Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Diğer Oyunlar / Zheng Jiang - Total War Three Kingdoms - Hikaye Serisi
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 22 Temmuz 2019, 08:19:49 »

Han Hanedanı çürüdü, yok olmak üzere. Saraydaki yozlaşmış yöneticiler Çin'i sömürüyor. Hanedanlığa ve bu lanet asillere bir ders bildirmenin vakti geldi. Ben, Zheng Jiang, bu düzene dur demeye geldim, kardeşlerimle, dava arkadaşlarımla!

Total War Three Kingdoms'a Cao Cao serisine ek olarak Zheng Jiang adlı, aslında bu Üç Krallık romanında ve gerçek tarihte olmayan, kadın karakterle oyuna başladım. İzleyeceğiniz video Twitch yayınına aittir. 04.06.2019, Ramazan Bayramı'nın ilk gününe kadar toplam 14 bölüm birikti, ilkini şimdi YouTube üzerinde aktif ediyorum. Bu kadın karakteri seçtik, zira haraç özelliği ve başlangıcının zor olması bizi cezbetti. Umarım beğenirsiniz.


Ünlü komutan, savaşçı, lider... Ne diyorsanız, nasıl tanımlıyorsanız, Lü Bu, saflarımıza katılıyor. Zheng Jiang ile aynı amaca yönlenen Lü Bu bizim genişlememize, savaşları kazanmamıza ciddi anlamda yardımcı oluyor...

Han Hanedanı çürüdü, yok olmak üzere. Saraydaki yozlaşmış yöneticiler Çin'i sömürüyor. Hanedanlığa ve bu lanet asillere bir ders bildirmenin vakti geldi. Ben, Zheng Jiang, bu düzene dur demeye geldim, kardeşlerimle, dava arkadaşlarımla!


Gerçekten öyle, Manyak Xu Chu da saflarımızda! Lü Bu sonrası bu ünlü savaşçının da Zheng Jiang, yani ben, haydutların imparatoriçesi saflarına katılması muazzam bir gelişme. Böylesine güçlü iki kumandan ile Çin kesinlikle benim yönetimim altına girecek!


Önemli komutanlar Lü Bu ve Xu Chu saflarımıza katıldıktan sonra ilk önemli fetihlere başladık. Beklenmedik yerlerden düşmanlar kazandık çünkü amacımızı beğenmiyorlar. Çürümüş Han Hanedanı ve sarayların sırtlanlarına dur demek için mücadele ediyoruz. Çin benim yönetimim altında birleşecek ve bunu kimse engelleyemez. Dost canlısı Liu Bei bile!


Sarı Nehir'in Kuzey'indeki varlığımız artık herkesi rahatsız ediyor. Buradan bizi kimse çıkartamaz, bunu herkese ispatlamamız lazım. Farklı cephelerde farklı savaşlar veriyoruz. Bazıları ciddi anlamda ulusumuza zarar verse de üstesinden gelmeyi bildik.


Kurnaz Kong Rong ile süren savaşımız ve diğer cephelerdeki mücadeleler bizi yıprattı. Sarı Nehir'in Güney tarafında şimdilik pek gözümüz yok. Kong Rong ile barış yapıyoruz, ancak bu hesap kapanmıyor, akıllı bir rakip, böyle düşmanlar her zaman hayal etmişizdir.


Sorunlar bitti derken şimdi de Gongsun Zan kalleşi ortaya çıktı. Cao Cao'nun üzerimize saldığı bir kukladan başka bir şey değil. Bilmiyor ki şimdi sadece adımız haydut, lakabımız haydut. Biz Çin'in en ünlü savaşçılarını bünyemizde bulunduruyoruz, Gongsun Zan, seni yok etmeye geliyorum.


Kurnaz Kong Rong ile süren savaşımız ve diğer cephelerdeki mücadeleler bizi yıprattı. Sarı Nehir'in Güney tarafında şimdilik pek gözümüz yok. Kong Rong ile barış yapıyoruz, ancak bu hesap kapanmıyor, akıllı bir rakip, böyle düşmanlar her zaman hayal etmişizdir.


