İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - armutyus

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Evet arkadaşlar forumumuz hareketlenmişken ben de bir tartışma/teori konusu açayım istedim. Her oyun çıkmadan önce birçok araştırma yapar, konular açar, kendi aramızda tartışırdık. Bu da öyle bir konu olsun istiyorum, herkes bildiklerini ya da tahmin ettiklerini toplayabilir burada.

* Bildiğiniz gibi film İspanyol Engizisyonu denilen zamanda geçecek yani 15. yüzyılda. Bu dönem bildiğiniz gibi "Reconquista"nın sonuna denk geliyor. Yani yaklaşık 700 yıl süren ve hristiyanların müslümanları yenmesiyle sonuçlanan savaşlar silsilesi.

*1492'de müslümanların son kalesi Granada Krallığı da teslim olunca savaşlar bitiyor ve ardından I. Isabel ve II. Fernando meşhur engizisyon mahkemelerini kurduruyorlar. Tabi ki papanın desteği olmadan yapamazlar bu işi ve o dönemin papasını aslında hepimiz biliyoruz.

*Evet Rodrigo Borgia! Papa Rodrigo bu engizisyon mahkemelerinin başına Tomas de Torquemada'yı getiriyor. Tomas ülkede katolik olmayan (yahudi ve müslümanlar başta olmak üzere) herkesi ya cezalandırmak ya öldürmek üzere görevlendirilmişti. Ve bu konuda da en başarılı isimdi. Tabi öldürdüğü veya cezalandırdığı kişilerin arasında birçok Assassin de vardı. Bu Assassin listesini gönderen kişiyse Rodrigo Borgia. Tabi Tomas'ın Assassinleri öldürdüğünden haberi yok. O sadece gelen listeyi öldürülmesi gereken kişiler olarak biliyordu.

*Filmde görür müyüz bilmiyorum ama bildiğimiz bir şey var ki Ezio bu tarihlerde İspanya'ya kardeşliğe yardım için gitmişti. Engizisyon mahkemelerinde öldürülen Assassinleri kurtarmak ve buna bir dur demek için.

*Fragmanda bir savaş sahnesi gözüküyordu, muhtemel bir Granada Zaferi olabilir. Yani müslümanların iber yarımadasındaki tarihinin sonu.

Evet arkadaşlar benden bu kadar, şimdi söz sizde.

2

Herkese merhaba arkadaşlar taptaze haberlerle karşınızdayım;

Unity için DLC'ler olacağını hepimiz biliyorduk. Bugün bu DLC'lerin neler olacağı açıklandı. İlki Assassin's Creed Unity - Dead King, Arno Paris'ten ayrılır ve Saint Denis adlı şehre gelir(şu anda Paris'in bir bölgesi sayılır ama merkezde değil biraz uzak. Genelde kralların mezarları buradaki Saint Denis Bazilikasında'dır.). Burada Arno ile birlikte bizi bir takım gizemli maceralar bekler.

İkincisi ise belki de bu yılın en büyük sürprizlerinden! Assassin's Creed Chronicles: China! Çin'i duyduğunuz gibi siz de "yoksa Shao Jun mu geliyor?" dediniz mi? Eğer bu merakın içindeyseniz ve cevabın evet olmasını istiyorsanız kesinlikle benimle aynı duyguları paylaşıyorsunuz. Ve cevabımız da evet! Shao Jun ile birlikte 16. yüzyıl Çin'inde Kardeşlik'i yeniden kuracağız! Kim bilir belki de Ezio'nun Shao'ya verdiği kutunun akıbetini öğreniriz.

Yeni silahlar, yetenekler, kıyafetler ile birlikte toplam 8 saatlik ekstra hikayeye Season Pass (29.99$) alınarak ulaşılabileceği söylendi Ubisoft tarafından.


-Ezio Auditore-'den

Birkaç Detay:
-The Dead Kings DLC'sinde Arno, Saint Denis'in geniş çaplı yer altını bir fenerle dolaşabilecek. Ve karanlıkta dolaşan hayvanlarla karşılaşacağız.
-Dead Kings'de, Arno; Giyotin Silahı adı verilen yeni eşyamızı kullanabilecek. Oyunda ayrıca yeraltı mezarlarını soymak gibi işlere karışacağız.
-Dead Kings'de Paris'deki Co-Op görevleri de dahil olmak üzere yeni üç göreve erişim sağlayacağız.
-Assassin's Creed Chronicles: China'da Shao Jun, Pekin'e kardeşlikten kalan son üye olarak dönecek. Shao'nun dövüş sanatları becerileriyle sık sık karşılaşacağız. Jian Sword ve Foot Blade gibi silahları kullanabileceğiz.
-AC Chronicles China'da Çin Seddi, Yasak Şehir gibi yapılar ve ünlü isimlerle karşılaşacağız.

Sagittarius'tan''Assassin's Creed Chronicles: China ismindeki yepyeni bir oyun bulunuyor. Oyuncuları 16. yüzyılın Çin'ine götüren yeni oyun, Ezio Auditore tarafından eğitilen Shao Jun ismindeki kadın suikastçiyi oynamamıza izin veriyor. Bu mini oyun 2.5 boyutlu bir şekilde karşımıza çıkıyor.''

