Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel Sohbet / Teşekkürler Assassin's Creed 1092
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 31 Mart 2020, 11:21:06 »


Değerli üyeler, vesileniz ile yine buranın çıkarları için giriştiğim yeni medya projemizin bir ayağı olan YouTube kanalımız 10.000 abone çıtasını aştı.

Haberin devamı: https://yabgunizampasha.com/bilek-hakkiyla-youtube-abone-sayimiz-10-000i-asti.html
2
Türk Oyun Sektörü / Bannerlord Çıktı Oynuyoruz!
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 31 Mart 2020, 03:17:11 »

Bu anın gelmesini bekledik senelerce. Nihayet Arama Sonuçları Mount & Blade 2 Bannerlord çıktı. Biz de çıkar çıkmaz hemen oyuna daldık. Rehber ve inceleme niteliğinde bir başlangıç yaptım, saatlerce oynadım. Ana menüden hikayeye kadar neredeyse her şeyi gösterdiğim videodaki karakterimle devam edeceğim. Takipte kalın ve izlemeye devam edin. Birçok sorunuza cevap bulacaksınız.

Oyundaki hikayemin özeti: Kültür Kuzait (Khuzait), ailem göçebe, çocukken liderlik becerim ön plandaydı, ergenlikte köyün demircisinde çalıştım, gençliğimde garnizonda nöbet mangasındaydım. erişkin olduğumda insanlarla iyi geçinen iyi bir birey oldum. Bir gün bitmez tükenmek bilmeyen savaşlardan bunalıp göç ettik, bu esnada bir handa idik. Haydut baskını oldu. Aile fertlerimi kaybettim. Kardeşimle birlikte öç için yollara düştük…
 
Bannerlord 30.03.2020 tarihinde yani bugün çıktı. Saat 13:00 gibi oyunu indirmeye başladık. Yaklaşık 1 saat sonra oyuna girerek uzunca sizler için oynadım. Sistem gereksinimleri önerilen: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir. İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit only). İşlemci: Intel® Core™ i5-9600K / AMD Ryzen™ 5 3600X. Bellek: 8 GB RAM. Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB / AMD Radeon™ RX 580. Depolama: 60 GB kullanılabilir alan. Oyun erken erişim olduğundan değişimler olabilir.

3
Bilim ve Teknoloji / TOGG Yerli Oto
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 27 Aralık 2019, 17:49:40 »


Ülkemizin uzun süredir yerli otomobil hayali var, malumunuz. Merakla ve heyecanla ekranın başına geçtim, tek izlemeyim canlı yayın açayım dedim ve Twitch üzerinden canlı yayın yaptım. İzleyicilerle birlikte TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu) otomobillerini tanıtımını izledik. Giriş konuşmaları uzun idi. E yapacak bir şey yok işin ciddiye bindiği ve 2 yıl sonra seri üretime geçecek %100 elektrikli yeni nesil araç sektöründe öncülerden olacağız, konuşmalar da bu ağırlıkta uzun idi. Girişim grubunun CEO’su ile yönetim kurulu ve devlet ricalinden konuşmacılar söyleyeceklerini ilettikten sonra araçlar gözüktü. Peki ülkemize, bakış açısı, rengi fark etmeksizin hizmet edecek bu araçların detaylarına bir göz atalım. Unutmadan, bu canlı yayında izlenme rekoru da kırdık, 300 kişiden fazla izleyici saatlerce benle birlikte canlı yayında bulunuyordu, kendilerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten gayet verimli bir yayını geride bıraktık.

Tüm detaylar ve foto galeri: https://yabgunizampasha.com/togg-yerli-otomobil-tanitimi-gerceklesti-tum-detaylar.html
4
AC1092 Yarışmaları / Yeni Oyundan Beklentileriniz neler
« Son İleti Gönderen: JaimeLycle 27 Aralık 2019, 05:21:08 »
Yeni Kurulan Bir Forum Sitesini Popüler Yapmak ve Ziyaretçi Trafiğini Artırmak İçin neler gerekiyor? Yapılacak şeyler nelerdir? Forumun popüler hale gelmesi ve ziyaretçi katılımcı trafiğinin artması ne kadar zaman süre alır  ay / yıl  ?