Haydut birliği değil, artık büyük bir davanın öncüsüyüm. Zheng Jiang olarak Tai Kardeşliği Krallığı'nı kuruyorum. Doğu'da istikrar sağlandı. Batı seferi başarıyla devam ediyor. Hun topraklarına dahi çıktık. Sonraki adım İmparatorluk!


Gongsun Zan'ın bakiyesi diyebileceğimiz, Yuan Yingwen, bize haraç vermeyi reddederek savaş ilan etti. İsraf yapmadığımız için hazinemiz dolu ancak ekonomi giderek kötüleşiyor. Batı seferi sürerken doğudan böyle bir hainliğin gelmesi amacımı gerçekleştirmemi yavaşlatacak, geç olsun, güç olmasın. Yingwen, ölümlerden ölüm beğen!


Hun topraklarının yönetimimize bağlanması ve yerel beyler ile kurduğumuz ittifak gücümüze güç kattı. En önemlisi ise ekonomik bunalımdan kurtulduk. Gongsun Zan bölgesinde yönetimi devralan asalakları da haraca bağlayarak hazinemizi hiç bir zaman görmediği kadar altına boğduk. Zheng Jiang, İmparatoriçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyor!


Tai Hükümranlığı kuruldu. Çin'in tek ve yeni yöneticisi artık İmparatoriçe Zheng Jiang. Bana biat etmeyenler ezilecek, edenlerse gölgemin altında huzurlu bir şekilde hayatlarını sürecekler. Şimdi tebrikleri kabul etme vakti.


Dün Çin coğrafyasında haydut olarak adlandırılan kardeşlerin neler yapabileceğini herkese kanıtladık. Yozlaşan Han ve onun saray beylerinin kaçının canını aldım hatırlamıyorum bile. Artık Kuzey'de bizden başka kimse yok. Sıra Sarı Nehir'in güneyine, tüm Çin'de!


Sarı Nehir'in güneyinde Shu-Han ve Qi Krallıkları Wu'lardan çok daha önce halledilmesi gerken en yakın düşmanlar. İlk operasyonları bu iki topluluk üzerine yapacağım. Sonra da Wu'larla savaşıp, Kaplan sülalesinin sonunu getireceğim.


Bu dönemde öyle ölümler oldu ki imparatorluk elimden gidiyor sandım. Önce eşim, sonra Lü Bu ve diğerleri... Dik durmalıyım, düşmanlarım sevinmemeli. Her şeye rağmen sağdık komutanlarım benimle ve sayıları hiç de az değil. Çin'i tek çatı altında birleştirme uğruna durmadan düşmana hücum edeceğim.


Bu  bölüm bizim için çok önemli zira Twitch'te gerekli şartları bu yayınla tamamladık. İzlenme oranları partnerlik başvurusu için yeterli seviyeye ulaştı ve bu yayından saatler sonra başvurumuz yaptık. Ancak hala olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapmadı Twitch. Türkiye ile alakalı sorumlu kişi ya da kişiler nasıl çalışıyor bilmiyoruz...

Sarı Nehir bir yana Yangtze Nehri'ne kadar düşmanlarımızı tepelemeye başladık. Başarıyla ittiriyoruz. Büyük Wu savaşı ufukta gözüktü.


Ben, Zheng Jiang, Çin İmparatoriçesi, Guan Yu'yu idam ediyorum. Bundan sonra herkes bilsin ki "Savaş Tanrısı" olarak adlandırılan bu usta ama hain kişilik, Çin'i ile bizim aramıza giremeyecek. Bu başarımız, korkumuzun artmasına da vesile olacak.


Çin'de artık Tai, Wei ve Wu olmak üzere üç taraf var. Wei'ler her ne kadar güçsüz de olsa yarma harekatı ile kurduğum siyasi birliğe zarar verecek güçte. Wu'lar ise son rakibim. Ve şimdi savaşa tutuştuk. Bu savaşın sonucunda nihai imparatorluk var, tek Çin var!