3
Herkese merhaba arkadaşlar, genelde bu tarz konular bana kalmaz pek ama arkadaşlar yoğun tahminimce şu aralar. Foruma ara verenler de oldu tahminimce. Ama işleri yapan birileri oluyor illa ki ve bu sefer de bana düştü :) Ubisoft yeni bir trailer yayınladı bugün, daha fazla lafa tutmadan videoyu paylaşıyorum. Keyifli izlemeler.


4
Müzik / armutyus * Müzik
« : 06 Eylül 2014, 13:57:31 »
Herkese merhaba arkadaşlar,

2004'ten beri müzikle uğraşıyorum. Tabi lisedeyken çok daha fazla uğraşabiliyordum. Birçok albüm çıkardım, birçok kişiye beat yaptım hatta o derece olmuştu ki belki raple ilgilenenler bilir Underground'dan ünlü isimlerin beraber çıkardığı bir albüm olan "Yeraltını Bilemezsin"in ikincisi için teklif almıştım. Ankara, İzmir, Kayseri, Denizli gibi şehirlerden de konser teklifleri aldım ancak okul ve ailevi faktörlerden gitmek nasip olmadı. Yine de Isparta'daki ilk rap party olayını biz yapmıştık birkaç arkadaşla beraber. İşin özü hep bir hobi olarak kaldı benim için. Ayrıca Turgay K'nın düzenlediği "Beat the Mic" yarışmasında da dünya genelinde 6000 kişi arasından ilk 20'ye kalmıştım. Daha ilerisi olmadı ama :)

Üniversitede diş hekimliği bölümüne başlayınca işler değişti. Maalesef eskisi kadar uğraşamıyorum ve güya birkaç sene önce çıkarmış olmam gereken(öyle planladığım) KahveÜstü albümümün çalışmaları hala duruyor. Ve ara ara üstüne ekliyorum vakit buldukça. Aslında kayıt falan da yapabilirim ama artık kaliteli olsun istediğimden stüdyo ortamı bulmadan şarkıları tamamlamak istemiyorum. Bir de tabi zaman geçtikçe müzik arşivim de genişledi ve sadece rap yapmaktansa biraz daha free takılmaya başladım, belli bir tarza girmeden söylemeyi düşünüyorum. Ki arkadaşlarla bazen stüdyoya gittiğimizde veya konser provalarında falan farklı şeyler deniyoruz. Sizlerle de paylaşmak istedim çalışmalarımı, müziği seviyorum, müzikle uğraşmayı seviyorum, inşallah sizler de seversiniz.

armutyus * SoundCloud

armutyus * myspace

SoundCloud'daki tüm altyapılar bana ait(tabi ki kullandığım samplelar var)

myspace'teki Izdırap Ağacı ve Bıraktığım Yerde Kal Hayat şarkılarında nakarat dışındaki kısımları ben söylüyorum. Yani rap kısımları bana ait. Bıraktığım Yerde Kal Hayat parçası dışında altyapılar yine bana ait. Izdırap Ağacı şarkısındaki arkadaşımın söylediği Almanca sözler dışında hem Izdırap Ağacı hem de Bıraktığım Yerde Kal Hayat parçalarının sözleri de bana ait.

Keyifli dinlemeler, ayrıca her türlü soru, yorum, eleştiri, öneriye açığım. Teşekkürler.

5
Assassin's Creed Evreni / Assassin's Creed: Initiates Kapandı!
« : 17 Ağustos 2014, 23:16:25 »
Herkese merhaba,Assassin's Creed serisini birçoğumuz ana oyunlardan biliyoruz. Ama Ubisoft Assassin's Creed hikayesini sadece ana oyunlarla değil yan oyunlar, kitaplar, romanlar, animasyonlar ve benzeri ürünlerle beraber sunmuştu bize. AC: Initiates ise bunların internet ayağıydı ve özellikle günümüzde geçen hikayeyle ilgileniyor ve birçok parçayı birleştiriyordu. Belki de en ilginç bilgileri oradan öğrendik(hatta Desmond'ın öldüğünün resmi ilk olarak Initiates'te paylaşılmıştı.). Fakat Initiates Alpha testi aşamasındaydı ve şimdi tekrar açılmak ve yenilenmek üzere belirsiz bir süreliğine kapandı. https://acinitiates.com/#!/faq adresi üzerinden kapanmayla ilgili açıklamayı ve sık sorulan soruları İngilizce olarak bulabilirsiniz.