Forumu olan arkadaşlar kendi deneyimlerini ve başarı hikayelerini paylaşabilirmi?
5
Genel Sohbet / ViewSonic Donanım Sponsorum Oldu!
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 26 Aralık 2019, 16:46:46 »


Değerli okurlar, izleyicilerim, sizlerle bu güzel haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. ViewSonic, donanım sponsorum oldu.
Türk oyun sektöründe uzun yıllardır neler yaptığıma çoğunuz vakıf. 2005 yılından beri topluluk yöneticiliğinden TV’de sunuculuğa kadar birçok kategoride oyun dünyası ile oyuncular arasında bilinçli bağlar kurulması için mücadele ettim ve ediyorum. En son projem YNP, benim ve siz değerli okurların/izleyicilerin müşterek başarılarıyla istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Haberin devamı: https://yabgunizampasha.com/viewsonic-donanim-sponsorum-oldu.html
6
AC1092 Yarışmaları / Assassins Creedin Hikayesi Black Flag Eklendi
« Son İleti Gönderen: MariaNus 10 Aralık 2019, 20:29:53 »
Im sure its a great game on its own merits if you like boat battles and being a pirate like how the OP mentioned they could have titled it Black Flag and came up with a new franchise instead. Its just not Assassins Creed, and it feels like Ubisoft just slapped the name on it to sell it.

ACIII was enough. Let the series lay down and die before it becomes like Call of Duty.
7
Diğer Oyunlar / Star Wars Jedi: Fallen Order Değerlendirmesi
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 16 Kasım 2019, 18:06:27 »


Star Wars Jedi: Fallen Order henüz çıkışını yaptı, oynamaya başladık. Peki nasıl olmuş?

Star Wars Jedi Fallen Order, kısa bir süre önce oyuncuların beğenisine sunuldu. Gözler üzerinde. Geliştirici Respawn Entertaiment’ın elini atıp da başarısız olduğu oyun yok gibi. Açıkçası, şimdiden söyleyebilirim, Star Wars Jedi: Fallen Order da gayet başarılı. Birazdan siz de aşağıdaki bana ait olan oynanış videosunu izleyince anlayacaksınız. Şimdi biraz hikayeye ve nasıl bir oyun olduğuna değinmek istiyorum...

Devamı ve video: https://yabgunizampasha.com/star-wars-jedi-fallen-order-oynanir-mi.html
8
Diğer Oyunlar / Age of Empires IV'ün İlk Oynanış Videosu
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 15 Kasım 2019, 01:02:57 »

Londra'da Microsoft bir faaliyet yaptı, kapanışta nihayet gördük oyunu :) yorumlar gelsin.
9
Bilim ve Teknoloji / YNP PC S1 İle Tanışın (Yeni Oyun Bilgisayarı)
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 13 Kasım 2019, 05:31:10 »


YNP PC S1’in donanım parçaları, 10 oyun testi ve genel benchmark bilgileri için yazının devamına göz atın.

Benim ve izleyicilerin müşterek mücadelesi sonucu yeni yayın, montaj ve oyun bilgisayarını toparladık. Maddi manevi destek olan herkese, gizli, açıktan, herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Donanımları edinmeden önce markalarla çalışabilir miyiz diye çeşitli görüşmeler yaptık. Markaların geç geri dönmeleri, ekonomik planların yapıldığı ayları geride bırakmamız ve aciliyetimizin olması gibi nedenlerden dolayı parçaları kendi gücümüz ile edindik.

https://yabgunizampasha.com/ynp-pc-s1-ile-tanisin-yeni-oyun-bilgisayari.html
10
Diğer Oyunlar / Zheng Jiang - Total War Three Kingdoms - Hikaye Serisi
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 22 Temmuz 2019, 08:19:49 »

Han Hanedanı çürüdü, yok olmak üzere. Saraydaki yozlaşmış yöneticiler Çin'i sömürüyor. Hanedanlığa ve bu lanet asillere bir ders bildirmenin vakti geldi. Ben, Zheng Jiang, bu düzene dur demeye geldim, kardeşlerimle, dava arkadaşlarımla!