Zheng Jiang, büyük Tai İmparatoriçesi, bugünleri göremedi ama onun öz evladı Zheng Digen, Çin'i tek bir çatı altında toplamayı başardı. Zorlu savaşlar ile Wu'ları sindirdik, tüm ülkede savaşmak yerine teslim olmayı seçtiler. Neler yaşandı, biz nasıl savaştık hepsi bu videoda!
22
Canlı yayında Assassin's Creed Odyssey oynuyoruz, Fate of Atlantis adlı sezon paketi içeriğinin son bölümü de yayınlandı. Artık Odyssey içeriği tam anlamıyla bitiyor, bundan sonra gelirse mini görevler falan gelir ama sanmıyorum. Özetle oyun GOTY sürümü için hazır denebilir.

İşte Judgment of Atlantis adlı son bölümde Atlantis'deyiz. Yeni başladım, başıma gelenlere bakın. İlk yayın baya komikti :)


23
Oyunlardan Haberler / E3 2019 - Oyun Fuarı Canlı Yayınları
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 07 Haziran 2019, 17:39:38 »


Video oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden E3’e günler kala E3 2019’a katılacak firmaların konferans saatleri kesinleşti.

Haber https://yabgunizampasha.com/e3-2019-konferans-takvimi.html
Canlı yayın https://www.twitch.tv/yabgunizampasha
24
Oyunlardan Haberler / Total War: Three Kingdoms COLLECTOR'S EDITION - Çekiliş
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 01 Haziran 2019, 14:59:44 »


Sınırlı sayıda üretilen Total War: Three Kingdoms COLLECTOR'S EDITION sahibi olmak ister misiniz? Yapmanız gerekenler çok basit.

Tüm bilgiler Facebook sayfamda https://www.facebook.com/YabguNizamPasha/photos/a.821618394569156/2339202489477398/?type=3&theater

Arkadaşlar şartları abuk bulanlara buradan peşinen yazayım :)

1- Bu Aral sponsorlu bir faaliyet, yani tek taraflı değil karşılıklı iki oluşum bir faaliyet yapıyor. Yani şartların tamamını ben belirlemiyorum.
2- Oyunu edinmemişlere motivasyon ya da edinirken kutulu olarak en ucuza satan Aral'ı tercih etmiş (171 - 15 TL indirim ile) 156 TL harcamış olanlara +1 adım katılım talihi sağlanmış oluyor.
3- Bu ürün neredeyse 1000 TL şartların göze batmaması lazım.
4- Oyunu satın alanların, kutu ile gelen key'i satmaları ya da katılım şartlarında etiketledikleri arkadaşlarına vermeleri/hediye etmeleri durumunda özgürler. Sonuçta mevzu koleksiyon paketi içerisindeki nesneler.

Özetle, şartlar katı gibi gözüküyor olabilir, sitem edenleri idrak edebiliyorum ama 1000 TL'lik ürünü de sadece arkadaşını etiketle şartı gibi bir sadelikte verilemeyeceği de su götürmez bir gerçek.
25
Oyunlardan Haberler / Total War Three Kingdoms İnceleme
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 17 Mayıs 2019, 03:57:40 »

Total War Three Kingdoms’ı çıkmadan oynama fırsatı yakaladım, sizler için inceledim ve rehberler hazırladım!
 
23 Mayıs’da satışa sunulacak olan Total War Three Kingdoms ile Total War ailesi Çin’i, evet Çin’i ziyaret ediyor. Çoğu kişi Rome 2’nin çıkmasından sonra Medieval 3’ü gelir deniyordu, Çin söylentileri ve talepleri olsa da ihtimal verilmezken, gelen o duyuru ile çekirdek Total War kitlesi bir yana Çinli oyuncular dahi şoke oldular. Zira Medieval 3 ve Empire-Napoleon Total War devamı olarak Viktoria dönemi bekleniyordu. Alanı dışında büyüyen farklı strateji ve FPS oyunlarına da imza atan The Creative Assembly, aldığı karar ile beklenmedik bir etki oluşturdu. Çin’de, KOEI oyunlarının tekelindeki kırıp Üç Krallık dönemini işleyen, ilk Batı kökenli oyun stüdyosu olma başarısına da imza atmış oluyor. Öyle ki, Çinli oyuncuların yorumlarını İngilizce bize aktaran Çinli bazı oyuncuların dediklerine göre durum “Three Kingdoms’ı almayanı dövüyoruz” raddesine gelmiş. Eksikleri, özellikle haritadaki bazı bölgelerin olmayışı gibi konularda küçük hayal kırıklıkları yaşadıklarını söyleseler de çok mutlular, gerçekten öyleler. Peki ya biz? Dünyanın bu tarafındakiler? Ön yargılıyız ama aşacağız, zira işin eğlencesindeyiz, değil mi?

