erdi. Kent Avusturya İmparatorluğu' nun eline geçti. 1861 yılında da yeni kurulmuş olan İtalya Krallığı' nın bir parçası oldu. Floransa, 1865 yılında İtalya'nın başkenti oldu. 6 yıl süren başkentlik İtalya'nın Roma kentini ele geçirmesiyle son buldu. Bu tarihten sonra Roma, İtalya'nın başkenti haline geldi.

Vikipedi'den alıntıdır.

Resimler:

Arma:

Haritadaki yeri:8
Arma:

Haritadaki yeri:9
Edebiyat / kick-ass inceleme
« : 23 Ağustos 2012, 13:28:12 »
Konu: Kick Ass Filmde, çizgi romanlara ve süper kahramanlara ilgi duyan Dave (Aaron Johnson) süper kahraman olmaya karar verir. Yeşil kostümü ile kötülerin peşine düşen Kick-Ass’in karşısına birbirinden ilginç karakterler çıkar. Film Mark Millar'ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanmıştır.

Fragman:

Flim, Çizgi roman karşılaştırması:


“Kick-Ass” filmi Amerika’da 16 Nisan 2010′da gösterime girdi ve Amerika’da $47 milyon hasılat elde etti. $30 milyon bütçeli filmin Amerika dışındaki hasılatı ise $41 milyon olarak gerçekleşti (toplam: $88 milyon). Filmin ülkemizde gösterim tarihi 11 Haziran 2010 olarak açıklanmıştı ancak son olarak filmin gösterim tarihi belirsiz konuma geçti.

Mark Millar’ın yazıp, John Romita Jr.’ın çizdiği “Kick-Ass” çizgi romanından (detaylı bilgi için tıklayınız) uyarlanan film genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve 2012 senesinde filmin devamının gösterime gireceği duyuruldu. Filmin elde ettiği başarı filmin yönetmeni ve yapımcısı Matthew Vaughn‘a önümüzdeki sene gösterime girmesi beklenen “X-Men: First Class” filminin yönetmenliğini de beraberinde getirdi.

Çizgi romanların sinema uyarlamalarında karakterlerin sinemadaki yüzlerinin çizgi romandakine benzemesine özen gösterilir. Bu durum okuyucu ile filmin daha çabuk bütünleşmesini sağlar. “Kick-Ass” filmi konu olarak ana hatları ile çizgi romana sadık kalırken genel akış içerisinde konuyu daha farklı işlediği yerler de olmuş.

Aşağıda 10 adımda “Kick-Ass” çizgi roman ve filminin görsel kıyaslaması yeralmaktadır:

1. Kick-Ass kimliği ile kötülere savaş açan Dave’i çizgi romanda sarışın ve daha çelimsiz olarak görüyoruz.

2. Kick-Ass kostümü filmde birebir olarak karşımıza çıkıyor.

3. Dave’in sevdiği kız olan Katie’nin çizgi romanda kullanılan çizim tekniği sebebiyle belirgin yüz hatlarının olmamasının filmin yapımcılarını bu konuda daha kolay seçim yapmaya yönlendirdiğini düşünüyorum.

4. Hit Girl’ün mor peruğu mu varmış???

5. Hit Girl’ü bir de Big Daddy ile beraber görün! Big Daddy sanki yeni baştan yaratılmış.

6. Hit Girl ve Big Daddy’i kostümsüz olarak gördüğümüzde Hit Girl geçer not alıyor ama Big Daddy çizgi romana göre biraz ince kalmış.

7. İki Red Mist arasında pek benzerlik gözükmüyor.

8. Çizgi romanın kötü adamı Frank’in filmde saçları mı dökülmüş?

9. Mist-mobil (Sis Aracı) için söylenecek tek bir kelime var: “Harika!”

10. Filmde çizgi romandaki bazı can alıcı sahneleri birebir görebiliyoruz.


Sizce çizgi romanlardan uyarlanan filmler görsel olarak özüne sadık kalmalı mı?


Kahramanlar Sinemada' dan alıntıdır.

10
TV/Sinema / doctor who değişimleri
« : 22 Ağustos 2012, 13:21:34 »
evet doctor who'yu çoğunuz 7 sezonluk bir dizi olarak sanıyorsunuz. aslında kaç sezon olduğunu bende bilmiyorum. belkide 40 sezon vardır. çünkü bu dizi 59 yıllık bi dizi ne de olsa. doktor hep değişimler gösterdi. bünyamin buttom gibi çok yaşlıyke küçülmeye başladı. ve bence bu dizi doktor küçük bir çocuk olunca bitecek. ahanda alı video:

Sayfa: [1] 2 3 ... 8