Total War Three Kingdoms'a Cao Cao serisine ek olarak Zheng Jiang adlı, aslında bu Üç Krallık romanında ve gerçek tarihte olmayan, kadın karakterle oyuna başladım. İzleyeceğiniz video Twitch yayınına aittir. 04.06.2019, Ramazan Bayramı'nın ilk gününe kadar toplam 14 bölüm birikti, ilkini şimdi YouTube üzerinde aktif ediyorum. Bu kadın karakteri seçtik, zira haraç özelliği ve başlangıcının zor olması bizi cezbetti. Umarım beğenirsiniz.


Ünlü komutan, savaşçı, lider... Ne diyorsanız, nasıl tanımlıyorsanız, Lü Bu, saflarımıza katılıyor. Zheng Jiang ile aynı amaca yönlenen Lü Bu bizim genişlememize, savaşları kazanmamıza ciddi anlamda yardımcı oluyor...

Han Hanedanı çürüdü, yok olmak üzere. Saraydaki yozlaşmış yöneticiler Çin'i sömürüyor. Hanedanlığa ve bu lanet asillere bir ders bildirmenin vakti geldi. Ben, Zheng Jiang, bu düzene dur demeye geldim, kardeşlerimle, dava arkadaşlarımla!


Gerçekten öyle, Manyak Xu Chu da saflarımızda! Lü Bu sonrası bu ünlü savaşçının da Zheng Jiang, yani ben, haydutların imparatoriçesi saflarına katılması muazzam bir gelişme. Böylesine güçlü iki kumandan ile Çin kesinlikle benim yönetimim altına girecek!


Önemli komutanlar Lü Bu ve Xu Chu saflarımıza katıldıktan sonra ilk önemli fetihlere başladık. Beklenmedik yerlerden düşmanlar kazandık çünkü amacımızı beğenmiyorlar. Çürümüş Han Hanedanı ve sarayların sırtlanlarına dur demek için mücadele ediyoruz. Çin benim yönetimim altında birleşecek ve bunu kimse engelleyemez. Dost canlısı Liu Bei bile!


Sarı Nehir'in Kuzey'indeki varlığımız artık herkesi rahatsız ediyor. Buradan bizi kimse çıkartamaz, bunu herkese ispatlamamız lazım. Farklı cephelerde farklı savaşlar veriyoruz. Bazıları ciddi anlamda ulusumuza zarar verse de üstesinden gelmeyi bildik.


Kurnaz Kong Rong ile süren savaşımız ve diğer cephelerdeki mücadeleler bizi yıprattı. Sarı Nehir'in Güney tarafında şimdilik pek gözümüz yok. Kong Rong ile barış yapıyoruz, ancak bu hesap kapanmıyor, akıllı bir rakip, böyle düşmanlar her zaman hayal etmişizdir.


Sorunlar bitti derken şimdi de Gongsun Zan kalleşi ortaya çıktı. Cao Cao'nun üzerimize saldığı bir kukladan başka bir şey değil. Bilmiyor ki şimdi sadece adımız haydut, lakabımız haydut. Biz Çin'in en ünlü savaşçılarını bünyemizde bulunduruyoruz, Gongsun Zan, seni yok etmeye geliyorum.


Kurnaz Kong Rong ile süren savaşımız ve diğer cephelerdeki mücadeleler bizi yıprattı. Sarı Nehir'in Güney tarafında şimdilik pek gözümüz yok. Kong Rong ile barış yapıyoruz, ancak bu hesap kapanmıyor, akıllı bir rakip, böyle düşmanlar her zaman hayal etmişizdir.


Haydut birliği değil, artık büyük bir davanın öncüsüyüm. Zheng Jiang olarak Tai Kardeşliği Krallığı'nı kuruyorum. Doğu'da istikrar sağlandı. Batı seferi başarıyla devam ediyor. Hun topraklarına dahi çıktık. Sonraki adım İmparatorluk!


