İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - ersin96

Sayfa: [1]
1
İşlerimin çok fazla olması nedeniyle dergiye bir editör daha alacağım. İlgilenebilecek arkadaşlara duyrulur. Konu altına katılmak istiyorum demeniz yeterlidir.

2
Dergiyi aşağıdaki linkten indirip okuyabilirsiniz. Emeğe saygı açısından bir teşekkür yeterli olacaktır. :)

http://www.mediafire.com/?7yqlvex640crljl

Dergiyle başbaşa bırakıyorum sizi. İyi okumalar.

3
Genç Osmanlılar Dergisi / Dergi Duyurusu
« : 17 Ağustos 2013, 23:36:32 »
Öncelikle beklettiğimiz için özür dilerim. Yazısını göndermeyen arkadaşları beklemek zorunda kaldım. Göndermeleri için durmadan ek süre verdim, bu süre zarfına rağmen yazılar elime ulaşmadı. Bu sırada benim bir takım işlerim çıktı. O yüzden geciktik. Ama dergimiz kesin olarak 20 Ağustos 2013 Salı tarihinde yayın yapacaktır. Herkesten özür diliyor ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum.

4
Genç Osmanlılar Dergisi / Dergi Kuralları
« : 24 Temmuz 2013, 22:08:16 »
1. Dergi aylık olarak yayın yapmaktadır. Her ay verilen süre içerisinde çalışmalar bana öm olarak teslim edilecektir. Teslim etmeyi geciktirenler uyarı alacak, uyarılara uymayanlar dergiden uzaklaştırılacaktır.

2. Dergide yazar olarak çalışan arkadaşların yazının sonunda Kaynakça adı altında faydalandıkları kaynakları belirtmeleri kesinlikle zorunludur.

3. Yazılan yazılar (Microsoft Word esas alınarak ve 12pt ile yazılacağı göz önüne alınarak...) en az 1.5 en fazla 2.5 sayfa olacak ve konuyla alakalı en az 4 resim içermesi zorunludur.

4. Üye, okul veya diğer yaşanabilecek durumlardan dolayı görevini yerine getiremeyecekse bana öm ile belirtmesi zorunludur. Aksi takdirde iş işten geçtikten sonra hiç bir özür kabul edilmeyecek ve dergiden uzaklaştırma cezası verilecektir. Önceden haber verildiği takdirde arkadaşı sıkmamak üzere fazla süre verilecek veya yapamayacak durumduysa o ay için bir yaptırım uygulanmayacaktır.

5. Yazılar tamamıyla üyeye ait olması zorunludur. Yer yer söz alıntıları yapılacaksa da bunları kaynakçada belirtmek zorunludur.

5
  Öncelikle merhaba AC 1092 ailesi. Dergimiz üye kadrosunu tamamlamıştır ve aşağıdaki üyelerden oluşan bir kadro oluşturulmuştur.

Üyeler


ersin96 - Grup Başkanı (Tarih Yazarı ve Dergi Editörü)
-Ezio Auditore- - Tarih Yazarı
kratos - Tarih Yazarı
Lamuerte - Tarih Yazarı
Abdülhamid - Tarih Yazarı
Melikşahsagun - Tarih ve Oyun Yazarı
rikialiumi - Oyun Yazarı
alex mason - Oyun Yazarı
5H1FT - Karikatürist
Minus2L - Dergi Tasarımcısı

6
Genç Osmanlılar Dergisi / Üye Alımları (Başvuru Konusu)
« : 22 Temmuz 2013, 23:18:32 »
Dergi için alımlarını başlatıyorum.