6
Herkese merhaba,

Bu haber PS4 kullanıcılarını üzecek bir haber. Çünkü belki de Unity duyurulduğundan beri Co-Op özelliği en çok dile getirilen özellikti. Fakat Sony'nin PS4 ile beraber oyunların online özelliklerinin kullanılması için PS+ üyeliğini şart koşması AC: Unity'nin online özellikleri için de geçerli oldu. Bazı durumlar hariç tüm online özellikler için PS+'ın şart koşulmasını ise Sony "PS4'te üzerine en çok düştüğümüz şey online özellikler. Bu özellikleri bedava ve düşük kalitede sunmak saçma olurdu. Bunun yerine makul bir ücretle yüksek kalite ve hizmet sunmaya karar verdik." şeklinde açıklıyor. Maalesef AC: Unity'nin online özelliği az önce bahsettiğim "bazı durumlar"a girmiyor. Aşağıdaki resim de bunu kanıtlıyor açıkçası;


7
Assassin's Creed Unity / Assassin's Creed: Unity Bestecileri
« : 08 Ağustos 2014, 23:58:26 »

Aslında yaklaşık 2 ay oldu duyurulalı ama çok olay olmadı nedense. Bence önemli bir konu oyunun müzikleri. Her oyunun müzikleri çok güzeldi ancak Jesper Kyd ayrı bir hava katmıştı oyunlara. Unity oyun videolarında ben açıkçası onun tarzına çok benzetmiştim müzikleri. Fakat bu oyunda farklı bir şekilde 3 kişi çalışacak oyun müzikleri üzerinde. Daha önceden de Jesper Kyd ve Lorne Balfe'in AC: Revelations'ta beraber çalıştığını görmüştük. AC: Unity'de ise çalışacak 3 isim; Chris Tilton, Sarah Schachner, Ryan Amon olarak duyuruldu.

Sarah Schachner Assassin's Creed IV Black Flag'in de müzik ekibinde vardı. Ayrıca Iron Man 3, Expendables, Call of Duty gibi yapımların müzik ekibinde de yer aldı. http://www.imdb.com/name/nm3849244/

Ryan Amon ise Matt Damon'ın oynadığı Elysium filminin müziklerini yapmasıyla biliniyor. Açıkçası aralarında tecrübesiz görüneni Ryan Amon fakat kimin müzik kulağının iyi olacağı bilinmez :D http://ryanamon.com/

Chris Tilton ise en tecrübelisi denilebilir. Fringe ve Alcatraz'ın bestecisi iken Görevimiz Tehlike, Star Trek, Alias, Medal of Honor gibi yapımlarda da müzik ekiplerinde yer aldı. http://www.imdb.com/name/nm1647614/

Bu videonun da oyunun müziklerinden kısımlar olduğu söyleniyor. Oyun müziğinden çok film müziği havası aldım ben. Tabi bu kısa halleriyle ve resmi olup olmadığını bilmeden yorum yapmak pek doğru değil ancak. Uyandırdığı ilk izlenim bir oyundan çok bir filmi andıran müzikler var ortada. Farklı bir havasının olduğu kesin.


Evet arkadaşlar sizlerin de fikirlerini alalım.

8
Askıda Hikayeler / TAŞINDI: Kanların Kahkahası
« : 27 Temmuz 2014, 00:37:08 »
This topic has been moved to [BOARD].

[TOPIC LINK]

9
Assassin's Creed 1092 Sohbet / Il Mentore 555
« : 27 Haziran 2014, 18:19:29 »
Evet arkadaşlar biraz geç kaldım konuyu açmak için ama fazla da geç kalmış sayılmam. Assassin's Creed serisinde birçok karakterle oynadık ve hepsi birbirinden güzel karakterlerdi. Ama içlerinden biri var ki herhalde tüm oyuncular tarafından efsane olarak adlandırılıyor. Hikayesiyle bizi büyüleyen, doğumundan ölümüne kadar her anına tanık olduğumuz ve adeta kendimizi onun yerine koyabildiğimiz birisi. Gerçek biri mi kurgu karakter mi soruları her zaman var olsa da biz AC fanları için hiçbir zaman unutulmayacak, Il Mentore, Ezio Auditore da Firenze. 24 Haziran 2014'te 555. doğum gününü geride bıraktık. Hem Ezio'yu hatırlatmak hem de internette gördüğüm bu güzel videoyla sizleri biraz geçmişe götürmek istedim.


10
Merhaba arkadaşlar, oyunumuz çıkmadan oyunla ilgili çeşitli bilgilere ulaşabiliyoruz. Bu da onlardan birisi. AC ubi forumunda bulduğum bu konuyu paylaşmak istedim.

Bu kadın bir Templar. Başlıklarda "Women Templar" kodlamasını görüyoruz. Üst bir karakter mi yoksa sıradan bir karakter mi henüz bilinmiyor.

Spoiler: Göster
Büyük ihtimalle Arno'nun sevgilisi, Elise.

Spoiler: GösterVe Arno'ya biraz daha yakından bakalım.. (Ezio?!..)

Spoiler: GösterVe belki de en spoiler olanı bu :D Co-op görevlerinin isimleri.

Spoiler: Göster


Spoiler: Göster
Machine Infernal (Guillotine?)
- Danton Sacrifice
- Heads Will Roll
- The Food Chain (Winter 1793)
- Austrian Audacity
- Girondist Round-Up (probably April - May, 1793)
- The Tournament
- Women's March (real one happened October 5 & 6th, 1789)
- Jacobin Hand
- Kill Roux (Jacques Roux? Suicide February 10th, 1794)
- Moving Mirabeau
- COOP E3 Assassinate Boullion

Sayfa: [1] 2 3 4