Bu arada The Creative Assembly ve SEGA, fantezi tarafında Total War Warhammer’ın başarısından, oyuncuların gösterdiği ilgiden çok memnun. Warhammer’ın lisanslı oyunları listesinde Steam’de en çok oynana, en tepedeki isim Total War Warhammer II şu an. Hatta ilk 100’de başka Warhammer oyunu yok. SEGA ve CA bu işin peşini bırakmayacaktır. Warhammer dışında başka fantezi edebiyat ürünü olan Total War oyunları da göreceğimizi düşünüyorum ve kesinlikle hayır demiyorum. Umarım Lord of the Rings, Game of Thrones ve benzeri diğer yapımların da oyunlarını görürüz.

Devamı: https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-incelemesi-ve-rehberleri-bir-arada.html
26
TV/Sinema / Game of Thrones Son Sezonu İle Üzüyor
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 13 Mayıs 2019, 21:10:42 »


Game of Thrones’un heyecanla beklenen sekizinci ve son sezonu izleyicilerin beklentisini tam olarak karşılayamıyor.

Haberin devamı: https://yabgunizampasha.com/game-of-thrones-son-sezonu-ile-hayal-kirikligi-yaratiyor.html
27
Diğer Oyunlar / RTS-TPS-RPG Bir Arada! Sellswords Ashen Company
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 11 Mayıs 2019, 16:45:53 »


Vali Kebabı Gibi Oyun: Sellswords Ashen Company İlk Bakış

Strateji oyunlarında koca orduları yönetirken, çarpışan askerlerden bir tanesini yönetmek ister miydiniz? “EVET” diye bağırıyorsanız doğru yerdesiniz.

RTS-TPS-RPG Bir Arada!

İçerik ve video için: https://yabgunizampasha.com/vali-kebabi-gibi-oyun-sellswords-ashen-company-ilk-bakis.html
28
Oyunlardan Haberler / Imperator Rome'un Türkçe Yaması Hazır
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 09 Mayıs 2019, 01:43:23 »


Paradox’un yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome’u artık Türkçe oynayabilirsiniz.
 
Daha önce böyle bir çalışma olduğunu duyurmuştum. Paradoxfan’da organize olan, taşın altına elini koyan gönüllü oyun severler dil sorunu nedeniyle Imperator Rome’u oynamakta güçlük çekenlere güzel haberi birkaç saat önce verdi.

https://yabgunizampasha.com/imperator-romeun-turkce-yamasi-cikti.html
29
1836 - 1919 Tarih Aralığı / 19. Yüzyılda Hokand Ahvali
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 07 Mayıs 2019, 18:35:51 »


Bizim zaman makinemiz vesikalar. Bugün Türkistan hanlıklarından Hokand’ı ziyaret edeceğiz. Fergana’nın gülü geçmişte nasıl gözüküyordu?

Fergana Vadisi, Türkistan’da önemli bölgelerindendir. Bu önem Tanrı ve Pamir dağları ile kucaklanan bölgenin toprağın zenginliğinin yanı sıra İpek Yolu üzerinde olmasından da kaynaklanmaktadır.

Yazının tamamı: https://yabgunizampasha.com/yabanci-bir-seyyahin-gozunden-19-yuzyilda-hokand-nasildi.html
30
Diğer Oyunlar / Mount & Blade II: Bannerlord’u Oynayabileceğimiz İlk Tarih
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 03 Mayıs 2019, 22:17:39 »


Büyük bir heyecanla beklediğimiz Mount & Blade II: Bannerlord yakın zamanda kısıtlı da olsa oyuncuların beğenisine sunulacak.

Haber: https://yabgunizampasha.com/mount-blade-ii-bannerlordu-oynayabilecegimiz-ilk-tarih-belli-oldu.html
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10