5 Tarih yazarı
2 Oyun tanıtım yazarı
2 tasarımcı
1 karikatürcü

alınacaktır. Başvuruları bekliyorum.  :)

7
  Sultan Yıldırım Bayezid Han ile Emir Timur Han, Ankara Savaşı'nda karşı karşıya gelmişler ve savaşın neticesinde Yıldırım Bayezid kaybetmişti. Timur'a esir düşmüş olan Bayezid, bu savaştan sonra vefat etmişti. Tarih bunları yazdı ve biz bugün bunları hatırlıyoruz. Ama tarihin gizli perdesinin arkasında kalmış olan bazı gerçekler vardı: Yıldırım Bayezid, Haçlı Seferleri'nin sona ermesinden sonra Suriye ve Anadoluya yayılmış olan Tapınakçı teşkilatını öğrenmişti ve onları yok etmek üzere hazırlıklara başlamıştı. Ancak Timur tehlikesinin baş göstermesinden dolayı planlarını ertelemişti. Timur'a esir düşünce anadoluda başlayan iç savaş Tapınakçılar için rahat ve huzurlu bir ortam sağlamıştı ama daimi değildi. Mutlaka bir gün iç savaş bitecek ve tahta geçen şehzade, tapınakçıları yok etmek gibi bir isteğe kapılabilirdi. Tapınakçıların lideri olan İgor kara kara düşünüyordu. Yapılacak tek bir şey vardı. Şehzadelerden biriyle anlaşarak, onu desteklemek ve bu sayede tapınakçıları uzun bir süre boyunca ayakta kalmasını sağlamaktı. Asıl mesele hangisini desteklemek gerektiğiydi?

Devam edecek.

Not: Hikayemde suikastçi vs tapınakçı mücadelesini okuyacaksınız. Ayrıca reaya da hikayedeki asker, halktan kişiler, vezir gibi karakterleri temsil edecektir. O yüzden her türlü karakter alımı olacaktır. Her gruptan karakter talibi varsa söylesinler. İlerde karakterler hikayeye girince karakter talebinde bulunan kişilerden birini temsil edecektir. Karakter talebinde bulunan herkesi hikayeye dahil etmeye çalışağım. Ayrıca taraflar arasındaki mücadelede dengeler sürekli değişecektir. Yani tapınakçılara sempati duyuyorum diye tapınakçılar mükemmel olmayacak.

Okuduysan yorum at ki yeni bölümü yazarken içimde şevk olsun. :)

8
Askıda Hikayeler / [HİKAYE] Sultanın Ordusu 2. Bölüm
« : 13 Ekim 2012, 18:18:46 »
  "Babanız Sultan Murat Han hazretleri vefat etmiştir. Tahta çıkmak için Edirne'ye bekleniyorsunuz." Genç Şehzade Mehmet bu haber üzerine yola çıkmıştı. Edirne yolu boyunca gizli gizli ağlamıştı. Ama taht işleri beklemezdi. Bir an önce tahta çıkmalı düşmana haddini bildirmeliydi. Etrafında bulunan yiğitlerine göz attı. Ulubatlı Hasan'a çarptı gözü. Gözü pek bir yeniçeriydi. Gözünü ondan artık ortalama yaşın üstüne çıkmış Tolga Bey'e çevirdi. Büyük bir akıncıydı doğrusu. Sonra Tolga Bey'in kardeşi Ersin Bey'e çevirdi. Henüz çok gençti. Ama abisi kadar faydalı olacağı kesindi. Diğer savaşçılarına baktı. Arkasından ölmeye dahi gelecek kervanı gururla izledi bir an. "Bir an önce Edirne'ye varmalı." diye düşündü. Bu orduyla ve Edirne'de bunlar gibi kendisini bekleyen yüzbinlerce savaşçısını düşündü. "Dünyayı fethederim bu ordularla." diye düşündü. Genç bir şehzadeydi o. Tahta çıkmak üzere yola çıkmış genç bir şehzade.

  Fatih Sultan Mehmet Han'ın seferleri ana konudur. Ama bunun yanında çeşitli karakterlerin maceralarına tanıklık edeceksiniz. Bir yandan müslüman-haçlı kapışmasını tanıklık edecek, bir yandan gizli ajan savaşlarının görkemine kapılacaksınız.

1. Sezon

Spoiler: 1. Bölüm • Göster

[code]http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,11125.0.html[/code]

Spoiler: 2.Bölüm • Göster
[code]http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,11125.10.html[/code]

Sayfa: [1]