İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Ezayah

Sayfa: [1] 2 3 ... 20
1
Güzel bir konu hepsini tek tek izleyeceğim.

2
Hikayeler / Ynt: Hikaye Bölümü Soru-Cevap Başlığı
« : 10 Eylül 2014, 19:55:53 »
Arkadaşlar Red Alert 1 oyunu ile ilgili 2 bölümlük bir film yazacağım. Bu bölümde paylaşsam olur mu? Yani sadece AC ile ilgili olmak zorunda değil demi?

Birinci filmin adı; Bir Red Alert Filmi: Sovyetlerin Yükselişi
İkinci filmin adı; Bir Red Alert Filmi 2: Sovyetler Artık Dünyaya hakim olacak.

Biraz uzun olacak filmler ama uzun diye okunmamasından korkuyorum, ne yapayım? TWT de bu hikayeyi yazacağım burdada paylaşayım mı?

3
Öyle, yıllardır uğraşıyorum bu konularla hala bazı şeyler kafamı karıştırıyor.

4
Assassin's Creed Unity / Ynt: AC: Unity Resimler [Ana Konu]
« : 10 Eylül 2014, 17:08:05 »
Çok güzeller gerçekten. Şu son resmi bir wallpaperde görmüştük.

5
1453 - 1836 Tarih Aralığı / Mercidabık Muharebesi
« : 10 Eylül 2014, 16:42:12 »


Osmanlı İmparatorluğu ile Memlûk Sultanlığı arasında geçen bir savaştır.

Mercidabık ovası Kilisin güneyinde yer alır. Çok öncelerden Mısır ile Osmanlı arasında samimiyet vardı. Bu samimiyet Orhan Gazinin zamanında bozulmaya başlamıştı. Daha sonra ne olduysa Mısır, Osmanlının aleyhine doğru hareket etti ve Mısır devleti kendi çıkarları için İran ile anlaşmıştı. II.Bayezid zamanında Osmanlı ile Mısırın arası çok fazla açılmıştı. Bu sorunlar Yavuz Sultan Selim Han'dada devam edince  Harp-divanını toplayarak 9 ağustos 1596 da Mısıra karşı savaş açıldı. Bir kaç gündür Osmanlı savaşa hazırlandı ve yola çıktı.

Mısırın yaklaşık 85 bin kadar ordusu ile Kansu Gevri komutasındaydı ve Mısır ordusu ağır zırhların içerisindeydi. Belki yenilme sebepleri de bu olabilirdi kim bilir? Mısır ile Osmanlı ordusu Mercidabık ovasına geldiğinde biraz durdular ve savaş bir kaç dakika aradan sonra başlamıştı. Mısırın ordusu daha savaş başlar başlamaz dağılma noktasına kadar geldi ve Mısır ordusunun komutanı Kansu Gevri acımasızca öldürüldü. Bunun üzerine Mısır ordusu yavaş yavaş geriye çekildi. Geriye çekilirken kimisi teslim oldu, kimisi çekilirken öldürüldü çünkü Osmanlı hala saldırıyordu. Sonuç olarak savaş bitti ve zafer Osmanlının oldu.

Bu savaş sonunda Osmanlının eline geçen bölgeler Filistin, Lübnan ve Suriye oldu. Şam ve Halep ise Mısırın yönetiminden çıkıp Osmanlının yönetimine girmek istediklerini bir mektup ile padişaha belirttiler. Savaştan sonra Kansu Gevriye ait bir çok hazine Osmanlının eline geçmişti. Böylece bu savaş Osmanlı ile zafer kazandı.

6
Assassin's Creed Unity / Ynt: Ile De La Cite'
« : 10 Eylül 2014, 16:19:42 »
Bilgilendirme için sağol güzel birşeye benziyor.

7
Kısa bir açıklama yapayım.

Bu yıldız içerisinde bulunduğumuz samanyolu galaksisinin en uç köşesinde yer alıyor. Yani burdan oraya gitmek için milyonlarca yıl gerek. Ki evrende 63 milyon dev galaksiler var biz en küçük galaksilerden birinde yaşıyoruz ve bulunduğumuz galakside 100 trilyona yakın gezegen mevcut. Bunların 20 milyarı yaşanabilir olarak düşünülüyor. En büyük yıldızımızda VY Canis Majoris. Kim bilir diğer galaksilerde ne kadar gezegen var yaşayan canlı var mıdır insan olsun, değişik hayvanlar olsun bunu kimse bilemez. Kaldı ki şu güne kadar topu topuna 10 galaksi keşfedebildik ve içerisinde ne tür şeyler var bilinmiyor, çok kısa bilgiler ile geçiştiriliyor.