Gongsun Zan'ın bakiyesi diyebileceğimiz, Yuan Yingwen, bize haraç vermeyi reddederek savaş ilan etti. İsraf yapmadığımız için hazinemiz dolu ancak ekonomi giderek kötüleşiyor. Batı seferi sürerken doğudan böyle bir hainliğin gelmesi amacımı gerçekleştirmemi yavaşlatacak, geç olsun, güç olmasın. Yingwen, ölümlerden ölüm beğen!


Hun topraklarının yönetimimize bağlanması ve yerel beyler ile kurduğumuz ittifak gücümüze güç kattı. En önemlisi ise ekonomik bunalımdan kurtulduk. Gongsun Zan bölgesinde yönetimi devralan asalakları da haraca bağlayarak hazinemizi hiç bir zaman görmediği kadar altına boğduk. Zheng Jiang, İmparatoriçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor!


Tai Hükümranlığı kuruldu. Çin'in tek ve yeni yöneticisi artık İmparatoriçe Zheng Jiang. Bana biat etmeyenler ezilecek, edenlerse gölgemin altında huzurlu bir şekilde hayatlarını sürecekler. Şimdi tebrikleri kabul etme vakti.


Dün Çin coğrafyasında haydut olarak adlandırılan kardeşlerin neler yapabileceğini herkese kanıtladık. Yozlaşan Han ve onun saray beylerinin kaçının canını aldım hatırlamıyorum bile. Artık Kuzey'de bizden başka kimse yok. Sıra Sarı Nehir'in güneyine, tüm Çin'de!


Sarı Nehir'in güneyinde Shu-Han ve Qi Krallıkları Wu'lardan çok daha önce halledilmesi gerken en yakın düşmanlar. İlk operasyonları bu iki topluluk üzerine yapacağım. Sonra da Wu'larla savaşıp, Kaplan sülalesinin sonunu getireceğim.


Bu dönemde öyle ölümler oldu ki imparatorluk elimden gidiyor sandım. Önce eşim, sonra Lü Bu ve diğerleri... Dik durmalıyım, düşmanlarım sevinmemeli. Her şeye rağmen sağdık komutanlarım benimle ve sayıları hiç de az değil. Çin'i tek çatı altında birleştirme uğruna durmadan düşmana hücum edeceğim.


Bu  bölüm bizim için çok önemli zira Twitch'te gerekli şartları bu yayınla tamamladık. İzlenme oranları partnerlik başvurusu için yeterli seviyeye ulaştı ve bu yayından saatler sonra başvurumuz yaptık. Ancak hala olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapmadı Twitch. Türkiye ile alakalı sorumlu kişi ya da kişiler nasıl çalışıyor bilmiyoruz...

Sarı Nehir bir yana Yangtze Nehri'ne kadar düşmanlarımızı tepelemeye başladık. Başarıyla ittiriyoruz. Büyük Wu savaşı ufukta gözüktü.


Ben, Zheng Jiang, Çin İmparatoriçesi, Guan Yu'yu idam ediyorum. Bundan sonra herkes bilsin ki "Savaş Tanrısı" olarak adlandırılan bu usta ama hain kişilik, Çin'i ile bizim aramıza giremeyecek. Bu başarımız, korkumuzun artmasına da vesile olacak.


Çin'de artık Tai, Wei ve Wu olmak üzere üç taraf var. Wei'ler her ne kadar güçsüz de olsa yarma harekatı ile kurduğum siyasi birliğe zarar verecek güçte. Wu'lar ise son rakibim. Ve şimdi savaşa tutuştuk. Bu savaşın sonucunda nihai imparatorluk var, tek Çin var!


Zheng Jiang, büyük Tai İmparatoriçesi, bugünleri göremedi ama onun öz evladı Zheng Digen, Çin'i tek bir çatı altında toplamayı başardı. Zorlu savaşlar ile Wu'ları sindirdik, tüm ülkede savaşmak yerine teslim olmayı seçtiler. Neler yaşandı, biz nasıl savaştık hepsi bu videoda!
Sayfa: [1] 2 3 ... 10