8
1453 - 1836 Tarih Aralığı / Preveze Deniz Savaşı
« : 10 Eylül 2014, 01:47:45 »


Osmanlı ile haçlı donanması arasında geçen bir savaştır.

Barbaros Hayrettin Paşa, Osmanlı ordusuyla Preveze limanının yakınlarında Andrea Doria kontorlünde ki haçlı ordusu ile savaşmıştır. Önemli bir savaş olan Preveze dünya tarihine destan olarak yazılmıştır. Osmanlı döneminde Barbaros denizlerde adını duyurmuştu ve denizlerin hakimiyeti onun elindeydi. Bunun üzerine Alman imparotoru ve İspanya kralı bir olup Osmanlıya karşı çok büyük bir haçlı donanması hazırlamışlardı. Ayrıca İtalya ile anlaşıp bu donanmanın başına Andrea Dorya'yı geçirdiler. İspanya ve Almanya ile kalmayıp, Portekiz, Malta, Ceneviz, Papalık ve Venedik'de gemilerini donanmaya vererek destek vermişlerdi. Toplamda 500-700 arasında bir donanma oluşturuldu. Ve gemilerde yaklaşık 3 bin kadar top olduğu söyleniyor (toplam) Osmanlı da ise yaklaşık 800 top mevcuttu.

Haçlı ordusu daha savaş başlamadan, zafer elde etmeden biz yendik Osmanlı ne ki diyerek havalara girmişlerdi. Sebebi de donanma çok fazla , topları gereğinden fazla  ve 7 devletin katılması bu savaşı yenme şanslarını %100 yaptı. Barbaros Hayrettin Paşa komutasında ki ordu  24 eylül günü Preveze limanı yakınlarına demir attılar. Haçlı ordusu ile Osmanlı arasında o an savaş başlamışdı. Haçlı ordusu bir türlü ilerleyemiyordu çünkü Osmanlı donanması engelliyordu. Bu sefer de arkadan saldırmak isteyince Turgut Reis arkadan saldırmalarına engel oldu. Saatlerce süren savaş sonunda Osmanlı zafer kazanmıştı. Andrea Dorya hal böyle olunca akşam oradan uzaklaştı. Bu zaferin sonunda Hayrettin Paşa'nın oğlu Hasan Reis padişaha zafer kazandık haberini verdi. Bu savaştan sonra Osmanlıya karşı savaşan devletler bir daha uzun bir süre boyunca Osmanlıya savaş açamamışlardır. Preveze Deniz Savaşı ise Osmanlı zaferi ile sonuçlandı ve tarihin en önemli, unutmamaksınız bir destan olarak tarih arşivine eklendi.

9
Diğer Oyunlar / Ynt: Oyunlardan Çektiğiniz Fotoğraflar
« : 09 Eylül 2014, 01:20:06 »
Oyunumu birde modlu halindeyken denedim, muhteşem şehir oldu.  tbr*

Not: Eksikler var, daha fazla mod eklemem gerek xlnation kapandığıiçin yeni adresi açıldı ve eski sitede ki modları yöneticiler her gün ekliyor.
Not 2: Yarış pistti tam olmadı farkındayım sebebi, bir üst mesajda bahsettim yarış pistini bekliyorum.

Bilgilere gelecek olursak,

Ülke adı: Yeni Bermuda (Bermudanın haritası mevcut malesef onu indirmeyi unutmuşum bu yüzden başka bir harita indirmiştim önceden onun üzerine yaptım. Şehir bittiğinde aklıma geldi Bermuda haritasının olduğu. :D
Nüfus: 64 bin, gerçek Bermuda nüfusu.

Resimler;

Spoiler: Göster

Golf sahası; (oynayanlar mevcut fakat çok üstten çektiğim için gözükmüyor)

Spoiler: Göster


Yarış pistti; dediğim gibi eksik yollarını bekliyorum.

Spoiler: Göster


Diğer resimler;

Spoiler: Göster


Sayfa: [1] 2 3 ... 20